Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji dla pierwszego etapu wariantu “Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00175547

Zamawiający

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Kraków, Małopolskie

NIP: 6762530337

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

54-017 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
ekovert Łukasz Szkudlarek Wrocław 8942558077

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 ekovert Łukasz Szkudlarek (Wrocław) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 12 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71240000-2)

Najniższa cena

166 050 PLN

Średnia cena

473 275 PLN

Najwyższa cena

749 624 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Primex mgr inż Marek Łyszczarz Częstochowa 1 - -
ZESPÓŁ PROJEKTOWY AMD EWA LASOŃPIECHOTA Jaworzno 1 - -
Zabezpieczenie Ruchu Drogowego Sp. z o.o. Kraków 1 504 150 PLN 504 150 PLN
PM Architekci Marta Badeńska Nowy Sącz 1 166 050 PLN 166 050 PLN
ekovert Łukasz Szkudlarek Wrocław 1 - -
Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. Gdańsk 1 749 624 PLN 881 910 PLN
Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota Jaworzno 1 - -
PROBADEX-KRAKÓW Sp. z o. o. Sp. k. Niepołomice 1 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA Nowy Sącz 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz technicznej dla zadania pn. „Budowa zaplecza logistycznego na potrzeby zarządzania kryzysowego w województwie małopolskim”

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Primex mgr inż Marek Łyszczarz -

2026-09-02 14:16:34Z

Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dla połączenia pieszo–rowerowego ul. Żabiniec z al. 29 Listopada w Krakowie (powtórzone)

Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. 749 624 PLN

2026-08-31 10:13:59Z

Opracowanie projektów oraz wykonanie czasowej organizacji ruchu na czas trwania imprez sportowych organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie w 2026 roku - etap 2.

Zabezpieczenie Ruchu Drogowego Sp. z o.o. 504 150 PLN

2026-07-31 09:11:24Z

Dokumentacja projektowa przebudowy drogi Librantowa – Klimkówka – Ubiad polegająca na budowie chodnika na odcinku 1900 mb

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-07-13 10:06:52Z

BZP.271.35.2026 Opracowanie dokumentacji projektowej (...) w ramach zamierzenia inwestycyjnego pn. „Budowa windy w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Królowej Jadwigi 29 – dokumentacja”

PM Architekci Marta Badeńska 166 050 PLN

2026-05-28 07:13:21Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu wraz z Jednostką Ratowniczo - Gaśniczą”

ZESPÓŁ PROJEKTOWY AMD EWA LASOŃPIECHOTA -

2026-04-27 10:43:30Z

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji dla pierwszego etapu wariantu “Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”

ekovert Łukasz Szkudlarek -

2026-03-27 13:00:10Z

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z JRG

Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota -

2026-03-02 08:07:01Z

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego dla JRG Nowy Sącz i Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

PROBADEX-KRAKÓW Sp. z o. o. Sp. k. -

2026-03-02 07:35:49Z

Cała Polska — 141 przetargów

Min: 5 843 PLN Średnia: 270 633 PLN Max: 2 380 989 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji dla pierwszego etapu wariantu “Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367252869

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Reymonta 20

1.4.2.) Miejscowość: Kraków

1.4.3.) Kod pocztowy: 30-059

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zim.krakow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zim.krakow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b44d2b04-e55c-11eb-b885-f28f91688073

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00175547

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-03-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00240537/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt nr 2016-PL-TM-0026-S „Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie” współfinansowany ze środków UE, w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). umowa o dofin. nr INEA/CEF/TRAN/M2016/1347377 z dnia 19.10.2017 r. z Komisją Europejską - Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA).

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji dla pierwszego etapu wariantu “Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji pierwszego etapu wariantu rekomendowanego w „Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie” wraz ze złożeniem wniosku o nadanie ww. decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności (dalej jako DUŚ), zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia (dalej jako OPZ). Stosownie do postanowień OPZ, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (dalej jako KIP) oraz, w przypadku nałożenia przez organ właściwy do wydania DUŚ obowiązku sporządzenia Raportu o oddziaływaniu na środowisko (dalej jako ROŚ), takiego Raportu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) wraz z załącznikami oraz w OPZ.

3.9.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-17

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

19 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ekovert Łukasz Szkudlarek

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8942558077

4.3.3.) Ulica: ul. Średzka 10/1B

4.3.4.) Miejscowość: Wrocław

4.3.5.) Kod pocztowy: 54-017

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1000000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2021/BZP 00330457/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-06

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 5

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu realizacji umowy oraz wynagrodzenia z uwagi na
wykonanie dodatkowego zakresu rzeczowego.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Pełna podstawa prawna zmiany: § 14 ust. 2 pkt 7), 9) i 12) umowy z dnia 17 grudnia 2021 r., art. 455 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r.
Krótki opis zamówienia po zmianie: zmiana terminu realizacji Etapu II umowy oraz opracowanie
dodatkowych analiz środowiskowych związanych ze zwiększeniem średnicy zewnętrznej tunelu
premetra do 10,5 m we wszystkich wariantach wskazanych we wniosku o wydanie decyzji
o środowiskowych uwarunkowaniach budowy pierwszego etapu premetra w Krakowie w niezbędnym
zakresie (w ramach dodatkowego Etapu Ia).

5.4.6.) Wartość zmiany: 69987,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu realizacji umowy oraz wysokości wynagrodzenia z uwagi na wykonanie dodatkowego zakresu rzeczowego i waloryzację wynagrodzenia.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Pełna podstawa prawna zmiany: § 14 ust. 2 pkt 6), 7), 9) i ust. 9 umowy z dnia 17 grudnia 2021 r., art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. oraz art. 48 ust. 1 pkt 3) umowy z dnia 7 października 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.
Krótki opis zamówienia po zmianie: zmiana terminu realizacji umowy Etapu II oraz wykonanie w ramach Etapu II prac dodatkowych, wynikających z konieczności ograniczenia zakresu wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, co wynikało z przeprowadzonych konsultacji społecznych i petycji mieszkańców. Zmiany polegały na aktualizacji karty informacyjnej przedsięwzięcia, przygotowaniu załączników do karty informacyjnej przedsięwzięcia zgodnych z załącznikami do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej i aktualizacji raportu o oddziaływaniu na środowisko.

5.4.6.) Wartość zmiany: 221400,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu realizacji umowy z uwagi na obwieszczenie Prezydenta
Miasta Oświęcimia wskazującego nowy termin załatwienia sprawy z przyczyn nie leżących po stronie organu, ani Wykonawcy, gdyż organ nie otrzymał jeszcze wszystkich wymaganych prawem uzgodnień.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Pełna podstawa prawna zmiany: § 14 ust. 2 pkt 9) umowy z dnia 17 grudnia 2021 r., art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r.
Krótki opis zamówienia po zmianie: zmiana terminu realizacji umowy Etapu II.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

zmiana terminu realizacji umowy z uwagi na konieczność
przeprowadzenia rozprawy administracyjnej z udziałem społeczeństwa oraz wprowadzenia zmian w raporcie o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko m.in. z uwagi na zmiany lokalizacji niektórych elementów przedsięwzięcia zaplanowanych w Studium wykonalności budowy szybkiego
bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie, których wprowadzenie wynikało z wniosków i postulatów zgłoszonych przez mieszkańców.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Krótki opis zamówienia po zmianie: zmiana terminu realizacji umowy Etapu II.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 5

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu realizacji umowy z uwagi na wyznaczony nowy termin
załatwienia sprawy. Wynikało to z faktu, że organ prowadzący jest zobowiązany do umożliwienia zapoznania się społeczeństwu z zebranym materiałem dowodowym oraz z wydłużonego procesu uzyskiwania uzgodnień.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Krótki opis zamówienia po zmianie: zmiana terminu realizacji umowy Etapu II.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1391387,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Łączna kwota wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy 1 391 387,00 zł brutto, uwzględnia zmianę wysokości wynagrodzenia wynikającą z Aneksu nr 1 i Aneksu nr 2 oraz kwotę waloryzacji wysokości wynagrodzenia równą 100 000,00 zł brutto.
Termin wykonania umowy wskazany w niniejszym ogłoszeniu to data podpisania protokołu odbioru zdawczo-odbiorczego.
2026-03-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.03.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71240000-2
71240000-2 (Usługi architektoniczne inżynieryjne i planowania)