Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z JRG

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00133815

Zamawiający

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Kraków, Małopolskie

NIP: 6750007386

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

43-600 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota Jaworzno NIP 634-22-48-249

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota (Jaworzno) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 12 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71240000-2)

Najniższa cena

166 050 PLN

Średnia cena

473 275 PLN

Najwyższa cena

749 624 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Primex mgr inż Marek Łyszczarz Częstochowa 1 - -
ZESPÓŁ PROJEKTOWY AMD EWA LASOŃPIECHOTA Jaworzno 1 - -
Zabezpieczenie Ruchu Drogowego Sp. z o.o. Kraków 1 504 150 PLN 504 150 PLN
PM Architekci Marta Badeńska Nowy Sącz 1 166 050 PLN 166 050 PLN
ekovert Łukasz Szkudlarek Wrocław 1 - -
Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. Gdańsk 1 749 624 PLN 881 910 PLN
Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota Jaworzno 1 - -
PROBADEX-KRAKÓW Sp. z o. o. Sp. k. Niepołomice 1 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA Nowy Sącz 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz technicznej dla zadania pn. „Budowa zaplecza logistycznego na potrzeby zarządzania kryzysowego w województwie małopolskim”

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Primex mgr inż Marek Łyszczarz -

2026-09-02 14:16:34Z

Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dla połączenia pieszo–rowerowego ul. Żabiniec z al. 29 Listopada w Krakowie (powtórzone)

Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. 749 624 PLN

2026-08-31 10:13:59Z

Opracowanie projektów oraz wykonanie czasowej organizacji ruchu na czas trwania imprez sportowych organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie w 2026 roku - etap 2.

Zabezpieczenie Ruchu Drogowego Sp. z o.o. 504 150 PLN

2026-07-31 09:11:24Z

Dokumentacja projektowa przebudowy drogi Librantowa – Klimkówka – Ubiad polegająca na budowie chodnika na odcinku 1900 mb

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-07-13 10:06:52Z

BZP.271.35.2026 Opracowanie dokumentacji projektowej (...) w ramach zamierzenia inwestycyjnego pn. „Budowa windy w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Królowej Jadwigi 29 – dokumentacja”

PM Architekci Marta Badeńska 166 050 PLN

2026-05-28 07:13:21Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu wraz z Jednostką Ratowniczo - Gaśniczą”

ZESPÓŁ PROJEKTOWY AMD EWA LASOŃPIECHOTA -

2026-04-27 10:43:30Z

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji dla pierwszego etapu wariantu “Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”

ekovert Łukasz Szkudlarek -

2026-03-27 13:00:10Z

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z JRG

Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota -

2026-03-02 08:07:01Z

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego dla JRG Nowy Sącz i Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

PROBADEX-KRAKÓW Sp. z o. o. Sp. k. -

2026-03-02 07:35:49Z

Cała Polska — 141 przetargów

Min: 5 843 PLN Średnia: 270 633 PLN Max: 2 380 989 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z JRG

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350132584

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Zarzecze, 106

1.4.2.) Miejscowość: Kraków

1.4.3.) Kod pocztowy: 30-134

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@malopolskie.straz.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kwpsp-krakow

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9e5fc54-758b-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00133815

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-03-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2022/BZP 00479942

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z JRG

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowego wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego wraz z przedmiarem robót, kosztorysem inwestorskim, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego dla zadania „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą”.
Lokalizacja inwestycji: Wadowice
Oznaczenie działek: 1487/31, 1487/25, 1487/13, 3059/13 o łącznej powierzchni: 0,9797 ha
Jednostka ewidencyjna: Wadowice – Miasto, obręb 0001 Wadowice

Podstawowe wskaźniki techniczne planowanego obiektu zgodnie z koncepcją:
Kubatura: 19 300 m3
Powierzchnia użytkowa: 3436,25 m2
Powierzchnia zabudowy: 2454,50 m2


Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części z uwagi na charakter zamawianej usługi. Jest to przedmiot niepodzielny.

Zakres rzeczowy wielobranżowego opracowania winien obejmować wykonanie następujących prac:
 koncepcja architektoniczna (funkcjonalno - przestrzenna);
 projekt budowlany;
 projekty wykonawcze;
 przedmiary robót;
 kosztorysy inwestorskie;
 informacja dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BiOZ);
 specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiORB);
 inne decyzje, uzgodnienia, warunki techniczne, opinie i inne dokumenty niezbędne do wykonania robót budowlanych;

Po odebraniu przez Zamawiającego wielobranżowego opracowania Wykonawca będzie zobowiązany do:
aktualizacji kosztorysów inwestorskich na wniosek Zamawiającego (jednorazowo),
2) udzielania Zamawiającemu odpowiedzi na pytania, udzielania wyjaśnień i informacji odnośnie wykonanej dokumentacji i zawartych w niej rozwiązań oraz do usunięcia wszelkich wad opracowania projektowego na każde żądanie Zamawiającego.

W trakcie realizacji inwestycji Wykonawca będzie zobowiązany do sprawowania nadzoru autorskiego w zakresie zgodności wykonanych robót z opracowaną dokumentacją projektową. Nadzór autorski obejmuje m.in. wykonanie czynności, o których mowa poniżej:
 weryfikowanie, w toku realizacji inwestycji, zgodności rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją i obowiązującymi przepisami;
 uczestnictwo w naradach roboczych;
 wykonywanie rysunków zamiennych i uzupełniających;
 sprawdzanie i opiniowanie wszelkich projektów warsztatowych, montażowych, technologicznych niezbędnych dla realizacji zamówienia przygotowanych przez Wykonawcę robót budowlanych;
 stwierdzanie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem;
 wyjaśnianie wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań powstałych
w toku realizacji w terminie dostosowanym do potrzeb budowy;
 ustalanie z Zamawiającym, Inspektorem Nadzoru i Wykonawcą robót możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej, w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań instalacyjnych.

Prognozowany okres sprawowania nadzoru autorskiego: 01.09.2023 r. – 31.12.2025 r. Prognozowana ilość wizyt na placu budowy z tytułu pełnienia nadzoru autorskiego wynosi 50.
Wynagrodzenie z tytułu świadczenia przedmiotowej usługi będzie miało charakter ryczałtowy.

Przedmiot zamówienia winien odpowiadać wszystkim cechom określonym w SWZ.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w następujących dokumentach:
 opis przedmiotu zamówienia (plik „Opis przedmiotu zamówienia – Wadowice.pdf”);
 Załącznik nr 1 - Wytyczne w sprawie ramowych wymagań funkcjonalno-użytkowych obiektów strażnic PSP (plik „Załacznik 1 - Wytyczne w sprawie ramowych wymagań funkcjonalno-użytkowych obiektów strażnic PSP.pdf”);
 Załącznik nr 2 – Wizualizacja elewacji 1 (plik „Załącznik 2 – Wizualizacja elewacji 1 – koncepcja.jpg”);
 Załącznik nr 2 – Wizualizacja elewacji 2 (plik „Załącznik 2 – Wizualizacja elewacji 2 – koncepcja.jpg”);
 Załącznik nr 2 – Plan sytuacyjny – koncepcja (plik „Załącznik 2 – Plan Sytuacyjny - koncepcja.jpg”);
 Załącznik nr 2 – Schemat parteru – koncepcja (plik „Załącznik 2 - Schemat parteru - koncepcja.pdf”);
 Załącznik nr 2 - Schemat poziomu + 1 – koncepcja (plik „Załącznik 2 - Schemat poziomu + 1 - koncepcja.pdf”);
 Załącznik nr 2 – koncepcja (plik „Załącznik 2 – Koncepcja.pdf”);
 Załącznik nr 2 – Mapa – koncepcja (plik „Załącznik 2 0 Mapa – koncepcja.pdf).


Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Zamawiający umożliwia przeprowadzenie wizji lokalnej przez Wykonawcę. W tym celu należy skontaktować się pod nr tel.: 47 83 59 111. Przeprowadzenie wizji lokalnej nie stanowi obligatoryjnego warunku niezbędnego do udzielenia zamówienia publicznego.

Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji niniejszego zamówienia (zgodnie z art. 60 ustawy PZP).

Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do SWZ – projekt umowy.

3.9.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2025-12-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 634-22-48-249

4.3.3.) Ulica: ul. F. Chopina 94

4.3.4.) Miejscowość: Jaworzno

4.3.5.) Kod pocztowy: 43-600

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 292740 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00144341/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu wykonania etapu w zakresie przedmiotu umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu wykonania etapu w zakresie przedmiotu umowy

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana zakresu przedmiotu umowy oraz wartości przedmiotu umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana zakresu przedmiotu umowy oraz wartości przedmiotu umowy

5.4.6.) Wartość zmiany: 19680,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 312420,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-03-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.03.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.1
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71240000-2
71240000-2 (Usługi architektoniczne inżynieryjne i planowania) 71248000-8 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)