Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia oraz monitoringu sygnał ów alarmowych w obiektach i na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej
Zamawiający
Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej
Bielsko-Biała, Śląskie
NIP: 9372662340
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Solid Security Sp. z o.o. | Warszawa | 5211008627 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Solid Security Sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 174 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79710000-4)
Najniższa cena
13 899 PLN
Średnia cena
709 030 PLN
Najwyższa cena
3 882 138 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ERA Spółka z o.o. Chorzów | 5 | 620 685 PLN | 2 502 806 PLN |
| Agencja Detektywistyczna RENOMA Sp. z o.o. Będzin | 4 | 694 582 PLN | 694 582 PLN |
| MARGO TECHNOLOGIS Sp. z o.o. Racibórz | 4 | 934 262 PLN | 2 802 787 PLN |
| Protection Ochrona Mienia Sp. z o.o. Tychy | 4 | 727 476 PLN | 727 476 PLN |
| P&T GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Częstochowa | 4 | 318 420 PLN | 1 273 681 PLN |
| Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowo Handlowe "NOWA" Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej Sosnowiec | 3 | 739 475 PLN | 1 478 951 PLN |
| ERA Sp. z o. o. Chorzów | 3 | 293 721 PLN | 378 001 PLN |
| PXP Company Sp. z o.o. Częstochowa | 3 | - | - |
| PROVING Sp. z o.o. Katowice | 3 | 295 801 PLN | 591 602 PLN |
| Solid Security Sp. z o.o. Warszawa | 3 | - | 8 183 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Ochrona obiektów, mienia i osób na terenie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny
2026-09-02 10:05:28Z
Ochrona obiektów, mienia i osób na terenie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny
2026-09-02 10:05:28Z
Świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia w Domu Studenta „Skrzat” Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
2026-09-01 09:36:12Z
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia oraz monitoringu sygnał ów alarmowych w obiektach i na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej
2026-08-28 08:26:44Z
Ochrona mienia parkingów wielopoziomowych administrowanych przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach w 2025 roku – powtórzenie podobnych usług
2026-08-26 09:42:27Z
STAŁA (BEZPOŚR.) CAŁODOB OCHRONA FIZYCZNA OSÓB I MIENIA NA TERENIE OBIEKTÓW MHK WRAZ Z MONITORINGIEM SYGNAŁÓW I ZAPEWNIENIEM WSPARCIA GRUPY INTERWENCYJNEJ ORAZ USŁUGAMI PORZĄDKOWO-CZYSTOŚCIOWYMI
2026-08-26 07:40:59Z
Świadczenie usługi w zakresie ochrony fizycznej osób i mienia w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „INNOWACJA” Politechniki Śląskiej
2026-08-24 09:52:09Z
Całodobowa ochrona osób i mienia Sądu Rejonowego w Pszczynie oraz odbiór, ochrona i konwojowanie wartości pieniężnych oraz innych przedmiotów wartościowych
2026-08-19 13:13:05Z
Całodobowa ochrona fizyczna osób i mienia wraz z monitorowaniem sygnałów alarmowych i interwencją grupy w budynku Sądu Okręgowego w Rybniku ul. Józefa Piłsudskiego 33
2026-08-19 10:22:58Z
„Świadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia w obiektach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach”
2026-08-18 12:01:22Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411795 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia oraz monitoringu sygnał ów alarmowych w obiektach i na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242865296
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Wyzwolenia 18
1.4.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: szpital@onkologia.bielsko.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.onkologia.bielsko.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aae9d8e5-d6e9-11ee-a3b5-e25d731b0da9
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411795
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty określonej w art. 359 pkt 2 ustawy
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00227484
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia oraz monitoringu sygnał ów alarmowych w obiektach i na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony osób i mienia oraz monitoringu sygnałów alarmowych w obiektach i na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej szczegółowo opisanej w załączniku nr 5 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 79715000-9 - Usługi patrolowe
79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru
79713000-5 - Usługi strażnicze
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Solid Security Sp. z o.o.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Solid Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5211008627
4.3.3.) Ulica: Postępu 17
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 02-676
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3356375,59 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00293098/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Postanowienia Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 września 2024 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2025 r., które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., a także fakt, iż Wykonawca zgodnie z zawartą przez strony umową wykazał wpływ zmian na koszty wykonania zamówienia publicznego przedstawiając w tym zakresie dokumenty źródłowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 3 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:„Za wykonanie przedmiotu umowy Strony ustalają wynagrodzenie w kwocie 124 063,05 netto miesięcznie, powiększone o kwotę podatku od towarów i usług według obowiązującej stawki, tj. łączne wynagrodzenie miesięczne Wykonawcy za realizację umowy wynosi 152597,55 zł. Wynagrodzenie wskazane w zdaniu poprzedzającym ma charakter ryczałtowy i obejmuje wynagrodzenie za realizację wszystkich obowiązków Wykonawcy określonych w niniejszej umowie. Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie dodatkowe czy też zwrot innych kosztów lub wydatków związanych z realizację umowy”.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Postanowienia Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 września 2025 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2026 r., które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2026 r., a także fakt, iż Wykonawca zgodnie z zawartą przez strony umową wykazał wpływ zmian na koszty wykonania zamówienia publicznego przedstawiając w tym zakresie dokumenty źródłowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 3 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:„Za wykonanie przedmiotu umowy Strony ustalają wynagrodzenie w kwocie 129 184,79 netto miesięcznie, powiększone o kwotę podatku od towarów i usług według obowiązującej stawki, tj. łączne wynagrodzenie miesięczne Wykonawcy za realizację umowy wynosi 158 897,29 zł. Wynagrodzenie wskazane w zdaniu poprzedzającym ma charakter ryczałtowy i obejmuje wynagrodzenie za realizację wszystkich obowiązków Wykonawcy określonych w niniejszej umowie. Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie dodatkowe czy też zwrot innych kosztów lub wydatków związanych z realizację umowy”.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na zwiększenie zakresu umowy pierwotny termin wykonania umowy został przedłużony.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku ze zwiększeniem zakresu przedmiotu umowy pierwotny termin wykonania umowy został przedłużony do momentu wyczerpania kwoty brutto 317 794,58 zł, nie dłużej jednak niż do 12.07.2026r., bez możliwości
dochodzenia jakiegokolwiek odszkodowania przez Wykonawcę w przypadku
niewykorzystania pełnej kwoty przed dniem 12.07.2026r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 317794,58
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3984505,21 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 28.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE