Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 06:00 (5 dni)

Prace restauratorskie zabytkowej fontanny w Gryfowie Śląskim

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00406712

Numer referencyjny: BZP.271.4.2026

Zamawiający

Gmina Gryfów Śląski

Rynek 1

59-620 Gryfów Śląski, Dolnośląskie

NIP: 6161223228

REGON: 230821635

Opis przedmiotu zamówienia

Planowany zakres robót Planowany zakres robót obejmuje remont Obiektu: •Prace konserwatorskie figur, •Remont i prace konserwatorskie niecki fontanny. •Remont / konserwacja bieżąca instalacji wodociągowej i instalacji oświetlenia zewnętrznego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Gwarancja 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne)

Najniższa cena

44 PLN

Średnia cena

604 446 PLN

Najwyższa cena

6 297 465 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
MAXIMA Sp. z o.o. Twardogóra 6 - -
ARENEX Robert Szabelski Środa Śląska 5 98 339 PLN 98 339 PLN
MAXIMA Sp. z o.o. Twardogóra 4 - -
MG GRUPA Marcin Grzanka Stary Śleszów 4 207 979 PLN 831 915 PLN
Usługi Budowlane Paweł Hawryszko Wąsosz 3 173 731 PLN 213 689 PLN
PROK-BUD Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Prokocki Czeladź Wielka 3 177 868 PLN 218 777 PLN
Handel i Usługi Bogusław Kosior Lubań 3 286 516 PLN 859 549 PLN
RUKA PROJEKT Sp. z o.o. Legnica 3 - -
NOMYT Marta Łakota Oława 3 216 000 PLN 216 000 PLN
NOMYT MARTA ŁAKOTA OŁAWA 3 264 764 PLN 794 292 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa i remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Składowicach – etap II.

KAROTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-09-02 09:54:55Z

Adaptacja pomieszczeń miejskich przedszkoli publicznych w Bolesławcu celem stworzenia 6 sal sensorycznych realizowana w ramach projektu: „Rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych...

Paweł Pilarski LOBO Serwis -

2026-08-31 10:47:27Z

Remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Wysokiej 4 we Wrocławiu, zamówienie podobne jak w postępowaniu nr ZZK-NZ/241/3400/178/25.

AMS BUDOWNICTWO Sp. z o.o. 469 218 PLN

2026-08-31 10:25:03Z

Kompleksowa wymiana izolatorów sekcyjnych i granicznych sieci trakcyjnej.

MMT Idea Sp. z o.o. Sp. K. 138 184 PLN

2026-08-31 09:58:02Z

Remont świetlicy wiejskiej w Sadkowie

AG-BUD Krystian Korus, Ligota Polska 41, 56-400 Oleśnica 135 535 PLN

2026-08-31 08:04:31Z

„Remont budynku komunalnego mieszkalnego Dębrznik 18 wrazz jego termomodernizacją i wymianą źródeł ciepła”

Usługi Remontowo-Budowlane -

2026-08-28 12:38:22Z

Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy pl. Strzeleckim 6 we Wrocławiu

MAXIMA Sp. z o.o. -

2026-08-25 12:29:05Z

Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy pl. Strzeleckim 8 we Wrocławiu

NOMYT Marta Łakota -

2026-08-25 11:24:09Z

Remont lokali mieszkalnych i socjalnych

LIMAK Kamil Bogusławski -

2026-08-25 06:48:00Z

Adaptacja pomieszczeń pod RTG oraz CT w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

PHU BARTOSZ -

2026-08-24 12:08:05Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 36 031 PLN Średnia: 468 728 PLN Max: 6 113 223 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Prace restauratorskie zabytkowej fontanny w Gryfowie Śląskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gryfów Śląski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821635

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Gryfów Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-620

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gryfow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gryfow.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace restauratorskie zabytkowej fontanny w Gryfowie Śląskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa1dde04-2adc-4b4a-a5f3-8b09dc5a1b4e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406712

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00123193/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Prace restauratorskie zabytkowej fontanny w Gryfowie Śląskim

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aa1dde04-2adc-4b4a-a5f3-8b09dc5a1b4e

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu, z
wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za
pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce„Formularze”(„Formularze do komunikacji”).Za
pośrednictwem„Formularzy do komunikacji”odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i
odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie zał. do przesyłanej wiadomości(przycisk„dodaj załącznik”);
2)W przypadku zał.,które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Preze.Rady Minis. w sprawie wymagań dla dokumentów
elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być
opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu
udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym.W zależności od rodzaju podpisu i jego typu(zewnętrzny,
wewnętrzny)dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu(typ
zewnętrzny)lub dokument z wszytym podpisem(typ wewnętrzny); 3)Możliwość korzystania w postępowaniu z„Formularzy do
komunikacji”w pełnym zakresie wymaga posiadania konta„Wykonawcy”na Platformie e-Zam. oraz zalogowania się naPlatformie eZam.Do korzystania z„Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia
wystarczające jest posiadanie tzw.konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia; 4)Wszystkie wysłane i odebrane w
postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce„Komunikacja”;
5)Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem„Formularzy do komunikacji” wynosi 150MB(wielkość ta dotyczy
plików przesyłanych jako zał. do jednego formularza); 6)Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu
korzystania z usług Platformy e-Zam. oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określaRegulamin Platformy e-Zam.; 7)W
przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniemPlatformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać
ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu(75)7811257 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony
na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”; 8)W szczególnie uzasadnionych przypadkach
uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwemPlatformy e-Zam.,Zamawiający dopuszcza
komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@gryfow.pl(nie dotyczy składania ofert/wniosków o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu); 9)Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych
będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu
PrezesaRadyMinistrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych; 10)Dokumenty elektroniczne, o których mowa w
§2ust.1 rozporządzenia Prez.RadyMinis. w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci
elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rad Minis. w sprawieKrajowychRam
Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekaz. danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których
mowa w art.66 ust.1ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania; 11)Informacje, oświadczenia lub
dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prez. Rady Minis. w sprawie wymagań dla dokumentów
elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a)w formatach danych określonych w
przepisach rozporządzenia Rady Minis. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik),lub b)jako
tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(np.w treści wiadomości
e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”)

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.4.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Planowany zakres robót
Planowany zakres robót obejmuje remont Obiektu:
•Prace konserwatorskie figur,
•Remont i prace konserwatorskie niecki fontanny.
•Remont / konserwacja bieżąca instalacji wodociągowej i instalacji oświetlenia zewnętrznego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

92522000-6 - Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone przez zamawiającego warunki udziału w postępowaniu:
1. nie podlegają wykluczeniu,
2. spełniają następujące warunki dotyczące:
kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.

a) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli wykaże, że:
• jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę w wysokości minimum 1 000 000,00 PLN.
b) zdolności technicznej lub zawodowej.
• Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej 1 robotę budowlane o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto, których zakres obejmował prace restauratorskie w obiekcie zabytkowym, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty.
• Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą pełniącą funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej lub konstrukcyjno-budowlanej, odpowiadające wymaganiom określonym w ustawie Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia, w zakresie adekwatnym do przedmiotu zamówienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub przepisów nie będących prawem krajowym.
• Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą będącą konserwatorem dzieł sztuki w specjalności konserwacja kamienia, drewna oraz metalu oraz projektu budowalnego.
• Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 2 pracownikami budowlanymi zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

§1. Wadium zostało ustalone w wysokości 4 000,00 złotych (cztery tysiące zł 00/100)
§2.Wadium może być wnoszone :
a) w pieniądzu,
b) gwarancjach bankowych
c) gwarancjach ubezpieczeniowych,
d) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym.
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
§3. Wykonawca wniesie wadium w terminie do dnia 09.09.2026 roku do godziny 08:00. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy PKO BP o/Gryfów Śl. 89 1020 2124 0000 8202 0011 1443 w terminie umożliwiającym uznanie kwoty na koncie zamawiającego do dnia 09.09.2026 roku do godziny 08:30.
§4. W przypadku pozostałych form wnoszenia wadium należy załączyć do oferty odpowiedni oryginał dokumentu.
§5. Wadium wnoszone w formie gwarancji musi zawierać w szczególności:
1. Nazwę i adres Gwaranta
2. Nazwę i adres Zleceniodawcy
3. Nazwę i adres Beneficjenta
4. Nazwę i numer postępowania przetargowego
5. Zobowiązanie Gwaranta do nieodwołalnej i bezwarunkowej zapłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Beneficjenta w przypadku wystąpienia przynajmniej jednej z przesłanek zatrzymania wadium, opisanej w ustawie Pzp.
§6. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp. Wykonawca będzie miał możliwość w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 ustawy Pzp wystąpienia o zwrot wadium, przy czym złożenie wniosku o zwrot wadium spowoduje rozwiązanie stosunku prawnego Zamawiającego z Wykonawcą i utratę przez Wykonawcę prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, uregulowanych w Dziale IX ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Umowa może być modyfikowana zgodnym postanowieniem stron dokonywanym w formie pisemnej na zasadach
określonych w art. 455 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pomocą Platformy e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 08:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 06:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 45453100-8 (Roboty renowacyjne) 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 92522000-6 (Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych) 50800000-3 (Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji) 45453100-8 - Roboty renowacyjne 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 92522000-6 - Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

Okres realizacji

4 miesiące