Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 07:00 (5 dni)

REMONT SCHODÓW I PRZEBUDOWA TUNELU PODZIEMNEGO TARASU ZACHODNIEGO BUDYNKU ZAMKU

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00403791

Numer referencyjny: SOP.260.4.2026

Zamawiający

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Brama Wybrańców 1

43-200 Pszczyna, Śląskie

NIP: 6380013666

REGON: 072343385

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac remontowych w ramach zadania pn. "Remont schodów i przebudowa tunelu podziemnego tarasu zachodniego budynku Zamku".

Kryteria oceny ofert

Cena 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

13 227 PLN

Średnia cena

1 191 957 PLN

Najwyższa cena

10 971 600 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW 2 4 218 284 PLN 4 218 284 PLN
Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój 2 84 312 PLN 168 625 PLN
Fargo Invest Sp. z o.o. Częstochowa 2 118 000 PLN 118 000 PLN
KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa 2 2 269 450 PLN 4 538 900 PLN
DSC System sp. z o.o Kraków 2 - -
Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice 2 253 749 PLN 253 749 PLN
FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice 2 - -
Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec 2 62 955 PLN 125 911 PLN
FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA "BUDMAR" NOWEK MARCIN Sosnowiec 2 414 528 PLN 829 055 PLN
ZRDiTZ ,,ROMUS'' Sp. z o.o. Katowice 2 679 533 PLN 679 533 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU SZKOŁY W BUDZISKACH

Artura Wranika prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą: „AWran” Firma Montażowo-Remontowa Artur Wranik -

2026-09-04 07:11:49Z

Budowa budynku wielofunkcyjnego - etap I (sala widowiskowa)

NELLBAU Arkadiusz Rządkowski 2 078 700 PLN

2026-09-04 07:11:05Z

Zielona Przestrzeń w Lyskach – Złap Oddech

GMS mgr inż. Grzegorz Scheithauer 437 678 PLN

2026-09-04 06:51:25Z

Modernizacja sal i pomieszczeń dydaktycznych oraz ciągów komunikacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach

Firma Handlowo Usługowa Hurt-Pol Małgorzata Kluź -

2026-09-03 19:06:03Z

Modernizacja sal dydaktycznych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach

Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe A-M inż. Andrzej Słotwiński -

2026-09-03 19:02:06Z

Budowa boiska przy ul. Edukacji w Tychach

Moderato Sp. z o.o. -

2026-09-03 11:43:06Z

Remont pomieszczeń w budynku Domu Kultury w Hałcnowie

Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Hulbój -

2026-09-03 11:21:08Z

"Remont ul. Plażowej"

Zakład Robót Komunalnych „BUD-KOM” sp. z o.o. sp.k. 232 470 PLN

2026-09-03 11:19:36Z

Termomodernizacja obiektu użyteczności publicznej w gminie Kruszyna

Fargo Invest Sp. z o.o. -

2026-09-03 10:10:38Z

Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne

MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna -

2026-09-03 09:29:56Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 191 734 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
REMONT SCHODÓW I PRZEBUDOWA TUNELU PODZIEMNEGO TARASU
ZACHODNIEGO BUDYNKU ZAMKU

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Zamkowe w Pszczynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072343385

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Brama Wybrańców 1

1.5.2.) Miejscowość: Pszczyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 322103037 wew. 11 lub 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@zamek-pszczyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zamek-pszczyna.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

REMONT SCHODÓW I PRZEBUDOWA TUNELU PODZIEMNEGO TARASU
ZACHODNIEGO BUDYNKU ZAMKU

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9342e9c0-b6f1-4ed2-892d-2e48a3a30c70

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403791

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042401/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont schodów i przebudowa tunelu podziemnego tarasu zachodniego budynku Zamku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9342e9c0-b6f1-4ed2-892d-2e48a3a30c70

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozdziałem VIII SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z rozdziałem XXV SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z rozdziałem XXV SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SOP.260.4.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 1433586,36 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac remontowych w ramach zadania pn. "Remont schodów i przebudowa tunelu podziemnego tarasu zachodniego budynku Zamku".

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45212353-5 - Roboty budowlane w zakresie pałaców

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 22 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Rozdział XX SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zgodnie z rozdziałem XII SWZ

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z rozdziałem XII, XIII, XV, XXI SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z § 18 w projektowanych postanowieniach umowy .

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.15
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45212353-5 (Roboty budowlane w zakresie pałaców) 45212353-5 - Roboty budowlane w zakresie pałaców

Okres realizacji

22 miesiące