Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 475 053 PLN
Przebudowa dróg leśnych na terenie Leśnictwa Sarni Dwór drogi nr 0619, 0611, 0610, 0636
Numer referencyjny: NZP.270.90.2026
Zamawiający
PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KOLBUDY
Osiedle Leśników 15
83-050 Kolbudy, Pomorskie
NIP: 5830007471
REGON: 190036772
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Radosław Lica | Brodnica Górna | NIP 5891015803 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Radosław Lica (Brodnica Górna) | Umowa podpisana | 475 053 PLN | 475 053 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 36 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę)
Najniższa cena
79 771 PLN
Średnia cena
2 224 244 PLN
Najwyższa cena
23 650 220 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| AMAR SP. Z O.O. CZŁUCHÓW, | 3 | - | - |
| "FURGES" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Kończewo | 3 | 109 069 PLN | 218 138 PLN |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Lorek Piotr Lorek Słupsk | 3 | 294 709 PLN | 884 128 PLN |
| FB-JELCZ Sp. z o.o. Chwaszczyno | 2 | 394 899 PLN | 394 899 PLN |
| KUKUŁA USŁUGI INŻYNIERSKIE BOGDAN KUKUŁA Gdańsk | 2 | 271 117 PLN | 271 117 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budowlane "TEAM" Zbigniew Bilik Bolszewo | 2 | - | - |
| HP bud Halina Pełka Wejherowo | 2 | - | - |
| Usługi Budowlane Brukarstwo Marlena Lewandowska Krasna Łąka | 1 | - | - |
| LARO s.c. Piotr Romanow Dorota Romanow Strzebielino | 1 | - | - |
| Green Poland Krzysztof Polakowski Gniewowo | 1 | 441 678 PLN | 441 678 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa dróg leśnych na terenie Leśnictwa Sarni Dwór drogi nr 0619, 0611, 0610, 0636
2026-09-02 06:24:44Z
Wykonanie dywanika asfaltowego na wybranych drogach betonowych: ul. Ogrodowa w Wodnicy
2026-08-21 11:29:56Z
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych na działce nr 320 w m. Nadziejewo, Gmina Czarne
2026-08-18 09:36:21Z
Wykonanie dywanika asfaltowego na wybranych drogach betonowych: ul. Lipowa w Wodnicy
2026-08-11 07:37:50Z
„Rozwój infrastruktury społecznej w Rumi (budynek użyteczności publicznej)”.
2026-08-04 12:52:43Z
„Zagospodarowanie terenu przy LM Hel”
2026-07-27 10:02:22Z
REMONT BUDYNKU NR 7 W KW 6068 SIEMIROWICE
2026-07-23 06:49:05Z
Kompleksowe wykonanie robót budowlanych w formule generalnego wykonawstwa budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul. Hallera 107 w Gdańsku
2026-07-23 06:12:42Z
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych (droga gminna nr 101361G w Starkowie)
2026-07-21 10:11:49Z
„Przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Czerska”
2026-07-13 06:58:53Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305575 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa dróg leśnych na terenie Leśnictwa Sarni Dwór drogi nr 0619, 0611, 0610, 0636
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KOLBUDY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190036772
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Osiedle Leśników 15
1.5.2.) Miejscowość: Kolbudy
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-050
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kolbudy@gdansk.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_kolbudy
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg leśnych na terenie Leśnictwa Sarni Dwór drogi nr 0619, 0611, 0610, 0636
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-706be5e5-ea94-4467-bebc-c2ace2d14d67
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305575
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00512530/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa dróg leśnych w Leśnictwie Sarni Dwór (droga nr 0619, 0610,0611, 0636)
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_kolbudy3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_kolbudy
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f) Platforma zakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: NZP.270.90.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie robót budowlanych w zakresie przebudowy 4 dróg leśnych w Leśnictwie Sarni Dwór zgodnie z zał. dokumentacją. Obowiązkiem Wykonawcy jest prowadzenie prac budowlanych w taki sposób, aby zminimalizować oddziaływanie na otoczenie, w szczególności poprzez ograniczenie hałasu, drgań, zapylenia, zajęcia terenu i powodowania utrudnień w ruchu drogowym. Wszelkie materiały z rozbiórek, nienadające się do ponownego wykorzystania. Wykonawca wywiezie i zutylizuje we własnym zakresie. Koszty te należy wliczyć w cenę ryczałtową.Organizację terenu, obsługę geodezyjną w trakcie budowy. Zamawiający nie
zapewnia dostawy wody, energii elektrycznej, odprowadzania ścieków w trakcie
realizacji zadania. Wykonawca winien jest zapewnić je sobie własnym kosztem i staraniem;
• Usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót i dokumentacją;
• Naprawę innych dróg leśnych zniszczonych przez sprzęt budowlany lub
samochody dowożące materiały;
• Utrzymywanie porządku podczas prac budowlanych (Zamawiający przewiduje
kontrole terenu budowy związane z tym zakresem);
• Uporządkowanie terenu po zakończonych pracach budowlanych;
• Przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej
powykonawczej, z potwierdzeniem o przyjęciu do zasobu geodezyjnego;
• Przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej w 2
egzemplarzach, uwzględniającej wszelkie zmiany w stosunku do dokumentacji
projektowej (wraz z uzyskaniem niezbędnych podpisów), zawierającej wszelkie
potrzebne atesty, certyfikaty, itp. dla wbudowanych materiałów, wszelkie oświadczenia i inne dokumenty wymagane przepisami prawa.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku dot. zdolności ekonomicznej i finansowej.
4) zdolności technicznej lub zawodowej.
a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną o wartości minimum 500.000 zł brutto, obejmującą swoim zakresem budowę lub przebudowę drogi o nawierzchni tłuczniowej. Przez jedną robotę budowlaną należy rozumieć roboty wykonane na podstawie jednej umowy. Wykonawca nie może sumować wartości kilku robót budowlanych o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganych wartości porównywalnych. W niniejszej SWZ definicje budowy i przebudowy należy rozumieć zgodnie z definicjami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.)
b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować:
1) co najmniej 1 szt. koparko-ładowarki;
2) co najmniej 1 szt. walca statycznego samojezdnego min 5 ton,
3) co najmniej 1 szt. równiarki samojezdnej,
c) Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować następującymi osobami:
1) co najmniej 1 osobą na stanowisku Kierownika Budowy
Niniejsza osoba winna posiadać uprawnienia* budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej co najmniej w zakresie ograniczonym (o ile uprawnienia te obejmują kierowanie robotami budowlanymi przewidzianymi w przedmiocie zamówienia) lub bez ograniczeń.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z pkt. 9.2 SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z pkt. 9.2 SWZ
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 6 000 zł.6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Zgodnie z SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty Wykonawcy. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności w niej wymienionych z uwzględnieniem podanych w projekcie umowy warunków ich wprowadzenia.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-09 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_kolbudy/proceedings?tab=active
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-09 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 24.06.2026
- Termin składania ofert
- 09.07.2026 07:00
- Wartość umowy
- 475 053 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-09-30