Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 459 774 PLN

Powierzchniowe utrwalenie dróg powiatowych przy użyciu remontera typu Patcher

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00099355

Numer referencyjny: WOS.272.1.6.2026

Zamawiający

Powiat Wałbrzyski, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Al. Wyzwolenia 24

58-300 Wałbrzych, Dolnośląskie

NIP: 8862633345

REGON: 890718018

Opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje: 1. Remont nawierzchni bitumicznych przy użyciu remontera ciśnieniowego przy średniej głębokości uszkodzenia ok 1,5 cm. 2. Przedmiot zamówienia realizowany i odbierany będzie etapami w zależności od potrzeb zamawiającego, na podstawie protokołów typowania robót. 3. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć odpowiedni sprzęt i materiały do wykonania przedmiotu zamówienia. 4. Wszystkie materiały zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia muszą być w gatunku pierwszym i muszą posiadać atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty, certyfikaty i aprobaty należy dostarczyć Zamawiającemu do końcowego protokołu odbioru robót). 5. Miejsce realizacji zamówienia: drogi powiatowe powiatu wałbrzyskiego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. Stargard 8542404531

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. (Stargard) Umowa podpisana 459 774 PLN 459 774 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 85 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)

Najniższa cena

91 468 PLN

Średnia cena

1 208 947 PLN

Najwyższa cena

12 648 260 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
MASY POLSKIE Sp. z o.o. Sp.k. Lubin 4 867 437 PLN 2 602 311 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp z o.o. Głogów 3 864 525 PLN 2 593 576 PLN
POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA Drawsko Pomorskie 3 935 553 PLN 1 871 107 PLN
AN-GREG GRZEGORZ STILLER Mirków 3 1 389 900 PLN 1 389 900 PLN
Przedsiębiorstwo Robót InżynierskichTRAKT Włodzimierz Lewowski Marciszów 2 571 765 PLN 571 765 PLN
ZIB ELTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lubań 2 298 000 PLN 298 000 PLN
BUDOSPRZĘT - WAŁBRZYCH Sp. z o.o. Wałbrzych 2 534 250 PLN 534 250 PLN
A.R.-BIT Sp. z o.o. Wrocław 2 - 500 000 PLN
POL-DRÓG S.A. Drawsko Pomorskie 2 1 298 630 PLN 1 298 630 PLN
S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. Stargard 2 459 774 PLN 459 774 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Łagoszów Wielki – droga o nawierzchni tłuczniowej.

Masy Polskie Sp. z o.o. Sp. k 309 273 PLN

2026-09-03 06:07:40Z

Powierzchniowe utrwalenie dróg powiatowych przy użyciu remontera typu Patcher

S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. -

2026-08-31 11:06:37Z

Remont drogi powiatowej nr 1145D od km 0+950 do km 1+680

POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA 641 158 PLN

2026-08-31 06:25:38Z

Remont drogi powiatowej nr 1146D na odcinku pomiędzy miejscowościami Buczyna i Strogoborzyce

POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-08-31 06:09:53Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 2494D na odc. Orłowice-Krobica polegającej na budowie chodnika

ZIB ELTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-28 10:08:09Z

„Przebudowa drogi w miejscowości Trzebicko (dz. nr. 176, 177 i 170/4 obręb Trzebicko)”

BRUKARSTWO KASPRZAK SP. Z O.O. 950 815 PLN

2026-08-19 12:29:39Z

,,REMONT ODCINKA DROGI LEŚNEJ NR INW.: 220/588 W NADLEŚNICTWIE ŚWIERADÓW, LEŚNICTWO LASEK”

KAMA Infrastruktura spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 478 068 PLN

2026-08-19 05:36:44Z

Modernizacja infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej na terenie gminy Krotoszyce

Przedsiębiorstwo Transportowo- Budowlane Sp.z o.o. -

2026-08-05 10:08:06Z

Modernizacja infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej na terenie gminy Krotoszyce

Przedsiębiorstwo Transportowo- Budowlane Sp.z o.o. 4 969 200 PLN

2026-08-05 09:48:25Z

Remont drogi wraz z budową kanalizacji sanitarnej w ul. Azaliowej w miejscowości Bielawa, gm. Długołęka

AN-GREG GRZEGORZ STILLER 1 389 900 PLN

2026-08-03 06:19:25Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 165 PLN Średnia: 854 901 PLN Max: 8 877 498 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Powierzchniowe utrwalenie dróg powiatowych przy użyciu remontera typu Patcher

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wałbrzyski, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718018

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Wyzwolenia 24

1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 074 84 60 674

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@powiatwalbrzyski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.walbrzych.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Powierzchniowe utrwalenie dróg powiatowych przy użyciu remontera typu Patcher

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be0618e5-d31a-48b5-8a49-ca08ba888796

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00099355

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00020588/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Powierzchniowe utrwalenie dróg

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_walbrzych

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_walbrzych

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Minimalne wymagania techniczne umożliwiające korzystanie ze Strony platformazakupowa.pl to przeglądarka internetowa EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” oraz łącze internetowe o przepustowości co najmniej 256 kbit/s. platformazakupowa.pl jest zoptymalizowana dla minimalnej rozdzielczości ekranu 1024x768 pikseli

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): tak, zgodnie z SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): tak, zgodnie z SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WOS.272.1.6.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 608580,00 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje:
1. Remont nawierzchni bitumicznych przy użyciu remontera ciśnieniowego przy średniej głębokości uszkodzenia ok 1,5 cm.
2. Przedmiot zamówienia realizowany i odbierany będzie etapami w zależności od potrzeb zamawiającego, na podstawie protokołów typowania robót.
3. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć odpowiedni sprzęt i materiały do wykonania przedmiotu zamówienia.
4. Wszystkie materiały zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia muszą być w gatunku pierwszym i muszą posiadać atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty, certyfikaty i aprobaty należy dostarczyć Zamawiającemu do końcowego protokołu odbioru robót).
5. Miejsce realizacji zamówienia: drogi powiatowe powiatu wałbrzyskiego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający będzie mógł udzielić zamówień, o którym mowa powyżej w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych na łączną kwotę 202860,00 zł netto

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: wg sposobu opisanego w SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa
minimalne warunki dotyczące doświadczenia:
wykonawca musi wykazać, że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedno zadanie polegające na remontach cząstkowych nawierzchni przy użyciu remontera ciśnieniowego w łącznej ilości 100 ton

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający będzie wymagał złożenia:
oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający będzie wymagał złożenia:
wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Kwota wadium: 2.500,00 zł (słownie: dwa tysiące pięćset złotych 00/100)

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uwaga: uczestnikami w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego - wykonawcami w rozumieniu art. 7 pkt 30 ustawy Pzp, są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy Pzp.
W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W przypadku, o którym mowa powyżej wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4)

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z projektem umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-02-26 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_walbrzych

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-02-26 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-03-27

2026-02-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
06.02.2026
Termin składania ofert
26.02.2026 08:00
Wartość umowy
459 774 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233140-2 - Roboty drogowe
45233140-2 (Roboty drogowe) 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg) 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Okres realizacji

180 dni