Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Usługa wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej w celu wykonania robót budowlanych budynku U/W (DCINIE) Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00064147

Numer referencyjny: KA-DZP.261.1.8.2025

Zamawiający

Uniwersytet Ekonomiczny we Wroclawiu

Komandorska 118/120

53-345 Wrocław, Dolnośląskie

NIP: 8960006997

REGON: 000001531

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych uzgodnień i decyzji administracyjnych, w celu wykonania robót budowlanych budynku U/W (DCINIE) Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, szczegółowo opisane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. Nr 3 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
doświadczenie osoby skierowanej do realizacji przedmiotu zamówienia 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Ekspertis Sp. z o. o. Sp. k Poznań 7811898702

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Ekspertis Sp. z o. o. Sp. k (Poznań) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 21 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego)

Najniższa cena

156 210 PLN

Średnia cena

215 919 PLN

Najwyższa cena

298 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Open the BOX Jakub Jaźwiec Toruń 3 - -
Ekspertis Sp. z o. o. Sp. k Poznań 2 - -
Armageddon Biuro Projektowe Robert Barełkowski Poznań 1 243 417 PLN 243 417 PLN
Smart Community sp. z o.o. Wrocław 1 156 210 PLN 156 210 PLN
Zbigniew Gałuszka Pracownia Projektowo-Usługowa GAMA Oborniki Śląskie 1 166 050 PLN 166 050 PLN
Dolnośląskie Biuro Projektowania Urbanistycznego Sp. z o. o. Wrocław 1 - -
Green Cities Infrastructure sp. z o.o. Gdańsk 1 - -
Pracownia Projektowo-Usługowa MALUGA Bartosz Maluga Wrocław 1 - -
JAGABUDEX-PROJEKT Poznań 1 298 000 PLN 298 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 49 200 PLN Średnia: 162 349 PLN Max: 396 023 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej
w celu wykonania robót budowlanych budynku U/W (DCINIE) Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Ekonomiczny we Wroclawiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001531

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Komandorska 118/120

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 53-345

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@ue.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.ue.wroc.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej
w celu wykonania robót budowlanych budynku U/W (DCINIE) Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d0e6944-0ce3-446d-8a27-4d86bb8fc64d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00064147

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ue_wroc

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Informacje znajdują się w rozdziale X SWZ,
https://platformazakupowa.pl/pn/ue_wroc/proceedings

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja pomiędzy Zamawiającym
a Wykonawcami odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/pn/ue_wroc/proceedings i formularza Wyślij wiadomość dostępnego na stronie wskazanej powyżej,
dotyczącej przedmiotowego postępowania. Pozostałe informacje techniczne i organizacyjne zamieszczono w rozdz. X SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Wszelkie informacje znajdują się w rozdziale XXXVIII SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: KA-DZP.261.1.8.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych uzgodnień i decyzji administracyjnych, w celu wykonania robót budowlanych budynku U/W (DCINIE) Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, szczegółowo opisane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. Nr 3 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Oferty zostaną poddane ocenie w oparciu o poniższe kryteria

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie osoby skierowanej do realizacji przedmiotu zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu, jeżeli dysponuje następującymi osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, w szczególności:
- minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, uprawniające do projektowania w odniesieniu do architektury obiektu budowlanego,
- minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, uprawniające do projektowania konstrukcji obiektu budowlanego,
- minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, uprawniających do projektowania obiektu budowlanego w odniesieniu do: sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych,
- minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji oraz urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, uprawniających do projektowania obiektu budowlanego w odniesieniu do: sieci, instalacji oraz urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
Spośród członków Zespołu zostanie wskazana osoba, która pełnić będzie funkcję koordynatora Zespołu - projektanta głównego w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia w funkcji koordynatora Zespołu dodatkowo będzie stanowić kryterium oceny ofert.
b) Wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 2 usługi polegające na wykonaniu prac projektowych o wartości min. 40 000,00 zł brutto (każda) odpowiadających swoim rodzajem usłudze, która będzie stanowić przedmiot
zamówienia, tj. polegających na wykonaniu projektu budowy, przebudowy budynku.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a. wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu
wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami; zał. nr 7a Wykaz osób.
b. wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wykonawca wykaże minimum
usługi potwierdzające spełnienie warunku określonego w rozdziale VIII ust. 2 pkt 4 lit b) SWZ - wzór wykazu usług stanowi zał. nr 7b Wykaz usług.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

jeżeli dotyczy Pełnomocnictwo osoby lub osób podpisujących ofertę, jeżeli nie wynika to bezpośrednio z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru);
jeżeli dotyczy Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zgodnie z ustawą Pzp;
jeżeli dotyczy zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa wart. 118 ust. 3 ustawy Pzp;
jeżeli dotyczy oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie określonym w art.117 ust. 4 ustawy Pzp

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wszelkie warunki określono w SWZ. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4 ustawy Pzp)

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną
wprowadzone do treści umowy, zostały określone w załączniku Nr 4 do SWZ.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zamian w umowie na zasadach określonych w
projekcie umowy stanowiącym załącznik Nr 4 do SWZ (integralna część SWZ).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-02-02 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/ue_wroc

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-02-02 11:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-03-03

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-01-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
23.01.2026
Termin składania ofert
02.02.2026 10:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego) 71420000-8 (Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu) 71222000-0 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni) 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne) 71242000-6 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu oszacowanie kosztów) 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu 71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Okres realizacji

4 miesiące