Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 299 161 PLN

Usługa konserwacji oraz napraw urządzeń dźwigowych zainstalowanych w obiektach urzędu MON w Warszawie

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00251681

Numer referencyjny: 6/ZP/26

Zamawiający

Ministerstwo Obrony Narodowej

Al. Niepodległości 218

00-911 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5252095497

REGON: 014872806

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonywaniu konserwacji, napraw bieżących oraz usuwaniu awarii urządzeń dźwigowych zainstalowanych w obiektach Ministerstwa Obrony Narodowej, zlokalizowanych przy ul. Rakowieckiej 4a, al. Niepodległości 218, ul. Klonowej 1 oraz ul. Puławskiej 4a w Warszawie. Konieczność realizacji zamówienia wynika z obowiązku zapewnienia ciągłej, bezpiecznej i zgodnej z przeznaczeniem eksploatacji dźwigów osobowych i towarowych, które stanowią kluczowy element infrastruktury technicznej budynków urzędu MON. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 40%
Cena roboczogodziny (CRb) 20%
Czas reakcji (R) 20%
Czas wykonania naprawy (N) 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
ZAKŁAD URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH " BOGMAR S" Mariusz Kossowski Warszawa 012763237

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 ZAKŁAD URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH " BOGMAR S" Mariusz Kossowski (Warszawa) Umowa podpisana 299 161 PLN 299 161 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 16 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów)

Najniższa cena

290 PLN

Średnia cena

158 736 PLN

Najwyższa cena

739 476 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
SET P.H.U. Wojciech Łoziski Opole 3 73 513 PLN 220 539 PLN
Elektromoc Sp. z o.o. Warszawa 2 92 250 PLN 184 500 PLN
MP LIFTS Sp. z o. o. Warszawa 2 133 872 PLN 267 744 PLN
WOJCIECH PYSZYŃSKI SEVEN-GRAPH Warszawa 2 47 520 PLN 95 040 PLN
ZAKŁAD URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH " BOGMAR S" Mariusz Kossowski Warszawa 1 299 161 PLN 299 161 PLN
Elektromechanika Dźwigowa “WIM-SERWIS” Piotr Kowarzyk, Rafał Szymański, Wojciech Śledzik S.C. Warszawa 1 739 476 PLN 739 476 PLN
EL-MA-TECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Rzeszów 1 - -
ALLTRANS s.c. Komendarczyk Jacek, Komendarczyk Andrzej Jabłonna 1 - -
Alltrans s.c., Komendarczyk Jacek, Komendarczyk Andrzej Jabłonna 1 290 PLN 360 000 PLN
Przedsiębiorstwo Usług Dźwigowych "ZREMB" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Katowice, 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Konserwacja urządzeń dźwigowych na terenie obiektów RZGW Gliwice

SET P.H.U. Wojciech Łoziski 118 572 PLN

2026-08-31 09:30:57Z

Konserwacja urządzeń dźwigowych na terenie obiektów RZGW Gliwice

SET P.H.U. Wojciech Łoziski 82 902 PLN

2026-08-31 09:30:57Z

Konserwacja urządzeń dźwigowych na terenie obiektów RZGW Gliwice

SET P.H.U. Wojciech Łoziski 19 065 PLN

2026-08-31 09:30:57Z

Usługa konserwacji oraz napraw urządzeń dźwigowych zainstalowanych w obiektach urzędu MON w Warszawie

ZAKŁAD URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH " BOGMAR S" Mariusz Kossowski 299 161 PLN

2026-08-06 06:23:38Z

Naprawa dźwigów wraz z dostawą części w budynkach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

MP LIFTS Sp. z o. o. 114 978 PLN

2026-07-30 06:25:12Z

Wykonanie usługi bieżących napraw i obsługi urządzeń dźwigowych typu HIAB 855 EP - 5 HIPRO, MULTILIFT i DS.0101R, na pojazdy JELCZ p862D oraz JELCZ 325, będących na zabezpieczeniu 26 WOG w Zegrzu.

Alltrans s.c., Komendarczyk Jacek, Komendarczyk Andrzej 290 PLN

2026-07-16 05:46:14Z

Świadczenie usług w zakresie prac serwisowych oraz remontów awaryjnych chwytaków elektrohydraulicznych oraz dwóch suwnic 9t na ITPOE w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie

EL-MA-TECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-05-08 10:46:35Z

Wykonanie przeglądu i konserwacji wraz z naprawą i nadzorem technicznym nad funkcjonowaniem i utrzymaniem w ciągłej sprawności i gotowości urządzeń dźwigowych

Elektromoc Sp. z o.o. 126 050 PLN

2026-05-05 08:04:20Z

Wykonanie przeglądu i konserwacji wraz z naprawą i nadzorem technicznym nad funkcjonowaniem i utrzymaniem w ciągłej sprawności i gotowości urządzeń dźwigowych

Elektromoc Sp. z o.o. 58 450 PLN

2026-05-05 08:04:20Z

Kompleksowa obsługa techniczna urządzeń dźwigowych w obiektach Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Elektromechanika Dźwigowa “WIM-SERWIS” Piotr Kowarzyk, Rafał Szymański, Wojciech Śledzik S.C. 739 476 PLN

2026-04-15 08:20:08Z

Cała Polska — 66 przetargów

Min: 290 PLN Średnia: 219 848 PLN Max: 739 476 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa konserwacji oraz napraw urządzeń dźwigowych zainstalowanych w obiektach urzędu MON w Warszawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Obrony Narodowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 014872806

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 218

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-911

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mon.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa konserwacji oraz napraw urządzeń dźwigowych zainstalowanych w obiektach urzędu MON w Warszawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a09117c-73f9-4f31-924c-eda5c34d10e9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251681

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00085474/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.6 26 Konserwacja oraz naprawy urządzeń dźwigowych zainstalowanych w obiektach urzędu MON

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/damon

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/damon

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej, zwanej dalej „platformą zakupową”.
2. Pod pojęciem „platforma zakupowa” należy rozumieć aplikację/program komputerowy przeznaczony do realizacji procesu związanego z przeprowadzeniem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w formie elektronicznej:
1) zamawiający wykorzystuje platformę zakupową Open Nexus sp. z o.o.,
2) adres strony internetowej platformy zakupowej: https://platformazakupowa.pl/pn/damon.
3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez platformę zakupową.
4. Szczegółowe informacje dot. platformy zakupowej zawarte są w SWZ.
5. W korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem wykonawcy powinni posługiwać się numerem postępowania: 6/ZP/26.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO, zamawiający informuje wykonawcę, że:
1) administratorem danych osobowych jest Minister Obrony Narodowej/Ministerstwo Obrony Narodowej z siedzibą w Warszawie, przy al. Niepodległości 218, tel.+48 22 628 00 31,
2) administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować poprzez pocztę elektroniczną na adres: iod@mon.gov.pl lub listownie na adres: Ministerstwo Obrony Narodowej, al. Niepodległości 218, 00-911 Warszawa, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych”,
3) dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO,
4) dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora, a także osobom lub podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp,
5) dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani organizacji międzynarodowej,
6) dane osobowe pozyskane w związku z postępowaniem będą przechowywane, przez okres 5 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 5 lat, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy,
7) w odniesieniu do danych osobowych osób uczestniczących w przedmiotowym postępowaniu decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO,
8) osobie, której dane osobowe dotyczą przysługuje prawo do:
a) dostępu do danych osobowych,
b) żądania ich sprostowania lub uzupełnienia przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników,
c) ograniczenia przetwarzania, z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO. Informuję przy tym, że wniosek o ograniczenie przetwarzania danych osobowych wyłącznie do ich przechowywania będzie mógł zostać zrealizowany dopiero po zakończeniu postępowania,
d) prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO,
9) osobie, której dane osobowe dotyczą nie przysługuje:
a) prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) prawo do sprzeciwu, o którym mowa w art. 21 RODO,
10) obowiązek podania przez wykonawcę danych osobowych bezpośrednio jego dotyczących oraz danych osobowych osób uczestniczących w postępowaniu jest wymogiem określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
2. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu, w tym obowiązków wynikających z RODO. W związku z powyższym, wykonawca zobowiązany jest do złożenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia oświadczenia o wypełnieniu przez niego obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO, zgodnie z treścią zawartą w załączniku do SWZ.
3. Podwykonawca jest zobowiązany podczas pozyskiwania danych osobowych na potrzeby przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą, i od których dane te bezpośrednio pozyskał.
4. Powyższe postanowienia dotyczą danych osobowych osób fizycznych, bezpośrednio od nich pozyskanych, a w szczególności danych osobowych:
1) wykonawcy będącego osobą fizyczną,
2) wykonawcy będącego osobą fizyczną, prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą,
3) pełnomocnika wykonawcy będącego osobą fizyczną (np. dane osobowe zamieszczone w pełnomocnictwie),
4) członka organu zarządzającego wykonawcy, będącego osobą fizyczną.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 6/ZP/26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonywaniu konserwacji, napraw bieżących oraz usuwaniu awarii urządzeń dźwigowych zainstalowanych w obiektach Ministerstwa Obrony Narodowej, zlokalizowanych przy ul. Rakowieckiej 4a, al. Niepodległości 218, ul. Klonowej 1 oraz ul. Puławskiej 4a w Warszawie. Konieczność realizacji zamówienia wynika z obowiązku zapewnienia ciągłej, bezpiecznej i zgodnej z przeznaczeniem eksploatacji dźwigów osobowych i towarowych, które stanowią kluczowy element infrastruktury technicznej budynków urzędu MON.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 40

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena roboczogodziny (CRb)

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas reakcji (R)

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 4

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas wykonania naprawy (N)

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający wymaga wykazania przez wykonawcę ubiegającego się o udzielenie zamówienia, spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznych i zawodowych:
1) Wykonawca musi wykazać, że:
a) co najmniej cztery osoby skierowane do realizacji zamówienia posiadają aktualne zaświadczenia kwalifikacyjne uprawniające do konserwacji urządzeń dźwigowych posiadanych przez Zamawiającego, zgodnie z przepisami o dozorze technicznym, w tym rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1008);
b) co najmniej dwie osoby skierowane do realizacji zamówienia posiadają aktualne świadectwa kwalifikacyjne na stanowisku eksploatacji w zakresie obsługi, konserwacji, remontu, montażu, kontrolno – pomiarowe urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyższym niż 1 kV, aparatury kontrolno – pomiarowej oraz urządzeń i instalacji automatycznej regulacji, sterowania i zabezpieczeń, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2003 r., nr 89, poz. 828 z późn. zm.) lub rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. poz. 1392).
2) Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada wiedzę i doświadczenie polegające na należytym wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – co najmniej jednego zamówienia w zakresie konserwacji urządzeń dźwigowych o wartości nie mniejszej niż 130 000,00 zł, z podaniem jego wartości, przedmiotu usługi, daty wykonania i podmiotu, na rzecz którego usługa ta została wykonana oraz załączyć dokumenty potwierdzające, że wymieniona usługa została wykonana należycie; przez usługę wykonaną Zamawiający rozumie umowę na usługę, w której wartość w części zrealizowanej na dzień upływu terminu składania ofert wynosi minimum 130 000,00 zł;

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający żąda następującego podmiotowego środka dowodowego: odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ;
2) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (wzór stanowi załącznik nr 10 do SWZ).

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego należy złożyć ofertę na Formularzu ofertowym, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
2. Dokumenty i oświadczenia, które należy złożyć wraz z ofertą:
1) wypełniony Formularz cenowy – zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ
2) oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - według wzoru określonego w załączniku nr 3 do SWZ,
3) pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - w przypadku, gdy ofertę podpisuje pełnomocnik, lub gdy ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia,
4) jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: oświadczenie, o którym mowa w rozdziale 10 ust. 5 SWZ,
5) jeżeli wykonawca polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby:
a) zobowiązanie, o którym mowa w rozdziale 10 ust. 7 i 8 SWZ,
b) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby - według wzoru określonego w załączniku nr 6 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia - zamawiający zbada, czy nie zachodzą podstawy wykluczenia wobec każdego z tych wykonawców.
2. W przypadku oferty składanej przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp oraz podmiotowe środki dowodowe składa każdy z wykonawców oddzielnie.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia (dotyczy również spółki cywilnej) dołączają oni do oferty oświadczenie, z którego wynika, jaką część zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SWZ).

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian zostały określone w PPU stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami na platformie zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/damon, na stronie dotyczącej odpowiedniego postępowania.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-09 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-08

2026-05-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.05.2026
Termin składania ofert
16.06.2026 08:00
Wartość umowy
299 161 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.1
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów
50531400-0 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów) 50750000-7 (Usługi w zakresie konserwacji wind) 50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

Okres realizacji

24 miesiące