Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 2 445 784 PLN

Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 2

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00394141

Zamawiający

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

Pstrowskiego 28b

10-602 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

NIP: 7392974001

REGON: 510751250

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 5210421928

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków) Umowa podpisana - 2 445 784 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Warmińsko-mazurskie — na podstawie 126 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2)

Najniższa cena

69 347 PLN

Średnia cena

1 325 743 PLN

Najwyższa cena

7 834 063 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 6 1 968 596 PLN 8 638 406 PLN
Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Ełk 5 857 073 PLN 1 714 145 PLN
P.P.H.U Rafit Mieczysław Szpilewicz Wisznice 3 103 621 PLN 310 862 PLN
"SONTRANS" Transport Ciężarowy Sontowska Katarzyna Dywity 3 158 301 PLN 474 903 PLN
Wojciech Zgliczyński Zakład Betoniarski Działdowo 3 494 781 PLN 989 562 PLN
Colas Polska Sp. z o.o. Palędzie 3 2 869 721 PLN 8 609 163 PLN
Mabau Polska Sp. z o.o. Baniocha 2 2 815 098 PLN 5 496 229 PLN
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 2 1 268 214 PLN 2 536 428 PLN
USŁUGI DROGOWO-BUDOWLANE AS-DROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Olsztyn 2 1 066 645 PLN 2 133 289 PLN
JAKUB BUDOWNICTWO Jakub Wołczek Giżycko 2 197 000 PLN 197 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Wirwilty – I ETAP.

ŻWIR-WIK M. Rodak, W. Rodak SPÓŁKA CYWILNA -

2026-09-02 12:39:24Z

Remonty nawierzchni dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział w Olsztynie Rejon w Szczytnie (remonty cząstkowe)

Duna Polska S.A. 3 174 716 PLN

2026-09-02 06:40:05Z

Przebudowa drogi gminnej nr 401002N- ul. Artyleryjskiej w Elblągu

Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. -

2026-08-31 08:19:18Z

Przebudowa drogi gminnej ulica Hugo Kołłątaja nr 144505N w Kisielicach

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. Z o.o. w Kisielicach -

2026-08-31 07:30:34Z

Przebudowa ulicy Spokojnej

Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „PETROPOL” Kamil Nowakowski 448 185 PLN

2026-08-28 10:21:58Z

Przebudowa drogi gminnej na odcinku Szymany – Górowo - Bartki

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Inżynieryjnych PRDI S.A. Mława -

2026-08-26 11:56:27Z

Budowa ciągu pieszo-rowerowego ciągu DW nr 504 w Elblągu – ul. Królewiecka etap II

Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. -

2026-08-24 09:35:45Z

PRZEBUDOWA DROGI PUBLICZNEJ SOKOLICA OSADA NR 120035N

P.H.U. MARPOL Marcin Szutowicz 499 000 PLN

2026-08-18 09:25:22Z

Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 3

Mabau Polska Sp. z o.o. 2 681 130 PLN

2026-08-17 10:13:36Z

Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 2

STRABAG Sp. z o.o. 2 445 784 PLN

2026-08-17 10:10:29Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 165 PLN Średnia: 854 901 PLN Max: 8 877 498 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.:
Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751250

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pstrowskiego 28b

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-602

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 552306985

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.elblag@zdw.olsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.olsztyn.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.:
Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 2

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-87c58743-a5ce-4982-83b6-f64fed619bec

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394141

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 305 pkt 1, w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Wartość szacunkowa zamówienia podobnego została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i ujęta w wartości szacunkowej zamówienia.
Zamówienie stanowi zamówienie podobne do zamówienia podstawowego nr ZDW/RDWE/PN-1/3220/2610/36/2026, którego przedmiotem była „Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu”.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDW/RDWE/WR-2.305.1-214.7-PN-1.36.2026/2610/99/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2080978,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.:
Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: Część 1
DW 530, 593 (Obwód Drogowy Morąg) o długości 2,689 km i powierzchni 14 789,5 m2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5210421928

7.3.3) Ulica: Parzniewska 10

7.3.4) Miejscowość: Pruszków

7.3.5) Kod pocztowy: 05-800

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wszystkie roboty oprócz robót związanych z wykonaniem nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2445783,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji 12 tygodni.
2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
2 080 978 PLN
Wartość umowy
2 445 784 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.1
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233140-2
45233140-2 (Roboty drogowe)