Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
„ŚWIADCZENIE USł. OPIEKUŃCZYCH W MIEJSCU ZAMIESZKANIA ZGODNIE Z ART. 50 USTAWY Z DN. 12 MARCA 2004r. O POMOCY SPOŁ., DLA OSÓB ZAM. NA TERENIE GM. CIĘŻKOWICE – ŚWIADCZENIOBIORCÓW GOPS W CIĘŻKOWICACH”
Zamawiający
GMINA CIĘŻKOWICE
Ciężkowice, Małopolskie
NIP: 8731014848
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Spółdzielnia Socjalna Zielony Serwis | Ciężkowice | 8733285244 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Spółdzielnia Socjalna Zielony Serwis (Ciężkowice) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 39 rozstrzygniętych przetargów (CPV 85000000-9)
Najniższa cena
6 587 PLN
Średnia cena
66 607 PLN
Najwyższa cena
424 080 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Gabinet Psychologiczny Ilona Adamczyk - Ścisłowicz Nowy Targ | 3 | - | - |
| Beata Łukaszewska Nowy Targ | 2 | 53 850 PLN | 107 700 PLN |
| Stanisława Frączek Laskowa | 2 | - | 22 954 PLN |
| Monika Kolawińska Bochnia | 2 | - | - |
| Spółdzielnia Socjalna Zielony Serwis Ciężkowice | 2 | 424 080 PLN | 424 080 PLN |
| Karolina Sroczyńska Bochnia | 2 | - | 19 960 PLN |
| Lidia Gumuła Drwinia | 2 | - | 14 970 PLN |
| Dorota Myszka Bochnia | 2 | - | 21 956 PLN |
| Małgorzata Obrał Nowy Wiśnicz | 1 | - | 14 970 PLN |
| Wioletta Ligęza Bobowa | 1 | - | 173 760 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Usługi terapeutyczne i specjalistyczne dla uczestników placówki wsparcia dziennego” w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w gminie Świątniki Górne”
2026-08-20 12:16:15Z
Usługa konsultacji dietetycznych na rzecz Oddziału Endokrynologii i Poradni Endokrynologicznej
2026-07-28 11:37:31Z
Usługi terapeutyczne i specjalistyczne dla uczestników placówki wsparcia dziennego” w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w gminie Świątniki Górne”
2026-07-22 08:58:45Z
Usługi terapeutyczne i specjalistyczne dla uczestników placówki wsparcia dziennego” w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w gminie Świątniki Górne”
2026-07-22 08:58:45Z
„ŚWIADCZENIE USł. OPIEKUŃCZYCH W MIEJSCU ZAMIESZKANIA ZGODNIE Z ART. 50 USTAWY Z DN. 12 MARCA 2004r. O POMOCY SPOŁ., DLA OSÓB ZAM. NA TERENIE GM. CIĘŻKOWICE – ŚWIADCZENIOBIORCÓW GOPS W CIĘŻKOWICACH”
2026-07-01 11:34:03Z
Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień
2026-06-24 11:44:58Z
Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień
2026-06-24 11:44:58Z
Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień
2026-06-24 11:44:58Z
Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień
2026-06-24 11:44:58Z
Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień
2026-06-24 11:44:58Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317403 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„ŚWIADCZENIE USł. OPIEKUŃCZYCH W MIEJSCU ZAMIESZKANIA ZGODNIE Z ART. 50 USTAWY Z DN. 12 MARCA 2004r. O POMOCY SPOŁ., DLA OSÓB ZAM. NA TERENIE GM. CIĘŻKOWICE – ŚWIADCZENIOBIORCÓW GOPS W CIĘŻKOWICACH”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIĘŻKOWICE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661151
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Tysiąclecia 19
1.4.2.) Miejscowość: Ciężkowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-190
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.4.7.) Numer telefonu: 146285840
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ciezkowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/ugciezkowice
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d0f396a-8b12-4e97-8702-ea9d05dff89f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317403
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00653505
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Program Operacyjny FERS Działanie 04.13 Wysokiej jakości system włączenia społecznego
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
„ŚWIADCZENIE USł. OPIEKUŃCZYCH W MIEJSCU ZAMIESZKANIA ZGODNIE Z ART. 50 USTAWY Z DN. 12 MARCA 2004r. O POMOCY SPOŁ., DLA OSÓB ZAM. NA TERENIE GM. CIĘŻKOWICE – ŚWIADCZENIOBIORCÓW GOPS W CIĘŻKOWICACH”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest „ŚWIADCZENIE USŁUG OPIEKUŃCZYCH W MIEJSCU ZAMIESZKANIA ZGODNIE Z ART. 50 USTAWY Z DNIA 12 MARCA 2004R. O POMOCY SPOŁECZNEJ, DLA OSÓB ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY CIĘŻKOWICE – ŚWIADCZENIOBIORCÓW GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W CIĘŻKOWICACH”.
2. Zakres zamówienia:
1) Zakres zamówienia obejmuje świadczenie usług opiekuńczych w łącznym wymiarze 4160 godzin dla 30 osób przy czym na 2025 rok przypada 3520 godzin dla 30 osób, a na 2026 rok 640 godzin dla 30 osób.
2) Planowana średnia ilość godzin świadczonych usług w miesiącu to 320.
3) Podstawą rozliczeń z Wykonawcą będzie 1 (jedna) roboczo godzina zegarowa (60 minut), do której nie wlicza się czasu dojazdów/ dojścia do podopiecznego.
4) Usługi mają być świadczone w dni robocze, w dni świąteczne i wolne od pracy. Ilość godzin świadczonych usług uzależniona będzie od zakresu usług, liczby podopiecznych i ich potrzeb i zmieniać się będzie w okresie trwania umowy.
5) Realizację usług na rzecz konkretnej osoby Wykonawca będzie rozpoczynał po otrzymaniu od Zamawiającego katalogu usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych, w którym określona zostanie data rozpoczęcia świadczenia usług, zakres i częstotliwość czynności wykonywanych w ramach usług.
6) Usługi mają być świadczone zgodnie z katalogiem usług. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy doszło do nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub gdy objęcie usługami wynika z konieczności pilnego zapewnienia odpowiedniej opieki, np. po opuszczeniu szpitala, dopuszcza się możliwość rozpoczęcia świadczenia usług przez Wykonawcę na podstawie zgłoszenia telefonicznego lub ustnego dokonanego przez Zamawiającego. Katalog usług w formie pisemnej zostanie przekazany niezwłocznie w terminie późniejszym.
7) Zlecenie realizacji usług następować będzie na podstawie karty pracy wydawanej przez pracownika socjalnego zatrudnionego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciężkowicach.
8) Karta pracy sporządzona na podstawie decyzji administracyjnej przyznającej tego rodzaju usługi zawierać będzie dane: imię i nazwisko, telefon kontaktowy (w przypadku posiadania) osoby na rzecz której będą świadczone usługi, ewentualnie także dane opiekuna prawnego, miejsce świadczenia usług, rodzaj usług, zakres usług opiekuńczych oraz ilość dni w tygodniu, liczba godzin dziennie, liczba godzin miesięcznie, okres na jaki są przyznane usługi opiekuńcze
9) Do godzin świadczenia usług nie wlicza się czasu dotarcia opiekunki/opiekuna do miejsca ich świadczenia oraz czasu niezbędnego na przemieszczenie się opiekunki/opiekuna pomiędzy świadczeniobiorcami
10) Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość znacznej zmiany ilości osób korzystających z usług opiekuńczych w okresie obowiązywania umowy oraz wymiaru godzinowego usług – bez możliwości roszczeń z tego tytułu ze strony Wykonawcy m.in. w zakresie zmiany ceny za wykonywane usługi.
11) Wykonawca będzie zobowiązany zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
12) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane przez osoby świadczące usługi z ramienia Wykonawcy a także za wszelkie szkody na pracownikach Wykonawcy powstałe w związku z świadczeniem usług.
13) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia zeszytu rozliczeń z podopiecznym z pobranych pieniędzy od podopiecznego, np.: na zakup produktów żywnościowych, przemysłowych, leków itp. Zeszyt powinien znajdować się w miejscu świadczenia usług, powinien być prowadzony na bieżąco oraz każdorazowo potwierdzany podpisem podopiecznego i opiekunki/opiekuna.
14) Do zadań wykonawcy w zakresie usług opiekuńczych (zakres uzależniony jest od potrzeb podopiecznego) w szczególności należy:
a) Zaspokajanie codziennych potrzeb życiowych w szczególności:
- przygotowanie, bądź dostarczeniu posiłków i w miarę potrzeby pomoc w spożywaniu posiłku lub karmienie podopiecznego;
- palenie w piecu w celu ogrzania pomieszczeń użytkowanych przez klienta, przynoszenie węgla, drewna na opał, wody itp.;
- zamawianie wizyt lekarskich;
- zakup leków, nadzór w przyjmowaniu leków, nadzór nad realizacją zabiegów zleconych przez lekarza;
- zakup artykułów spożywczych i innych artykułów niezbędnych w gospodarstwie domowym, w tym prowadzenie zeszytu wydatków i rozliczanie się z podopiecznym z wydawanych pieniędzy;
- motywowanie podopiecznego do samodzielności w wykonywaniu czynności samoobsługowych.
b) Zaspokajanie potrzeb higienicznych, pielęgnacyjnych, sanitarnych w szczególności:
- mycie, kąpiel, czesanie i ubieranie chorego;
- pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych (odprowadzanie do toalety, zakładanie i zmiana pieluchomajtek, zapobieganie powstawaniu odleżyn i odparzeń);
c) utrzymywanie w czystości pomieszczeń użytkowanych przez podopiecznego oraz otoczenia podopiecznego;
- utrzymywanie w czystości menażek, termosów, naczyń stołowych, kuchennych i innego sprzętu gospodarstwa domowego codziennego użytku służącego podopiecznemu;
- utrzymywanie w czystości sprzętu sanitarnego i urządzeń sanitarnych służących podopiecznemu (m.in. toaleta, bidet, wanna, prysznic, miednica, kaczka, basen sanitarny);
- dokonywanie drobnych przepierek bielizny osobistej nocnej i dziennej;
g) zmiana bielizny osobistej i pościelowej oraz dbanie o czystość bielizny pościelowej, ręczników, ścierek oraz odzieży podopiecznego, w tym odnoszenie ich i przynoszenie z punktów pralniczych;
- h) kontakt z lekarzem rodzinnym, pielęgniarką środowiskową.
c) Zaspokajanie potrzeb utrzymania kontaktów z otoczeniem w szczególności:
- dążenie do zmniejszenia poczucia izolacji poprzez podtrzymywanie kontaktów społecznych, organizowanie spacerów;
- podtrzymywanie indywidualnych zainteresowań oraz pomoc w zaspokajaniu potrzeb
- duchowych (dostarczanie prasy, książek, czytanie);
- pomoc w załatwianiu spraw urzędowych np. dokonywanie opłat czynszowych, opłat rachunków za gaz, energię elektryczną, RTV, telefon itp.;
- pomoc w zakresie doradztwa , nadzoru i wsparcia emocjonalnego.
15) Wymagania kwalifikacyjne dla osób bezpośrednio wykonujących czynności w ramach usług opiekuńczych:
a) Zleceniobiorca odpowiada za zapewnienie niezbędnej ilości osób posiadających kwalifikacje i umiejętności dostosowane do realizowanego zakresu usług opiekuńczych, dodatkowo sprawuje nadzór nad osobami świadczącymi usługi opiekuńcze i koordynuje należyte wykonanie zlecenia.
3.9.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Spółdzielnia Socjalna Zielony Serwis
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8733285244
4.3.3.) Ulica: Św. Andrzeja 6
4.3.4.) Miejscowość: Ciężkowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-190
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 216320,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00102261/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 211276,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE