Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Wybór firmy audytorskiej, która dokona badania sprawozdań finansowych ZUS, FUS, FEP, FRD za lata 2023-2025.
Zamawiający
ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5213017228
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Grupa Gumułka – Audyt Sp. z o. o Sp. k. | Katowice | 6342831612 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Grupa Gumułka – Audyt Sp. z o. o Sp. k. (Katowice) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 58 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79212100-4)
Najniższa cena
81 795 PLN
Średnia cena
319 800 PLN
Najwyższa cena
854 850 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PKF Consult spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. Warszawa | 2 | 97 785 PLN | 195 570 PLN |
| 1. Grant Thornton Polska Prosta Spółka Akcyjna, 2. FORVIS MAZARS POLSKA Sp. z o.o., 3. ERNST & YOUNG Sp. z o.o. CORPORATE FINANCE Sp. K., Poznań, Warszawa | 1 | - | - |
| Biuro Audytorskie Prowizja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Kraków | 1 | - | - |
| POL-TAX 2 Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 228 780 PLN | 228 780 PLN |
| Oficjalna nazwa: PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Warszawa | 1 | - | - |
| Grupa Gumułka – Audyt Sp. z o. o Sp. k. Katowice | 1 | - | - |
| FORVIS MAZARS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 1 | 854 850 PLN | 854 850 PLN |
| KPW AUDYTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Łódź | 1 | - | - |
| Grupa Gumułka - Audyt Sp. z o.o. sp. k. Katowice | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przeprowadzenie przez uprawniony podmiot badania sprawozdań finansowych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego za lata 2022 - 2025
2026-09-04 12:06:42Z
Przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego ARiMR za lata 2026 -2027
2026-09-04 05:59:06Z
Przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok 2024 i 2025 Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie
2026-06-26 09:24:27Z
Wybór firmy audytorskiej, która dokona badania sprawozdań finansowych ZUS, FUS, FEP, FRD za lata 2023-2025.
2026-06-11 10:32:19Z
Przeprowadzenie audytu zakładu ubezpieczeń prowadzącego działalność w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych
2026-06-03 12:03:18Z
Wybór biegłego rewidenta do przeprowadzenia badania rocznych sprawozdań finansowych Województwa Mazowieckiego za lata 2023, 2024 i 2025
2026-05-27 12:22:24Z
Przeprowadzenie zewnętrznego audytu finansowego w sześciu publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Konstancin Jeziorna
2026-05-27 11:15:33Z
Przeprowadzenie zewnętrznego audytu finansowego w sześciu publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Konstancin Jeziorna
2026-05-27 11:15:33Z
Przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego FSUSR za rok 2023, 2024
2026-05-12 12:33:55Z
Przeprowadzenie audytu zakładu ubezpieczeń prowadzącego działalność w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych
2026-03-10 12:04:55Z
Cała Polska — 66 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00285657 z dnia 2026-06-11 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wybór firmy audytorskiej, która dokona badania sprawozdań finansowych ZUS, FUS, FEP, FRD za lata 2023-2025.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
1.2.) Oddział zamawiającego: Centrala
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000017756
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Szamocka 3, 5
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 01-748
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: SekretariatDZP@zus.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de09316b-eb0d-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00285657
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-06-11
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/S 068-203511
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wybór firmy audytorskiej, która dokona badania sprawozdań finansowych ZUS, FUS, FEP, FRD za lata 2023-2025.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest badanie sprawozdań finansowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), Funduszu Emerytur Pomostowych (FEP) i Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD):
1) za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2023 r.,
2) za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2024 r.,
3) za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2025 r.
zakończone wydaniem przez biegłego rewidenta pisemnego sprawozdania z badania.
3.9.) Główny kod CPV: 79212100-4 - Usługi audytu finansowego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-10
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
36 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Grupa Gumułka – Audyt Sp. z o. o Sp. k.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6342831612
4.3.3.) Ulica: Matejki Jana 4
4.3.4.) Miejscowość: Katowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 40-077
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1000432,80 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 210-663391
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-13
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zgodnie z §11 ust. 7-12 umowy istniała możliwość zmiany postanowień umowy w zakresie waloryzacji wynagrodzenia Wykonawcy, na skutek okoliczności przewidzianych w umowie.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana umowy nie spowodowała zmiany opisu zamówienia.
5.4.6.) Wartość zmiany: 38016,44
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 685963,42 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
2. Kwota wynagrodzenia z tytułu realizacji umowy za rok 2025 wynosi 358 830,57 zł (kwota obejmuje procedowaną zmianę umowy nr 2 w wysokości
6 344,75 zł ) – wypłata nastąpi po wystawieniu faktury przez Wykonawcę.
3. Zmiana umowy nr 2 - w trakcie procedowania:
1) wartość zmiany umowy: 6 344,75 zł;
2) podstawa prawna zmiany: Art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych;
3) przyczyny dokonania zmiany: zgodnie z §11 ust. 7-12 umowy istniała możliwość zmiany postanowień umowy w zakresie waloryzacji wynagrodzenia Wykonawcy, na skutek okoliczności przewidzianych w umowie.
4) zmiana umowy nie spowoduje zmiany opisu zamówienia;
5) zmiana umowy spowoduje wzrost ceny umowy.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 11.06.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.10
- Próg unijny
- Powyżej progów UE