Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE DLA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ICH MIEJSCU ZAMIESZKANIA W 2025 ROKU

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00125662

Zamawiający

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze

Długa 13

65-401 Zielona Góra, Lubuskie

NIP: 9730004512

REGON: 006085339

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA “TLEN & TERAPIA” ZIELONA GÓRA 9731041863

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA “TLEN & TERAPIA” (ZIELONA GÓRA) Umowa podpisana 913 415 PLN -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubuskie — na podstawie 9 rozstrzygniętych przetargów (CPV 85000000-9)

Najniższa cena

39 600 PLN

Średnia cena

335 672 PLN

Najwyższa cena

913 415 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Stowarzyszenie Lokalny Ośrodek Rozwoju Doradztwa i Szkoleń Wolsztyn 2 46 800 PLN 93 600 PLN
Gwarant - Tomczyk sp.j. Głogów 1 - -
Pracownia Psychologiczna Barbara Ronowicz-Woźna Zielona Góra 1 - 566 800 PLN
Kulczewska Izabela Gabinet Nadzieja Sulechów 1 - -
SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA TLEN & TERAPIA Zielona Góra 1 - -
SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA “TLEN & TERAPIA” ZIELONA GÓRA 1 913 415 PLN -
Centrum Intrgracji Społecznej Dobiegniew 1 - -
Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motylkowe Wzgórze Starachowice 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Świadczenie usług szkoleniowych i warsztatowych dla uczestników projektu realizowanego przez Gminę Kargowa / Centrum Usług Społecznych w Kargowej „Gmina bez wykluczeń” II

Stowarzyszenie Lokalny Ośrodek Rozwoju Doradztwa i Szkoleń 39 600 PLN

2026-08-11 07:44:25Z

Świadczenie usług szkoleniowych i warsztatowych dla uczestników projektu realizowanego przez Gminę Kargowa / Centrum Usług Społecznych w Kargowej „Gmina bez wykluczeń” II

Stowarzyszenie Lokalny Ośrodek Rozwoju Doradztwa i Szkoleń 54 000 PLN

2026-08-11 07:44:25Z

ŚWIADCZENIE USŁUG Z ZAKRESU PSYCHOLOGII DLA STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Pracownia Psychologiczna Barbara Ronowicz-Woźna 566 800 PLN

2026-05-26 10:21:51Z

usługi terapeuty środowiskowego

Kulczewska Izabela Gabinet Nadzieja -

2026-05-21 12:53:18Z

Świadczenie rozszerzonych usług opiekuńczych dla mieszkańców Gminy Dobiegniew w ramach projektu pn. „Blisko Ludzi – Centrum Usług Społecznych w Dobiegniewie”.

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motylkowe Wzgórze -

2026-05-18 13:04:35Z

SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE DLA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ICH MIEJSCU ZAMIESZKANIA W 2026 ROKU

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA TLEN & TERAPIA -

2026-04-24 21:20:31Z

Świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2026

Gwarant - Tomczyk sp.j. -

2026-04-23 05:50:00Z

USŁUGI OPIEKUŃCZE U PODOPIECZNYCH OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W DOBIEGNIEWIE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA W ROKU 2025.

Centrum Intrgracji Społecznej -

2026-03-30 13:00:51Z

SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE DLA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ICH MIEJSCU ZAMIESZKANIA W 2025 ROKU

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA “TLEN & TERAPIA” 913 415 PLN

2026-02-24 10:46:19Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 49 PLN Średnia: 108 462 PLN Max: 1 021 956 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE DLA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ICH MIEJSCU ZAMIESZKANIA W 2025 ROKU

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006085339

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 13

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-401

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@mops.zgora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mops.zgora.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f0dc7b17-6d3e-4736-964e-f543ea8fa0c2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE DLA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ICH MIEJSCU ZAMIESZKANIA W 2025 ROKU

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0dc7b17-6d3e-4736-964e-f543ea8fa0c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00125662

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00653148

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ORG.331.13.2024.RN

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 766569 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi dostosowanych do szczególnych potrzeb osób wymagających pomocy w formie specjalistycznych usług, wynikających z rodzaju ich schorzenia lub niepełnosprawności, świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym.
Szacowana średnia liczba usługobiorców wynosi 24 osoby. Szacowana liczba godzin usług w okresie obowiązywania umowy wynosi ok. 5893 godzin. Podana liczba ma charakter szacunkowy i Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie pełnej liczby godzin.
Zamawiający zastrzega sobie również prawo zmiany liczby osób i ilości godzin przedmiotu zamówienia w zależności od wysokości posiadanych środków w roku budżetowym oraz w zależności od potrzeb wynikających ze zmiany okoliczności powodujących przyznanie świadczenia. Nie można dokładnie określić liczby osób i godzin ze względu na specyfikację zamówienia, którą cechuje zmienność potrzeb klientów z uwagi na zmieniający się ich stan zdrowia.
Rzeczywista liczba godzin świadczenia specjalistycznych usług opiekuńczych uzależniona będzie zatem od potrzeb Zamawiającego.
Zamawiający zastrzega, iż nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności, jeżeli tylko cześć ww. godzin będzie realizowana.
Zamawiający zapłaci Wykonawcy za faktyczną liczbę zrealizowanych godzin (na podstawie karty czasu pracy, miesięcznej indywidualnej karty klienta korzystającego ze specjalistycznych usług opiekuńczych oraz wystawionej faktury).
Liczba godzin przyznanych usług dla jednej osoby jest bardzo zróżnicowana i waha się obecnie od 5 do 48 godzin miesięcznie. Może ulegać zmianom.
Usługi zgodnie z decyzjami administracyjnymi są świadczone w miejscu zamieszkania klienta na terenie miasta Zielona Góra lub w siedzibie wykonawcy.
Przez godzinę świadczenia usług Zamawiający rozumie godzinę zegarową (60 minut) w godzinach od 700- 2000. Zaznaczam jednocześnie, że pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia usług. Jest to czas przeznaczony do wykonania czynności bezpośrednio na rzecz świadczeniobiorcy (bez czynności przygotowawczych, takich jak np. dojazdy do osób objętych tą formą pomocy lub sporządzanie dokumentacji). W cenę godziny należy wliczyć koszty dojazdu, niezbędnych materiałów koniecznych do prowadzenia zajęć oraz sporządzanie dokumentacji.
Zindywidualizowany zakres usług dla każdej osoby nimi objętej każdorazowo zostanie określony przez Zamawiającego na piśmie w ramach zawartej umowy z wybranym Wykonawcą.

Wymagany termin wykonania usługi - usługa ciągła od 1 stycznia do 31 grudnia 2025 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

85312100-0 - Usługi opieki dziennej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 853895,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 913415,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 913415,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA “TLEN & TERAPIA”

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9731041863

7.3.4) Miejscowość: ZIELONA GÓRA

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 913415 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2026-02-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.02.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 85000000-9
85000000-9 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej) 85311200-4 (Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych) 85312100-0 (Usługi opieki dziennej)