Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 868 659 PLN

Rozbudowa i przebudowa Przychodni Rejonowej zlokalizowanej przy ul. Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00320463

Numer referencyjny: ZF.272.1.9.2026

Zamawiający

POWIAT RZESZOWSKI

ul. Grunwaldzka 15

35-959 Rzeszów, Podkarpackie

NIP: 8132919572

REGON: 690581413

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach realizacji zadania inwestycyjnego, pn.: „Rozbudowa i przebudowa Przychodni Rejonowej zlokalizowanej przy ul. Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim”, dofinansowanego ze środków Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizacja przedmiotu zamówienia polegać będzie w szczególności na: rozbudowie i przebudowie budynku Przychodni Rejonowej (budynek A) zlokalizowanego przy ulicy Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim wraz z instalacjami wewnętrznymi: elektryczną oraz c.o. i przebudową zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, remontem elewacji, infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem terenu oraz przebudową przyłącza gazowego.

Kryteria oceny ofert

Cena 95%
Okres gwarancji 5%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
MARMIR S.C. MAREK ZIEMNIAK I MIROSŁAW SABAT Nowy Kamień REGON 180530818

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 MARMIR S.C. MAREK ZIEMNIAK I MIROSŁAW SABAT (Nowy Kamień) Umowa podpisana 1 868 659 PLN 1 868 659 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 54 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Najniższa cena

32 496 PLN

Średnia cena

2 563 670 PLN

Najwyższa cena

14 894 104 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
DROGMAX Andrzej Zawiślan Bukowsko 2 - -
SZYMO-BUD Jarosław Bałazy Szablak 2 193 570 PLN 387 140 PLN
PPHU TOREX Włodzimierz Łysiak Łódź 2 - -
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych sp. z o.o. Sanok 2 893 779 PLN 893 779 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” Tomasz Wojtas Piaseczno 1 162 052 PLN 162 052 PLN
Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne BUDOMINEX Dominik Oleszko Izdebki 290B 1 - -
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle Jasło 1 1 215 308 PLN 1 215 308 PLN
Andrzej Grobelny G&G Iwierzyce 1 - -
KRISBUD Krzysztof Rój Słupiec 87 1 - -
MUR-BET SP.Z O.O., Ul. Dobrzańskiego 14 38-200 Jasło, Jasło 1 639 895 PLN 639 895 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Stabilizacja osuwiska nr ewidencyjny 18-16-025-89532 w celu zabezpieczenia drogi powiatowej nr 1429R Barycz-Kąkolówka-Błażowa w m. Kąkolówka, pow. rzeszowski, woj. podkarpackie.

EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA 13 890 053 PLN

2026-08-31 11:08:30Z

Modernizacja kompleksów sportowych „ Moje Boisko – Orlik 2012” w Grodzisku Górnym i Grodzisku Dolnym

BILDRES POLSKA Sp. z o.o. 2 405 762 PLN

2026-08-31 09:10:45Z

Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej do budynków wielorodzinnych przy ul. Ogrodowej.

WOD-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-26 11:49:38Z

Rozbudowa i przebudowa Przychodni Rejonowej zlokalizowanej przy ul. Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim.

MARMIR S.C. MAREK ZIEMNIAK I MIROSŁAW SABAT 1 868 659 PLN

2026-08-21 08:28:05Z

Budowa Wojewódzkiego Magazynu Zasobów Ochrony Ludności

Firma Handlowa ROSE Tomasz Leszczak 1 749 506 PLN

2026-08-20 09:29:33Z

Budowa zadaszenia nad kontenerami do zbiórki odpadów

REMAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 248 424 PLN

2026-08-19 12:55:10Z

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół stawów w Jaćmierzu oraz działki o nr ewid. 943 w Zarszynie.

SZYMO-BUD Jarosław Bałazy 252 963 PLN

2026-08-17 11:01:26Z

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół stawów w Jaćmierzu oraz działki o nr ewid. 943 w Zarszynie.

SZYMO-BUD Jarosław Bałazy 134 177 PLN

2026-08-17 11:01:26Z

Przebudowa drogi powiatowej Nr 2302R Czarna-Michniowiec w km 0+005 – 0+180 , w km 0+780-1+000, w km 1+750-2+700 oraz w km 3+100-3+800 w m. Czarna Górna i Lipie

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych sp. z o.o. -

2026-08-12 06:10:52Z

Remont węzłów sanitarnych w budynku biurowym nr inwentarzowy 142/1

Andrzej Grobelny G&G -

2026-08-07 09:59:03Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 616 PLN Średnia: 2 339 421 PLN Max: 22 606 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rozbudowa i przebudowa Przychodni Rejonowej zlokalizowanej przy ul. Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT RZESZOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581413

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Grunwaldzka 15

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-959

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 172300770

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne@powiat.rzeszowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiat.rzeszowski.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa i przebudowa Przychodni Rejonowej zlokalizowanej przy ul. Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15e07bc4-be61-4501-91da-c53c330e36ee

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320463

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080526/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rozbudowa i przebudowa Przychodni Rejonowej zlokalizowanej przy ul. Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-15e07bc4-be61-4501-91da-c53c330e36ee

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu między zamawiającym a wykonawcą odbywa się za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu między zamawiającym a wykonawcą odbywa się za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezwzględnie wymagane dla przekazywania oferty oraz załączników do oferty.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
4. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej (adres zamawiającego: zampubliczne@powiat.rzeszowski.pl) lub za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” dostępnych w zakładce „Formularze” na Platformie e-Zamówienia. Za pośrednictwem poczty elektronicznej lub „Formularzy do komunikacji”, odbywa się w szczególności przekazywanie oświadczeń, wezwań, zawiadomień a także zadawanie pytań. Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto wykonawcy.
5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
6. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług
Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
7. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
8. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wezwania oraz zawiadomienia lub zadają pytania za pośrednictwem poczty elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
9. Osoby uprawnione do komunikowania się z wykonawcami:
Adam Janicki, Dorota Machej; e-mail: zampubliczne@powiat.rzeszowski.pl.
10. Interaktywna instrukcja obrazująca sposób komunikacji z wykorzystaniem Platformy e-Zamówienia dostępna jest na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/w zakładce „Komunikacja w postępowaniu”.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający realizuje obowiązek informacyjny w dokumentach zamówienia (SWZ)

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zamawiający realizuje obowiązek informacyjny w dokumentach zamówienia (SWZ)

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZF.272.1.9.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach realizacji zadania inwestycyjnego,
pn.: „Rozbudowa i przebudowa Przychodni Rejonowej zlokalizowanej przy ul. Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim”, dofinansowanego ze środków Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizacja przedmiotu zamówienia polegać będzie w szczególności na: rozbudowie i przebudowie budynku Przychodni Rejonowej (budynek A) zlokalizowanego przy ulicy Tysiąclecia 4 w Sokołowie Małopolskim wraz z instalacjami wewnętrznymi: elektryczną oraz c.o. i przebudową zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, remontem elewacji, infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem terenu oraz przebudową przyłącza gazowego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45313100-5 - Instalowanie wind

42416100-6 - Windy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 270 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1.Przy ocenie ofert i wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się kierował kryterium cena oraz kryterium okres gwarancji .
2. Za najkorzystniejszą zostanie uznana ta z ofert niepodlegających odrzuceniu, która uzyska największą liczbę punktów obliczoną zgodnie z zasadami określonymi w § 18 ust. 2 specyfikacji warunków zamówienia lub oferta, która będzie jedyną ofertą złożoną w postępowaniu niepodlegającą odrzuceniu.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 95

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali w sposób należyty, dwie roboty budowlane, o wartości każdej z nich nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł, polegające na budowie i/lub przebudowie budynku, których zakres obejmował wykonanie robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych elektrycznych i instalacyjnych sanitarnych.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, wymagane doświadczenie
w zakresie wykonawstwa musi wykazać samodzielnie przynajmniej jeden z wykonawców.
Jeżeli w dowodach potwierdzających należyte wykonanie robót, wartości podane będą w walutach obcych, wykonawca w wykazie robót budowlanych poda je w złotówkach, przeliczając je wg średniego kursu walut NBP z dnia podpisania protokołu odbioru robót.
2) Skierują do realizacji zamówienia osoby, które posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach:
a) konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń (osoba ta pełnić będzie funkcję kierownika budowy),
b) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń,
c) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń
- lub odpowiadające im uprawnienia budowlane ważne na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Warunek zostanie spełniony również wtedy, gdy kwalifikacje w kilku specjalnościach będzie posiadała jedna osoba.
Przez uprawnienia budowlane rozumie się uprawnienia wydane zgodnie z wymogami ustawy z dnia
7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2026 r. poz.524 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019 r. poz.831). Reguły uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w innych niż Rzeczpospolita Polska państwach członkowskich
Unii Europejskiej, państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu oraz Konfederacji Szwajcarskiej, określają: ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2026 r. poz.166) oraz ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa
(Dz.U. z 2025 r. poz.1783).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty
i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty. Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie
w realizacji robót budowlanych wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami wykaz, o którym mowa
w zdaniu pierwszym, dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu wykonawca bezpośrednio uczestniczył.
2) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich uprawnień (informacja winna zawierać numer uprawnień oraz ich zakres), niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania.
Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
2) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio wykonawcy, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - w przypadku reprezentowania wykonawcy, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego zgodnie
z art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (Dz.U. z 2026 r. poz.614), które
to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez pełnomocnika, któremu udzielono przedmiotowego pełnomocnictwa.
3) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy pzp, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy - jeżeli wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia.
4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w § 7a ust. 3 specyfikacji warunków zamówienia - jeżeli wykonawca, polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający wymaga od wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 15 000,00 zł.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia
upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy pzp.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia
9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2025 r. poz.98).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy zamawiającego
Nr: 73 1020 4391 0000 6802 0202 0212.
5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2-4 wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. Gwarancja lub poręczenie muszą w swej treści zawierać następujący bądź równoważny zapis: „Gwarant/Poręczyciel zobowiązuje się nieodwołalnie i bezwarunkowo do zapłacenia kwoty wadium na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, jeżeli wystąpią przesłanki do zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy pzp”.
6. Beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Powiat Rzeszowski 35-959 Rzeszów, ul. Grunwaldzka 15.
7. Zamawiający dokona zwrotu lub zatrzyma wadium zgodnie z zasadami określonymi w art. 98 ustawy pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia każdego z wykonawców oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
5. Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego przedłożenia kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu przedmiotu umowy poprzez wykonanie robót, które nie były przewidziane w zakresie zamówienia podstawowego jeżeli ich wykonanie okaże się konieczne do zrealizowania przedmiotu umowy.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do robót określonych w umowie, dokumentacji oraz specyfikacji warunków zamówienia, w sytuacji gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne lub korzystne w celu prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i przepisami obowiązującymi na dzień odbioru robót, wykonania przedmiotu umowy.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość ograniczenia zakresu przedmiotu umowy (roboty zaniechane)
w sytuacji, gdy wykonanie części robót będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami, wykonania przedmiotu umowy. Wartość robót zaniechanych wynosić będzie nie więcej niż 5 % wynagrodzenia umownego brutto.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia przez Wykonawcę, wyłącznie za uprzednią, pisemną zgodą Zamawiającego, zamiany materiałów i urządzeń na inne materiały i urządzenia o parametrach takich samych (równoważnych) lub lepszych, pod warunkiem, że zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz nie spowodują obniżenia jakości technicznej estetycznej i wzorniczej.
5. Zamawiający dopuszcza możliwość przedłużenia terminu wykonania całości robót budowlanych składających się na przedmiot umowy lub przedłużenie terminów zakończenia poszczególnych prac określonych w harmonogramie.
6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany wynagrodzenia umownego jeżeli w trakcie realizacji umowy nastąpi:
1) konieczność zmiany zakresu przedmiotu umowy wpływająca na wysokość wynagrodzenia,
2) zmiana stawki podatku od towarów i usług,
3) zmiana cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia.
7. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany w zakresie wysokości, proporcji i limitów wynagrodzenia przewidzianego do wypłaty w poszczególnych latach budżetowych (2026 r. i 2027 r.), o których mowa w § 12 ust. 2 Projektowanych postanowień umowy. w przypadku gdy instytucja współfinansująca zadanie (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) wyrazi zgodę lub podejmie decyzję o przesunięciu środków finansowych pomiędzy poszczególnymi latami budżetowymi lub zmianie harmonogramu finansowania inwestycji. Zmiana ta może polegać na odpowiednim zwiększeniu lub zmniejszeniu limitów finansowych w danym roku budżetowym oraz dostosowaniu terminów realizacji poszczególnych etapów robót, z zastrzeżeniem że nie może ona stanowić podstawy do zmiany końcowego terminu realizacji przedmiotu umowy, o którym mowa w § 10 Projektowanych postanowień umowy, ani prowadzić do zwiększenia łącznego wynagrodzenia umownego brutto.
Ze względu na ograniczenie liczby znaków możliwych do wpisania w formularzu ogłoszenia, w ogłoszeniu wymienione zostały jedynie rodzaje przewidywanych zmian umowy. Wszystkie informacje dotyczące rodzaju i zakresu zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy w części „zmiany umowy” (§18-§22), które stanowią załącznik do specyfikacji warunków zamówienia.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-21 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-21 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-19

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.07.2026
Termin składania ofert
24.07.2026 07:00
Wartość umowy
1 868 659 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45313100-5 (Instalowanie wind) 42416100-6 (Windy) 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45313100-5 - Instalowanie wind 42416100-6 - Windy

Okres realizacji

270 dni