Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie”

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00411061

Zamawiający

GMINA GIERAŁTOWICE

Gierałtowice, Śląskie

NIP: 9691606909

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

44-145 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
STARAK Sp. z o.o. Pilchowice NIP: 969-165-39-61

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 STARAK Sp. z o.o. (Pilchowice) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 40 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71247000-1)

Najniższa cena

11 793 PLN

Średnia cena

175 450 PLN

Najwyższa cena

531 360 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ATB-BUD 2 Sp.z.o.o Opole 2 - -
STARAK Sp. z o.o. Pilchowice 2 17 000 PLN 34 000 PLN
Inżynieria Lądowa Sławomir Lewandowski Grabowa 1 - -
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AGTOMEX Henryk Banasik Siemianowice Śląskie 1 - -
Włodzimierz Jasica Sarnów 1 - -
Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o. Rybnik 1 - -
Wojtyła Construction spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Bielsko-Biała 1 - -
AND INVESTMENT SP. Z O.O. Katowice 1 - -
f.h.u. "rexar" mIROSŁAW kIWERC Jastrzębie Zdrój 1 531 360 PLN -
Włodzimierz Jasica Psary 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań na drogach powiatowych z podziałem na części

Kierownik Budowy Wojciech Ciejka 47 355 PLN

2026-08-28 07:46:04Z

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań na drogach powiatowych z podziałem na części

JM Nadzory sp. z o.o. 14 760 PLN

2026-08-28 07:46:04Z

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań na drogach powiatowych z podziałem na części

JM Nadzory sp. z o.o. 14 760 PLN

2026-08-28 07:46:04Z

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie”

STARAK Sp. z o.o. -

2026-08-27 14:40:25Z

Inżynier kontraktu dla zadania:Budowa nowej budowli ochronnej na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej stanowiącej Śląskie Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Płuca -prace przygotow.

Wojtyła Construction spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-21 07:22:15Z

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej w trakcie realizacji inwestycji „Budowa ulicy Kasztanowej w Psarach”.

Artur Pogoda -

2026-08-18 13:14:16Z

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, na zadaniu „Budowa ul. Kasztanowej w Psarach”.

Włodzimierz Jasica -

2026-08-18 12:45:36Z

Pełnienie funkcji koordynatora czynności nadzoru inwestorskiego w toku realizacji zamierzenia budowlanego pn. „II Liceum Ogólnokształcące, dzielnica Północ - budowa sali gimnastycznej”

Wojtyła Budownictwo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-18 12:18:09Z

4WOG.1200.2712.54.2026 Wykonanie usługi nadzorów inwestorskich robót budowlanych w SOI Bielsko - Biała – naprawa strzelnicy garnizonowej w Mikuszowicach

KLIŚ Budownictwo Piotr Kliś 12 000 PLN

2026-08-10 08:31:05Z

Adaptacja Szybu Franciszek w Rudzie Śląskiej na mieszkania wspomagane i przestrzeń integracji społecznej – Inżynier Kontraktu

Wojtyła Investment Sp. z o.o. 464 423 PLN

2026-08-07 10:58:19Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 032 PLN Średnia: 86 177 PLN Max: 508 974 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA GIERAŁTOWICE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257848

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. ks. Władysława Roboty 48

1.4.2.) Miejscowość: Gierałtowice

1.4.3.) Kod pocztowy: 44-186

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.4.7.) Numer telefonu: 32 30 11 340; 32 30 11 350

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gieraltowice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gieraltowice.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-520c9808-207a-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411061

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00317105

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest: Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie”.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.
3.Postępowanie na roboty budowlane jest prowadzone w postępowaniu przetargowym nr: TP/11/2023, link do postępowania na roboty budowlane :
https://gieraltowice.ezamawiajacy.pl/pn/gieraltowice/demand/notice/public/96153/details.

3.9.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-17

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2023-08-17 do 2026-04-17

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): STARAK Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 969-165-39-61

4.3.3.) Ulica: Barbórki 11

4.3.4.) Miejscowość: Pilchowice

4.3.5.) Kod pocztowy: 44-145

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 199752,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00369340/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana dotyczy finansowania przedmiotu umowy w zakresie budżetowym w poszczególnych latach. Możliwość zmiany była przewidziana w projekcie umowy oraz w ogłoszeniu o zamówieniu.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana dotyczy zmiany finansowania przedmiotu umowy w zakresie budżetowym w poszczególnych latach, zmiana w WPF.
Zamawiający dokonał aneksu do umowy wprowadzając zmiany w § 4 ust. 3.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana dotyczy finansowania przedmiotu umowy w zakresie budżetowym w poszczególnych latach. Możliwość zmiany była przewidziana w projekcie umowy oraz w ogłoszeniu o zamówieniu.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana dotyczy zmiany finansowania przedmiotu umowy w zakresie budżetowym w poszczególnych latach, zmiana w WPF.
Zamawiający dokonał aneksu do umowy wprowadzając zmiany w § 4 ust. 3.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W związku z wydłużeniem terminu realizacji robót budowlanych dla Wykonawcy robót budowlanych przedłużono termin realizacji nadzoru budowlanego.
Możliwość zmiany była przewidziana w projekcie umowy oraz w ogłoszeniu o zamówieniu.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana dotyczy zmiany terminu umowy.
Zamawiający dokonał aneksu do umowy wprowadzając zmiany w § 3 ust. 1.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W związku z wydłużeniem terminu realizacji robót budowlanych dla Wykonawcy robót budowlanych ze względu na zawieszenie robót budowlanych związanych z montażem platformy dla niepełnosprawnych do czasu uzyskania przez Zamawiającego zamiennej decyzji pozwolenia na budowę, wydłużono termin realizacji nadzoru budowlanego.
Możliwość zmiany była przewidziana w projekcie umowy oraz w ogłoszeniu o zamówieniu.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana dotyczy zmiany terminu umowy.
Zamawiający dokonał aneksu do umowy wprowadzając zmiany w § 3 ust.1.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 179776,80 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy na dzień 27.08.2026r. - 179 776,80 PLN brutto.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71247000-1
71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi)