Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 402 415 PLN
„Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251”
Zamawiający
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi
Pomorska 251
92-213 Łódź, Łódzkie
NIP: 7282246128
REGON: 472147559
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190 Knurów, Województwo śląskie, NIP: 9691644577, REGON: 387879430 | Knurów | 9691644577 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190 Knurów, Województwo śląskie, NIP: 9691644577, REGON: 387879430 (Knurów) | Umowa podpisana | 1 402 415 PLN | 1 402 415 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 27 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45400000-1)
Najniższa cena
120 201 PLN
Średnia cena
1 128 176 PLN
Najwyższa cena
5 410 636 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Zakład Remontowo Budowlany Tadeusz Patrzałek Czyżów | 3 | 616 732 PLN | 1 390 465 PLN |
| P.H.U. KOLOR DOM Sypka Sylwester Cielądz | 2 | 120 201 PLN | 120 201 PLN |
| TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190 Knurów, Województwo śląskie, NIP: 9691644577, REGON: 387879430 Knurów | 2 | 1 402 415 PLN | 1 402 415 PLN |
| AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Kraków | 1 | 1 917 729 PLN | 1 917 729 PLN |
| M2 Budownictwo Adam Michałek Ksawerów | 1 | 398 000 PLN | 398 000 PLN |
| Moduwall Sergiusz Nowicki Pabianice | 1 | 394 900 PLN | 394 900 PLN |
| ENBUD Jacek Kwiatkowski Głowno | 1 | - | - |
| ZPUH JARMAX JAROSŁAW ZNYK Bąków Górny 93 | 1 | - | - |
| MCFLOOR Sp. z o.o. Wrocław | 1 | - | - |
| Korporacja Budowlana „DARCO” Dariusz Żak Radom | 1 | 5 410 636 PLN | 5 410 636 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Remont pomieszczeń przyziemia przy Placu Wojewódzkim 1 w celu utworzenia ogrzewalni dla osób bezdomnych
2026-08-31 08:08:14Z
„Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251”
2026-08-21 12:01:23Z
„Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251”
2026-08-21 08:46:56Z
Wykonanie instalacji wentylacyjnej mechanicznej
2026-08-18 11:12:58Z
Wykonanie ozdobnej sztukaterii elewacyjnej w technologii cementowej wraz z obróbką blacharską
2026-08-18 11:06:48Z
125/TP/ZP/RB/2025 Remont pomieszczeń z przeznaczeniem dla Kliniki Otolaryngologii na parterze budynku nr 3 przy obiekcie przy ul. Żeromskiego 113.
2026-07-22 09:53:54Z
Modernizacja pomieszczeń w świetlicy wiejskiej w Kuczyźnie poprzez wykonanie robót budowlanych w celu adaptacji pomieszczeń pod Klub Seniora
2026-07-20 06:49:20Z
Adaptacja i modernizacja budynku przy ul. Rycerskiej 4 w Sieradzu na potrzeby utworzenia dodatkowych 36 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w Gminie Miasto Sieradz
2026-06-09 07:54:57Z
Modernizacja pomieszczeń w świetlicy wiejskiej w Kuczyźnie poprzez wykonanie robót budowlanych w celu adaptacji pomieszczeń pod Klub Seniora
2026-06-05 11:57:39Z
Modernizacja, remont oraz doposażenie budynku użyteczności publicznej przy ul. Poniatowskiego 1 w Widawie
2026-06-03 11:38:10Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401846 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472147559
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pomorska 251
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 92-213
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.miskiewicz@csk.umed.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.csk.umed.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/csk_umed1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a3cb94a-33e1-11ef-8a31-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401846
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00212777/87/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 „Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00384791
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/86/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 982500,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1. Przedmiotem zamówienia jest remont zespołów toalet w zakresie zgodnym ze „Standardem dostępności” określonym dokumentacją projektową o tytule projektu: „Przebudowa części pomieszczeń Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – budynek A3, zlokalizowanego przy ul. Pomorskiej 251 w Łodzi” autorstwa Atelier Strzelec, stanowiącą załącznik do OPZ i wzoru umowy. Prace współfinansowane są na podstawie umowy nr 14/PFRON/2024 o dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektu służącego rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych.
3.2. Roboty muszą być prowadzone w szczególności zgodnie z sztuką budowlaną.
3.3. Zakres prac zadania ujęty jest w dokumentacji projektowej (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) - Załącznik Nr 8 do SWZ. Udostępniony przedmiar robót stanowi jedynie materiał poglądowy dla Wykonawców.
3.4. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
3.4.1. Wykonawca musi uwzględnić konieczność etapowania prac ze względu na czynny obiekt – prace będą prowadzone na czynnym obiekcie.
3.4.2. Oferta powinna być konstruowana w oparciu o materiały o parametrach technicznych nie gorszych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia.
3.4.3. Wszystkie koszty związane z realizacją niniejszego zamówienia ponosi Wykonawca, które uwzględnia w cenie oferty.
3.5. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych (CPV):
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych;
45215140-0 Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45000000-7 Roboty budowlane
45421152-4 Instalowanie ścianek działowych
45421100-5 Instalowanie drzwi
45430000-0 Pokrywanie ścian i podłóg
45421146-9 Montaż sufitów podwieszanych
45442100-8 Roboty malarskie
44411000-4 Wyposażenie sanitarne
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowalnych, roboty ziemnie
45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne;
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno – kanalizacyjne i sanitarne;
45430000-0 Pokrywanie podłóg i ścian;
45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe i pozostałe;
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych;
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach;
45332200-5 Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332200-6 Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45232000-2 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45321000-3 Izolacje cieplne
45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe i pozostałe
45331200-8 Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45442200-9 Nakładanie powłok antykorozyjnych
45440000-3 Roboty malarskie i szklarskie
45421100-5 Instalacja drzwi i okien, i podobnych elementów
45432111-5 Kładzenie wykładzin elastycznych
45431000-7 Okładziny posadzek i ścian – ceramika
5.1. Wykonawca zobowiązany jest wykonać zamówienie: w ciągu maksymalnie 4 miesięcy od dnia podpisania umowy, z tym zastrzeżeniem, iż nie dłużej niż do dnia 8 listopada 2024 r.
5.2. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 48 miesięcznego okresu gwarancji na przedmiot zamówienia. Rozszerzenie okresu gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
5.3. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 48 miesięcznego okresu rękojmi na przedmiot zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45000000-7 - Roboty budowlane
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45442100-8 - Roboty malarskie
44411000-4 - Wyroby sanitarne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1287973,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1837091,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1402415,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190 Knurów, Województwo śląskie, NIP: 9691644577, REGON: 387879430
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691644577
7.3.3) Ulica: ul. Floriana 7
7.3.4) Miejscowość: Knurów
7.3.5) Kod pocztowy: 44-190
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
KAPIBARA Mateusz MAŁYJUREK
SPÓŁKA KOMANDYTOWA
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1402415,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-11-088.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 21.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość szacunkowa
- 982 500 PLN
- Wartość umowy
- 1 402 415 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE