Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 2 681 130 PLN
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 3
Zamawiający
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
Pstrowskiego 28b
10-602 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie
NIP: 7392974001
REGON: 510751250
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Mabau Polska Sp. z o.o. | Baniocha | 1231028329 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Mabau Polska Sp. z o.o. (Baniocha) | Umowa podpisana | - | 2 681 130 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Warmińsko-mazurskie — na podstawie 126 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2)
Najniższa cena
69 347 PLN
Średnia cena
1 325 743 PLN
Najwyższa cena
7 834 063 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| STRABAG Sp. z o.o. Pruszków | 6 | 1 968 596 PLN | 8 638 406 PLN |
| Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Ełk | 5 | 857 073 PLN | 1 714 145 PLN |
| P.P.H.U Rafit Mieczysław Szpilewicz Wisznice | 3 | 103 621 PLN | 310 862 PLN |
| "SONTRANS" Transport Ciężarowy Sontowska Katarzyna Dywity | 3 | 158 301 PLN | 474 903 PLN |
| Wojciech Zgliczyński Zakład Betoniarski Działdowo | 3 | 494 781 PLN | 989 562 PLN |
| Colas Polska Sp. z o.o. Palędzie | 3 | 2 869 721 PLN | 8 609 163 PLN |
| Mabau Polska Sp. z o.o. Baniocha | 2 | 2 815 098 PLN | 5 496 229 PLN |
| STRABAG Sp. z o.o. Pruszków | 2 | 1 268 214 PLN | 2 536 428 PLN |
| USŁUGI DROGOWO-BUDOWLANE AS-DROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Olsztyn | 2 | 1 066 645 PLN | 2 133 289 PLN |
| JAKUB BUDOWNICTWO Jakub Wołczek Giżycko | 2 | 197 000 PLN | 197 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Wirwilty – I ETAP.
2026-09-02 12:39:24Z
Remonty nawierzchni dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział w Olsztynie Rejon w Szczytnie (remonty cząstkowe)
2026-09-02 06:40:05Z
Przebudowa drogi gminnej nr 401002N- ul. Artyleryjskiej w Elblągu
2026-08-31 08:19:18Z
Przebudowa drogi gminnej ulica Hugo Kołłątaja nr 144505N w Kisielicach
2026-08-31 07:30:34Z
Przebudowa ulicy Spokojnej
2026-08-28 10:21:58Z
Przebudowa drogi gminnej na odcinku Szymany – Górowo - Bartki
2026-08-26 11:56:27Z
Budowa ciągu pieszo-rowerowego ciągu DW nr 504 w Elblągu – ul. Królewiecka etap II
2026-08-24 09:35:45Z
PRZEBUDOWA DROGI PUBLICZNEJ SOKOLICA OSADA NR 120035N
2026-08-18 09:25:22Z
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 3
2026-08-17 10:13:36Z
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 2
2026-08-17 10:10:29Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394153 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.:
Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 3
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751250
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pstrowskiego 28b
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-602
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 552306985
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.elblag@zdw.olsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.olsztyn.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.:Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: część 3
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-909d5c85-3acb-4731-9253-eec06af4655f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394153
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 305 pkt 1, w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Wartość szacunkowa zamówienia podobnego została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i ujęta w wartości szacunkowej zamówienia.
Zamówienie stanowi zamówienie podobne do zamówienia podstawowego nr ZDW/RDWE/PN-1/3220/2610/36/2026, którego przedmiotem była „Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu”.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDW/RDWE/WR-2.305.1-214.7-PN-1.36.2026/2610/100/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2194478,44 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.:
Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, z podziałem na części: Część 1
DW 509, 510 (Obwód Drogowy Pieniężno) o długości 2,720 km i powierzchni 16 060 m2.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mabau Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1231028329
7.3.3) Ulica: Alternatywy 9
7.3.4) Miejscowość: Baniocha
7.3.5) Kod pocztowy: 05-532
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2681130,42 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 17.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość szacunkowa
- 2 194 478 PLN
- Wartość umowy
- 2 681 130 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.1
- Próg unijny
- Poniżej progów UE