Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 508 974 PLN

Usługa świadczenia kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B" - ZP-17/26

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00296794

Numer referencyjny: ZP-17/26

Zamawiający

Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie

dr. Józefa Babińskiego 29

30-393 Kraków, Małopolskie

NIP: 6762096303

REGON: 000298554

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa świadczenia kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B", celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, w zakresie pełnienia funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w następujących branżach: 1) Inspektor nadzoru branży budowlanej, 2) Inspektor nadzoru branży sanitarnej, 3) Inspektor nadzoru branży elektrycznej, 4) Inspektor nadzoru branży teletechnicznej, 5) Inspektor nadzoru branży drogowej, 6) Inspektor nadzoru dendrologicznego, 7) Inspektor nadzoru ornitologicznego oraz chiropterologicznego, 8) Inspektor nadzoru archeologicznego. 2. Przedmiot zamówienia świadczony będzie zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w umowie – wzorze (załączniku nr 4 do SWZ). 3. Pełny zakres przedmiotu zamówienia objętego usługą kompleksowego nadzoru inwestorskiego został zamieszczony na stronie internetowej Zamawiającego w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego ZP-12/26 pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży” (adres strony: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1300547). 4. Świadczenie kompleksowe nadzoru inwestorskiego wykonywane będzie przez następujące osoby pełniące funkcje inspektorów nadzoru inwestorskiego: 1) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, która spełnia wymagania Zamawiającego określone szczegółowo w Sekcji VII pkt 4) ust. 1 pkt 1) SWZ – Inspektor nadzoru branży budowlanej. 2) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, która spełnia wymagania Zamawiającego określone szczegółowo w Sekcji VII pkt 4) ust. 1 pkt 2) SWZ – Inspektor nadzoru branży sanitarnej. 3) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, która spełnia wymagania Zamawiającego określone szczegółowo w Sekcji VII pkt 4) ust. 1 pkt 3) SWZ – Inspektor nadzoru branży elektrycznej. 4) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, oraz posiada wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego – Inspektor nadzoru branży teletechnicznej. 5) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, oraz posiada wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego – Inspektor nadzoru branży drogowej. 6) Osobę, która posiada odpowiednie uprawnienia do sprawowania nadzoru dendrologicznego – Inspektor nadzoru dendrologicznego. 7) Osobę, która posiada odpowiednie uprawnienia do sprawowania nadzoru ornitologicznego oraz chiropterologicznego – Inspektor nadzoru ornitologicznego oraz chiropterologicznego. 8) Osobę, która posiada odpowiednie uprawnienia do sprawowania nadzoru archeologicznego w zakresie prowadzonych prac ziemnych, zgodnie z wydaną dla inwestycji Decyzją pozwolenia na budowę nr 251/6740.2/2023 z dnia 11 maja 2023 roku – Inspektor nadzoru archeologicznego. 5. Przedmiot zamówienia Wykonawca wykona zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej oraz z należytą starannością, właściwą organizacją, bezpieczeństwem i jakością.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy PRIMEX mgr inż. Marek Łyszczarz Częstochowa 5731001241

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy PRIMEX mgr inż. Marek Łyszczarz (Częstochowa) Umowa podpisana 508 974 PLN 508 974 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 41 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi)

Najniższa cena

7 000 PLN

Średnia cena

111 664 PLN

Najwyższa cena

600 855 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przemysław Wygoda WYG-INWEST Kraków 2 79 929 PLN 159 857 PLN
WDM KONSTRUKCJE Wojciech MARCZYK Projektowanie-Nadzór Nowy Sącz 2 - -
FIRMA PROJEKTOWO USŁUGOWA JÓZEF ŚWIDERSKI MARCINKOWICE 2 8 950 PLN 17 900 PLN
DRAFT ENGINEERS SPÓŁKA Z O.O. Chrzanów 1 - -
PM PROJECT Milena Bartkowiak Olkusz 1 11 100 PLN 11 100 PLN
ARKADIS Sp. z o.o. S1 Sp. k. Czudec 1 28 929 PLN 28 929 PLN
Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy PRIMEX mgr inż. Marek Łyszczarz Częstochowa 1 508 974 PLN 508 974 PLN
mgr inż. Marek Łyszczarz prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy PRIMEX mgr inż. Marek Łyszczarz Częstochowa 1 108 043 PLN 108 043 PLN
mgr inż. Marek Łyszczarz prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy PRIMEX mgr inż. Marek Łyszczarz Częstochowa 1 - -
WYG-INWEST Przemysław Wygoda Kraków 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usługa kompleksowego Nadzoru Inwestorskiego w ramach programu FENIX .

GRI-GENARALNY REALIZATOR PROCESUINWESTYCYJNEGOSp. zo.o. 600 855 PLN

2026-09-04 09:55:05Z

„Pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Zaprojektowanie oraz wykonanie przebudowy i rozbudowy do 500 m3/d i 4800 RLM oczyszczalni ścieków w miejscowości Tęgoborze””

Usługi inżynieryjno-techniczne "IN-TECH" Jan Paweł Tokarczyk -

2026-08-14 07:24:05Z

Usługa świadczenia kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B" - ZP-17/26

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy PRIMEX mgr inż. Marek Łyszczarz 508 974 PLN

2026-08-11 09:33:07Z

Nadzór inwestorski dla inwestycji pn. Budowa mostu w ciągu DW 968 na potoku Kamienica w m. Kamienica

PM PROJECT Milena Bartkowiak 11 100 PLN

2026-08-11 09:04:03Z

Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad projektowaniem i realizacją robót dla zadania pn. „Budowa PSZOK w Chrzanowie wraz z budynkiem techniczno-administracyjnym”

DRAFT ENGINEERS SPÓŁKA Z O.O. -

2026-07-27 06:03:11Z

Nadzór inwestorski nad zad. pn.: Rozbudowa ul. Lwowskiej od km 1+555,99 do km 2+803,77 w ciągu drogi kraj. nr 73 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „IDEA TARNÓW–ULICA LWOWSKA–TRANSPORT BEZ GRANIC”

SOLITER Piotr Zych 34 440 PLN

2026-07-17 08:47:21Z

Nadzór inwestorski nad zad. pn.: Rozbudowa ul. Lwowskiej od km 1+555,99 do km 2+803,77 w ciągu drogi kraj. nr 73 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „IDEA TARNÓW–ULICA LWOWSKA–TRANSPORT BEZ GRANIC”

G-D PROJEKT Firma Projektowo - Budowlana Grzegorz Dziedzic 9 700 PLN

2026-07-17 08:47:21Z

Nadzór inwestorski dla inwestycji pn. Rozbudowa skrzyżowania DW 980 w m. Biecz

ARKADIS Sp. z o.o. S1 Sp. k. 28 929 PLN

2026-07-09 06:07:19Z

Usługa pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego podczas wykonywania robót budowlanych polegających na budowie budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wieliczce

ZDI sp. z o. o. -

2026-07-07 10:26:07Z

Nadzór inwestorski nad zad. pn.: Rozbudowa ul. Lwowskiej od km 1+555,99 do km 2+803,77 w ciągu drogi kraj. nr 73 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „IDEA TARNÓW–ULICA LWOWSKA–TRANSPORT BEZ GRANIC”

ELEKTRO-TECH Biuro Usług Projektowych i Inwestycyjnych Bogusław Soprych 52 398 PLN

2026-06-25 07:04:30Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 032 PLN Średnia: 92 039 PLN Max: 600 855 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa świadczenia kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B" - ZP-17/26

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000298554

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: dr. Józefa Babińskiego 29

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-393

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@babinski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.babinski.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa świadczenia kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B" - ZP-17/26

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ca8676c3-2e47-482e-903f-1b48b118ad7c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296794

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000234/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usługa świadczenia kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji dotyczącej budynku nr 3B

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, nr projektu FEMP.05.13-IZ.00-0094/25.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_babinski

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_babinski

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_babinski
2. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej [art. 61 ust. 1 ustawy Pzp].
3. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego Wykonawcy.
4. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej na stronie internetowej.
5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl.
6. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
7. Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z 09 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.
a) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg).
b) W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip i .7Z
8. Zaleca się, aby komunikacja z Wykonawcami odbywała się tylko na Platformie za pośrednictwem formularza “Wyślij wiadomość do Zamawiającego”, nie za pośrednictwem adresu email.
9. Wykonawca ofertę oraz przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli są wymagane w SWZ) składa pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_babinski na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP-17/26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 419785 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa świadczenia kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B", celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, w zakresie pełnienia funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w następujących branżach:
1) Inspektor nadzoru branży budowlanej,
2) Inspektor nadzoru branży sanitarnej,
3) Inspektor nadzoru branży elektrycznej,
4) Inspektor nadzoru branży teletechnicznej,
5) Inspektor nadzoru branży drogowej,
6) Inspektor nadzoru dendrologicznego,
7) Inspektor nadzoru ornitologicznego oraz chiropterologicznego,
8) Inspektor nadzoru archeologicznego.
2. Przedmiot zamówienia świadczony będzie zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w umowie – wzorze (załączniku nr 4 do SWZ).
3. Pełny zakres przedmiotu zamówienia objętego usługą kompleksowego nadzoru inwestorskiego został zamieszczony na stronie internetowej Zamawiającego w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego ZP-12/26 pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży” (adres strony: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1300547).
4. Świadczenie kompleksowe nadzoru inwestorskiego wykonywane będzie przez następujące osoby pełniące funkcje inspektorów nadzoru inwestorskiego:
1) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, która spełnia wymagania Zamawiającego określone szczegółowo w Sekcji VII pkt 4) ust. 1 pkt 1) SWZ – Inspektor nadzoru branży budowlanej.
2) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, która spełnia wymagania Zamawiającego określone szczegółowo w Sekcji VII pkt 4) ust. 1 pkt 2) SWZ – Inspektor nadzoru branży sanitarnej.
3) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, która spełnia wymagania Zamawiającego określone szczegółowo w Sekcji VII pkt 4) ust. 1 pkt 3) SWZ – Inspektor nadzoru branży elektrycznej.
4) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, oraz posiada wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego – Inspektor nadzoru branży teletechnicznej.
5) Osobę, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, oraz posiada wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego – Inspektor nadzoru branży drogowej.
6) Osobę, która posiada odpowiednie uprawnienia do sprawowania nadzoru dendrologicznego – Inspektor nadzoru dendrologicznego.
7) Osobę, która posiada odpowiednie uprawnienia do sprawowania nadzoru ornitologicznego oraz chiropterologicznego – Inspektor nadzoru ornitologicznego oraz chiropterologicznego.
8) Osobę, która posiada odpowiednie uprawnienia do sprawowania nadzoru archeologicznego w zakresie prowadzonych prac ziemnych, zgodnie z wydaną dla inwestycji Decyzją pozwolenia na budowę nr 251/6740.2/2023 z dnia 11 maja 2023 roku – Inspektor nadzoru archeologicznego.
5. Przedmiot zamówienia Wykonawca wykona zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej oraz z należytą starannością, właściwą organizacją, bezpieczeństwem i jakością.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2028-06-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, to jest:
1) Osobą, która pełnić będzie funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego branży budowlanej, która:
a) legitymuje się posiadaniem uprawnień budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, oraz
b) wpisana jest na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, oraz
c) spełnia wymagania, o których mowa w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, to jest co najmniej przez 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury, oraz
d) w ciągu ostatnich 5 lat przed dniem upływu terminu składania ofert pełniła funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego branży budowlanej nad realizacją jednej lub dwóch inwestycji dotyczącej budowy lub przebudowy lub remontu budynku użyteczności publicznej, o łącznej wartości robót branży budowlanej nie mniejszej niż 5 mln zł brutto.
2) Osobą, która pełnić będzie funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego branży sanitarnej, która:
a) legitymuje się posiadaniem uprawnień budowlanych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, oraz
b) wpisana jest na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, oraz
c) w ciągu ostatnich 5 lat przed dniem upływu terminu składania ofert pełniła funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego branży sanitarnej nad realizacją inwestycji dotyczącej budowy lub przebudowy lub remontu budynku użyteczności publicznej, o wartości robót branży sanitarnej nie mniejszej niż 1 mln zł brutto.
3) Osobą, która pełnić będzie funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego branży elektrycznej, która:
a) legitymuje się posiadaniem uprawnień budowlanych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, oraz
b) wpisana jest na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, oraz
c) w ciągu ostatnich 5 lat przed dniem upływu terminu składania ofert pełniła funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego branży elektrycznej nad realizacją inwestycji dotyczącej budowy lub przebudowy lub remontu budynku użyteczności publicznej, o wartości robót branży elektrycznej każdej inwestycji nie mniejszej niż 1 mln zł brutto.
Wykaz osób stanowi załącznik nr 2.2 do SWZ.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie oświadczenia Wykonawcy pn. Wykaz osób, którego wzór stanowi załącznik nr 2.2 do SWZ.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. Na potwierdzenie spełniania określonych przez Zamawiającego kryteriów oceny ofert, Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowego środka dowodowego w postaci załącznika nr 1.1 do SWZ pn. „Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia”, który Wykonawca uzupełni, zgodnie z wymaganiami określonymi w Sekcji XXI ust. 3 pkt 2 SWZ.
2. Przedmiotowy środek dowodowy Wykonawca składa wraz z ofertą.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium. Każda składana oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, tj. przed godz. 09:00 w dniu 01.07.2026 r.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy Zamawiający przewidział szczegółowo w paragrafie 11 wzoru umowy - załączniku nr 4 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-01 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_babinski

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-01 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-30

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający przewiduje możliwość uczestniczenia w wizji lokalnej. Wizja lokalna odbędzie się w dniu 23 czerwca 2026 r., o godz. 11:00.

Zamawiający informuje, że (zgodnie z zapisami SWZ) z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczy Wykonawcę na podstawie:
- art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
- art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego .

W ramach niniejszego postępowania Wykonawca składa dokumenty i oświadczenia wymagane w SWZ, w tym między innymi: Załącznik nr 1 do SWZ - Formularz Ofertowy Wykonawcy; Załącznik nr 1.1 do SWZ - Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia (jeżeli dotyczy); Załącznik nr 2 do SWZ - Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu; Załącznik nr 2.1 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy o zakresie wykonania zamówienia przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy); Załącznik nr 2.2 do SWZ - Wykaz osób; Załącznik nr 3 do SWZ - Oświadczenie o zobowiązaniu podmiotu oddającego do dyspozycji Wykonawcy niezbędne zasoby na potrzeby realizacji zamówienia (jeżeli dotyczy)
2026-06-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.06.2026
Termin składania ofert
01.07.2026 07:00
Wartość umowy
508 974 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi) 71248000-8 (Nadzór nad projektem i dokumentacją) 71521000-6 (Usługi nadzorowania placu budowy) 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

Okres realizacji

do 2028-06-30