Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 5 050 PLN

Organizacja i przeprowadzenie kursu dla nauczycieli - AI dla edukacji

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00351852

Numer referencyjny: SZP.272.32.2026

Zamawiający

POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU

ul. St. Wyspiańskiego 10

32-602 Oświęcim, Małopolskie

NIP: 5492197501

REGON: 072181652

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursu „AI dla edukacji” (Sztuczna Inteligencja dla edukacji) dla 4 nauczycieli Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu oraz 1 nauczyciela Powiatowego Zespołu Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
doświadczenie osoby (trenera) skierowanej do realizacji zamówienia 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
STREFA ROZWOJU DANUTA RYNKIEWICZ Piaseczno REGON 015863643

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 STREFA ROZWOJU DANUTA RYNKIEWICZ (Piaseczno) Umowa podpisana 5 050 PLN 5 050 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 127 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Najniższa cena

3 890 PLN

Średnia cena

57 639 PLN

Najwyższa cena

990 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Agencja Turystyczna Grzybowski Wieliczka 8 5 359 PLN 21 434 PLN
EDUSCHOOL sp. z o.o. Warszawa 6 8 070 PLN 48 420 PLN
BPR Consulting Paulina Rydz Łódź 5 4 279 PLN 21 393 PLN
Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych CSK Expert Rafał Gorczowski Warszawa 4 29 840 PLN 119 360 PLN
Krzysztof Pierożek Centrum Edukacji i Rozwoju Kształt Mogilany 4 - -
Centrum Szkoleniowe OMEGA Łukasz Dybała Kraków 4 21 975 PLN 87 900 PLN
Hołek Szkolenia Zawodowe Grzegorz Hołowczak Jordanów 3 91 413 PLN 274 240 PLN
UKNOW EDU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 3 - -
Akademia Edukacji Klaudia Beker Tychy 3 24 920 PLN 74 760 PLN
Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Nowy Sącz 2 19 785 PLN 39 570 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przygotowanie i realizacja programów inkubacji i akceleracji #StartUP Małopolska

Instytut Kreowania Przedsiębiorczości Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-09-01 12:07:41Z

Organizacja i przeprowadzenie kursu dla nauczycieli - AI dla edukacji

STREFA ROZWOJU DANUTA RYNKIEWICZ 5 050 PLN

2026-09-01 11:25:46Z

Przeprowadzenie szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców i beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych CSK Expert Rafał Gorczowski 22 880 PLN

2026-08-31 10:15:31Z

Przeprowadzenie szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców i beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych CSK Expert Rafał Gorczowski 23 120 PLN

2026-08-31 10:15:31Z

Przeprowadzenie szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców i beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych CSK Expert Rafał Gorczowski 22 880 PLN

2026-08-31 10:15:31Z

Przeprowadzenie szkoleń dla potencjalnych wnioskodawców i beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych CSK Expert Rafał Gorczowski 50 480 PLN

2026-08-31 10:15:31Z

Przygotowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla kadry administracyjnej i zarządzającej Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie – 12 części

ITszkolenia Aneta Górnisiewicz -

2026-08-26 06:41:19Z

Przygotowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla kadry administracyjnej i zarządzającej Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie – 12 części

Pozytrum Michał Szczepanik -

2026-08-26 06:41:19Z

Przygotowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla kadry administracyjnej i zarządzającej Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie – 12 części

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji -

2026-08-26 06:41:19Z

Przygotowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla kadry administracyjnej i zarządzającej Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie – 12 części

Fundacja Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego -

2026-08-26 06:41:19Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 350 PLN Średnia: 73 317 PLN Max: 1 674 800 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Organizacja i przeprowadzenie kursu dla nauczycieli - AI dla edukacji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181652

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. St. Wyspiańskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-602

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 33 844 96 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 33 844 96 19

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@powiat.oswiecim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.oswiecim.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Organizacja i przeprowadzenie kursu dla nauczycieli - AI dla edukacji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9baa0cc2-649e-47b2-a503-36870e1b3083

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351852

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027196/22/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Organizacja i przeprowadzenie kursu dla nauczycieli - AI dla edukacji

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Społeczny Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6.Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowegotyp projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego.„Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych branży administracyjno - usługowej Powiatu Oświęcimskiego – etap II”

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9baa0cc2-649e-47b2-a503-36870e1b3083

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z działem VI SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z działem XXIV SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z działem XXIV SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SZP.272.32.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursu „AI dla edukacji” (Sztuczna Inteligencja dla edukacji) dla 4 nauczycieli Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu oraz 1 nauczyciela Powiatowego Zespołu
Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z działem XIII SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie osoby (trenera) skierowanej do realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zgodnie z art. 112 ust. 2 Pzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące posiadanego doświadczenia zawodowego:
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że będzie dysponował co najmniej jedną osobą (trenerem) skierowaną do realizacji zamówienia, która przeprowadziła co najmniej dwa szkolenia z zakresu wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji (AI) w edukacji, z których każde obejmowało co najmniej 10 godzin dydaktycznych.
Uwaga:
Osoba wskazana przez Wykonawcę w ofercie jako trener skierowany do realizacji zamówienia, której doświadczenie podlegało ocenie w ramach kryterium oceny ofert, zobowiązana jest uczestniczyć w realizacji zamówienia. Zmiana tej osoby w trakcie realizacji zamówienia jest możliwa wyłącznie za uprzednią zgodą Zamawiającego, pod warunkiem wykazania, że osoba zastępująca posiada doświadczenie nie mniejsze niż osoba wskazana w ofercie i zapewni realizację zamówienia na równoważnym poziomie jakościowy.
Korzystanie przez wykonawcę ze zdolności technicznej lub zawodowej innych podmiotów.
1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu,
w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
2. W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
4. Dokument, o którym mowa powyżej w szczególności powinien określać:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
2) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonaniu zamówienia;
3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
5. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 pkt. 4 Pzp, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem wykonawcy.
6. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
7. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Wzór wykazu zostanie przekazany wykonawcy łącznie z wezwaniem do złożenia dokument(u)ów

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (art. 58 ust. 1 Pzp).
2. W przypadku o którym mowa powyżej, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego oraz załączają do oferty odpowiednie pełnomocnictwo.
3. Zamawiający informuje, iż nie określa warunków realizacji zamówienia przez wykonawców, wspólnie ubiegających się o zamówienie, w inny sposób niż w odniesieniu do pojedynczych wykonawców.
4. W odniesieniu do warunków dotyczących kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5. W przypadku, o którym mowa w pkt 4, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy (załącznik nr 3 do SWZ).

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Wg załącznika nr 5 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-29 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-29 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-27

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

Zamawiający ogranicza liczbę wykonawców, których zaprosi do negocjacji do 3 wykonawców spełniających w najwyższym
stopniu kryteria oceny ofert określone w dziale XIII SWZ. W przypadku gdy liczba wykonawców, którzy złożyli oferty
niepodlegające odrzuceniu jest mniejsza niż 3, zamawiający zaprosi wszystkich wykonawców do negocjacji.

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Realizacja kursu nastąpi w okresie od dnia podpisania umowy do trzech miesięcy.
2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.07.2026
Termin składania ofert
29.07.2026 08:00
Wartość umowy
5 050 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe) 80530000-8 (Usługi szkolenia zawodowego) 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

Okres realizacji

3 miesiące