Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 51 960 PLN

Sukcesywne dostawy sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz akcesoriami komputerowymi dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00407162

Zamawiający

Zespół Opieki Zdrowotnej

Jeleniogórska, 4

59-700 Bolesławiec, Dolnośląskie

NIP: 6121542507

REGON: 000310338

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
-
-
Q4Net sp. z o.o. Wrocław 8992630813
-

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 - Unieważniono - -
Powód unieważnienia: art. 255 pkt 3 ustawy
2 - Unieważniono - -
Powód unieważnienia: art. 255 pkt 7 ustawy
3 Q4Net sp. z o.o. (Wrocław) Umowa podpisana 51 960 PLN 51 960 PLN
4 - Unieważniono - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 74 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30200000-1)

Najniższa cena

2 232 PLN

Średnia cena

188 163 PLN

Najwyższa cena

872 811 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Trecom Wrocław Sp. z o. o. Warszawa 2 861 163 PLN 861 163 PLN
"CEZAR" Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. Radom 2 20 006 PLN 40 012 PLN
TRECOM WROCŁAW SP. Z O. O. Warszawa 2 515 101 PLN 515 101 PLN
13p Sp. z o.o. Wrocław 2 47 826 PLN 47 826 PLN
KOMPRE Sp. z o.o. Ostrzeszów 2 253 352 PLN 253 352 PLN
GETPRICE.pl Sp. z o. o. Poznań 2 46 740 PLN -
CEZAR Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. Radom 2 465 281 PLN 465 281 PLN
Spinel Sp. z o.o. Wrocław 1 465 983 PLN 465 983 PLN
MICRONE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Wrocław 1 26 445 PLN 26 445 PLN
KOMPRE sp. z o.o. Rogaszyce 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

SZP/243-240/2026 Dostawa sprzętu komputerowego w ramach potrzeb Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

ITness. Dawid Łukaszek 107 122 PLN

2026-09-02 06:20:33Z

Zakup i dostawy sprzętu komputerowego oraz drobnych urządzeń i akcesoriów dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

KOMPRE Sp. z o.o. 253 352 PLN

2026-08-27 10:33:22Z

Zakup i dostawy sprzętu komputerowego oraz drobnych urządzeń i akcesoriów dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

"CEZAR" Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. 4 496 PLN

2026-08-27 10:33:22Z

Zakup i dostawy sprzętu komputerowego oraz drobnych urządzeń i akcesoriów dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

"CEZAR" Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. 35 516 PLN

2026-08-27 10:33:22Z

Sukcesywne dostawy sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz akcesoriami komputerowymi dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

KOMPRE sp. z o.o. -

2026-08-26 08:21:48Z

Sukcesywne dostawy sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz akcesoriami komputerowymi dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Q4Net sp. z o.o. 51 960 PLN

2026-08-26 06:49:58Z

SZP/243-194/2026 Dostawa sprzętu komputerowego w ramach potrzeb Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów (Zadania)

MICRONE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 26 445 PLN

2026-08-24 11:12:42Z

SZP/243-194/2026 Dostawa sprzętu komputerowego w ramach potrzeb Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów (Zadania)

Spinel Sp. z o.o. 24 575 PLN

2026-08-24 11:12:42Z

Dostawa wraz z instalacją sprzętu komputerowego i wielofunkcyjnego

"CEZAR" Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. 269 994 PLN

2026-08-18 08:26:48Z

Dostawa wraz z instalacją sprzętu komputerowego, sieciowego i wielofunkcyjnego - w podziale na 3 zadania.

13p Sp. z o.o. 27 119 PLN

2026-08-09 21:21:06Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 526 PLN Średnia: 186 930 PLN Max: 1 617 778 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz akcesoriami komputerowymi dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Opieki Zdrowotnej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000310338

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jeleniogórska, 4

1.5.2.) Miejscowość: Bolesławiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-700

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpitalboleslawiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalboleslawiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/991782

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz akcesoriami komputerowymi dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39900eaa-6b76-48c6-8e5d-0af66c2496f4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407162

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00087686/30/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.12 Sukcesywne dostawy sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz akcesoriami komputerowymi dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00528574

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 48/ PN/ 2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 422485,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie I - Komputery, monitory, drukarki, laptopy - używane/ poleasingowe

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213100-6 - Komputery przenośne

30231300-0 - Monitory ekranowe

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

4.5.5.) Wartość części: 199793,76 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie II - Komputery, laptopy, stacja robocza - nowe

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213100-6 - Komputery przenośne

30231300-0 - Monitory ekranowe

30214000-2 - Stacje robocze

4.5.5.) Wartość części: 100358,01 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie III - Przełączniki, subskrypcje

4.5.3.) Główny kod CPV: 30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.5.) Wartość części: 11253,57 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

 Zadanie IV - Akcesoria komputerowe

4.5.3.) Główny kod CPV: 30237200-1 - Akcesoria komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

4.5.5.) Wartość części: 730405,61 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku badania ofert Zamawiający uznał, że oferta złożona przez Wykonawcę CEZAR Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. jest niezgodna z warunkami zamówienia. Zamawiający w Załączniku nr 3.1 do SWZ - OPZ, pkt 2 wskazał „Wymagane minimalne parametry techniczne” jakie muszą spełnić oferowane urządzenia, w tym m.in. „Jasność (typową)” oferowanych monitorów, która winna wynosić co najmniej 300cd/m². Zaoferowany przez Wykonawcę CEZAR Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. monitor Dell P2412H posiada Jasność (typową) 250 cd/m², co potwierdza specyfikacja techniczna producenta tego urządzenia.

W związku z powyższym, oferta CEZAR Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. podlega odrzuceniu z postępowania na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, zgodnie z którym, Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.

Wśród ofert niepodlegających odrzuceniu z postępowania pozostała oferta złożona przez firmę KOMPRE Sp. z o.o. oraz oferta X3D spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Stosownie do art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Oferta złożona przez Wykonawcę KOMPRE Sp. z o.o. przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 27 436,75 zł, co stanowi 11,16%, natomiast oferta Wykonawcy X3D spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przewyższa tę kwotę o 43 303,75 zł, to jest 17,61%.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą uznana została oferta złożona przez Wykonawcę X3D spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, tym samym w dniu 25.10.2024 r. Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w Zadaniu nr II.

Zgodnie z art. 308 ust. 3 pkt 1a ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający w dniu 29.10.2023 r. przesłał Wykonawcy umowę do podpisu. Jednakże, dnia 04.11.2024 r. Wykonawca przesłał informację do Zamawiającego, z której jednoznacznie wynikało, że Wykonawca odstępuje od zawarcia umowy.

Stan faktyczny, jaki zaistniał w przedmiotowej sprawie, gdzie Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego a brak jest innego Wykonawcy, z którym Zamawiający mógłby zawrzeć umowę w konsekwencji prowadzi do niemożności zawarcia umowy i uzasadnia unieważnienie postępowania przez Zamawiającego.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 51960,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 51960,12 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 51960,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Q4Net sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8992630813

7.3.3) Ulica: Aleja Karkonoska

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 53-015

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 51960,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, w Zadaniu nr IV nie wpłynęła żadna oferta.

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
422 486 PLN
Wartość umowy
51 960 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30200000-1
30200000-1 (Urządzenia komputerowe) 30213100-6 (Komputery przenośne) 30231300-0 (Monitory ekranowe) 30230000-0 (Sprzęt związany z komputerami) 30214000-2 (Stacje robocze) 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne) 30237200-1 (Akcesoria komputerowe)

Wartości szacunkowe (części)

  • Część 1 199 794 PLN
  • Część 2 100 358 PLN
  • Część 3 11 254 PLN
  • Część 4 730 406 PLN