Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

USŁUGA UBEZPIECZENIA ŚLĄSKIEGO CENTRUM REUMATOLOGII IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA W USTRONIU SP. Z O.O. (2 CZĘŚCI)

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00285501

Numer referencyjny: 2026.TPW1.5

Zamawiający

Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Szpitalna 11

43-450 Ustroń, Śląskie

NIP: 5482667715

REGON: 243693791

Opis przedmiotu zamówienia

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 95%
Preferowany zakres ubezpieczenia 5%

Część 2

Cena 90%
Preferowany zakres ubezpieczenia 10%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA Warszawa 5260251049
INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP Warszawa 5260038806

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA (Warszawa) Umowa podpisana - -
2 INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP (Warszawa) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 133 rozstrzygniętych przetargów (CPV 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe)

Najniższa cena

98 PLN

Średnia cena

163 278 PLN

Najwyższa cena

798 151 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Warszawa 6 75 881 PLN 303 523 PLN
UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Warszawa 5 73 259 PLN 326 294 PLN
"INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA VIENNA INSURANCE GROUP" Warszawa 3 155 901 PLN 311 802 PLN
TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Warszawa 2 - -
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Warszawa 2 240 620 PLN 481 241 PLN
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A. Warszawa 2 341 724 PLN 683 447 PLN
UNIQA TU SA Warszawa 2 15 845 PLN 31 690 PLN
TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Warszawa 2 304 831 PLN 569 661 PLN
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group , Warszawa 2 48 747 PLN 97 493 PLN
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA Sopot 2 179 813 PLN 179 813 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowe ubezpieczenie mienia Zespołu Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A. 191 043 PLN

2026-09-02 12:51:18Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY LUBOMIA WRAZ Z JEDNOSTKAMI ORGANIZACYJNYMI

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA 798 151 PLN

2026-08-27 12:08:52Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY LUBOMIA WRAZ Z JEDNOSTKAMI ORGANIZACYJNYMI

Generali T.U. S.A. 77 793 PLN

2026-08-27 12:08:52Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY LUBOMIA WRAZ Z JEDNOSTKAMI ORGANIZACYJNYMI

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna 10 251 PLN

2026-08-27 12:08:52Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY ZAWIERCIE ORAZ WYBRANYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. 195 391 PLN

2026-08-20 13:21:59Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY ZAWIERCIE ORAZ WYBRANYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group -

2026-08-20 13:21:59Z

Usługa kompleksowego ubezpieczenia MZ Di M w Jaworznie w zakresie posiadanego mienia i wykonywanej działalności od dnia 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2026 r. w podziale na 2 części

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group -

2026-08-13 06:50:13Z

„Usługa kompleksowego ubezpieczenia MZDiM w Jaworznie (...)w podziale na dwie części” Część nr 2: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych zam. uzup. nr 7- koparko-ładowarka JCB 3CX

COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group 6 945 PLN

2026-08-12 11:05:24Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA ŚLĄSKIEGO CENTRUM REUMATOLOGII IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA W USTRONIU SP. Z O.O. (2 CZĘŚCI)

POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-08-10 09:07:20Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA ŚLĄSKIEGO CENTRUM REUMATOLOGII IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA W USTRONIU SP. Z O.O. (2 CZĘŚCI)

INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP -

2026-08-10 09:07:20Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 146 PLN Średnia: 175 468 PLN Max: 897 379 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
USŁUGA UBEZPIECZENIA ŚLĄSKIEGO CENTRUM REUMATOLOGII
IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA W USTRONIU SP. Z O.O. (2 CZĘŚCI)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 243693791

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szpitalna 11

1.5.2.) Miejscowość: Ustroń

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-450

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 338545493

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zaopatrzenie@reumatologiczny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.reumatologiczny.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

USŁUGA UBEZPIECZENIA ŚLĄSKIEGO CENTRUM REUMATOLOGII
IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA W USTRONIU SP. Z O.O. (2 CZĘŚCI)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-229dc806-c3a6-4823-a377-244799d3a5f6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00285501

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-229dc806-c3a6-4823-a377-244799d3a5f6

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Tak

3.3.) Informacje na temat sposobu udostępnienia zastrzeżonych dokumentów zamówienia

Wykonawca posiadający zezwolenie na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej, informacje o charakterze poufnym może uzyskać poprzez zawnioskowanie o ich przesłanie w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy eZamówienia (formularz do komunikacji „Inne”. We wniosku o przesłanie Części poufnej SWZ należy podać dane dotyczące Wnioskodawcy i Wykonawcy, którego reprezentuje powołując się na numer przedmiotowego postępowania.
Wszelkie informacje zawarte w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia przeznaczone są wyłącznie do przygotowania oferty i w żadnym wypadku nie powinny być wykorzystane w innym celu, ani udostępniane osobom trzecim nie uczestniczącym w postępowaniu, chyba że jest to konieczne i niezbędne do udziału w postępowaniu i przygotowania oferty. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufności co do treści wszelkich dokumentów i informacji uzyskanych w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania, zgodnie z zasadą określoną w art. 35 i nast. ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/lis/ocds-148610-229dc806-c3a6-4823-a377-244799d3a5f6
3. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym, a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj. za pośrednictwem Platformy eZamówienia
4. W sytuacjach awaryjnych, np. w przypadku awarii platformy, Zamawiający dopuszcza również możliwość komunikowania się z Wykonawcami za pośrednictwem poczty elektronicznej wskazanej w pkt. 1, z tym zastrzeżeniem, iż oferta, w tym wszelkie oświadczenia i dokumenty składane w ramach niniejszego postępowania mogą zostać przekazane wyłącznie za pomocą platformy.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Rozszerzenia plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z ROZPORZĄDZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, zwanego dalej Rozporządzeniem KRI.
Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .docx .xls .xlsx .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf
W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń: .zip lub .7Z.
Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformy eZamówienia poprzez udostępniony przez nią formularz do komunikacji. Po wysłaniu wiadomości w zakładce “komunikacja” pojawi się potwierdzenie jej wysłania generowane w formacie .pdf.
Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy eZamówienia. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji „Informacje podstawowe”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy eZamówienia do konkretnego Wykonawcy.
Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformie eZamówienia, w zakładkach “Informacje podstawowe” oraz “Komunikacja” przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
Zamawiający, zgodnie z §11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie informuje, że szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia, w tym minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określają Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce Centrum Pomocy).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): zawarto w Rozdziale XXVII SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 2026.TPW1.5

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

66516400-4 - Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-24 do 2029-09-23

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane do 30% wartości zamówienia podstawowego
zakres może obejmować:
uzupełnienie limitów ochrony lub sumy ubezpieczeniowej po wypłacie odszkodowania,
podniesienie limitów ochrony określonej w celu spełnienia wymagań kontrahentów Zamawiającego,
przedłużenie terminu ochrony

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 95

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Preferowany zakres ubezpieczenia

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Ubezpieczenia mienia

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

66515100-4 - Usługi ubezpieczenia od ognia

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-24 do 2029-09-23

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane do 50% wartości zamówienia podstawowego
zakres może obejmować:
ubezpieczenia mienia nieobjęte limitem klauzuli automatycznego pokrycia,
uzupełnienie limitów ochrony lub sumy ubezpieczeniowej określonej w systemie na pierwsze ryzyko po wypłacie odszkodowania,
podniesienie limitów ochrony lub sumy ubezpieczeniowej określonej w systemie na pierwsze ryzyko w celu spełnienia wymagań kontrahentów Zamawiającego,
przedłużenie terminu ochrony

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Preferowany zakres ubezpieczenia

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Wykonawca winien posiadać uprawnienia do wykonywania działalności ubezpieczeniowej w oparciu o ustawę o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej w zakresie co najmniej tożsamym z przedmiotem zamówienia, na który składa ofertę tj.:
• dla CZĘŚCI 1 – co najmniej w grupie 13 działu II Załącznika do ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej,
• dla CZĘŚCI 2 – co najmniej w grupie 8, 9 działu II Załącznika do ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania - jako wstępne potwierdzenie oraz:
Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo Oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej
Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ustawy PZP, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takiej sytuacji zgodnie z art. 445 ustawy PZP Wykonawcy ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
2. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy PZP. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VIII pkt. 1.3.1 SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
4. Podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, w tym oświadczenie dotyczące przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, natomiast podmiotowe środki dowodowe potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu składa Wykonawca, który wykazuje spełnianie warunku.
5. Zamawiający uzna warunek określony w pkt. 2.2 Rozdziału VI SWZ (uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej) za spełniony, jeżeli każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia działalności ubezpieczeniowej, z tym że zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie określonej grupy z działu II ubezpieczeń wymienionej w pkt. 2.2 Rozdziału VI SWZ posiada co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, który będzie realizował usługę w tym zakresie. Stosowną informację należy zawrzeć w formularzu ofertowym – Załącznik 4 do SWZ.
6. Jeżeli została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
7. Składający ofertę jako spółka cywilna będzie traktowany jak Wykonawcy wspólnie składający ofertę.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian opisano w załącznikach nr 3 a i b - wzory umów dla poszczególnych części

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-22 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/lis/ocds-148610-229dc806-c3a6-4823-a377-244799d3a5f6

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-22 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
11.06.2026
Termin składania ofert
02.07.2026 08:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe
66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe) 66516400-4 (Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej) 66516000-0 (Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej) 66515000-3 (Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty) 66515100-4 (Usługi ubezpieczenia od ognia) 66515400-7 (Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów) 66516400-4 - Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej 66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

Okres realizacji

24.09.2026 - 23.09.2029