Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 96 115 PLN

Wykonanie remontu ogólnobudowlanego budynku kotłowni (ob. 26b) na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Srebrnej 172/188 w Częstochowie

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00327963

Numer referencyjny: 14/TM/2026

Zamawiający

Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.

Srebrna 172/188

42-202 Częstochowa, Śląskie

NIP: 9491837076

REGON: 152082649

Opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie remontu ogólnobudowlanego budynku kotłowni (ob. 26b) na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Srebrnej 172/188 w Częstochowie

Kryteria oceny ofert

Cena 85%
gwarancja 15%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Grzegorz Głąb Przedsiębiordtwo-Handkowo-Usługowe "MAL-PLAST" S.C. Częstochowa 5731087840

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Grzegorz Głąb Przedsiębiordtwo-Handkowo-Usługowe "MAL-PLAST" S.C. (Częstochowa) Umowa podpisana 96 115 PLN 96 115 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

13 227 PLN

Średnia cena

1 220 403 PLN

Najwyższa cena

10 971 600 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ELKAM Niegowa 3 106 625 PLN 319 874 PLN
STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW 2 4 218 284 PLN 4 218 284 PLN
Firma A.S Michał Świderek Gliwice 2 224 989 PLN 224 989 PLN
Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój 2 84 312 PLN 168 625 PLN
Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk Zabrze 2 - -
KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa 2 2 269 450 PLN 4 538 900 PLN
DSC System sp. z o.o Kraków 2 - -
Grzegorz Głąb Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe MAL-PLAST s.c. Częstochowa 2 - -
Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice 2 253 749 PLN 253 749 PLN
FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA: „PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 934 OD MIEJSCOWOŚCI IMIELIN DO DK 44”,

STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. -

2026-09-01 09:25:18Z

„Remont części piwnicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zwardoniu na miejsce doraźnego schronienia w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026”.

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE "INSTALMAX" S.C. ROZALIA MARCINIAK PATRYCJA MARCINIAK 419 851 PLN

2026-09-01 08:35:14Z

Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. -

2026-09-01 07:52:47Z

Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Tysiąclecia 2, 4, 6 w Tarnowskich Górach wraz z remontem klatki schodowej.

P.P.W.H. WIMAR Sp. z o.o. 2 849 351 PLN

2026-09-01 07:43:01Z

Wykonanie remontu ogólnobudowlanego budynku kotłowni (ob. 26b) na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Srebrnej 172/188 w Częstochowie

Grzegorz Głąb Przedsiębiordtwo-Handkowo-Usługowe "MAL-PLAST" S.C. 96 115 PLN

2026-09-01 07:24:32Z

,,Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Koszęcin oraz w Gminie Herby - modernizacja energetyczna budynku na cele ZOPO’’

OLTERM Sp. z o.o. 557 000 PLN

2026-09-01 07:23:04Z

Budowa boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 26,0 x 16,0 m zlokalizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92

Creativi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 357 778 PLN

2026-09-01 07:21:02Z

„Remont ścian i sufitów oraz posadzek w salach lekcyjnych oraz ścian na korytarzach w Szkole Podstawowej Nr 21 w Jaworznie, ul. Zwycięstwa 30 ”

FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA HURT-POL Małgorzata Kluź -

2026-09-01 05:23:42Z

„Remont odcinka izolacji pionowej i poziomej ściany zewnętrznej pomieszczeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Jaworznie przy ul. Chropaczówka 101”

PHU DECORBUD TOMASZ MAZGAJ -

2026-09-01 05:21:26Z

Wykonanie remontów pustostanów w budynkach mieszkalnych Gminy Sosnowiec

BUDEKS MAKS ROBERT KACZMAREK 3 207 597 PLN

2026-08-31 15:16:53Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 891 PLN Średnia: 1 964 054 PLN Max: 89 800 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie remontu ogólnobudowlanego budynku kotłowni (ob. 26b) na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Srebrnej 172/188 w Częstochowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152082649

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Srebrna 172/188

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-202

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@wartasa.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wartasa.eu

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

sektor wodny

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontu ogólnobudowlanego budynku kotłowni (ob. 26b) na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Srebrnej 172/188 w Częstochowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee02e365-31d0-4f70-bacc-e0a4675290f3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327963

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.wartasa.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: www.wartasa.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
2. Wnioski o wyjaśnienie treści SWZ należy składać za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego przez link: https://wartasa.ezamawiajacy.pl. Instrukcja korzystania z systemu jest dostępna pod wyżej wskazanym adresem.
3. Oferta wraz z załącznikami musi być złożona w postaci elektronicznej w systemie informatycznym dostępnym pod adresem https://wartasa.ezamawiajacy.pl
4. Za datę złożenia oferty, przekazania wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na platformę zakupową Zamawiającego.
5. Wymagania dotyczące zasad rejestracji oraz minimalnych parametrów technicznych wymaganych od Wykonawcy przy wykorzystywaniu systemu do elektronicznej komunikacji z Wykonawcami:
1) Oferta wraz z załącznikami musi zostać złożona w postaci elektronicznej.
2) Złożenie oferty wymaga od Wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania w systemie informatycznym dostępnym pod adresem https://wartasa.ezamawiajacy.pl, zgodnie z poniższą kolejnością:
a) Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. Mając to na uwadze, Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia oferty w postaci elektronicznej.
b) Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta.
c) Wykonawca biorący udział w postępowaniu prowadzonym drogą elektroniczną zakłada w systemie konto, wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”.
d) Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”.
6. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa Oczyszczalnia Ścieków „WARTA” S.A. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00 - 17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 14/TM/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie remontu ogólnobudowlanego budynku kotłowni (ob. 26b) na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Srebrnej 172/188 w Częstochowie

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Jest to suma punktów uzyskanych w poszczególnych kryteriach wymienionych w SWZ w dziale XIX punkt 1.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 85

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja

4.3.6.) Waga: 15

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:

Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał należycie: co najmniej dwa zadania polegające na remoncie budynku o powierzchni użytkowej minimum 150 m2 w branży ogólnobudowlanej.

Wykonawca musi wraz z podaniem przedmiotu, ilości, dat wykonania i podmiotów na rzecz których roboty budowlane zostały wykonane dostarczyć dowody potwierdzające, że roboty budowlane były wykonane należycie, zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 7 do SWZ
2) oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania - załącznik nr 6 do SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 2) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich ilości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty budowlane zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego prace były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów inne odpowiednie dokumenty - załącznik nr 5 do SWZ

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ;
2) zobowiązanie innego podmiotu udostępniającego zasoby składane na podstawie art. 118 ust. 3-4 oraz art. 125 ust.5 ustawy Pzp – załącznik nr 4 do SWZ (jeśli dotyczy);
3) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do działania w imieniu Wykonawcy/Wykonawców składających ofertę w tym postępowaniu/ podmiotu udostępniającego zasoby.
4) Kosztorys szczegółowy ofertowy

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-24 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: www.wartasa.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-24 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
07.07.2026
Termin składania ofert
24.07.2026 07:00
Wartość umowy
96 115 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45443000-4 (Roboty elewacyjne) 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45443000-4 - Roboty elewacyjne

Okres realizacji

70 dni