Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Upgrade licencji dostępowych EOD do wersji ONCE

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00248814

Zamawiający

Uniwersytet Morski w Gdyni

ul. Morska 81-87

81-225 Gdynia, Pomorskie

NIP: 5860012873

REGON: 000145112

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Asseco Business Solutions S.A. Lublin 522-26-12-717

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Asseco Business Solutions S.A. (Lublin) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 72000000-5)

Najniższa cena

25 830 PLN

Średnia cena

342 736 PLN

Najwyższa cena

755 959 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Asseco Business Solutions S.A. Lublin 3 - -
Asseco Poland S.A. Rzeszów 2 - -
CompuGroup Medical Polska Sp. z o. o. Lublin 2 - 350 978 PLN
HEADHOG MATEUSZ IGNACZAK Poznań 1 25 830 PLN 25 830 PLN
ProInformatyka Sp. z o.o. Bydgoszcz 1 246 418 PLN 246 418 PLN
SEVENET Spółka Akcyjna Gdańsk 1 - -
Comel Informatyka Sp. z O.O. Miastko 1 - -
nFinity.pl sp. z o.o. Wrocław 1 - -
UNIT4 Polska Sp. z o.o. Wrocław 1 755 959 PLN 755 959 PLN
Xpert-System spółka cywilna Krzysztof Jurewicz, Rafał Kruszyński Gdynia 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Upgrade licencji dostępowych EOD do wersji ONCE

Asseco Business Solutions S.A. -

2026-08-18 06:29:13Z

Utrzymanie wsparcia dla programów Asseco

Asseco Business Solutions S.A. -

2026-08-11 07:13:28Z

Usługi utrzymania i rozwoju Systemów Hit-Kadry, Hit-Płace, Hit-obsługa magazynowa oraz usługi nadzoru autorskiego nad ZSI XPERT i dostosowanie go do wymogów, systemów i potrzeb Zamawiającego.

Xpert-System spółka cywilna Krzysztof Jurewicz, Rafał Kruszyński -

2026-08-07 08:45:49Z

rozbudowy systemu szpitalnego HIS w zakresie obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz integracji z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) Centrum e-Zdrowia

Senior Telecare sp. z o.o. -

2026-08-07 07:55:36Z

Świadczenie usług informatycznych dotyczących systemu Clininet i systemu raportowego - postępowanie nr 65/TP/2026

ProInformatyka Sp. z o.o. 246 418 PLN

2026-07-31 05:27:26Z

Rozbudowa systemu AMMS

Asseco Poland S.A. -

2026-07-13 10:39:46Z

Usługa polegająca na zaprojektowaniu, wdrożeniu oraz uruchomieniu strony internetowej Zamawiającego, zwanej „Platformą”, służącej do publikowania i prezentowania różnego rodzaju metod dydaktycznych

HEADHOG MATEUSZ IGNACZAK 25 830 PLN

2026-07-06 12:45:22Z

Sprawowanie opieki serwisowej na oprogramowanie BANK KRWI w okresie 12 miesięcy.

Asseco Poland S.A. -

2026-06-16 09:09:49Z

Usługa rozbudowy zakresów zasilania Hurtowni Danych z CliniNet.

CompuGroup Medical Polska Sp. z o. o. -

2026-06-08 08:03:23Z

Usługa rozbudowy zakresów zasilania Hurtowni Danych z CliniNet.

CompuGroup Medical Polska Sp. z o. o. 350 978 PLN

2026-06-08 07:43:30Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 4 379 PLN Średnia: 622 538 PLN Max: 9 449 747 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Upgrade licencji dostępowych EOD do wersji ONCE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Morski w Gdyni

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145112

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Morska 81-87

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-225

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 55-86-421

1.5.8.) Numer faksu: 7412250

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@umg.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umg.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://e-propublico.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Upgrade licencji dostępowych EOD do wersji ONCE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-73b78ebc-7167-4dca-8ad0-1dc86368ea8c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248814

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001722/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.17 oprogramowanie gotowe standardowe i specjalistyczne oraz oprogramowanie antywirusowe, dostęp do platform oraz oprogramowania za pomocą stron internetowych (subskrypcje czasowe, uaktualnienia)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: Art. 214 ust. 1 pkt 1 a i b. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
- jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CRZP/67/2026/AZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 708978 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 33000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Upgrade licencji dostępowych EOD do wersji ONCE 30 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 40590,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 40590,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 40590 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Asseco Business Solutions S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 522-26-12-717

7.3.3) Ulica: Konrada Wallenroda

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-607

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 40590 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie faktykczne: Tylko Producent systemu , Firma Asseco zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest właścicielem majątkowych praw autorskich do oprogramowania. Jest jedynym podmiotem mającym dostęp do kodu źródłowego tego oprogramowania. W związku z czym usługi wymagające dostępu do kodu źródłowego, takie jak aktualizacja oprogramowania (zmiany funkcjonalności, interfejsu graficznego, itp.) i nadzór autorski nad oprogramowaniem (dostosowanie oprogramowania do zmian przepisów prawa, usuwanie błędów) mogą być wykonywane wyłącznie przez tą firmę.
Względy techniczno-prawne uzasadniające udzielenie zamówienia bez konieczności przeprowadzenia procedury konkurencyjnej mają charakter zasadniczy. Ze względów prawnych (prawo ingerencji w kod źródłowy) i technicznych (instalacja, wdrożenie i konserwacja systemu) udzielenie zamówienia innemu wykonawcy jest niemożliwe. Ta okoliczność ma charakter nieprzezwyciężalny.
2026-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.05.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 72000000-5
72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne opracowywania oprogramowania internetowe i wsparcia)