Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)
Sprzedaż, dostarczenie, instalacja i konfiguracja urządzenia klasy WAF
Numer referencyjny: RCL.BDG.2710.3.2026
Zamawiający
Rządowe Centrum Legislacji
ul. Krucza 36/Wspólna 6
00-522 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5262386150
REGON: NIP 5262386150
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 102 rozstrzygniętych przetargów (CPV 32420000-3 - Urządzenia sieciowe)
Najniższa cena
12 476 PLN
Średnia cena
278 311 PLN
Najwyższa cena
998 760 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Outsec sp. z o.o. Warszawa | 4 | 73 256 PLN | 293 023 PLN |
| Bartłomiej Mroczkowski przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą pod firmą AT Computers Plus Bartłomiej Mroczkowski Swarzędz | 2 | 121 539 PLN | 121 539 PLN |
| MikroTik Warsaw Training Center Piotr Wasyk, Michał Filipek s.c. Warszawa | 2 | 179 949 PLN | 179 949 PLN |
| INNERGO SYSTEMS Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 493 193 PLN | 493 193 PLN |
| UPWARE sp. z o.o. Warszawa | 2 | 689 394 PLN | 689 394 PLN |
| Paweł Owczarzak EUPOL Środa Wielkopolska | 2 | 27 771 PLN | 55 541 PLN |
| Bemit Marek Ambroziak Warszawa | 2 | 98 523 PLN | 98 523 PLN |
| NETFORMERS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa | 2 | 370 988 PLN | 370 988 PLN |
| CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 718 485 PLN | 718 485 PLN |
| IT Solution Factor Sp. z o.o. Warszawa | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa przełączników sieciowych wraz z konfiguracją oraz wdrożeniem
2026-09-03 08:39:17Z
Zakup przełączników LAN, DC i SAN
2026-08-31 09:59:52Z
Dostawa urządzeń sieciowych wraz z konfiguracją
2026-08-31 06:47:45Z
Dostawa urządzeń sieciowych dla Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – numer postępowania: 51/ZP/26
2026-08-28 09:54:59Z
Dostawa urządzeń sieciowych
2026-08-19 12:42:02Z
Dostawa i wdrożenie przełączników, a także udzielenie gwarancji jakości i wsparcia technicznego na oferowane rozwiązanie.
2026-08-18 09:27:43Z
Dostawa i instalacja urządzeń sieciowych typu punkty dostępowe do sieci bezprzewodowej
2026-08-18 07:32:19Z
Dostawa oraz wdrożenie sprzętu bezpieczeństwa sieciowego typu next generation firewall, wraz z systemem zarządzania, a także udzielenie gwarancji jakości na oferowane rozwiązanie.
2026-08-18 06:54:41Z
Dostawa systemu do transmisji danych cyfrowych bazującego na technice Quantum Key Distribution (QKD) o zasięgu miejskim (cd tytułu w dokumentach)
2026-08-17 08:24:01Z
DOSTAWA PAKIETU ROZWIĄZAŃ DOTYCZĄCYCH CYBERBEZPIECZEŃSTWA W RAMACH PROJEKTU GRANTOWEGO „CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD”
2026-08-13 09:18:11Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418981 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sprzedaż, dostarczenie, instalacja i konfiguracja urządzenia klasy WAF
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Rządowe Centrum Legislacji
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5262386150
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krucza 36/Wspólna 6
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-522
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_wzp@rcl.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rcl.gov.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sprzedaż, dostarczenie, instalacja i konfiguracja urządzenia klasy WAF
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-07f670c5-6e7f-45f1-a9c1-026cd9bf04c2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418981
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00098816/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Sprzedaż, dostarczenie, instalacja i konfiguracja urządzenia klasy Web Application Firewall
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-07f670c5-6e7f-45f1-a9c1-026cd9bf04c23.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zawiera rozdział XIII SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
angielski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zawiera Rozdział II i III SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zawiera Rozdział II i III SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RCL.BDG.2710.3.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostarczenie, instalacja i konfiguracja urządzenia klasy WAF oraz zapewnienie usługi wsparcia technicznego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
3. Zamawiający informuje, że posiada system klasy WAF producenta F5, działający w trybie wysokiej dostępności, składający się z dedykowanego appliance oraz oprogramowania F5 VE. Celem postępowania jest zakup jednego urządzenia fizycznego (dedykowany appliance) o funkcjonalności Web Application Firewall wraz z oprogramowaniem, mającego zastąpić obecnie wykorzystywane urządzenie. Urządzenie skonfigurowane musi być do pracy w trybie HA z posiadanym przez Zamawiającego F5 VE (Virtual Edition). Zaoferowane urządzenie musi spełniać wymagania opisane w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia załącznik nr 1 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania
72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu
72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2029-11-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ofertą najkorzystniejszą zostanie uznana ta oferta, która otrzyma najwyższą ilość punktów w określonych kryteriach oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników4.3.5.) Nazwa kryterium: Wymaganie opcjonalne (W1)
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników4.3.5.) Nazwa kryterium: Wymaganie opcjonalne (W2)
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał lub – w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych – należycie wykonuje:
co najmniej 2 (dwa) zamówienia (umowy) polegające na dostawie, implementacji oraz zapewnieniu wsparcia technicznego dla rozwiązania klasy, producenta i przeznaczenia zaoferowanego w postępowaniu, które:
- były/są świadczone nieprzerwanie w sposób ciągły przez okres, co najmniej 12 kolejnych miesięcy;
- obejmowały swoim zakresem dostawę, wdrożenie, instalację i konfigurację oraz dostęp online do bazy wiedzy, budowanej i utrzymywanej przez producenta oprogramowania, cykliczną aktualizację oprogramowania wykonywaną przez Wykonawcę, wsparcie techniczne Wykonawcy;
- wartość każdej wykonanej/wykonywanej usługi wynosiła/wynosi, co najmniej 300 000,00 zł brutto.
UWAGA!
- przez jedną usługę Zamawiający rozumie jeden/ą kontrakt/umowę.
- w przypadku usług będących w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości i czasu wykonywania danej usługi dotyczą części umowy już zrealizowanej (tj. od dnia rozpoczęcia wykonywania usługi do upływu terminu składania ofert);
b) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował, co najmniej 2 (dwiema) osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającymi kwalifikacje zawodowe niezbędne do prawidłowego wykonania powierzonych funkcji tj. minimum 2 (dwiema) osobami posiadającymi:
• co najmniej 24-miesięczne doświadczenie związane z administrowaniem zaoferowanym systemem - doświadczenie to liczone będzie od daty uzyskania certyfikatu F5 Certified Solution Expert, Security (F5-CSE, SEC),
• aktualny certyfikat F5 Certified Solution Expert, Security
(F5-CSE, SEC), uzyskany, co najmniej 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego, Wykonawca musi spełniać warunki dotyczące zdolności technicznej opisane w pkt 1a) oraz warunki dotyczące zawodowej opisane poniżej, tj.:
a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował, co najmniej 2 (dwiema) osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającymi kwalifikacje zawodowe niezbędne do prawidłowego wykonania powierzonych funkcji tj.:
a. minimum 1 (jedną) osobę posiadającą:
• co najmniej 24-miesięczne doświadczenie związane z administrowaniem, F5 - doświadczenie to liczone będzie od daty uzyskania certyfikatu F5 BIG-IP ASM Specialist lub wyższego,
• aktualny certyfikat F5 BIG-IP ASM Specialist (303) lub wyższy, uzyskany, co najmniej 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
b. minimum 1 (jedną) osobę posiadającą,
• co najmniej 24-miesięczne doświadczenie związane z administrowaniem systemu Check Point - (doświadczenie to liczone będzie od daty uzyskania certyfikatu CCSE),
• aktualny certyfikat CCSE (Check Point Certified Security Expert), uzyskany, co najmniej 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
c. minimum 2 (dwiema) osobami posiadającymi,
• co najmniej 60-miesięczne doświadczenie związane z administrowaniem zaoferowanym systemem - (doświadczenie to liczone będzie od daty uzyskania certyfikatu, o którym mowa poniżej),
• aktualny certyfikat z najwyższym poziomem eksperckim danego producenta. Certyfikacja musi dotyczyć oferowanych funkcjonalności.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego – załącznik nr 8 do SWZ,
2) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o
przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 5 do SWZ,
3) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji - lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu
(odpowiednio: wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał w załączniku nr 2 do SWZ (Formularz oferty) dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykonawca na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia, składa wraz z ofertą oświadczenie Wykonawcy, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp – załącznik nr 4 do SWZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
2. Informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 1 stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu,
3. Wykaz wykonanych zamówień, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których dostawy i usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy i usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego dostawy i usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy – załącznik nr 6 do SWZ.
4. Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrole, jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania osobami – załącznik nr 7 do SWZ
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanego rozwiązania z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia lub opisie kryteriów oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia Zamawiający, na podstawie art. 107 ustawy, żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:1) Karty katalogowej producenta oferowanego rozwiązania WAF.
2) Dokumentacji technicznej producenta potwierdzającej spełnianie wymagań określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
3) Wypełnionej tabeli zgodności parametrów oferowanego rozwiązania z wymaganiami w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. Dla każdego wymagania Wykonawca wskaże: sposób realizacji wymagania, dokument potwierdzający spełnienie wymagania, numer strony dokumentu. W przypadku gdy spełnienie wymagania nie wynika wprost z dokumentacji producenta, Zamawiający dopuszcza przedstawienie oświadczenia producenta lub autoryzowanego partnera producenta potwierdzającego spełnienie wymagania.
4) Oświadczenia producenta lub autoryzowanego partnera producenta potwierdzającego możliwość dostawy, instalacji i świadczenia wsparcia dla oferowanego rozwiązania.
5) W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego wykonawca zobowiązany jest dodatkowo do złożenia dokumentu „Wykaz równoważności”, zawierającego odniesienie każdego wymagania szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia do konkretnej funkcjonalności rozwiązania producenta wraz ze wskazaniem źródła potwierdzenia w dokumentacji producenta.
- Zamawiający dopuszcza złożenie ww. dokumentów w języku polskim lub języku angielskim.
2. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
3. Postanowienia ust. 2 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
4. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanego rozwiązania z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia lub opisie kryteriów oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia Zamawiający, na podstawie art. 107 ustawy, żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:1) Karty katalogowej producenta oferowanego rozwiązania WAF.
2) Dokumentacji technicznej producenta potwierdzającej spełnianie wymagań określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
3) Wypełnionej tabeli zgodności parametrów oferowanego rozwiązania z wymaganiami w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. Dla każdego wymagania Wykonawca wskaże: sposób realizacji wymagania, dokument potwierdzający spełnienie wymagania, numer strony dokumentu. W przypadku gdy spełnienie wymagania nie wynika wprost z dokumentacji producenta, Zamawiający dopuszcza przedstawienie oświadczenia producenta lub autoryzowanego partnera producenta potwierdzającego spełnienie wymagania.
4) Oświadczenia producenta lub autoryzowanego partnera producenta potwierdzającego możliwość dostawy, instalacji i świadczenia wsparcia dla oferowanego rozwiązania.
5) W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego wykonawca zobowiązany jest dodatkowo do złożenia dokumentu „Wykaz równoważności”, zawierającego odniesienie każdego wymagania szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia do konkretnej funkcjonalności rozwiązania producenta wraz ze wskazaniem źródła potwierdzenia w dokumentacji producenta.
- Zamawiający dopuszcza złożenie ww. dokumentów w języku polskim lub języku angielskim.
2. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
3. Postanowienia ust. 2 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
4. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1) Formularz oferty – stanowiący załącznik nr 2 do SWZ (podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym lub podpisem osobistym),2) Pełnomocnictwo lub inny dokument, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym lub podpisem osobistym, z którego wynika prawo do podpisania oferty oraz innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile uprawnienie do reprezentacji nie wynika z dokumentów, które Zamawiający może uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, a Wykonawca wskazał to wraz ze złożeniem oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo do złożenia oferty lub oświadczenia, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy, zostało sporządzone, jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym – w zależności od tego, jakim podpisem opatrzono ofertę, potwierdzającym zgodność odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej. Odwzorowanie cyfrowe pełnomocnictwa powinno potwierdzać prawidłowość umocowania na dzień złożenia oferty lub oświadczenia, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy,
3) Pełnomocnictwa do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo, (podpisane zgodnie z informacją zawartą w ust. 15). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, stosownie do art. 58 ust. 2 ustawy – jeżeli zachodzi taka okoliczność,
4) Zobowiązanie, o którym mowa w Rozdz. VIII ust. 4 SWZ, o ile Wykonawca polega na zasobach innego podmiotu,
5) Potwierdzenie wniesienia wadium.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100);2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98).
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku NBP O/O Warszawa nr 25 1010 1010 0023 0713 9120 0000 z dopiskiem „Wadium – nr postępowania RCL.BDG.2710.3.2026”.
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone, jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać, co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie;
2) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Rządowe Centrum Legislacji;
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum).
6. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy zostanie odrzucona.
7. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Zawiera Rozdział XII SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 ustawy Pzp oraz wskazanym w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na Portalu UZP pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:10
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
1. Zgodnie z art. 256 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.2. Termin wykonania zamówienia obejmuje okres od dnia zawarcia umowy do dnia 30 listopada 2029 r., przy czym:
1) dostawa, instalacja i konfiguracja urządzenia klasy WAF do dnia
30 listopada 2026 r.;
2) okres wsparcia technicznego od dnia 1 grudnia 2026 r. do dnia
30 listopada 2029 r.
3. Zamawiający dopuszcza, zgodnie z art. 124 ust. 2 – 4 ustawy, złożenie przez Wykonawcę ważnego certyfikatu potwierdzającego:
1) brak podstaw wykluczenia z postępowania,
2) spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
w zakresie objętym certyfikacją, zamiast podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego.
4. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część dokumentów wymaganych przez Zamawiającego, Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie.
5. Zamawiający nie będzie żądał podmiotowych środków dowodowych w zakresie potwierdzonym certyfikatem z zastrzeżeniem przypadków przewidzianych w ustawie.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji prawidłowości oraz aktualności certyfikacji Wykonawcy zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy, w tym do podjęcia działań przewidzianych w art. 128a ustawy.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.09.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.1
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2029-11-30