Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA: „PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 934 OD MIEJSCOWOŚCI IMIELIN DO DK 44”,
Zamawiający
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
Katowice, Śląskie
NIP: 9542295953
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. | WROCŁAW | 010663804 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. (WROCŁAW) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)
Najniższa cena
13 227 PLN
Średnia cena
1 220 403 PLN
Najwyższa cena
10 971 600 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ELKAM Niegowa | 3 | 106 625 PLN | 319 874 PLN |
| STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW | 2 | 4 218 284 PLN | 4 218 284 PLN |
| Firma A.S Michał Świderek Gliwice | 2 | 224 989 PLN | 224 989 PLN |
| Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój | 2 | 84 312 PLN | 168 625 PLN |
| Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk Zabrze | 2 | - | - |
| KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa | 2 | 2 269 450 PLN | 4 538 900 PLN |
| DSC System sp. z o.o Kraków | 2 | - | - |
| Grzegorz Głąb Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe MAL-PLAST s.c. Częstochowa | 2 | - | - |
| Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice | 2 | 253 749 PLN | 253 749 PLN |
| FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA: „PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 934 OD MIEJSCOWOŚCI IMIELIN DO DK 44”,
2026-09-01 09:25:18Z
„Remont części piwnicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zwardoniu na miejsce doraźnego schronienia w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026”.
2026-09-01 08:35:14Z
Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne
2026-09-01 07:52:47Z
Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Tysiąclecia 2, 4, 6 w Tarnowskich Górach wraz z remontem klatki schodowej.
2026-09-01 07:43:01Z
Wykonanie remontu ogólnobudowlanego budynku kotłowni (ob. 26b) na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Srebrnej 172/188 w Częstochowie
2026-09-01 07:24:32Z
,,Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Koszęcin oraz w Gminie Herby - modernizacja energetyczna budynku na cele ZOPO’’
2026-09-01 07:23:04Z
Budowa boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 26,0 x 16,0 m zlokalizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92
2026-09-01 07:21:02Z
„Remont ścian i sufitów oraz posadzek w salach lekcyjnych oraz ścian na korytarzach w Szkole Podstawowej Nr 21 w Jaworznie, ul. Zwycięstwa 30 ”
2026-09-01 05:23:42Z
„Remont odcinka izolacji pionowej i poziomej ściany zewnętrznej pomieszczeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Jaworznie przy ul. Chropaczówka 101”
2026-09-01 05:21:26Z
Wykonanie remontów pustostanów w budynkach mieszkalnych Gminy Sosnowiec
2026-08-31 15:16:53Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415928 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA: „PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 934 OD MIEJSCOWOŚCI IMIELIN DO DK 44”,
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276303005
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Lechicka 24
1.4.2.) Miejscowość: Katowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 40-609
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: marciniak@zdw.katowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdw.katowice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-758575dc-9940-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415928
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2022/S 042-107921
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA: „PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 934 OD MIEJSCOWOŚCI IMIELIN DO DK 44”,
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 934 na odcinku od skrzyżowania DW 934 (ulica Imielińska) z ulicami Miarki i Dobrą w Imielinie do rejonu przejazdu kolejowego w Bieruniu (długość przebudowy ~9 km).
Zakres niniejszego opracowania obejmuje:
− Przebudowę istniejącej konstrukcji nawierzchni DW 934, dla obciążenia osi 115 kN/oś oraz klasy technicznej „G”,
− Ujednolicenie szerokości jezdni do 7,0 m,
− Zmiany sytuacyjne krawędzi jezdni wpływające na poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowania,
− Przebudowę skrzyżowań z ulicami Brata Alberta w km 10+328, Nowozachęty w km 11+090 w Imielinie, oraz z ulicą Śląską w km 14+165 i z drogą wojewódzką nr 780 w km 17+010 w Chełmnie Śląskim,
− Korektę geometryczną tarcz skrzyżowań z drogami poprzecznymi dotyczącą zwiększenia bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniach poprzez uczytelnienie geometrii, poprawę oznakowania, usunięcie elementów utrudniających widoczność,
− Budowę zatok autobusowych,
− Przebudowę istniejących chodników z udostępnieniem ruchu rowerowego,
− Przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych.
Celem przebudowy drogi jest poprawa bezpieczeństwa ruchu na drodze polegająca na poprawie geometrii jezdni oraz chodników, wprowadzeniu azyli - wysp ograniczających prędkość pojazdów, przebudowie skrzyżowań z drogami publicznymi innej kategorii, korekta geometrii pionowej i poziomej drogi, wymiana zdegradowanej nawierzchni jezdni i chodników, zabezpieczenie konstrukcji drogi na przewidywane oddziaływania górnicze. Jednym z założonych celów jest uzyskanie na całym odcinku nośności konstrukcji jezdni, która będzie pozwalała na dopuszczenie do obciążania jej pojazdami o nacisku osi wynoszącym do 115 kN.
Ponadto przewiduje się realizację prac związanych z poprawą systemu odwodnienia drogi – wymianę przepustów pod koroną drogi wojewódzkiej i dróg poprzecznych, przepustów w ciągu rowów przydrożnych pod zjazdami na posesje.
Szczegóły zadania opisane zostały w przedmiarze robót oraz w dokumentach zamówienia
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne
32562000-0 - Kable światłowodowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-21
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
27 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 010663804
4.3.3.) Ulica: WYSOKA, UL. LIPOWA 5A
4.3.4.) Miejscowość: WROCŁAW
4.3.5.) Kod pocztowy: 52-200
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 148153374,84 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/S 121-343052
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-02-21
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 4
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
• Aneks nr 1 z dnia 28.11.2023r.,
Zmiany dokonano na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP oraz na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP w zw. z ust. 2.5 w zw. z ust. 32.1 pkt c) Umowy oraz na podstawie ust. 32.13 Umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zakresu robót opisanych w Protokole konieczności nr 2 z dnia 25.09.2023r. (REWIZJA Protokołu z dnia 14.11.2022r.) w zakresie rozbiórki warstwy podbudowy z betonu cementowego oraz Protokołu konieczności nr 16 z dnia 7.11.2023r. w zakresie muru z gabionów na odcinku od km 11+060 do km 11+125 strona prawa i muru z gabionów na odcinku od km 16+795 do km 16+935 wraz z reprofilacją i umocnieniem rowu i muru z elementów prefabrykowanych typu „L” na odcinku km 18+530 – 18+585.
Szacunkowa wartość wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu aneksu strony ustaliły na kwotę 9.239.427,24 PLN netto, tj. 11.364.495,51 PLN brutto
5.4.6.) Wartość zmiany: 11364495,51
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
• Aneks nr 2 z dnia 11.07.2024r.,
Zmiany dokonano na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP w zw. z ust. 32.1 lit. d) Umowy oraz na podstawie ust. 32.13 Umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W trakcie realizacji Umowy konieczne było zaktualizowanie rozwiązań projektowych oraz wykonanie robót zamiennych wskazanych w Protokole nr 25 z dnia 24 maja 2024 r. w zakresie:
a) przepustu Pd-04 i muru oporowego przy przepuście Pd-04,
b) kolizji ze słupem energetycznym Tauron oraz istniejącym kablem światłowodowym,
które to okoliczności powodują, że dotrzymanie przez Wykonawcę terminu zakończenia robót jest niemożliwe.
W związku z tym zmianie uległ termin ukończenia całości robót budowlanych z pierwotnie określonych 27 miesięcy liczonych od dnia zawarcia Umowy na termin do dnia 5 marca 2025r
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
• Aneks nr 3 z dnia 20.12.2024r.,
Zmiany dokonano na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3) ustawy PZP w zw. z ust. 32.13 Umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W trakcie realizacji Umowy zaistniała konieczność wykonania robót dodatkowych (nieobjętych pierwotnym przedmiotem Umowy,) w zakresie:
a) rozbiórki dodatkowej warstwy podbudowy z betonu cementowego występującej pod nawierzchnią bitumiczną na całej szerokości jezdni lub w zatokach autobusowych,
b) wykonania doświetlenia przejść dla pieszych,
c) usunięcia kolizji skrajni drogowych z liniami napowietrznymi TAURON Dystrybucja S.A.,
których rzeczowy zakres określa kolejno:
- Protokół konieczności – Aneks nr 1 do Protokołu nr 2 z dnia 27.08.2024r.,
- Protokół konieczności nr 29 z dnia 13.09.2024r.,
- Protokół konieczności nr 32 z dnia 12.11.2024r.,
Szacunkowa wartość wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie Przedmiotu Aneksu Strony ustaliły na kwotę netto 1 049 903,28 PLN wraz z podatkiem 23% VAT, co łącznie stanowi kwotę brutto: 1 291 381,04 PLN
5.4.6.) Wartość zmiany: 1291381,04
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
• Aneks nr 4 z dnia 6.02.2025r.
Zmiany dokonano na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3) ustawy PZP w zw. z ust. 32.13 Umowy
W trakcie realizacji Umowy zaistniała konieczność wykonania robót dodatkowych (nieobjętych pierwotnym przedmiotem Umowy) w zakresie:
a)
• Rozbiórki niezinwentaryzowanego w dokumentacji projektowej przepustu stalowego wraz ze ścianką czołową na obiekcie Pd-04,
• Wykonania dodatkowej komory żelbetowej na wlocie przepustu Pd-05,
• Rozbiórki niezinwentaryzowanego w dokumentacji projektowej przepustu kamiennego na obiekcie Pd-05,
• Rozbiórki fundamentów żelbetowych w rejonie skrzyżowania z ul. Śląską w km 14+165
• Wykonania dodatkowego muru na zjeździe w km 18+635 strona lewa,
których rzeczowy zakres określa Protokół konieczności nr 33 z dnia 25.11.2024r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
b) (...) Protokół konieczności nr 35 z dnia 7.01.2025r.; c) (...)Protokół konieczności nr 37 z dnia 27.01.2025r.; d) (...) Protokół konieczności nr 38 z dnia 5.02.2025r.;e) (...) Protokół konieczności nr 39 z dnia 28.01.2025r. Szacunkowa wartość wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie Przedmiotu Aneksu Strony ustaliły na kwotę netto 683 678,24 PLN wraz z podatkiem 23% VAT, co łącznie stanowi kwotę brutto: 840 924,24 PLN
5.4.6.) Wartość zmiany: 840924,24
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 161117540,10 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
a)
• Rozbiórki niezinwentaryzowanego w dokumentacji projektowej przepustu stalowego wraz ze ścianką czołową na obiekcie Pd-04,
• Wykonania dodatkowej komory żelbetowej na wlocie przepustu Pd-05,
• Rozbiórki niezinwentaryzowanego w dokumentacji projektowej przepustu kamiennego na obiekcie Pd-05,
• Rozbiórki fundamentów żelbetowych w rejonie skrzyżowania z ul. Śląską w km 14+165
• Wykonania dodatkowego muru na zjeździe w km 18+635 strona lewa,
których rzeczowy zakres określa Protokół konieczności nr 33 z dnia 25.11.2024r.
b) Zabezpieczenia podpiwniczenia budynku przy ul. Imielińskiej nr 96 w Imielinie, znajdującego się bezpośrednio pod istniejącym chodnikiem w km 10+340 strona prawa których rzeczowy zakres określa Protokół konieczności nr 35 z dnia 7.01.2025r.;
c) Regulacji wysokościowej bram wjazdowych do posesji oraz furtek,
których rzeczowy zakres określa Protokół konieczności nr 37 z dnia 27.01.2025r.;
d)
• Naprawa elementów przebudowywanej DW934 na odcinku od km. 16+500 do 17+000, uszkodzonych w wyniku szkód górniczych
• Wykonanie aktualizacji projektu kanalizacji deszczowej oraz projektu niwelety drogowej, których rzeczowy zakres określa Protokół konieczności nr 38 z dnia 5.02.2025r.;
e)
• Regulacji wysokościowej oraz wymiany ram i pokryw studni teletechnicznych własności Orange,
• Usunięcia kolizji kanalizacji teletechnicznej wł. Orange na odcinku km 10+290 – 10+405, strona lewa z projektowanym krawężnikiem nowobudowanego ciągu pieszo-rowerowego,
których rzeczowy zakres określa Protokół konieczności nr 39 z dnia 28.01.2025r.
Szacunkowa wartość wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie Przedmiotu Aneksu Strony ustaliły na kwotę netto 683 678,24 PLN wraz z podatkiem 23% VAT, co łącznie stanowi kwotę brutto: 840 924,24 PLN
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE