Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 641 158 PLN
Remont drogi powiatowej nr 1145D od km 0+950 do km 1+680
Numer referencyjny: PZDP.254.10.2026
Zamawiający
Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych
św. Sebastiana 1
59-100 Polkowice, Dolnośląskie
NIP: 6922160703
REGON: 390688630
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Załącznik nr 1
ZAŁ NR 1 - Dodatkowe oświadczenia Wykonawcy.docx
Załącznik nr 4
ZAŁ NR 4 - Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby.docx
Załącznik nr 7
ZAŁ NR 7 - Oświadczenie o aktualności informacji.docx
Załącznik nr 9
ZAŁ NR 9 - Wykaz osób.docx
Załącznik nr 11
ZAŁ NR 11 - Mapa poglądowa.pdf
Załącznik nr 12
ZAŁ NR 12 - WZÓR UMOWY.pdf
Załącznik nr 14
ZAŁ NR 14 - Kosztorys ofertowy.pdf
Załącznik nr 3
ZAŁ NR 3 - Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się zamówinie.docx
Załącznik nr 10
ZAŁ NR 10 - Oświadczenie dotyczące zatrudnienia.docx
Załącznik nr 8
ZAŁ NR 8 - Informacja o aktualności środków dowodowych.docx
Załącznik nr 13
ZAŁ NR 13 - Przedmiar robót.pdf
Załącznik nr 5
ZAŁ NR 5 - Oświadczenie podmiotu udostąpniającego zasoby.docx
Załącznik nr 2
ZAŁ NR 2 - Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu.docx
Załącznik nr 6
ZAŁ NR 6 - Oświadczenie podwykonawcy.docx
SWZ
SWZ.pdf
INFORMACJA O KWOCIE
informacja o kwocie-sig.pdf
INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT
informacja z otwarcia-sig.pdf
INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na stronę-sig.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA | Drawsko Pomorskie | REGON 330917763 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA (Drawsko Pomorskie) | Umowa podpisana | 641 158 PLN | 641 158 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 85 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)
Najniższa cena
91 468 PLN
Średnia cena
1 208 947 PLN
Najwyższa cena
12 648 260 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| MASY POLSKIE Sp. z o.o. Sp.k. Lubin | 4 | 867 437 PLN | 2 602 311 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp z o.o. Głogów | 3 | 864 525 PLN | 2 593 576 PLN |
| POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA Drawsko Pomorskie | 3 | 935 553 PLN | 1 871 107 PLN |
| AN-GREG GRZEGORZ STILLER Mirków | 3 | 1 389 900 PLN | 1 389 900 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót InżynierskichTRAKT Włodzimierz Lewowski Marciszów | 2 | 571 765 PLN | 571 765 PLN |
| ZIB ELTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lubań | 2 | 298 000 PLN | 298 000 PLN |
| BUDOSPRZĘT - WAŁBRZYCH Sp. z o.o. Wałbrzych | 2 | 534 250 PLN | 534 250 PLN |
| A.R.-BIT Sp. z o.o. Wrocław | 2 | - | 500 000 PLN |
| POL-DRÓG S.A. Drawsko Pomorskie | 2 | 1 298 630 PLN | 1 298 630 PLN |
| S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. Stargard | 2 | 459 774 PLN | 459 774 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Łagoszów Wielki – droga o nawierzchni tłuczniowej.
2026-09-03 06:07:40Z
Powierzchniowe utrwalenie dróg powiatowych przy użyciu remontera typu Patcher
2026-08-31 11:06:37Z
Remont drogi powiatowej nr 1145D od km 0+950 do km 1+680
2026-08-31 06:25:38Z
Remont drogi powiatowej nr 1146D na odcinku pomiędzy miejscowościami Buczyna i Strogoborzyce
2026-08-31 06:09:53Z
Przebudowa drogi powiatowej nr 2494D na odc. Orłowice-Krobica polegającej na budowie chodnika
2026-08-28 10:08:09Z
„Przebudowa drogi w miejscowości Trzebicko (dz. nr. 176, 177 i 170/4 obręb Trzebicko)”
2026-08-19 12:29:39Z
,,REMONT ODCINKA DROGI LEŚNEJ NR INW.: 220/588 W NADLEŚNICTWIE ŚWIERADÓW, LEŚNICTWO LASEK”
2026-08-19 05:36:44Z
Modernizacja infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej na terenie gminy Krotoszyce
2026-08-05 10:08:06Z
Modernizacja infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej na terenie gminy Krotoszyce
2026-08-05 09:48:25Z
Remont drogi wraz z budową kanalizacji sanitarnej w ul. Azaliowej w miejscowości Bielawa, gm. Długołęka
2026-08-03 06:19:25Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312106 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 1145D od km 0+950 do km 1+680
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390688630
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: św. Sebastiana 1
1.5.2.) Miejscowość: Polkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 76/ 72 99 235
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzdp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzdp.bip.gov.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
drogi publiczne, powiatowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi powiatowej nr 1145D od km 0+950 do km 1+680
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b64ccd1-f3e3-41e4-9961-9a34d5a0e5be
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312106
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011121/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont drogi powiatowej nr 1145D pomiędzy miejscowościami Wysoka i Jędrzychówek
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1b64ccd1-f3e3-41e4-9961-9a34d5a0e5be3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-1b64ccd1-f3e3-41e4-9961-9a34d5a0e5be
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej zostały opisane w Rozdziale XIII SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące obowiązku informacyjnego zostały zawarte w Rozdziale II SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: PZDP.254.10.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej nr 1145D od km 0+950 do km 1+680, realizowany w ramach zadania pn.: WYSOKA droga dojazdowa do gruntów rolnych.
2. Przedmiot zamówienia, jak w ust. 1 obejmuje w szczególności remont:
a. nawierzchni jezdni poprzez:
- frezowanie korekcyjne (profilowe)
- wykonanie warstwy wiążącej AC16W o grubości po zagęszczeniu 8-4 cm (średnio 6 cm) wraz ze skropieniem emulsją asfaltową – ok. 3.000 m2,
- wykonanie warstwy ścieralnej AC11S o grubości 6 cm wraz ze skropieniem emulsją asfaltową – ok. 3.000 m2,
c. zjazdów (10 szt.) poprzez:
- wykonanie warstwy wzmacniającej piasku stabilizowanego cementem C1,5/2MPa, o grubości po zagęszczeniu 15 cm wraz z korytowaniem – ok. 250 m2,
- wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0/31, grubość po zagęszczeniu 20 cm (schodkowanie warstw na krawędzi) wraz z korytowaniem – ok. 250 m2,
- warstwa ścieralna AC11S o grubości po zagęszczeniu 4 cm wraz ze skropieniem emulsja asfaltową – ok. 250 m2,
d. mijanek (3 szt.) poprzez:
- wykonanie warstwy wzmacniającej piasku stabilizowanego cementem C1,5/2MPa, o grubości po zagęszczeniu 15 cm wraz z korytowaniem – ok. 90 m2,
- wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0/31, grubość po zagęszczeniu 20 cm (schodkowanie warstw na krawędzi) wraz z korytowaniem – ok. 90 m2,
- warstwa ścieralna AC11S o grubości po zagęszczeniu 4 cm wraz ze skropieniem emulsja asfaltową – ok. 90 m2,
e. pobocza o szerokości: 1 m – pobocze prawostronne, 1,5 m – pobocze lewostronne, poprzez:
- korytowanie na głębokość 20 cm – ok. 1.500 m2,
- wykonanie warstwy z kruszywa łamanego o ciągłym uziarnieniu 0/31,5 (C90/3), stabilizowanego mechanicznie (układanej przy pomocy rozkładarki), o grubości warstwy 20 cm wraz ze skropieniem emulsją asfaltową – ok. 1.500 m2,
f. odtworzenie stałej organizacji ruchu (P-7c – 1.500 m).
3. Zakres prac objętych przedmiotem zamówienia dotyczy wykonania wszystkich robót związanych z modernizacją nawierzchni, w tym wykonanie ewentualnych robót dodatkowych, w szczególności oczyszczenie nawierzchni, skropienie nawierzchni emulsją, wykonanie frezowania profilującego, wykonania warstwy podbudowy profilująco – wyrównawczej, jeżeli takie prace są konieczne do wykonania.
4. Teren objęty robotami budowlanymi:
droga powiatowa nr 1145D, działki o nr ewidencyjnych: działki o nr ewidencyjnych: 339/2, 361/7, 366 obręb 0011 Wysoka, jednostka ewidencyjna 021605_5 Przemków – obszar wiejski.
5. Przed przystąpieniem do robót budowlanych Wykonawca powinien opracować, zatwierdzić i wprowadzić projekt czasowej organizacji ruchu, natomiast po zakończeniu robót budowlanych przywrócić docelową organizację ruchu.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, których zakres stanowić będzie nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Powyższe zamówienie udzielane będzie mogło być w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia, w przypadku konieczności powtórzenia podobnych do udzielonych robót budowlanych, a Zamawiający
będzie dysponował odpowiednimi środkami finansowymi na ich wykonanie. Warunki, na jakich zostaną udzielone te roboty budowlane zostały określone w umowie podstawowej, w szczególności: w zakresie okresów gwarancji, wysokości kar umownych i obowiązków stron. Cena za wykonanie robót podobnych zostanie ustalona podczas negocjacji na podstawie kalkulacji
wynagrodzenia ryczałtowego przedstawionego przez Wykonawcę i/lub kosztorysu robót podobnych przedstawionego przez Wykonawcę.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane, wbudowane materiały i urządzenia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia (PKD dla robót drogowych) na sumę gwarancyjną nie niższą niż 500.000,00 zł wraz z przedłożeniem stosownego dokumentu.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia osobą na stanowisko kierownika budowy. Proponowana osoba musi posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane i przygotowanie zawodowe upoważniające do wykonywania samodzielnej funkcji kierownika budowy do kierowania robotami drogowymi w specjalności inżynieryjnej drogowej lub inne odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów (Załącznik nr 9 do SWZ)
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z zapisami SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z zapisami SWZ
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie żąda, by Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych i 00/100)6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Zgodnie z zapisami SWZ.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z załącznikiem nr 12 do SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-14 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę na Platformie e-Zamówienia. Sposób złożenia oferty opisany został w Instrukcji użytkownika dostępnej na Platformie e-Zamówienia
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-17 10:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-12
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 29.06.2026
- Termin składania ofert
- 14.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 641 158 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
60 dni