Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (5 dni)

Wymiana stolarki drzwiowej przy Placu Świętej Anny 1-1c oraz 2-2a, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Renowacja budynków wspólnot mieszkaniowych na zabytkowym osiedlu A w Tychach

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00404006

Numer referencyjny: DZP-340/179-180/08/2026

Zamawiający

MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY

ul. Filaretów 31

43-100 Tychy, Śląskie

NIP: 6460012522

REGON: 271176358

Opis przedmiotu zamówienia

Zadanie Nr 1 DZP–340/179/08/2026 Wymiana drzwi, wstawianie nadproża, odtworzenie gzymsu, wymiana okna, przeniesienie klimatyzatora przy Pl. Świętej Anny 1-1c.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na zamontowaną stolarkę drzwiową 20%
Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na roboty 20%

Część 2

Cena 60%
Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na zamontowaną stolarkę drzwiową 20%
Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na roboty 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

13 227 PLN

Średnia cena

1 134 876 PLN

Najwyższa cena

10 971 600 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW 2 4 218 284 PLN 4 218 284 PLN
Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój 2 84 312 PLN 168 625 PLN
Fargo Invest Sp. z o.o. Częstochowa 2 118 000 PLN 118 000 PLN
KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa 2 2 269 450 PLN 4 538 900 PLN
DSC System sp. z o.o Kraków 2 - -
Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice 2 253 749 PLN 253 749 PLN
FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice 2 - -
Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec 2 62 955 PLN 125 911 PLN
FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA "BUDMAR" NOWEK MARCIN Sosnowiec 2 414 528 PLN 829 055 PLN
ZRDiTZ ,,ROMUS'' Sp. z o.o. Katowice 2 679 533 PLN 679 533 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa nowej budowli ochronnej na potrzeby ludności i obrony cywilnej stanowiącej Śląskie Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Płuca w Chorzowie – prace przygotowawcze.

JM KONTRAKT Sp. z o.o. -

2026-09-04 13:49:26Z

Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 22 w Jaworznie przy ul. Banasika 1

DAW-MAR Marek Korus -

2026-09-04 12:45:52Z

„Remont nawierzchni ul. Norwida w Jastrzębiu-Zdroju”

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. 376 359 PLN

2026-09-04 11:40:32Z

Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej Gminy Rudnik

DORBUD SILESIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 760 000 PLN

2026-09-04 11:31:23Z

Kompleksowy remont nawierzchni jezdni i ciągów chodników w ul. Siewierskiej

Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. 1 394 200 PLN

2026-09-04 11:27:34Z

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami oraz sieci wodociągowej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej

Firma Budowlana WULKAN Piotr Pająk -

2026-09-04 11:00:45Z

Likwidacja szkód związanych z zalaniem pomieszczeń Przedszkola nr 5 w Katowicach spowodowanych awarią instalacji hydrantowej wewnątrz budynku

JDH INVESTMENTS Sp. z o.o. -

2026-09-04 10:43:13Z

Rozbudowa placu zabaw w ramach Programu pn.”Aktywne Place Zabaw”2026

AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 278 274 PLN

2026-09-04 09:27:17Z

4WOG.1200.2712.52.2026 Roboty budowlane w podziale na 3 cz. G-ce: 1. Remont budynku nr 46-magazyn, 2. Remont wiat, bram garażowych i wjazdowych, 3. Remont ośrodka szkolenia wodnego w budynku nr 16

Firma Remontowo - Budowlana TOMBUD Tomasz Wojaczek 475 562 PLN

2026-09-04 07:23:23Z

4WOG.1200.2712.52.2026 Roboty budowlane w podziale na 3 cz. G-ce: 1. Remont budynku nr 46-magazyn, 2. Remont wiat, bram garażowych i wjazdowych, 3. Remont ośrodka szkolenia wodnego w budynku nr 16

HOSTEX Kamil Wojciechowski 55 125 PLN

2026-09-04 07:23:23Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 525 157 PLN Max: 22 840 445 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wymiana stolarki drzwiowej przy Placu Świętej Anny 1-1c oraz 2-2a, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Renowacja budynków wspólnot mieszkaniowych na zabytkowym osiedlu A w Tychach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271176358

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Filaretów 31

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 227-40-92

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzbm.tychy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzbm.tychy.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Gospodarowanie mieniem komunalnym

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana stolarki drzwiowej przy Placu Świętej Anny 1-1c oraz 2-2a, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Renowacja budynków wspólnot mieszkaniowych na zabytkowym osiedlu A w Tychach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-944ee931-45cf-4e99-89bd-ffd2afd0727f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404006

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-944ee931-45cf-4e99-89bd-ffd2afd0727f

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Wykonawca składa ofertę za pomocą Platformy e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert (sposób składania ofert opisano w Dziale XI SWZ), odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”).
Informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały określone w Dziale VIII SWZ.
Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
Ofertę, a także oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, składa się pod rygorem nieważności, zgodnie z wyborem Wykonawcy w formie elektronicznej (oznacza to postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): RODO (obowiązek informacyjny) został określony w Dziale XXII SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP-340/179-180/08/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie Nr 1
DZP–340/179/08/2026
Wymiana drzwi, wstawianie nadproża, odtworzenie gzymsu, wymiana okna, przeniesienie klimatyzatora przy Pl. Świętej Anny 1-1c.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ocena ofert na podstawie kryteriów opisanych w SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na zamontowaną stolarkę drzwiową

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na roboty

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie Nr 2
DZP–340/180/08/2026
Wymiana drzwi wejściowych przy Pl. Świętej Anny 2-2a

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ocena ofert na podstawie kryteriów opisanych w SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na zamontowaną stolarkę drzwiową

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na roboty

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego udział mogą brać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, tj.:
1.1. w okresie ostatnich 5 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, należycie wykonał
co najmniej:
- Zadanie nr 1:
DZP-340/179/08/2026
Wymiana drzwi, wstawienie nadproża, odtworzenie gzymsu, wymiana okna, przeniesienie klimatyzatora przy Placu Świętej Anny 1-1c
- jedną robotę budowlaną wykonaną w lokalu polegająca na wymianie stolarki drzwiowej (robota winna dotyczyć realizacji jednego zamówienia i być przedmiotem jednej umowy) o wartości min. 12 000,00 zł (brutto)
- Zadanie nr 2:
DZP- 340/180/08/2026
Wymiana drzwi wejściowych przy Placu Świętej Anny 2-2a
- jedną robotę budowlaną wykonaną w lokalu polegająca na wymianie stolarki drzwiowej (robota winna dotyczyć realizacji jednego zamówienia i być przedmiotem jednej umowy) o wartości min. 9 000,00 zł (brutto)
1.2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane (do kierowania robotami) w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty;
2. Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich uprawnień do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wraz z Formularzem ofertowym, o którym mowa w Dziale XII pkt 2 SWZ, należy złożyć:
1. Kosztorys ofertowy;
2. Oświadczenie (oświadczenia) z art. 125 ust. 1 Pzp - załącznik nr 2 lub załącznik nr 2a;
3. Zobowiązanie innego podmiotu (jeżeli dotyczy);
4. Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy);
5. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy) –załącznik nr 2b do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie
której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach:
1) zmian personalnych, adresowych, formy prawnej stron umowy,
2) zmiany osoby/osób odpowiedzialnych za realizację robót,
3) zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług,
4) zmiany lub wprowadzenia podwykonawcy w trakcie trwania umowy – za zgodą Zamawiającego,
5) wystąpienia zamówień dodatkowych w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, niezbędnych do wykonania zamówienia podstawowego, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do
przewidzenia,
6) wykonania robót zamiennych na podstawie protokołu konieczności według cen i składników cenotwórczych określonych w kosztorysie ofertowym, a jeśli ich brak według cen ryczałtowych,
7) zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy, w następstwie:
a) wystąpienia okoliczności, które nie zostały przewidziane na etapie wyboru oferty Wykonawcy,
b) wykonania robót zamiennych lub nieobjętych przedmiotem umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Względem Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspominanej ustawy.
2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.6
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane)

Okres realizacji

42 dni