Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 828 609 PLN

Zagospodarowanie terenu wokół szkoły z wykorzystaniem zielono-niebieskiej infrastruktury

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00353692

Numer referencyjny: ZP.271.5.2026

Zamawiający

Gmina Lewin Kłodzki

Nad Potokiem 4

57-343 Lewin Kłodzki, Dolnośląskie

NIP: 8831678631

REGON: 890718120

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Zagospodarowanie terenu wokół szkoły z wykorzystaniem zielono-niebieskiej infrastruktury". 1.1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Ogrodzenie: Rozebranie starego ogrodzenia, karczowanie krzewów, wykonanie nowych fundamentów pod słupki oraz montaż ogrodzenia panelowego wraz z podmurówką prefabrykowaną. Montaż bramy dwuskrzydłowej oraz furtek panelowych. Obsadzenie ogrodzenia pnączami (bluszcz pospolity). 2) Nawierzchnie i ciągi komunikacyjne: Rozebranie istniejących nawierzchni, profilowanie i zagęszczenie podłoża. Wykonanie nowych nawierzchni z kostki brukowej betonowej (dojazd dla osób niepełnosprawnych do windy, dziedziniec, strefa wejścia, plac apelowy) wraz z obrzeżami i krawężnikami. 3) Schody terenowe i balustrady: Przebudowa schodów terenowych, montaż stopni blokowych z pasami ostrzegawczymi dla osób niedowidzących oraz płyt integracyjnych. Dostawa i montaż balustrad ze stali nierdzewnej. 4) Zieleń i powierzchnia biologicznie czynna: Wymiana warstwy ziemi, rozłożenie mat wegetacyjnych na skarpach (rozchodniki), wykonanie kwietników bylinowych oraz nasadzenia drzew (np. Catalpa kulista na pniu). 5) Elementy małej architektury: Dostawa i montaż masztu flagowego, ławek na placu apelowym, donic betonowych oraz koszy na śmieci z zadaszeniem. 6) Infrastruktura ekologiczna i edukacyjna: Dostawa i montaż naziemnego zbiornika na deszczówkę (2000l) z pompą automatyczną, wykonanie gier edukacyjnych z farb drogowych na kostce brukowej oraz montaż zewnętrznego zestawu do gry w szachy. 7) Dach zielony: Budowa zadaszenia drewnianego nad miejscem gromadzenia odpadów stałych (15 m2) wraz z systemem dachu zielonego (warstwa drenażowa, wełna higroskopijna, substrat, mata wegetacyjna). 8) Prace towarzyszące: Wywóz i utylizacja gruzu oraz wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej. 1.2 Po stronie Wykonawcy leży w szczególności: nadzór konserwatorski i badania archeologiczne. Z uwagi na fakt, że roboty prowadzone są przy zabytku, Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego przestrzegania warunków Decyzji nr 178/2026 z dnia 06.02.2026 r. wydanej przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków we Wrocławiu (Delegatura w Wałbrzychu) – pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych. W związku z powyższym Wykonawca jest zobowiązany do: 1) przeprowadzenia i pokrycia z własnych środków kosztów badań archeologicznych, 2) wykonania niezbędnej dokumentacji konserwatorskiej z tych badań, 3) uzyskania w imieniu Zamawiającego wymaganego pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań archeologicznych, zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Robud Jacek Zakrzewski Polanica-Zdrój 890376428

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Robud Jacek Zakrzewski (Polanica-Zdrój) Umowa podpisana 828 609 PLN 828 609 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 30 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)

Najniższa cena

135 687 PLN

Średnia cena

785 271 PLN

Najwyższa cena

5 087 647 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe TRIBUD Tomasz Bogacz Rogoż 3 446 728 PLN 446 728 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH KK KAMIL KOWALSKI BOLESŁAWIEC 2 211 667 PLN 423 333 PLN
TOMGA Sp. z o.o. Kamień 2 887 868 PLN 1 775 736 PLN
TOMGA sp. zo.o. Kamień 2 - 380 972 PLN
Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni Krzeczyn 2 177 011 PLN 354 023 PLN
P&D Przemysław Drabik Brzeg Dolny 2 5 087 647 PLN 5 087 647 PLN
RAVEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Wrocław 2 198 930 PLN 397 861 PLN
TOMGA Sp. z o.o. Kamień 2 2 713 593 PLN 2 713 593 PLN
Przygotowanie terenu pod budowę Tomasz Lach Kudowa-Zdrój 1 233 700 PLN 233 700 PLN
TECH-BUD Barbara Sabadasz Kruszyn 1 297 660 PLN 297 660 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont i przebudowa targowiska przy ul. Władysława Skoczylasa we Wrocławiu.

TOMGA Sp. z o.o. 1 578 771 PLN

2026-08-31 11:57:02Z

Roboty budowlane i wykonanie zieleni (..) w obrębie ulic: K. Paryskiej, Miernicza, Łukasińskiego, Prądzyńskiego (...) : „Podwórko im. Wszystkich (...),zam. podobne jak w post. ZZK-NZ/241/3408/103/25

TOMGA Sp. z o.o. 196 965 PLN

2026-08-31 11:18:27Z

Zagospodarowanie terenu wokół szkoły z wykorzystaniem zielono-niebieskiej infrastruktury

Robud Jacek Zakrzewski 828 609 PLN

2026-08-27 11:22:44Z

Remont chodników oraz ciągów pieszo-jezdnych na remont chodników oraz ciągów pieszo-jezdnych na terenach zarządzanych przez Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu

RAVEA Sp. z o.o. -

2026-08-21 11:59:34Z

Odtworzenie dróg i chodników do obsługi komunikacyjnej zaplecza budynków przy al. gen. Józefa Hallera 11 i 13 we Wrocławiu.

RAVEA Sp. z o.o. -

2026-08-21 10:23:06Z

Zagospodarowanie terenu wnętrza podwórzowego w obrębie ulic Nobla, Pomorska, św. Wincentego, Rydygiera we Wrocławiu.

RAVEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 1 637 712 PLN

2026-08-20 09:44:09Z

Zagospodarowanie części wnętrza podwórzowego (plac zabaw) w obrębie ulic: Wita Stwosza, Szewska, Kotlarska, Krowia we Wrocławiu, zamówienie podobne jak w postępowaniu nr ZZK-NZ/241/3408/184/23.

ASB Budownictwo Sebastian Augustyn -

2026-08-07 09:12:29Z

Roboty budowlane i wykonanie zieleni w ramach zagospodarowania części terenu wnętrza podwórzowego w obrębie ulic: Nowa, ks. Piotra Skargi we Wrocławiu.

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe TRIBUD Tomasz Bogacz -

2026-08-07 08:41:36Z

Roboty budowlane i wykonanie zieleni (..) w obrębie ulic: K. Paryskiej, Miernicza, Łukasińskiego, Prądzyńskiego (...) : „Podwórko im. Wszystkich (...),zam. podobne jak w post. ZZK-NZ/241/3408/103/25

TOMGA Sp. z o.o. -

2026-07-30 09:40:08Z

Wykonanie prac budowlanych polegających na montażu oświetlenia zewnętrznego na terenie wnętrz podwórzowych w obrębie ulic Piastowska, Sienkiewicza, Nowowiejska, Gdańska, Sopocka we Wrocławiu

P&D Przemysław Drabik -

2026-07-29 08:52:05Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 47 724 PLN Średnia: 854 992 PLN Max: 8 153 028 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu wokół szkoły z wykorzystaniem zielono-niebieskiej infrastruktury

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lewin Kłodzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718120

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nad Potokiem 4

1.5.2.) Miejscowość: Lewin Kłodzki

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-343

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@lewin-klodzki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lewin-klodzki.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu wokół szkoły z wykorzystaniem zielono-niebieskiej infrastruktury

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50a25c0c-98f8-4303-8f08-c12e4c0a103f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353692

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050105/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Zagospodarowanie terenu wokół szkoły z wykorzystaniem zielono-niebieskiej infrastruktury

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zamówienie współfinansowane jest w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, dla interwencji LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS).

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50a25c0c-98f8-4303-8f08-c12e4c0a103f

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50a25c0c-98f8-4303-8f08-c12e4c0a103f

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-50a25c0c-98f8-4303-8f08-c12e4c0a103f.
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
3. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
4. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
5. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
6. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
8. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
9. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
10. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: inwestycje@lewin-klodzki.pl (nie dotyczy składania ofert).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w dokumentach zamówienia, w szczególności w Rozdziale III SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Zagospodarowanie terenu wokół szkoły z wykorzystaniem zielono-niebieskiej infrastruktury".
1.1. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Ogrodzenie: Rozebranie starego ogrodzenia, karczowanie krzewów, wykonanie nowych fundamentów pod słupki oraz montaż ogrodzenia panelowego wraz z podmurówką prefabrykowaną. Montaż bramy dwuskrzydłowej oraz furtek panelowych. Obsadzenie ogrodzenia pnączami (bluszcz pospolity).
2) Nawierzchnie i ciągi komunikacyjne: Rozebranie istniejących nawierzchni, profilowanie i zagęszczenie podłoża. Wykonanie nowych nawierzchni z kostki brukowej betonowej (dojazd dla osób niepełnosprawnych do windy, dziedziniec, strefa wejścia, plac apelowy) wraz z obrzeżami i krawężnikami.
3) Schody terenowe i balustrady: Przebudowa schodów terenowych, montaż stopni blokowych z pasami ostrzegawczymi dla osób niedowidzących oraz płyt integracyjnych. Dostawa i montaż balustrad ze stali nierdzewnej.
4) Zieleń i powierzchnia biologicznie czynna: Wymiana warstwy ziemi, rozłożenie mat wegetacyjnych na skarpach (rozchodniki), wykonanie kwietników bylinowych oraz nasadzenia drzew (np. Catalpa kulista na pniu).
5) Elementy małej architektury: Dostawa i montaż masztu flagowego, ławek na placu apelowym, donic betonowych oraz koszy na śmieci z zadaszeniem.
6) Infrastruktura ekologiczna i edukacyjna: Dostawa i montaż naziemnego zbiornika na deszczówkę (2000l) z pompą automatyczną, wykonanie gier edukacyjnych z farb drogowych na kostce brukowej oraz montaż zewnętrznego zestawu do gry w szachy.
7) Dach zielony: Budowa zadaszenia drewnianego nad miejscem gromadzenia odpadów stałych (15 m2) wraz z systemem dachu zielonego (warstwa drenażowa, wełna higroskopijna, substrat, mata wegetacyjna).
8) Prace towarzyszące: Wywóz i utylizacja gruzu oraz wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej.
1.2 Po stronie Wykonawcy leży w szczególności: nadzór konserwatorski i badania archeologiczne. Z uwagi na fakt, że roboty prowadzone są przy zabytku, Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego przestrzegania warunków Decyzji nr 178/2026 z dnia 06.02.2026 r. wydanej przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków we Wrocławiu (Delegatura w Wałbrzychu) – pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych. W związku z powyższym Wykonawca jest zobowiązany do:
1) przeprowadzenia i pokrycia z własnych środków kosztów badań archeologicznych,
2) wykonania niezbędnej dokumentacji konserwatorskiej z tych badań,
3) uzyskania w imieniu Zamawiającego wymaganego pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań archeologicznych, zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
Nazwa kryterium Waga
Cena oferty (C) 60%
Okres gwarancji (G) 40%
2. Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która uzyska największą liczbę punktów łącznie ze wszystkich kryteriów.
3. Ocena łączna oferty stanowi sumę punktów uzyskanych w ramach poszczególnych kryteriów.
4. Uzyskana liczba punktów w ramach kryterium zaokrąglana będzie do drugiego miejsca po przecinku.
5. Przyznawanie ilości punktów poszczególnym ofertom odbywać się będzie wg następującego wzoru:
Oferta najkorzystniejsza = C + G
gdzie:
C – liczba punktów przyznanych w kryterium Cena oferty
G – liczba punktów przyznanych w kryterium Okres gwarancji

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej (art. 112 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp).
2. W odniesieniu do warunków, o których mowa w pkt 1, Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał, że:
2.1 dysponuje osobami, które posiadają uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi tj.: kierownikiem budowy – odpowiednie uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień budowlanych na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, rozumie przez to również odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli prawo do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2021 r., poz. 1646).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 3. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa:
1) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 6 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Szczegółowe wymagania dotyczące formy złożenia podmiotowych środków dowodowych zostały określone w SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. W odniesieniu do warunków dotyczących kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający
się o udzielenie zamówienia, mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do
realizacji których te zdolności są wymagane.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które
roboty budowlane wykonają ci poszczególni wykonawcy.
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo
do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4. Pozostałe wymagania w tym zakresie zostały wskazane w SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Projektowane postanowienia umowy (PPU) stanowią Załącznik nr 7 do SWZ.
2. Warunki zmiany umowy zostały określone w PPU.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-05 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-05 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-03

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.07.2026
Termin składania ofert
05.08.2026 09:00
Wartość umowy
828 609 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 45000000-7 (Roboty budowlane) 45000000-7 - Roboty budowlane

Okres realizacji

3 miesiące