Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Rzepiennik Strzyżewski

Aktywny Usługi 2026/BZP 00417268

Numer referencyjny: GOPS.271.3.2026

Zamawiający

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rzepiennik Strzyżewski 400

33-163 Rzepiennik Strzyżewski, Małopolskie

NIP: 9930164114

REGON: 850019441

Opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Rzepiennik Strzyżewski

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Poziom zatrudnienia osób z grupy opisanej w art. 94 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp tj. bezrobotnych 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 39 rozstrzygniętych przetargów (CPV 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej)

Najniższa cena

6 587 PLN

Średnia cena

66 607 PLN

Najwyższa cena

424 080 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Gabinet Psychologiczny Ilona Adamczyk - Ścisłowicz Nowy Targ 3 - -
Beata Łukaszewska Nowy Targ 2 53 850 PLN 107 700 PLN
Stanisława Frączek Laskowa 2 - 22 954 PLN
Monika Kolawińska Bochnia 2 - -
Spółdzielnia Socjalna Zielony Serwis Ciężkowice 2 424 080 PLN 424 080 PLN
Karolina Sroczyńska Bochnia 2 - 19 960 PLN
Lidia Gumuła Drwinia 2 - 14 970 PLN
Dorota Myszka Bochnia 2 - 21 956 PLN
Małgorzata Obrał Nowy Wiśnicz 1 - 14 970 PLN
Wioletta Ligęza Bobowa 1 - 173 760 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usługi terapeutyczne i specjalistyczne dla uczestników placówki wsparcia dziennego” w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w gminie Świątniki Górne”

Veritum – Centrum Szkoleniowe 8 757 PLN

2026-08-20 12:16:15Z

Usługa konsultacji dietetycznych na rzecz Oddziału Endokrynologii i Poradni Endokrynologicznej

AGNIESZKA KOZIOŁ-KOZAKOWSKA CENTRUM EDUKACJI I PORADNICTWA ŻYWIENIOWEGO NUTRI CENTER -

2026-07-28 11:37:31Z

Usługi terapeutyczne i specjalistyczne dla uczestników placówki wsparcia dziennego” w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w gminie Świątniki Górne”

Rehabilis mgr Marcin Lis 16 731 PLN

2026-07-22 08:58:45Z

Usługi terapeutyczne i specjalistyczne dla uczestników placówki wsparcia dziennego” w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w gminie Świątniki Górne”

REHABILIS mgr MARCIN LIS 14 310 PLN

2026-07-22 08:58:45Z

„ŚWIADCZENIE USł. OPIEKUŃCZYCH W MIEJSCU ZAMIESZKANIA ZGODNIE Z ART. 50 USTAWY Z DN. 12 MARCA 2004r. O POMOCY SPOŁ., DLA OSÓB ZAM. NA TERENIE GM. CIĘŻKOWICE – ŚWIADCZENIOBIORCÓW GOPS W CIĘŻKOWICACH”

Spółdzielnia Socjalna Zielony Serwis -

2026-07-01 11:34:03Z

Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień

Gabinet Psychologiczny Ilona Adamczyk - Ścisłowicz -

2026-06-24 11:44:58Z

Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień

Gabinet Psychologiczny Ilona Adamczyk - Ścisłowicz -

2026-06-24 11:44:58Z

Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień

Poradnictwo Psychologiczne Maria Olewnik -

2026-06-24 11:44:58Z

Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień

Gabinet Psychologiczny Ilona Adamczyk - Ścisłowicz -

2026-06-24 11:44:58Z

Usługa - zatrudnienie osób do przeprowadzenia 8 rodzajów grup wsparcia - psycholog/psychoterapeuta/pracownik socjalny/specjalista terapii uzależnień

Gabinet Psychologiczny Ilona Adamczyk - Ścisłowicz -

2026-06-24 11:44:58Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 49 PLN Średnia: 91 784 PLN Max: 1 021 956 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Rzepiennik Strzyżewski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 850019441

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rzepiennik Strzyżewski 400

1.5.2.) Miejscowość: Rzepiennik Strzyżewski

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-163

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 65 35 519

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gops@rzepiennik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rzepiennik.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Rzepiennik Strzyżewski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93925dab-cb29-4019-a660-65fa8140d67f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417268

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046953/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania na terenie Gminy Rzepiennik Strzyżewski

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Tak

2.12.) Rodzaj wykonawców, którzy mogą ubiegać się o udzielenie zamówienia:

art. 94 ust. 1 pkt 2) ustawy

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-93925dab-cb29-4019-a660-65fa8140d67f

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Składanie ofert (wraz z załączonymi do niej dokumentami, w tym m.in.
oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP) – za pośrednictwem platformy e-Zamówienia, dostępnej pod
adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Komunikacja w pozostałym zakresie - za pośrednictwem poczty email (adres:
gops@rzepiennik.pl).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W niniejszym postępowaniu wszelka
komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej
(drogą elektroniczną): a) Platforma
e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl, b) poczta
elektroniczna (adres e-mail: gops@rzepiennik.pl). Szczegółowe informacje na temat trybu komunikacji pomiędzy
Zamawiającym a Wykonawcami zawarte są w pkt 8 SWZ. Zamawiający wymaga, aby dokumenty składane w postępowaniu przez
Wykonawców były opatrywane wymaganym podpisem elektronicznym (kwalifikowanym podpisem elektronicznym, elektronicznym
podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym) - zgodnie z informacjami określonymi w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w pkt 25 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w pkt 25 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: GOPS.271.3.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Rzepiennik
Strzyżewski

4.2.6.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2027-01-01 do 2028-12-27

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający stosować będzie następujące
kryteria:
- cena 60 %,
- poziom zatrudnienia osób z grupy opisanej w art. 94 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp tj. bezrobotnych 40 %.
Kryterium cena
Oferty otrzymają punkty wg następującego wzoru:
P1 = (C1/C2) x 60 pkt
gdzie:
P1 – liczba punktów uzyskana przez badaną ofertę w kryterium cena, C1 – najniższa cena ze wszystkich ofert niepodlegających
odrzuceniu, C2 – cena badanej oferty.
Kryterium poziom zatrudnienia osób z grupy opisanej w art. 94 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp tj. bezrobotnych
Kryterium poziom zatrudnienia osób z grupy opisanej w art. 94 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp tj. bezrobotnych – P2 – należy wskazać jako
procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do grupy opisanej w art. 94 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp tj. bezrobotnych,
zatrudnionych u wykonawcy albo w jego jednostce, która będzie realizowała zamówienie.
Punkty w kryterium poziom zatrudnienia osób z grupy opisanej w art. 94 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp
tj. bezrobotnych będą przyznawane w następujący sposób:
Poziom zatrudnienia – 30 % - 0 pkt.
Poziom zatrudnienia – powyżej 30 % do 50 % - 20 pkt.
Poziom zatrudnienia – powyżej 50 % do 70 % - 30 pkt.
Poziom zatrudnienia - powyżej 70 % - 40 pkt
Niewypełnienie przez Wykonawcę w formularzu ofertowym pola określającego procentowy wskaźnik zatrudnienia zamawiający do
obliczenia punktacji przyjmie minimalny wymagany poziom tj. 30 %.
Łączna ilość punktów, jaką otrzyma oferta, będzie stanowić suma punktów uzyskanych w każdym z kryteriów. Za ofertę
najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która w sumie uzyska największą ilość punktów. Najkorzystniejsza oferta w odniesieniu do
każdego z kryteriów może uzyskać maksimum 100 pkt.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Poziom zatrudnienia osób z grupy opisanej w art. 94 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp tj. bezrobotnych

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak

4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa: Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował odpowiednią ilością osób pełniących
funkcję opiekuna, która pozwoli w pełni realizować wymagania zawarte w opisie przedmiotu zamówienia, posiadającymi
doświadczenie w realizacji usług odpowiadających przedmiotowi zamówienia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Szczegółowe informacje
dotyczące składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia zawarte są w SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Dopuszczalne są zmiany postanowień umowy w zakresie określonym w art. 455 ustawy. Zamawiający przewiduje
możliwość zmian umowy, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy w następujących sytuacjach: zmiana osób
funkcyjnych - z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy; zmiana sposobu reprezentacji - z przyczyn
niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy; zmiana adresu siedziby jednej ze stron - z przyczyn zewnętrznych; zmiana
wysokości wynagrodzenia – w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT; zmiana zakresu i sposobu świadczenia z
przyczyn niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy
zostanie proporcjonalnie zmienione; zmiana terminu realizacji zamówienia umowy (skrócenie/zawieszenie realizacji usługi)
– z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i/lub Wykonawcy, uniemożliwiających/wpływających na realizację
świadczenia usługi. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie proporcjonalnie pomniejszone;
zmiany zasad/ sposobu realizacji zamówienia umowy - z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i/lub Wykonawcy,
uniemożliwiających/ utrudniających realizację świadczenia usług.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
85000000-9 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej) 85311100-3 (Usługi opieki społecznej dla osób starszych) 85311200-4 (Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych) 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych 85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

Okres realizacji

01.01.2027 - 27.12.2028