Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

ZADANIE 1 „Dostawa do 90 sztuk standardowych autobusów komunikacji miejskiej z silnikami spalinowymi zasilanych olejem napędowym

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00304147

Zamawiający

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka Akcyjna w Krakowie

Kraków, Małopolskie

NIP: 6790085613

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

62-005 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Solaris Bus & Coach Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością Bolechowo - Osiedle 5240015630

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Solaris Bus & Coach Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (Bolechowo - Osiedle) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 8 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34121000-1)

Najniższa cena

356 085 PLN

Średnia cena

413 485 PLN

Najwyższa cena

472 566 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE BUS SERVICE JERZY JAN BIEDULEWICZ ul. Portowa 44; 16-300 Augustów Augustów 2 472 566 PLN 472 566 PLN
Solaris Bus & Coach Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością Bolechowo - Osiedle 1 - -
EV Motors Sp. z o.o. Lublin 1 - -
VBI BUSIMPORT PL SP. Z O.O. 62-330 NEKLA 1 - -
„CMS AUTO” Sp. z o.o. Sulejówek 1 356 085 PLN 356 085 PLN
Przedsiębiorstwo Usługowe BUS SERVICE Jerzy Jan Biedulewicz Augustów 1 411 804 PLN 411 804 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup fabrycznie nowego autobusu 20-miejscowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach projektu: Likwidacja barier transportowych w gminie Wojnicz

Przedsiębiorstwo Usługowe BUS SERVICE Jerzy Jan Biedulewicz 411 804 PLN

2026-09-03 13:05:19Z

ZADANIE 1 „Dostawa do 90 sztuk standardowych autobusów komunikacji miejskiej z silnikami spalinowymi zasilanych olejem napędowym

Solaris Bus & Coach Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-06-23 11:36:03Z

Zakup i dostawa 3 szt. nowych autobusów elektrycznych w Gminie Bochnia_2

EV Motors Sp. z o.o. -

2026-06-23 08:30:51Z

Zakup autobusu do przewozu osób z niepełnosprawnościami w Gminie Wiśniowa.

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE BUS SERVICE JERZY JAN BIEDULEWICZ ul. Portowa 44; 16-300 Augustów -

2026-05-20 09:36:42Z

Zakup i dostawa autobusu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Niepołomicach

„CMS AUTO” Sp. z o.o. 356 085 PLN

2026-04-10 12:17:47Z

Zakup autobusu do przewozu osób z niepełnosprawnościami w Gminie Wiśniowa.

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE BUS SERVICE JERZY JAN BIEDULEWICZ ul. Portowa 44; 16-300 Augustów 472 566 PLN

2026-03-11 07:49:17Z

Zakup autobusu na potrzeby uczniów z dysfunkcją wzroku z Zespołu Szkół i Placówek pn. „ Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie”, ul. Tyniecka 6, 30-319 Kraków

VBI BUSIMPORT PL SP. Z O.O. -

2026-02-23 08:59:50Z

Cała Polska — 112 przetargów

Min: 750 PLN Średnia: 532 668 PLN Max: 934 800 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
ZADANIE 1 „Dostawa do 90 sztuk standardowych autobusów komunikacji miejskiej z silnikami spalinowymi zasilanych olejem napędowym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka Akcyjna w Krakowie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003911311

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Św. Wawrzyńca 13

1.4.2.) Miejscowość: Kraków

1.4.3.) Kod pocztowy: 31-060

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: nkus@mpk.krakow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mpk.krakow.pl/pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68f9f27e-0422-4dab-923e-fdaadf9466b1

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304147

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro (art. 359 pkt 1 ustawy)

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00226464

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

ZADANIE 1 „Dostawa do 90 sztuk standardowych autobusów komunikacji miejskiej z silnikami spalinowymi zasilanych olejem napędowym

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Dostawa 35 sztuk fabrycznie nowych standardowych
autobusów komunikacji miejskiej z silnikami spalinowymi zasilanych olejem
napędowym Solaris Urbino 12

3.9.) Główny kod CPV: 34121000-1 - Autobusy i autokary

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-03

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

9 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Solaris Bus & Coach Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PKO Leasing S.A

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5240015630

4.3.3.) Ulica: ul. Obornicka 46

4.3.4.) Miejscowość: Bolechowo - Osiedle

4.3.5.) Kod pocztowy: 62-005

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 6135517920 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 126-435518

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-04

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 6135517920 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Umowa RE250189 jako umowa realizacyjna do umowy Ramowej RA250006. Dostawa 35 (słownie: trzydzieści pięć ) sztuk fabrycznie nowych standardowych autobusów komunikacji miejskiej z silnikami spalinowymi zasilanych olejem napędowym Solaris Urbino 12. łączna cena netto netto 61 355 179,20 zł (słownie: sześćdziesiąt jeden milionów trzysta pięćdziesiąt pięć tysięcy sto siedemdziesiąt dziewięć złotych i 20/100). Łączna wartość Umowy na dzień jej zawarcia, uwzględniająca wartość leasingu 35 sztuk
Autobusów netto 61 355 214,20 zł (słownie: sześćdziesiąt jeden
milionów trzysta pięćdziesiąt pięć tysięcy dwieście czternaście złotych i 20/100).
2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
23.06.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 34121000-1
34121000-1 (Autobusy i autokary)