Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

„Remont elewacji i przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych”

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00418578

Zamawiający

GMINA LUBAWKA

Lubawka, Dolnośląskie

NIP: 6141001909

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

68-131 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler Witoszyn 9241915160

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler (Witoszyn) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)

Najniższa cena

35 PLN

Średnia cena

1 925 037 PLN

Najwyższa cena

25 947 765 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler Witoszyn 4 - -
Robert Linkiewicz RLD Instalacje Siedlęcin 3 149 633 PLN 448 900 PLN
TEL-BRUK Radosław Telenga Częstochowa 2 - -
STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Wrocław 2 6 229 235 PLN 6 229 235 PLN
PBHU Progres Piotr Pasturczak Wałbrzych 2 1 360 839 PLN 1 360 839 PLN
MG-TECH Inżynieria Lądowa Mariusz Gałkowski Jeżów Sudecki 2 742 501 PLN 742 501 PLN
WASROB Sp. z o.o. Grodków 2 - -
ELEKTROTIM SA Wrocław 2 352 000 PLN 704 001 PLN
Firma Ogólnobudowlana Robert Matyszczyk Wolibórz 90/2 2 970 774 PLN 1 941 548 PLN
Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX" Boronów 1 3 941 093 PLN 3 941 093 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Przebudowa budynku małej sali gimnastycznej - siłowni położonej na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich” – II postępowanie

Marianem Zubczyńskim prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą „ZUBCZYŃSCY Marian Zubczyński” -

2026-09-03 09:31:52Z

Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego boiska sportowego w Ruszowicach

P.T.B. Paweł Teodoru 534 646 PLN

2026-09-03 07:36:53Z

Przebudowa odcinka ul. Porzeczkowej w Kamieńcu Wrocławskim

BIOBUD Piotr Schabikowski -

2026-09-02 14:38:06Z

Przebudowa drogi do gruntów rolnych w Wińsku

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Tadeusz Ćwik 762 600 PLN

2026-09-02 12:44:49Z

Odbudowa dróg gminnych po powodzi we wrześniu 2024 r. w miejscowościach Ołdrzychowice Kłodzkie i Żelazno

Firma Ogólnobudowlana Robert Matyszczyk 540 040 PLN

2026-09-02 12:28:31Z

Odbudowa dróg gminnych po powodzi we wrześniu 2024 r. w miejscowościach Ołdrzychowice Kłodzkie i Żelazno

Firma Ogólnobudowlana Robert Matyszczyk, 526 112 PLN

2026-09-02 12:28:31Z

Odbudowa dróg gminnych po powodzi we wrześniu 2024 r. w miejscowościach Ołdrzychowice Kłodzkie i Żelazno

Firma Ogólnobudowlana Robert Matyszczyk 1 401 508 PLN

2026-09-02 12:28:31Z

„Remont elewacji i przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych”

Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler -

2026-09-02 12:27:18Z

„Remont elewacji i przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych”

Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler -

2026-09-02 12:10:51Z

„Remont elewacji i przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych”

Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler -

2026-09-02 11:46:03Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 100 PLN Średnia: 1 095 633 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zmianie umowy
Roboty budowlane
„Remont elewacji i przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBAWKA

1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Inwestycji

1.3) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821339

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: pl. Wolności 1

1.4.2.) Miejscowość: Lubawka

1.4.3.) Kod pocztowy: 58-420

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: lubawka@lubawk.eu

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubawka.eu

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II - INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy zmiany:

Umowy

2.2.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29f9fdd0-b5f8-11ee-b628-1a85378e6c0a

2.3.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418578

2.4.) Wersja ogłoszenia: 01

2.5.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III - PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA/UMOWA RAMOWA

3.1.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

3.1.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00048837

3.2.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

3.4.) Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.6.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont elewacji i przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych”

3.7.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. Remont elewacji i przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja numer 8.

Zadanie obejmuje

1. Remont elewacji zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce wraz z zabiegami konserwacji technicznej i estetycznej rzeźby Świętego Jana Nepomucena w Lubawce.

2. Przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych.


Budynek Ratusza jest wpisany do rejestru zabytków miasta Lubawka pod numerem 1-6 (AZP88-19) jako obszar zabytkowy. Ratusz jest budynkiem wolnostojącym, murowanym, tynkowaniem, trzypiętrowym z wieżą.

W ramach pkt. 1 zaplanowano w szczególności
Skucie tynków, demontaż rynien i rur spustowych, demontaż obróbek blacharskich, demontaż wszystkich elementów mocowanych do elewacji, demontaż opraw elektrycznych mocowanych do elewacji wraz z instalacją elektryczną, demontaż instalacji odgromowej, wykonanie nowych odwodnień, uzupełnienie tynków, renowacja i odtworzenie detali sztukaterskich, renowacja krat, renowacja krat, renowacja tarczy zegara, izolacja i renowacja rzeźby Świętego Jana Nepomucena.

W ramach pkt 2 zaplanowano w szczególności:
demontaż części posadzek, utworzenie archiwum, demontaż części drzwi wewnętrznych, demontaż części ścian wewnętrznych, demontaż instalacji sanitarnej i elektrycznej wraz z armaturą, stworzenie nowego układu funkcjonalnego pomieszczeń, wykonanie nowych węzłów sanitarnych, montaż platformy dla osób niepełnosprawnych, wykonanie wentylacji, wykonanie awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego, wyposażenie pomieszczeń w czujniki dymu.

3.8.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA IV - PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE/UMOWIE RAMOWEJ

4.1.) Data zawarcia umowy/umowy ramowej: 2024-03-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej:

od 2024-03-04 do 2025-04-04

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9241915160

4.3.3.) Ulica: ul. Żołnierzy II Armii WP 1

4.3.4.) Miejscowość: Witoszyn

4.3.5.) Kod pocztowy: 68-131

4.3.6.) Województwo: lubuskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3086070,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP: 2024/BZP 00270930/01

SEKCJA V - ZMIANA UMOWY/UMOWY RAMOWEJ

5.1.) Data zmiany umowy/umowy ramowej): 2024-07-24

5.2.) Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.) Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej:

Podczas prac budowlanych trwających w budynku zabytkowego Ratusza w Lubawce dokonano ujawnienia fresków. W związku z powyższym konieczne było wykonanie odkrywek i stratygrafii schodkowych oraz pobranie próbek do przeprowadzenia analizy, która polegała na interpretacji warstw rozpoznanych w próbkach, wybarwianiu przekrojów stratygraficznych w celu identyfikacji pigmentów i spoiw. W ramach zadania konieczne było: wykonanie dokumentacji fotograficznej, wykonanie odkrywek, stratygrafii schodkowych w wybranych miejscach,pobranie próbek do obserwacji mikroskopowych i badań laboratoryjnych z wybranych warstw malarskich z odkrywek wykonanych w poprzednim etapie, przeprowadzenie obserwacji porównawczej wybranych próbek warstw malarskich pod kątem ustalenia kolorystyki i umiejscowienia w chronologii, przeprowadzenie badań laboratoryjnych wybranych pobranych próbek malarskich pod kątem ustalenia składu, kolorystyki, opracowanie dokumentacji badań konserwatorskich.

5.4.) Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej:

Na podstawie art. 455 ust.1 pkt 4) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.u. z 2023 r., poz 1605 z późn. zm) w związku z §10 ust. 1 pkt 1.2 i ust. 2 umowy nr 100/2024 z dnia 20 marca 2024 r. został zawarty aneks.

5.5.) Wartość zmiany umowy

5.5.1.) Wartość zmiany: 3115467,00

5.5.2.) Kod waluty: PLN

5.5.3.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.6.) Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy: Nie

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Uzupełnienie zapisów zgodnie z art.455 ust. 3 pkt 2 PZP
2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zmianie umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7
45000000-7 (Roboty budowlane)