Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni
Zamawiający
Zarząd Dróg Miejskich
Gdynia, Pomorskie
NIP: 5862312326
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Poczta Polska Spółka Akcyjna | Warszawa | 5250007313 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Poczta Polska Spółka Akcyjna (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 4 rozstrzygniętych przetargów (CPV 64100000-7)
Najniższa cena
224 460 PLN
Średnia cena
1 423 096 PLN
Najwyższa cena
2 621 732 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| POCZTA POLSKA Spółka Akcyjna Warszawa | 1 | 224 460 PLN | 224 460 PLN |
| Poczta Polska Społka Akcyjna Warszawa | 1 | - | - |
| Poczta Polska Spółka Akcyjna Warszawa | 1 | - | - |
| Poczta Polska S.A Warszawa | 1 | 2 621 732 PLN | 2 621 732 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Świadczenie usług pocztowych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie
2026-08-26 12:05:17Z
Usługa polegająca na świadczeniu usług pocztowych na rzecz Urzędu Morskiego w Gdyni.
2026-08-13 10:46:45Z
Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni
2026-07-22 10:56:21Z
Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym
2026-04-28 12:31:58Z
Cała Polska — 69 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356108 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675557
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 10 Lutego 24
1.4.2.) Miejscowość: Gdynia
1.4.3.) Kod pocztowy: 81-364
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.7.) Numer telefonu: (58) 761 20 00, (58) 761 20 01
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: rzp@zdiz.gdynia.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdm-gdynia.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b06c2c3-7d98-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356108
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty określonej w art. 359 pkt 2 ustawy
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00484128
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
2. Usługa objęta przedmiotem zamówienia jest świadczona w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania do adresatów przesyłek pocztowych i przesyłek kurierskich oraz ich ewentualnych zwrotów w obrocie krajowym i obrocie zagranicznym, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 listopada 2021r. Prawo pocztowe (tj. Dz. U. z 2022r. poz. 896 ze zm.) na rzecz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
3. Przedmiot zamówienia winien być realizowany przez Wykonawcę na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności:
1) ustawą z 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (tj. Dz. U. z 2023r., poz. 1640), 2) ustawą z 15 listopada 1984r. Prawo przewozowe (tj. Dz. U. 2020r., poz. 8 ze zm.),
3) rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (tj. Dz. U. z 2023r., poz. 545), 4) rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej (tj. Dz. U. z 2019r., poz. 474), 5) ustawą z 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego, (tj. Dz.U.2023 r., poz. 775), 6) ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa, (tj.Dz.U.2022 r., poz. 2651 ze zm.), 7)ustawą z dnia 17 listopada 1964r. Kodeks postępowania cywilnego, (tj. Dz.U.2023r., poz. 1550 ze zm.), 8) ustawą z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks postępowania karnego, (tj.Dz.U.2022r., poz. 1375 ze zm.), 9) innych aktów prawnych związanych z realizacją usług będących przedmiotem umowy wydanych na podstawie ustaw i rozporządzeń,
10) regulaminach Wykonawcy dotyczących świadczenia usług pocztowych i kurierskich obejmujących usługi wchodzące w skład przedmiotu umowy w obrocie krajowym i zagranicznym, a także usługi odbioru korespondencji z siedziby Zamawiającego realizowanej przez Wykonawcę. 4. Usługa obejmuje:
1) Przesyłki pocztowe – przesyłki listowe o wadze do 2000 g (Format S, M i L): a) Przesyłki nierejestrowane niebędące przesyłkami najszybszej kategorii w obrocie krajowym (zwykłe),
b) Przesyłki nierejestrowane najszybszej kategorii w obrocie krajowy (zwykłe priorytetowe), c)Przesyłki rejestrowane niebędące przesyłkami najszybszej kategorii w obrocie krajowym (polecone), d) Przesyłki rejestrowane najszybszej kategorii w obrocie krajowym (polecone priorytetowe), e) Zwrotne potwierdzenie odbioru do usług z lit. c-d,
f) Przesyłki nierejestrowane najszybszej kategorii w obrocie zagranicznym obszar Europy łącznie z Cyprem, całą Rosją i Izraelem (zwykłe priorytetowe), g) Przesyłki rejestrowane najszybszej kategorii w obrocie zagranicznym obszar Europy łącznie z Cyprem, całą Rosją i Izraelem (polecone priorytetowe),
h) Zwrotne potwierdzenie odbioru do usług z lit. g, i) Paczki pocztowe niebędące paczkami najszybszej kategorii w obrocie krajowym (ekonomiczne), j) Paczki pocztowe najszybszej kategorii w obrocie krajowym (priorytetowe), k)Zwrotne potwierdzenie odbioru do usług z lit. i-j,
l) Paczki pocztowe niebędące przesyłkami najszybszej kategorii w obrocie zagranicznym – Niemcy (ekonomiczne)
m) Paczki będące przesyłkami najszybszej kategorii w obrocie zagranicznym – Niemcy (priorytetowe), n) Zwrot do siedziby zamawiającego przesyłek niedoręczonych, nadanych jako przesyłki polecone w obrocie krajowym,
o) Zwrot do siedziby zamawiającego przesyłek niedoręczonych, nadanych jako przesyłki polecone z potwierdzeniem odbioru w obrocie krajowym.
2) Przesyłki kurierskie:
a)Przesyłka kurierska na jutro do godz. 09:00 w obrocie krajowym,
b) Przesyłka kurierska na jutro do godz. 12:00 w obrocie krajowym,
c)Przesyłka kurierska do drugiego dnia roboczego w obrocie krajowym,
d) Przesyłka kurierska w obrocie zagranicznym (obszar Europy),
e)Przesyłka kurierska zagraniczna – dokument w kopercie (obszar Europy). 3)Odbiór przesyłek pocztowych z siedziby Zamawiającego. 5.Dane dotyczące zakresu świadczenia usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie realizacji zamówienia zawiera Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 1a do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 64100000-7 - Usługi pocztowe i kurierskie
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Poczta Polska Spółka Akcyjna
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250007313
4.3.3.) Ulica: ul. Rodziny Hiszpańskich 8
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 00-940
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2403138,60 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00570074/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-12-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wprowadzenie dodatkowego punktu odbioru przesyłek
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wprowadzenie dodatkowego punktu odbioru przesyłek
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2403138,60 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 22.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE