Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Sprzedaż energii elektrycznej do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Spółka z o.o.
Zamawiający
"ZAKŁAD ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH W ADAMKACH K. RADZYNIA PODLASKIEGO - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ"
Biała, Lubelskie
NIP: 5381836122
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ELEKTRA S.A. | Warszawa | NIP: 7010379536 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ELEKTRA S.A. (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Lubelskie — na podstawie 26 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09300000-2)
Najniższa cena
194 206 PLN
Średnia cena
446 511 PLN
Najwyższa cena
758 583 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Veolia Energy Contracting Poland sp. z o.o. Warszawa | 4 | - | - |
| Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. z siedzibą w Lublinie Lublin | 3 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "PEC" w Świdniku Sp. z o.o. Świdnik | 2 | - | 583 882 PLN |
| IEN ENERGY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa | 1 | 758 583 PLN | 758 583 PLN |
| WISE ENERGY S.A. Warszawa | 1 | 290 824 PLN | 236 442 PLN |
| TAURON Sprzedaż sp. z o.o. Kraków | 1 | 194 206 PLN | 194 206 PLN |
| Hekla Energy Sp. z o.o Warszawa | 1 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „PEC” w Świdniku Sp. z o.o. Świdnik | 1 | - | - |
| PGE Obrót S.A. Rzeszów | 1 | - | - |
| RENPRO Sp. z o.o. Szczecin | 1 | 542 430 PLN | 542 430 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Sprzedaż energii elektrycznej do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Spółka z o.o.
2026-09-04 10:26:55Z
Dostawa energii cieplnej do budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie przy ul. Balladyny 22, 20-601 Lublin
2026-08-26 06:58:04Z
Dostawa energii cieplnej do budynku Przedszkola nr 42 przy ul. Przyjaźni 3, 20-314 Lublin
2026-08-20 08:47:18Z
Zakup energii elektrycznej na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie Sp. z o.o.
2026-07-29 12:23:22Z
Dostawa energii elektrycznej na potrzeby IMW w Lublinie
2026-07-10 11:55:16Z
Zakup energii elektrycznej na potrzeby grupy zakupowej Gminy Kraśnik
2026-07-06 06:43:48Z
Dostawa energii elektrycznej na potrzeby IMW w Lublinie
2026-06-17 07:51:23Z
Dostawa energii cieplnej do budynku Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie
2026-06-15 08:23:03Z
Dostawa energii cieplnej do budynku Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie
2026-05-19 10:16:22Z
Zakup energii elektrycznej dla obiektów Powiatu Parczewskiego
2026-05-12 06:28:04Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423053 z dnia 2026-09-04 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Sprzedaż energii elektrycznej do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Spółka z o.o.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: "ZAKŁAD ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH W ADAMKACH K. RADZYNIA PODLASKIEGO - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ"
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 060627212
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 185B
1.4.2.) Miejscowość: Biała
1.4.3.) Kod pocztowy: 21-300
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 83 311 70 61
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@zzok-adamki.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zzok-adamki.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1838ea7-e891-4b3a-8fa4-cf7b4ba2aff5
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00423053
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00410959
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Sprzedaż energii elektrycznej do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Spółka z o.o.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.), zwanej dalej sprzedażą energii elektrycznej, w planowanej ilości: 1 500 000 kWh w 24-miesięcznym okresie trwania umowy, dla Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o.
Uwaga: Zamawiający informuje, iż prognozowane zużycie energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy maj jedynie charakter szacunkowy. Faktyczne zużycie energii elektrycznej w okresie realizacji zamówienia będzie uzależnione od potrzeb wynikających z prowadzonej przez Zamawiającego działalności. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego, jeżeli faktyczne zapotrzebowanie na usługi objęte przedmiotem zamówienia w okresie jego realizacji będzie mniejsze od zakładanego, wskazanego powyżej, z tym, że minimalne zużycie energii elektrycznej zapewnione do odbioru od Wykonawcy określa się na poziomie
1 300 000 kWh.
2. Przedmiot zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) określony jest kodami:
09300000-2 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Powody niedokonania podziału zamówienia na części: niepodzielny przedmiot zamówienia.
4. Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe, o którym mowa w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne.
5. Wykonawca powinien posiadać umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zawartą z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego działającym na terenie objętym przedmiotem zamówienia, tj. PGE Dystrybucja S.A.
6. W przypadku wystąpienia konieczności zmiany dotychczasowego sprzedawcy energii elektrycznej, Wykonawca w imieniu Zamawiającego zobowiązany będzie do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy.
7. Zamawiający przekaże Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza wszelkie niezbędne dane do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy oraz udzieli mu stosownego pełnomocnictwa.
8. Sprzedaż energii elektrycznej będzie odbywać się na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami obsługi odbiorców określonymi w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2023 r., poz. 819).
9. Dane dotyczące przedmiotu zamówienia zostały przedstawione w poniższej:
Punkt poboru: Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o., Biała 185 B, 21-300 Radzyń Podlaski
Tytuł prawny do obiektu ZZOK Umowa użyczenia, własność
Rodzaj przyłącza kablowe
Stacja zasilająca ST-ADAMKI Składowisko Odpadów nr 1225
Numer PPE PL_LUBD_0615000782_03
Miejsce rozgraniczenia własności zaciski prądowe łącznika napowietrznego SN w kierunku instalacji odbiorcy
Moc umowna W podziale na miesiące:
I – 420 kW; II – 420 kW; III – 400 kW; IV – 380 kW;
V – 320 kW, VI – 320 kW, VII – 320 kW, VIII – 320 kW, IX – 320 kW, X – 350 kW; XI – 380 kW; XII – 400 kW
Moc przyłączeniowa 750 kW
Prognozowane zużycie 1 500 000 kWh / 24 miesiące
Taryfa B21
Grupa przyłączeniowa III
Napięcie zasilania 15,00 kV 3 faz.
Napięcie pomiaru 15,00 kV
Typ pomiaru pośredni
Miejsce pomiaru oraz lokalizacji układu pomiarowo – rozliczeniowego poza pomieszczeniem i aparaturą SN
Własność układu pomiarowo – rozliczeniowego - licznik-modem: Zamawiający
- przekładnik pomiarowy + urządzenia pomocnicze: Zamawiający
Współczynnik strat energii biernej 0,4
Współczynnik pewności zasilania 1
9. Zamawiający informuje, iż układ pomiarowy dla taryfy B21 jest dostosowany do zasad TPA.
10. Zamawiający informuje, iż aktualnie posiada oddzielne umowy w zakresie dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej (umowę w zakresie dystrybucji energii elektrycznej zawartą na czas nieoznaczony oraz umowę o świadczenie usług w zakresie sprzedaży energii elektrycznej zawartą na czas oznaczony).
11. Zamawiający po raz kolejny przeprowadza procedurę zmiany sprzedawcy.
12. Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia mocy przyłączeniowej dla punktu odbioru Zamawiającego w trakcie trwania umowy z Wykonawcą wyłonionym w toku postępowania.
13. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) działającego na terenie objętym przedmiotem zamówienia, tj. PGE Dystrybucja S.A
14. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
15. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
16. Zamawiający nie zamierza udzielić zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
3.9.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-01-01 do 2026-12-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ELEKTRA S.A.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7010379536
4.3.3.) Ulica: Szamocka 8
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 01-748
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 940581,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00441949/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 894315,67 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 04.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE