Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 09:00 (4 dni)

„Wykonanie awaryjnego zasilania energetycznego dla wybranych obiektów stanowiących własność Gminy Krzęcin”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00407811

Numer referencyjny: ZP.05.08.2026

Zamawiający

Gmina Krzęcin

Tylna 7

73-231 Krzęcin, Zachodniopomorskie

NIP: 5941528641

REGON: 210966987

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie awaryjnego zasilnia energetycznego dla wybranych obiektów stanowiących własność Gminy Krzęcin. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą roboty budowlane związane z rozbudową instalacji w istniejących budynkach w zakresie montażu agregatów prądotwórczych (w tym także dostawa agregatów, zgodnie z dokumentacją stanowiącą opis przedmiotu zamówienia) wraz z dostosowaniem rozdzielnic RG, na terenie: a) budynku hydrofornii na działce nr 448 w obrębie Krzęcin, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne, b) budynku hydrofornii na działce nr 31/4 w obrębie Objezierze, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne, c) budynku hydrofornii na działce nr 477/3 w obrębie Chłopowo, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne, d) budynku hydrofornii na działce nr 223/2 w obrębie Żeńsko, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne, e) szkoły na działce nr 291/4 w obrębie Krzęcin, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne, f) budynku hydrofornii na działce nr 291 w obrębie Granowo, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne, g) Ośrodka Pomocy Społecznej na działce nr 159/7 w obrębie Krzęcin, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne, h) oczyszczalni ścieków na działce nr 130/2 w obrębie Chłopowo, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

22 741 PLN

Średnia cena

1 800 355 PLN

Najwyższa cena

23 217 480 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
NIWA Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 3 1 000 000 PLN 1 900 000 PLN
Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o. Koszalin 2 680 869 PLN 680 869 PLN
„MALDROBUD” Sp. z o.o. Sp. K. Myślibórz 2 1 409 611 PLN 2 819 223 PLN
Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Zieliński Trzebiatów 2 786 079 PLN 1 572 158 PLN
Zakład Oświetlenia Dróg Ryszard Tomczyk Karlino 2 159 519 PLN 159 519 PLN
STRABAG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Pruszków 2 2 692 697 PLN 5 385 394 PLN
Przedsiębiorstwo Budowlane DOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnoscią Police 2 - -
Manilo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Szczecin 2 - -
Inwest-Budowa sp. z o.o. Szczecin 2 - -
Firma Handlowo-Usługowa Geko Wojciech Gryczka Mierzyn 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Rewaloryzacja założenia ogrodowego, położonego przy gmachu Urzędu Miasta Szczecin, przy pl. Armii Krajowej 1

USŁUGI BUDOWLANE WIESŁAW FURTAK 6 287 000 PLN

2026-09-04 13:05:29Z

Budowa dostrzegalni przeciwpożarowej wraz z infrastrukturą techniczną dz. nr ewid. 154/2 obr. Wygon, gm. Bierzwnik

„INFRA-TEL” SP. Z O.O. 449 996 PLN

2026-09-04 08:18:48Z

Przebudowa lokalu nr 2 w celu wydzielenia dwóch odrębnych lokali mieszkalnych oraz remont lokalu nr 5 w budynku przy ul. Szkolnej 19 w Szczecinku

S-BUD Sebastian Ciężki -

2026-09-03 12:35:51Z

Remont zabytkowego Ratusza w Nowym Warpnie

BPM-BAU sp. z o.o. -

2026-09-03 12:00:47Z

Remonty cząstkowe nawierzchni dróg na terenie działania RDW w Białogardzie. Zadanie nr 1–Remonty cząstkowe grysami i emulsją –zam. na podst. art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP

S- PROBUD BUDOWA Sp. z o. o. 154 975 PLN

2026-09-03 11:40:55Z

ROZBUDOWA WĘZŁA O MODUŁ CIEPŁA TECHNOLOGICZNEGO ORAZ BUDOWA PRZYŁĄCZA CT OD WĘZŁA DO BUDYNKU PRZY UL. PUŁASKIEGO 10 W SZCZECINIE (ROBOTY BUDOWLANE W FORMULE „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”)

TEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Szczecinie, , -

2026-09-03 11:20:47Z

Przebudowa podziemnego zbiornika na wodę PCV o pojemności 50 m3 na potrzeby punktu p.poż. na terenie Leśnictwa Boleszkowice w Nadleśnictwie Dębno.

STB Spółka z o.o. ul. Królewiecka 45, 74- 300 Myślibórz -

2026-09-03 11:19:22Z

Realizacja robót budowlanych pn. „Remont sali na potrzeby pracowni integracji zawodowej dla Zespołu Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie

FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA HD DAWID GAJDECKI 150 000 PLN

2026-09-03 08:19:43Z

Remont nawierzchni na drogach krajowych na terenie Rejonu w Koszalinie w ciągu drogi krajowej DK37 od km 2+030 do km 3+010

„MALDROBUD” Sp. z o.o. Sp. K. 1 232 530 PLN

2026-09-03 08:04:35Z

Termomodernizacja budynku przychodni rejonowej przy al. Powstańców Wielkopolskich 66-68 w Szczecinie

PDM Construction sp. z o.o. 4 577 000 PLN

2026-09-03 06:09:08Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 525 157 PLN Max: 22 840 445 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Wykonanie awaryjnego zasilania energetycznego dla wybranych obiektów stanowiących własność Gminy Krzęcin”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzęcin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966987

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tylna 7

1.5.2.) Miejscowość: Krzęcin

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-231

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@krzecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzecin.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie awaryjnego zasilania energetycznego dla wybranych obiektów stanowiących własność Gminy Krzęcin”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-821f12da-bed7-48e4-a20c-aa124a4db07b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407811

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005426/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 „Wykonanie awaryjnego zasilania energetycznego dla wybranych obiektów stanowiących własność Gminy Krzęcin”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1364503

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy zakupowej, dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/krzecin. Zamawiający dopuszcza komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej pomocniczo. Zamawiający może również realizować doręczenia korespondencji za pośrednictwem systemu e-Doręczeń zgodnie z ustawą o doręczeniach elektronicznych.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu znajdują się pod adresem platformazakupowa.pl, w zakładce „Instrukcje użytkownika”.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.), dalej: RODO, tym samym dane osobowe podane przez wykonawcę będą przetwarzane zgodnie z RODO oraz zgodnie z przepisami krajowymi.
2. Dane osobowe wykonawcy będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego:
-administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Krzęcin, ul. Tylna 7, 73-231 Krzęcin;
-administrator wyznaczył inspektora ochrony danych dostępnym pod adresem e-mail: wioletta.rojewska@cbi24.pl
3. Odbiorcami przekazanych przez wykonawcę danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym zostanie udostępniona dokumentacja postępowania zgodnie ustawą Pzp, a także ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
4. Dane osobowe wykonawcy zawarte w protokole postępowania będą przechowywane przez okres 4 lat, od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
5. Wykonawca jest zobowiązany, w związku z udziałem w przedmiotowym postępowaniu, do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych wymaganych przez RODO i związanych z udziałem w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia.
6.Zamawiający informuje, że:
-Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO (dane osobowe dotyczące wyroków skazujących i czynów zabronionych) w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp, do upływu terminu na ich wniesienie.
-Udostępnianie protokołu i załączników do protokołu ma zastosowanie do wszystkich danych osobowych, z wyjątkiem tych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO (tj. danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej tej osoby), zebranych w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
-W przypadku korzystania przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane przez zamawiającego, z uprawnienia, o którym mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO (związanych z prawem wykonawcy do uzyskania od administratora potwierdzenia, czy przetwarzane są dane osobowe jego dotyczące, prawem wykonawcy do bycia poinformowanym o odpowiednich zabezpieczeniach, o których mowa w art. 46 RODO, związanych z przekazaniem jego danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej oraz prawem otrzymania przez wykonawcę od administratora kopii danych osobowych podlegających przetwarzaniu), zamawiający może żądać od osoby występującej z żądaniem wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.
-Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia, o którym mowa w art. 16 RODO (z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych), nie może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników.
W sprawach nieuregulowanych w SWZ mają zastosowanie przepisy ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).
Treść klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych została zawarta w rozdziale I pkt 16 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania. W przypadku gdy wniesienie żądania dotyczącego prawa, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO spowoduje ograniczenie przetwarzania danych osobowych zawartych w protokole postępowania lub załącznikach do tego protokołu, od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający nie udostępnia tych danych, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia 2016/679.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.05.08.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie awaryjnego zasilnia energetycznego dla wybranych obiektów stanowiących własność Gminy Krzęcin. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą roboty budowlane związane z rozbudową instalacji w istniejących budynkach w zakresie montażu agregatów prądotwórczych (w tym także dostawa agregatów, zgodnie z dokumentacją stanowiącą opis przedmiotu zamówienia) wraz z dostosowaniem rozdzielnic RG, na terenie:
a) budynku hydrofornii na działce nr 448 w obrębie Krzęcin, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne,
b) budynku hydrofornii na działce nr 31/4 w obrębie Objezierze, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne,
c) budynku hydrofornii na działce nr 477/3 w obrębie Chłopowo, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne,
d) budynku hydrofornii na działce nr 223/2 w obrębie Żeńsko, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne,
e) szkoły na działce nr 291/4 w obrębie Krzęcin, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne,
f) budynku hydrofornii na działce nr 291 w obrębie Granowo, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne,
g) Ośrodka Pomocy Społecznej na działce nr 159/7 w obrębie Krzęcin, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne,
h) oczyszczalni ścieków na działce nr 130/2 w obrębie Chłopowo, gm. Krzęcin, część: wnętrzowe instalacje elektryczne.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta przedstawiająca najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny.
Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą na podstawie poniżej wskazanych kryteriów oceny ofert:
- cena – waga 60%,
- skrócenie terminu wykonania zamówienia – waga 40%.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa warunek/warunki udziału w niniejszym postępowaniu dotyczący/-e:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie,
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie,
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 250 000 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia warunek musi spełniać w całości co najmniej jeden z wykonawców.
d) zdolności technicznej lub zawodowej:
- Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie:
a. co najmniej jedną robotę polegającą na budowie lub remoncie, obiektu budowlanego w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.), obejmującą minimum położenie, wymianę lub innego rodzaju modernizację instalacji elektrycznej o wartości min. 100 000,00 zł brutto (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), wykonane należycie i zgodnie z ustalonym terminem, zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ,
b. co najmniej jedną robotę w skład, której wchodził montaż i uruchomienie minimum jednego agregatu prądotwórczego, generatora prądu lub podobnego urządzenia technicznego do wytwarzania prądu o mocy minimum 75 kVa, wyposażonego w układ automatyki SZR, lub równoważny układ automatyki przełączania źródła zasilania, służącego do awaryjnego zasilania obiektu budowlanego, wykonane należycie i zgodnie z ustalonym terminem, zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ. Robota w skład, której wchodził montaż i uruchomienie, o którym mowa w niniejszej lit. może być robotą, o której mowa w lit. a, powyżej
- Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, w zakresie osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować osobami legitymującymi się doświadczeniem i kwalifikacjami odpowiednimi do stanowisk, jakie zostaną im powierzone w celu wykonania zamówienia. W związku z powyższym wykonawca wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponować:
a. minimum 1 osobą, pełniącą funkcję kierownika robót elektrycznych, która będzie posiadać odpowiednie ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub inne ważne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej,
- odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
- oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego.
Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu,

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: - zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów,
- wykaz osób,
- wykaz robót,
- dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, co najmniej na sumę gwarancyjną wymaganą przez Zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu.
Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu,

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

W przypadku zastosowania w ofercie rozwiązań równoważnych do oferty należy załączyć informację o zaoferowanych rozwiązaniach równoważnych, uzasadnienie, dowody równoważności. W takim wypadku Zamawiający żąda przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

W przypadku zastosowania w ofercie rozwiązań równoważnych do oferty należy załączyć informację o zaoferowanych rozwiązaniach równoważnych, uzasadnienie, dowody równoważności. W takim wypadku Zamawiający żąda przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

- formularz oferty,
- pełnomocnictwo, jeżeli dotyczy, zgodnie z treścią SWZ,
- oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia o podziale obowiązków - jeżeli dotyczy,
- dowód wniesienia wadium, jeżeli wadium jest wnoszone w formie innej niż w pieniądzu,
- oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu uwzględniające przesłanki wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1) Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 8 000,00 zł (słownie: osiem tysięcy złotych 00/100),
2) Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 09.10.2026 r.;
3) Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

- Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, spośród których tylko jeden spełnia warunek dotyczący uprawnień, są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy,
- Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do art. 117 ust. 3 Pzp, mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały określone w załączniku nr 6 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1364503

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 11:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45311100-1 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego) 45311200-2 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych) 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Okres realizacji

60 dni