Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
„Rozbudowa/przebudowa drogi powiatowej nr 1711 S w miejscowości Bliżyce na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 789 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3807S – wykonanie dokumentacji projektowej”
Zamawiający
Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie z/s w Żarkach
Żarki, Śląskie
NIP: 5771746272
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PRACOWNIA DROGOWA „PYLON” SP. Z O.O. | KATOWICE | 9542575405 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PRACOWNIA DROGOWA „PYLON” SP. Z O.O. (KATOWICE) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 151 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71320000-7)
Najniższa cena
22 140 PLN
Średnia cena
171 377 PLN
Najwyższa cena
780 141 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| AMM Investments Sp. z o.o. Warszawa | 5 | 25 707 PLN | 102 828 PLN |
| Biuro Projektowe SPK PROJEKT Krzysztof Polaczek Lubliniec | 4 | 65 805 PLN | 202 950 PLN |
| USŁUGI PROJEKTOWE MICHAŁ KORAL KOZY | 3 | - | - |
| Inżynieria Jerzy Sowa Trzebinia | 3 | 545 051 PLN | 1 090 101 PLN |
| Promost-Wisła Sp. z o.o. 43-460 Wisła, ul. Radosna 8a NIP 5482408994 Wisła | 3 | - | - |
| Biuro Inżynierskie MK Spółka Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk Oświęcim | 2 | - | - |
| Infra Projekty Michał Szweda Katowice | 2 | 122 693 PLN | 245 385 PLN |
| TRA-SA Arkadiusz Stachurski Kluczbork | 2 | - | - |
| Albis Biuro Budowlane Sp. z o.o. Bielsko-Biała | 2 | 149 900 PLN | 299 800 PLN |
| Firma Projektowo-Usługowa PLANPROF inż. Michał Kubiński Sierakowice | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji pomieszczeń kwarantanny w budynku schroniska dla zwierząt w Gliwicach
2026-09-04 06:33:31Z
„Rozbudowa/przebudowa drogi powiatowej nr 1711 S w miejscowości Bliżyce na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 789 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3807S – wykonanie dokumentacji projektowej”
2026-09-03 12:25:12Z
Wykonanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej 670320Sul. Szyszkowej w Bojszowach” oraz „Przebudowa drogi gminnej 670800S ul. Jodłowej w Świerczyńcu”.
2026-09-03 08:41:15Z
Wykonanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej 670320Sul. Szyszkowej w Bojszowach” oraz „Przebudowa drogi gminnej 670800S ul. Jodłowej w Świerczyńcu”.
2026-09-03 08:41:15Z
Opracowanie kompletnej dokumentacji wielobranżowej dla zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja mostu drogowego w ciągu ul. Rozdroże w Międzyświeciu”.
2026-09-03 07:58:21Z
Wykonanie dokumentacji projektowej skweru rekreacyjnego na dz. 1175/5 obręb Sośnica, zintegrowanego z boiskiem sportowym przy ul. Jesiennej (dz. 1175/7 obręb Sośnica) (1)
2026-08-31 09:26:58Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji pn: „Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne – Rozwój Zagłębiowskiego Klastra Energii”
2026-08-27 14:08:21Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00421384 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Rozbudowa/przebudowa drogi powiatowej nr 1711 S w miejscowości Bliżyce na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 789 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3807S – wykonanie dokumentacji projektowej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie z/s w Żarkach
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151405866
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Myszkowska, 59
1.4.2.) Miejscowość: Żarki
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-310
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.4.7.) Numer telefonu: 343148304
1.4.8.) Numer faksu: 343148304
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd.com.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.com.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka organizacyjna administracji samorządowej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a1232f49-ce5d-4378-84a5-27030e64ce17
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421384
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00539044
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Rozbudowa/przebudowa drogi powiatowej nr 1711 S w miejscowości Bliżyce na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 789 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3807S – wykonanie dokumentacji projektowej”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na rozbudowę drogi powiatowej nr 1711 S w miejscowości Bliżyce na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 789 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3807 S, a także opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich oraz specyfikacji technicznych niezbędnych do udzielenia przez PZD zamówienia na realizacje robót budowlanych objętych pozwoleniem w przedmiocie przebudowy drogi, budowy zjazdów indywidualnych do posesji i odwodnienia wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wraz z propozycją zastosowanych rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych (przekroje podłużne i poprzeczne) i przedłożenie jej do akceptacji Zamawiającego;
2) uzyskanie aktualnych podkładów geodezyjnych (map do celów projektowych) niezbędnych do opracowania projektu budowlanego;
3) aktualne wypisy i wyrysy z mapy ewidencji gruntów w zakresie inwestycji - 1 egz.;
4) opracowanie dokumentacji geodezyjno – prawnej – map podziałowych niezbędnych do uzyskania decyzji ZRID - 4 egz.;
5) uzyskanie decyzji dot. środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia;
6) dokumentacja geotechniczna wymagana prawem w zakresie przedmiotu umowy warunkująca uzyskanie decyzji ZRID – 4 egz.,
7) kompletnego projektu budowlanego i wykonawczego na przebudowę drogi wraz z odwodnieniem łącznie ze wszystkimi załącznikami, decyzjami, opiniami i uzgodnieniami, warunkującymi otrzymanie decyzji ZRID , zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, wiedzą i zasadami sztuki budowlanej – 5 egz.;
8) przygotowanie projektu inwentaryzacji zieleni warunkującego otrzymanie pozwolenia na wycinkę drzew kolidujących z inwestycją – 4 egz., ( w przypadku konieczności);
9) opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich niezbędnych do udzielenia przez Powiatowy Zarząd Dróg zamówienia na realizację robót budowlanych objętych decyzją ZRID – 2 egz;
10) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z rozdziałem 3 powołanego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - 4 egz.,
11) opracowanie projektu stałej organizacji ruchu i uzyskanie jego zatwierdzenia - 4 egz,
12) uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) .
13) pełnienie obowiązków nadzoru autorskiego na przedmiotowym zadaniu.
Koncepcje planu zagospodarowania terenu powinny zawierać naniesione na podkłady mapowe rozwiązania geometrii drogi w tym rozwiązania elementów drogi, zaznaczone elementy infrastruktury technicznej będące w kolizji ze stanem projektowanym wraz z wstępną propozycją usunięcia tych kolizji, wstępne zaznaczenie linii podziału nieruchomości.
Egzemplarze wymienionych powyżej opracowań muszą być oprawione w sposób uniemożliwiający ich dekompletację . Kompletna dokumentacja musi zawierać również płytę CD zawierającą całość opracowań w formie cyfrowej – wersja nieedytowalna w PDF oraz edytowalna (DOC, DWG, ).
3. Przedmiot zamówienia określony w pkt 2 obejmuje ponadto:
a) wykonanie weryfikacji granic istniejącego pasa drogowego drogi powiatowej Nr 1711 S na długości projektowanego odcinka drogi (przeprowadzenie procedury ustalenia granic ewidencyjnych w przypadku gdy nie są one ustalone).
b) uzyskanie warunków technicznych oraz dokonanie uzgodnień niezbędnych do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej;
c) wykonawca ma obowiązek zapewnić sprawdzenie projektu budowlanego pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno - budowlanymi, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności lub przez rzeczoznawcę budowlanego.
d) kserokopie wszelkich uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii należy na bieżąco przekazywać do Sekcji Technicznej w Powiatowym Zarządzie Dróg w Myszkowie, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego. Natomiast oryginały uzgodnień Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu wraz z przekazywaną kompletną dokumentacją ;
e) dokonywanie uzupełnień lub wyjaśnień szczegółowych dotyczących opracowanej dokumentacji , na każde żądanie Zamawiającego lub Wykonawcy realizującego roboty na podstawie tej dokumentacji, bez dodatkowych roszczeń finansowych;
f) sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie Zamawiającego lub właściwego organu w zakresie:
- stwierdzania w toku wykonania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,
- uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
● Nadzór autorski sprawowany będzie nieodpłatnie w okresie wykonywania na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej robót budowlanych, nie dłużej jednak niż do zakończenia robót budowlanych, licząc do dnia protokólarnego bezusterkowego odbioru robót budowlanych przez Zamawiającego.
● Wykonawca przeniesie prawa autorskie i zależne do dokumentacji, a ich zakres określi zawarta Umowa.
● Oryginały uzgodnień Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu z pierwszym egzemplarzem dokumentacji.
● W przypadku, gdy na odcinku objętym przedmiotem zamówienia znajdują się urządzenia infrastruktury technicznej niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego, oraz gdy zajdzie konieczność ich przeprojektowania Wykonawca zobligowany jest zapewnić obsługę odpowiedniego projektanta branżowego.
● Zamawiający na każdym etapie sporządzania dokumentacji może wnieść uwagi do przedłożonych przez Wykonawcę rozwiązań. Wprowadzenie zmian nie może być podstawą do roszczeń Wykonawcy o dodatkowe wynagrodzenie, z wyjątkiem sytuacji gdy Zamawiający wprowadzi zmiany po ostatecznym uzgodnieniu rozwiązań projektowych.
4. Założenia projektowe:
Droga powiatowa klasy Z, szerokość jezdni - 5,5 m, szerokość poboczy o nawierzchni twardej (jednorodnej z jezdnią), w postaci opaski zewnętrznej - 0,75 m, o nawierzchni tłuczniowej 0,50 m.
Dokumentacja projektowa obejmuje wykonanie następujących elementów :
a) przebudowa drogi od DW 789 do istniejącego chodnika w rejonie skrzyżowania z DP 3807 o długości ok. 1450,00 mb) wymiana nawierzchni, wzmocnienie lub wymiana podbudowy dla KR 3
b) odwodnienie drogi – rowy (rozwiązania w zakresie odwodnienia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu wraz z koncepcją zagospodarowania terenu)
c) Projekt powinien przewidywać przebudowę zjazdów istniejących i budowę nowych w miejscach gdzie widoczne są ślady użytkowania. Przebudowa zjazdów istniejących oraz budowa nowych (do posesji nawierzchnia zjazdu tłuczniowa lub przebrukowanie istniejącej kostki) . Zjazdy do pól nawierzchnia tłuczniowa .
d) Projekty przebudowy infrastruktury technicznej niezwiązanej z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego Wykonawca wykona, jeżeli kolizje wystąpią, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez odpowiedniego gestora sieci.
e) Przewidywana przez Zamawiającego liczba nieruchomości do podziału wynosi około 55 szt. Wraz z późniejszym wyniesieniem granic w terenie (po uzyskaniu prawomocnej decyzji o ZRID). Jeżeli na etapie wykonywania dokumentacji projektowej zajdzie konieczność dokonania dodatkowych podziałów nieruchomości (uzyskanie map prawnych - podziałowych) to Zamawiający zleci ich wykonanie w oparciu o formularz cenowy zawarty w ofercie. W przypadku gdy nie będzie konieczności podziału liczby nieruchomości jak przewidywana, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wynagrodzenia umownego w oparciu o formularz cenowy zawarty w ofercie.
f) W razie konieczności wykonać należy wykaz synchronizacyjny.
g) Dokonać badania ksiąg wieczystych lub zbioru dokumentów dla działek objętych pomiarem oraz działek z nią graniczących.
3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
11 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRACOWNIA DROGOWA „PYLON” SP. Z O.O.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542575405
4.3.3.) Ulica: ASTRÓW 10
4.3.4.) Miejscowość: KATOWICE
4.3.5.) Kod pocztowy: 40-045
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 198030,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00604004/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-09-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu wykonania zadania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Działając na podstawie § 9 ust. 3 pkt 2 lit c) i d) umowy nr 41/345/DP/ST/2024 dokonuje się zmiany terminu wykonania zamówienia.
§ 3 ust. 1 pkt 1) umowy otrzymuje brzmienie:
1) w zakresie części określonej w § 1 ust.1 lit. a) do dnia 30.05.2026 roku
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu wykonania zadania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Działając na podstawie § 9 ust. 3 pkt 2 lit c) i d) umowy nr 41/345/DP/ST/2024 dokonuje się zmiany terminu wykonania zamówienia.
§ 3 ust. 1 pkt 1) umowy otrzymuje brzmienie:
1) w zakresie części określonej w § 1 ust.1 lit. a) do dnia 30.09.2026 roku
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 198030 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE