Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Pełnienie funkcji inwestora zastępczego na zadaniu inwestycyjnym pn. „Przebudowa/remont ul. L. Beethovena w Wałbrzychu”

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00412514

Zamawiający

Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu

Wałbrzych, Dolnośląskie

NIP: 8862482604

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

55-002 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Biuro Inżynierskie Via Regia sp. z o.o. Kamieniec Wrocławski 8961533374

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Biuro Inżynierskie Via Regia sp. z o.o. (Kamieniec Wrocławski) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 31 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71520000-9)

Najniższa cena

60 270 PLN

Średnia cena

366 618 PLN

Najwyższa cena

1 072 871 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo „Inwestbud” Sp. z o.o. Wałbrzych 2 158 670 PLN 158 670 PLN
BTW ENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 186 345 PLN 226 320 PLN
PIOTR SZCZERBA PRONASCO - DOKUMENTACJE TECHNICZNE DLA BUDOWNICTWA Legnica 1 409 836 PLN 409 836 PLN
Inwestycje Dolnośląskie Sp. z o.o. Wrocław 1 - -
Komplet Inwest Granops Prażanowski Sp.k Gorzów Wielkopolski 1 397 524 PLN 397 524 PLN
BTW ENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 1 338 250 PLN 338 250 PLN
Marcin Dziuk Budownictwo Inżynieryjne Ligota Piękna 1 - -
Komplet Inwest Granops Prażanowski sp.k. Gorzów Wlkp. 1 734 550 PLN 734 550 PLN
Komplet Inwest Granops Prażanowski sp.k., Gorzów Wlkp 1 475 026 PLN 475 026 PLN
DAMBOL Budownictwo i Nadzory Damian Bolach Zacharzew 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pełnienie funkcji inwestora zastępczego na zadaniu inwestycyjnym pn. „Przebudowa/remont ul. L. Beethovena w Wałbrzychu”

Biuro Inżynierskie Via Regia sp. z o.o. -

2026-08-28 11:08:31Z

Nadzór inwestorski w ramach projektu: „Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance”

DWOBUD Sławomir Dwojakowski -

2026-08-26 12:52:32Z

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji drogowych w gminie Wisznia Mała

Marcin Dziuk Budownictwo Inżynieryjne -

2026-08-19 08:20:35Z

Świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu wraz z pełnieniem nadzoru inwestorskiego dla projektu pn. Rozbudowa i przebudowa Domu Kultury w Sycowie wraz z (...).

BTW ENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 146 370 PLN

2026-08-11 11:34:33Z

Pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn.: ,,Remont, przebudowa i nadbudowa budynku Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu”

Komplet Inwest Granops Prażanowski sp.k. 734 550 PLN

2026-08-10 09:41:16Z

Pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa budynku administracyjnego

Inwestycje Dolnośląskie Sp. z o.o. -

2026-07-30 10:24:39Z

„Pełnienie czynności zastępstwa inwestycyjnego (...) w zakresie budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja zlokalizowanego przy al. Wyzwolenia 34 w Wałbrzychu“

Przedsiębiorstwo „Inwestbud” Sp. z o.o. 158 670 PLN

2026-07-17 06:22:24Z

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa hali sportowo-widowiskowej w Tuszynie- etap I”

Biuro inżynieryjno - inwestycyjne “OWAN” -

2026-07-02 11:10:48Z

PEŁNIENIE KOMPLEKSOWEGO I WIELOBRANŻOWEGO NADZORU INWESTORSKIEGO NAD ZADANIEM PN. ROZBUDOWA ZABYTKOWEGO BUDYNKU WRAZ Z BUDOWĄ INKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI „HUBSKA 7” (ZAPROJEKTUJ, WYBUDUJ I WYPOSAŻ)

„EKOCENTRUM – Wrocławski Ośrodek Usług Ekologicznych” Sp. z o.o. 1 072 871 PLN

2026-07-02 10:41:46Z

Inżynier Kontraktu nad realizacją zadania pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Zawonia, etap I Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Budczyce

DAMBOL Budownictwo i Nadzory Damian Bolach -

2026-06-10 11:39:39Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 208 PLN Średnia: 137 912 PLN Max: 1 072 871 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego na zadaniu inwestycyjnym pn. „Przebudowa/remont ul. L. Beethovena w Wałbrzychu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891050841

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Jana Matejki 1

1.4.2.) Miejscowość: Wałbrzych

1.4.3.) Kod pocztowy: 58-300

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdkium.walbrzych.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e1cf5f9-9f3d-40b9-a87c-d9083f1d21b5

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412514

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: Dz.U.U.E. 2024/S 177-546241

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

FEDS.09.05-IP.01-0010/24 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027; Priorytet FEDS.09 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Pełnienie funkcji inwestora zastępczego na zadaniu inwestycyjnym pn. „Przebudowa/remont ul. L. Beethovena w Wałbrzychu”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie nadzoru nad opracowywaniem dokumentacji projektowej i jej weryfikacja oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych w zakresie przebudowy/remontu ul. Beethovena (droga gminna nr 116589D) na odcinku:
1 - (odcinek 1.1 i 1.2) - o długości 1281m od Punktu Selektywej Zbiórki Odpadów Komunalnych do skrzyżowania z ul. Sikorskiego wraz z remontem wiaduktu kolejowego,
2 - (odcinek 2) – o długości 69,45m od istniejącej pętli autobusowej odchodzący na północ od głównego ciągu ulic.
Teren, na którym realizowana będzie inwestycja znajduje się w południowej części Wałbrzycha na działkach nr: 7/1, 7/3, 7/35, 23/1, 7/54, 7/39, 7/6, 7/44, 15/1, 8/1, 3/26, 3/25, 3/24 - obręb 0032 Gaj; 487/1 - obręb 0027 Śródmieście.

3.9.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

16 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Biuro Inżynierskie Via Regia sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961533374

4.3.3.) Ulica: Klonowa

4.3.4.) Miejscowość: Kamieniec Wrocławski

4.3.5.) Kod pocztowy: 55-002

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 285360,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Dz.U.U.E. 2025/S 3-5803

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-17

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

zmiana inspektora nadzoru robót w branży telekomunikacyjnej

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

przedmiot zamówienia nie uległ zmianie

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 285360 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

1. Termin realizacji umowy określony w SWZ: Funkcję Inwestora Zastępczego należy realizować od dnia podpisania umowy aż do faktycznego zakończenia robót budowlanych związanych z realizacją zadania, przy czym za zakończenie prac związanych z pełnieniem funkcji Inwestora Zastępczego uważa się: zorganizowanie i przeprowadzenie odbioru ostatecznego, ostateczne rzeczowo-finansowe rozliczenie zadania, przygotowanie potwierdzenia zgłoszenia zakończenia robót budowlanych (w przypadku niekompletności tego wniosku niezwłoczne uzupełnienie brakujących dokumentów).
Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych (zgodnie z umową z wykonawcą robót budowlanych): 15 miesięcy od daty podpisania umowy.
Przewidywany okres pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego: 16 miesięcy od daty podpisania umowy.
Planowany termin podpisania umowy z Wykonawcą robót budowlanych: 11 wrzesień 2024 r.
2. Informacja dodatkowa
Na podstawie uchwały Nr IX/69/24 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 26 listopada 2024 r. w sprawie likwidacji jednostki budżetowej Gminy Wałbrzych - Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu:
- z dniem 31 grudnia 2024 roku zlikwidowana została jednostka budżetowa Gminy Wałbrzych – Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu (ZDKiUM),
- zadania zlikwidowanego ZDKiUM przejął Urząd Miejski w Wałbrzychu.
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 71520000-9
71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego) 71540000-5 (Usługi zarządzania budową)