Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 354 981 PLN
Świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków na potrzeby Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. w restrukturyzacji
Zamawiający
ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŚWIĘTOCHŁOWICACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W RESTRUKTURYZACJI
ul. Chorzowska 38
41-605 Świętochłowice, Śląskie
NIP: 6271669770
REGON: 000311450
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Food4Med sp. z o.o. | Kraków | 524156274 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Food4Med sp. z o.o. (Kraków) | Umowa podpisana | 383 380 PLN | 354 981 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 55322000-3)
Najniższa cena
340 339 PLN
Średnia cena
1 195 270 PLN
Najwyższa cena
2 270 767 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Naprzód Catering Sp. z o.o. Łódź | 2 | 340 339 PLN | 367 566 PLN |
| Food4Med sp. z o.o. Kraków | 2 | 1 288 592 PLN | 2 548 840 PLN |
| Catermed Sp. z o.o. Łódź | 2 | 991 664 PLN | 1 983 329 PLN |
| PUPH Pietruszka, Daria Bartosik Góra | 1 | - | - |
| Impel Catering Sp. z o.o. ul. A. Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław Wrocław | 1 | 2 270 767 PLN | 2 270 767 PLN |
| Impel Catering Sp. z o.o. ul. A. Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław Wrocław | 1 | - | - |
| " Szymon Lipka" Żory | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Usługi przygotowywania i dostarczania posiłków na potrzeby Zespołu Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o.
2026-08-21 07:20:17Z
Usługi przygotowywania i dostarczania posiłków na potrzeby Zespołu Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o.
2026-08-21 07:20:17Z
Świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków na potrzeby Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. w restrukturyzacji
2026-08-17 04:27:26Z
Świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków na potrzeby Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. w restrukturyzacji
2026-07-14 06:56:17Z
Usługa przygotowania i dostarczenia gorących posiłków uczniom szkoły w roku szkolnym 2025-2026
2026-07-08 07:38:34Z
Usługa gastronomiczna w DPS „SENIOR” im. Jana Kaczmarka w Czeladzi w okresie od 01.01.2026 do 30.06.2026
2026-07-06 11:41:04Z
Usługa gastronomiczna w DPS „SENIOR” im. Jana Kaczmarka w Czeladzi w okresie od 01.07.2026 do 31.12.2026
2026-07-02 07:25:25Z
catering
2026-07-01 10:34:26Z
Świadczenie usług polegających na wytwarzaniu i dostarczaniu całodziennych posiłków dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Przystań" w Bielsku-Białej na okres I Półrocza w 2026 roku
2026-07-01 08:34:46Z
12/TP/US/26 NA PRZYGOTOWANIE I DOSTARCZANIE POSIŁKÓW DLA PACJENTÓW SZPITALA (CATERING) - POWTÓRKA
2026-06-15 12:05:17Z
Cała Polska — 80 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00340486 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków na potrzeby Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. w restrukturyzacji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŚWIĘTOCHŁOWICACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W RESTRUKTURYZACJI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000311450
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Chorzowska 38
1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-605
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zoz.net.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zoz.net.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków na potrzeby Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. w restrukturyzacji2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df3f9fa3-bf52-4950-8594-e59b33a30629
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340486
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający wszczął dnia 16.04.2026 r. postępowanie w trybie podst. Otwarcie ofert nastąpiło dnia 24.04.2026 r. Zamawiający zawiadomił o wyborze oferty najkorzystniejszej. Na tę czynność Zamawiającego, jeden z Wykonawców (trzy oferty złożone w postępowaniu) złożył odwołanie. W chwili obecnej wymagane jest natychmiastowe udzielenie zamówienia, gdyż brak usług niewątpliwie wpłynąłby na bezpieczeństwo pacjentów Szpitala i stanowiłby zagrożenie zdrowia i życia pacjentów. Brak jest możliwości zachowania terminów udzielenia zamówienia dla innych trybów. Mając na uwadze pilna potrzebę udzielenia zamówienia, w celu zapewnienia ciągłości usług, udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki jest w pełni uzasadnione.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 2/ZWR/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 325816,25 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków na potrzeby Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. w restrukturyzacji w okresie od dnia 01.06.2026 r. do dnia 31.07.2026 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55322000-3 - Usługi gotowania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
55521100-9 - Usługi rozwożenia posiłków
55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 383379,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 383379,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 383379,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Food4Med sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 524156274
7.3.3) Ulica: ul. W. Łokietka 135/23
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-279
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 354981,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-06-01 do 2026-07-31Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 14.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość szacunkowa
- 325 816 PLN
- Wartość umowy
- 354 981 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE