Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
„Wdrożenie rozwiązań AI oraz integracja z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach”
Zamawiający
Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach - s.p.z.o.z.
Katowice, Śląskie
NIP: 6342305444
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PIXEL TECHNOLOGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ | Łódź | 7271010965 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PIXEL TECHNOLOGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Łódź) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 37 rozstrzygniętych przetargów (CPV 72260000-5)
Najniższa cena
135 792 PLN
Średnia cena
390 807 PLN
Najwyższa cena
1 121 760 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| VULCAN sp. z o.o. Wrocław | 4 | 750 915 PLN | 1 501 830 PLN |
| SYNEKTIK S.A. Warszawa | 2 | - | - |
| INTEGRATED SOLUTIONS Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 414 038 PLN | 414 038 PLN |
| QNT Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Zabrze | 2 | 249 572 PLN | 249 572 PLN |
| SYGNITY BUSINESS SOLUTIONS S.A. Zielona Góra | 2 | - | 575 942 PLN |
| ASSECO POLAND SPÓŁKA AKCYJNA Rzeszów | 2 | 501 164 PLN | 1 002 327 PLN |
| Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. Warszawa | 1 | 135 792 PLN | 135 792 PLN |
| Asseco Poland S. A. Rzeszów | 1 | - | - |
| Business Online Services Sp. z o.o. Osiemborów | 1 | 143 689 PLN | 143 689 PLN |
| Business Online Services Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup licencji oprogramowania System Center Configuration Manager na okres 36 miesięcy BZP.271.1.39.2026
2026-09-02 10:42:46Z
Świadczenie usług utrzymania oprogramowania SAWA, subskrypcji oprogramowania „Wymiana Międzyinstancyjna” oraz „Integracja z Systemem Centralnego Wydruku” dla Sądu Okręgowego w Rybniku
2026-09-01 11:01:35Z
Zakup licencji oprogramowania System Center Configuration Manager na okres 36 miesięcy
2026-08-14 09:45:04Z
Usługa nadzoru autorskiego oprogramowania AMMS i Infomedica
2026-07-31 13:05:27Z
Świadczenie usługi opieki serwisowej nad systemem oprogramowania pn. „Quorum” oraz nad modułami systemu „Quorum"
2026-07-29 06:33:23Z
Jednorazowa usługa integracji i wymiany danych z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) w zakresie AI, wspomagający proces podejmowania decyzji diagnostyczno-leczniczych.
2026-07-23 05:37:33Z
Serwis i asysta techniczna MSIP w okresie 07.2025 - 07.2026
2026-07-22 11:13:28Z
Serwis i asysta techniczna MSIP w okresie 07.2026 - 07.2027
2026-07-20 08:36:27Z
Usługa udostępnienia systemu do zarządzania oświatą
2026-07-16 13:19:25Z
„Wdrożenie rozwiązań AI oraz integracja z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach”
2026-07-15 10:45:26Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344094 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Wdrożenie rozwiązań AI oraz integracja z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach - s.p.z.o.z.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276267686
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Panewnicka 65
1.4.2.) Miejscowość: Katowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 40-760
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_publiczne@kolejowy.katowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kolejowy.katowice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a20c43f-6cfd-42ee-bdff-60f5fc57a9aa
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344094
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/S 44-150306
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
„Cyfryzacja i podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach – s.p.z.o.z.”
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Wdrożenie rozwiązań AI oraz integracja z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu archiwizacji obrazowej PACS wraz z jego integracją z systemem HIS oraz Platformą Usług Inteligentnych (PUI) wraz z niezbędnymi licencjami w ramach przedsięwzięcia pn. „Cyfryzacja i podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach – s.p.z.o.z.”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji usługi określają:
a) Specyfikację usługi zawiera załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi załącznik nr 1.1 (Formularz cenowy) i załącznik nr 1.2 („Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”).
b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-07-134.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PIXEL TECHNOLOGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7271010965
4.3.3.) Ulica: ul. Piękna 1
4.3.4.) Miejscowość: Łódź
4.3.5.) Kod pocztowy: 93-558
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1277625,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/S 89-318771
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-13
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Realizacja zamówienia była niemożliwa w pierwotnym terminie z uwagi na brak możliwości udostępnienia zasobów sprzętowych przez Zamawiającego, co z kolei uniemożliwia rozpoczęcie prac wdrożeniowych przez Wykonawcę. Zamówienie nie mogło zostać zrealizowane z przyczyn technicznych, niezależnych od Stron, ponieważ środowisko produkcyjne i zasoby sprzętowe Zamawiający miał pozyskać od Wykonawcy w zakresie innego postępowania przetargowego, w którym Wykonawca, który został wyłoniony w procedurze konkurencyjnej jako składający najkorzystniejszą ofertę, odstąpił od podpisania Umowy, tym samym uniemożliwił Zamawiającemu pozyskanie niezbędnego wyposażenia informatycznego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedłuża się okres obowiązywania Umowy określony w §4 do dnia 29.05.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Realizacja zamówienia była niemożliwa w pierwotnym terminie z uwagi na brak możliwości udostępnienia zasobów sprzętowych przez Zamawiającego, co z kolei uniemożliwia rozpoczęcie prac wdrożeniowych przez Wykonawcę. Zamówienie nie mogło zostać zrealizowane z przyczyn technicznych, niezależnych od Stron, ponieważ środowisko produkcyjne i zasoby sprzętowe Zamawiający miał pozyskać od Wykonawcy w zakresie innego postępowania przetargowego, w którym Wykonawca, który został wyłoniony w procedurze konkurencyjnej jako składający najkorzystniejszą ofertę, odstąpił od podpisania Umowy, tym samym uniemożliwił Zamawiającemu pozyskanie niezbędnego wyposażenia informatycznego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedłuża się okres obowiązywania Umowy określony w §4 do dnia 13.07.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1277625,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 15.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Powyżej progów UE