Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Wyłonienie Wykonawcy usług projektowych w zakresie opracowania kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”, dla ZZM w Krakowie
Zamawiający
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Kraków, Małopolskie
NIP: 6793112799
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| 1. POLITECHNIKA KRAKOWSKA im. Tadeusza Kościuszki | Kraków | 6750006257 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1. POLITECHNIKA KRAKOWSKA im. Tadeusza Kościuszki (Kraków) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 5 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71200000-0)
Najniższa cena
259 991 PLN
Średnia cena
259 991 PLN
Najwyższa cena
259 991 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| WCCS Sp. z o. o. Kraków | 1 | - | - |
| 1. POLITECHNIKA KRAKOWSKA im. Tadeusza Kościuszki Kraków | 1 | - | - |
| PM PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA, Brzezna 576, 33-386 Podegrodzie Podegrodzie | 1 | - | - |
| AP INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z O.O. Kraków | 1 | 259 991 PLN | 259 991 PLN |
| PM PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA, Brzezna 576, 33-386 Podegrodzie Podegrodzie | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wyłonienie Wykonawcy usług projektowych w zakresie opracowania kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”, dla ZZM w Krakowie
2026-07-16 09:19:21Z
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych pn.: „Szkoła w dobrym klimacie – modelowe rozwiązanie adaptacyjne do zmian klimatu na przykładzie ogrodów przyszkolnych w Krakowie”, dla ZZM Kraków.
2026-03-27 08:23:34Z
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni wypoczynkowo-rekreacyjnej wzdłuż potoku w m. Żegiestów”
2026-03-11 13:43:06Z
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa promenady wypoczynkowo-rekreacyjnej w m. Złockie”
2026-03-11 13:35:49Z
„Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji „Szklanych dachów” oraz świetlika, etap II”.
2026-03-04 13:22:44Z
Cała Polska — 123 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346239 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wyłonienie Wykonawcy usług projektowych w zakresie opracowania kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”, dla ZZM w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361777097
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Reymonta 20
1.4.2.) Miejscowość: Kraków
1.4.3.) Kod pocztowy: 30-059
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.4.7.) Numer telefonu: 122010240
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.krakow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.krakow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75457ed7-eb6f-11ee-b4e0-4ac387c144e3
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346239
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00260853
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wyłonienie Wykonawcy usług projektowych w zakresie opracowania kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”, dla ZZM w Krakowie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy usług projektowych w zakresie opracowania
kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”, dla Zarządu
Zieleni Miejskiej w Krakowie. Postępowanie nr NP.26.2.13.24.BM.
1.1 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli
środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu
przyznane.
1.2 W ramach zamówienia należy wykonać zakres podstawowy oraz ewentualnie zakres objęty prawem opcji, w całości lub
części, przysługujących Zamawiającemu
1.3 Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, w całości lub w części, określonego między innymi
w art. 441 ustawy Pzp, tj. zwiększenia zakresu przedmiotu zamówienia. Część przedmiotu zamówienia opisana w SWZ i
umowie w zakresie opcji dotyczy możliwości zlecenia wykonania kolejnych usług projektowych. W związku z tym
Zamawiający może, ale nie musi zlecić Wykonawcy wykonanie zamówienia objętej prawem opcji w całości lub w części.
Wykonawcy nie przysługują z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, w całości lub w części, żadne
roszczenia. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia podstawowego. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za
faktycznie zrealizowany zakres przedmiotu umowy. Prawo opcji dotyczy polecenia w ramach realizowanego przedmiotu
zamówienia wykonania przez Wykonawcę kolejnych usług projektowych w zakresie opracowania kompletnej dokumentacji
projektowo-kosztorysowej w całości lub w części. Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji od możliwości finansowych pozwalających na ich wykonanie. W celu skorzystania z prawa opcji, w całości lub w części, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie (zlecenie) w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem
elektronicznym na wskazany do korespondencji adres siedziby lub poczty elektronicznej w terminie do dnia 30.11.2024r., a
w takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do jego realizacji zgodnie z wymaganiami SWZ i jej załączników oraz
za cenę i w terminach wynikających z treści złożonej oferty i zawartej umowy. Zamawiający w przypadku zlecenia prawa
opcji, w całości lub w części, po zakładanym dniu 30.11.2024r. dopuszcza możliwość wydłużenia terminu realizacji umowy o
stosowną liczbę dni
1.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Załączniku A do SWZ – Opis przedmiotu i zakres
rzeczowy zamówienia.
1.5 W ramach zamówienia należy wykonać wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z uzyskaniem
decyzji PnB dla zadania pn. „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”. Zakres prac obejmuje opracowanie w przypadku
zamówienia podstawowego studium wykonalności wraz z opracowaniem wytycznych konserwatorskich w formie
rekomendowanej koncepcji rearanżacji zagospodarowania płyty Rynku Głównego w Krakowie oraz uzyskaniem stanowiska
MWUOZ w Krakowie, natomiast dla zamówienia objętego prawem opcji nr 1 opracowanie wielobranżowej dokumentacji
projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wymaganych decyzji formalno-prawnych dla realizacji zamierzenia, na
podstawie opracowanego studium wykonalności oraz zatwierdzonej przez MWUOZ w Krakowie koncepcji na terenie działek nr 580/3, 580/4 obręb S-1, Śródmieście, na terenie Rynku Głównego w Krakowie.
1.6 Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę co najmniej 72 miesięcy rękojmi i gwarancji liczonych od dnia
odbioru przedmiotu umowy, przy czym w ramach i w okresie udzielonej rękojmi i gwarancji Wykonawca zobowiązany jest
również do sprawowania funkcji nadzoru autorskiego w ramach wynagrodzenia ryczałtowego.
2. Wykonawca powinien wypełnić oraz podpisać formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich
treści, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego oraz zamieścić za
pośrednictwem https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow
UWAGA! Opatrzenie oferty właściwym podpisem musi nastąpić przed jej zaszyfrowaniem.
3. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SWZ
podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.
4. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
5. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy zawartych w SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71355000-1 - Usługi pomiarowe
79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje
71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
71421000-5 - Usługi wkomponowywania ogrodów w krajobraz
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2024-05-16 do 2025-10-084.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): 1. POLITECHNIKA KRAKOWSKA im. Tadeusza Kościuszki
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6750006257
4.3.3.) Ulica: ul. Warszawska 24
4.3.4.) Miejscowość: Kraków
4.3.5.) Kod pocztowy: 30-155
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 399958,70 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00349658/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 6
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana danych Wykonawcy oraz zmiana finansowania między latami
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Mając na uwadze oświadczenie Wykonawcy i załączoną korespondencję, wprowadzono zmianę komparycji umowy w zakresie danych Wykonawcy z uwagi na zmianę osób reprezentujących.
Konieczność wprowadzenia zmian kwot do zapłaty odpowiednio w poszczególnych latach, tj. w latach 2024 i 2025
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przedłużające się uzgodnienia związane z użytkownikami/najemcami przestrzeni Rynku, uzgodnienia związane z ochroną infrastruktury podziemnej oraz koniecznością zmiany technologii podziemnej metody sadzenia drzew z donic na technologie modułowe, antykompresyjne.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność wprowadzenia zmian dotyczących wydłużenia terminu wykonania umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przedłużające się w czasie uzgodnienia branżowe w zakresie instalacji gazowej, teletechnicznej i elektrycznej oraz własnościowymi, związanymi z uzgodnieniami z najemcami przestrzeni rynku w Wydziale Spraw Administracyjnych UMK.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność wprowadzenia zmian dotyczących wydłużenia terminu wykonania umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przedłużające się w czasie uzgodnienia wewnętrzne pomiędzy działami Zarządu Dróg Miasta Krakowa, Zarządu Infrastruktury Wodnej,
- zakresie uzyskania niezbędnych zgód właścicielskich dla płyty rynku w Wydziale Spraw Administracyjnych UMK;
- uzgodnienia między branżowymi, w ramach Zespołu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej;
- decyzje w zakresie wskazania działek do przesadzeń drzew, usuwanych z płyty rynku – opóźniającymi uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego na usunięcie i przesadzenie drzew.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność wprowadzenia zmian dotyczących wydłużenia terminu wykonania umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z trwającymi i przeciągającymi się w czasie uzgodnieniami:
- w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków — Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków,
- uzgodnieniami wewnętrznymi Miasta Krakowa pomiędzy Zarządem Dróg Miasta Krakowa, Zarządem Infrastruktury Wodnej oraz Wodociągami Miasta Krakowa S.A. w zakresie przynależności sieci kanalizacyjnych na terenie płyty rynku.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność wprowadzenia zmian dotyczących wydłużenia terminu wykonania umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z trwającym postępowaniem o wydanie pozwolenia na budowę w Wydziale Architektury i Urbanistyki UMK, zaistniała konieczność potwierdzenia przynależności właścicielskiej kanalizacji deszczowej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność wprowadzenia zmian dotyczących wydłużenia terminu wykonania umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 399958,70 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 16.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE