Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00406620

Zamawiający

GMINA WOLANÓW

Wolanów, Mazowieckie

NIP: 9482391296

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

62-005 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ Owińska 5240015630

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ (Owińska) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 21 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34144900-7)

Najniższa cena

122 752 PLN

Średnia cena

256 967 PLN

Najwyższa cena

469 768 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
REN-CAR Sp. z o.o. Rybnik 1 283 515 PLN 283 515 PLN
DELIK SP. Z O.O. Przeźmierowo 1 386 343 PLN 386 343 PLN
SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ Owińska 1 - -
W&J Wiśniewski Sp. z o. o. Mościska 1 - -
W&J Wiśniewski Sp. z o.o. Mościska 1 149 000 PLN -
WARO Sp. z o.o. Katowice 1 298 890 PLN 298 890 PLN
PUH ZDUNEK SP Z O.O. Gdańsk 1 122 752 PLN -
REN-CAR Sp. z o. o Rybnik 1 169 556 PLN 169 556 PLN
EXPRESS Sp. z o.o. sp. k. Kraków 1 469 768 PLN 469 768 PLN
Vip Car Sp. z o.o. Opole 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów

SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ -

2026-08-25 12:38:45Z

Zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Leśny”

REN-CAR Sp. z o.o. 283 515 PLN

2026-08-18 13:41:01Z

Dostawa dwóch fabrycznie nowych samochodów użytkowych o napędzie elektrycznym w ramach projektu „Rozbudowa ośrodka przetwarzania danych dla Resortu Finansów” finansowanego ze środków KPO

DELIK SP. Z O.O. 386 343 PLN

2026-08-11 12:59:32Z

Dostawa samochodu dostawczego elektrycznego dla Miejskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie

CARSED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 299 078 PLN

2026-08-03 07:45:28Z

Dostawa samochodów elektrycznych do nauki jazdy na potrzeby proj. ,,Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie żuromińskim ..." współfinansowanego z EFRR w ramach FEM 2021-2027

WARO Sp. z o.o. 298 890 PLN

2026-07-30 11:44:46Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan oraz pojazdu zasilanego benzyną lub olejem napędowym typu furgon.

PUH ZDUNEK SP Z O.O. 122 752 PLN

2026-07-13 09:38:50Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan

W&J Wiśniewski Sp. z o.o. 149 000 PLN

2026-06-30 13:49:43Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan

Budmat Auto 3 142 434 PLN

2026-06-30 13:49:43Z

Zakup elektrycznego samochodu na potrzeby wspólnej obsługi” zadanie inwestycyjne 2026/23.

REN-CAR Sp. z o. o 169 556 PLN

2026-06-15 14:20:21Z

Dostawa nowego samochodu elektrycznego.

SLT GROUP DARIUSZ LEWANDOWSKI 248 337 PLN

2026-06-11 08:33:53Z

Cała Polska — 128 przetargów

Min: 74 800 PLN Średnia: 285 080 PLN Max: 762 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLANÓW

1.2.) Oddział zamawiającego: URZĄD GMINY WOLANÓW

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224060

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Radomska 20

1.4.2.) Miejscowość: Wolanów

1.4.3.) Kod pocztowy: 26-625

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wolanow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wolanow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb216470-101a-4b18-8190-89a5d69feee3

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406620

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 20-62391

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

"Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów” Realizacja zadania w ramach programu: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent E – Zielona, inteligentna mobilność. Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy)

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

„Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów”. Szczegółowy zakres zamówienia Zamawiający zawarł w SWZ i załącznikach.
Identyfikator procedury: 56f9dd1a8df640ea825d25bd2f4f4e2d

3.9.) Główny kod CPV: 34144900-7 - Pojazdy elektryczne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

34121100-2 - Autobusy transportu publicznego

34144910-0 - Autobusy elektryczne

34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe

31158100-9 - Ładowarki do baterii

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-05-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5240015630

4.3.3.) Ulica: Obornicka 46, Bolechowo – Osiedle

4.3.4.) Miejscowość: Owińska

4.3.5.) Kod pocztowy: 62-005

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 14307306,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 85 – 282923

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-25

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużające się procedury administracyjne

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega §2 ust.1 umowy:
„Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu Przedmiot Umowy w terminie do dnia 31 lipca 2026 roku.
Terminy, w tym termin końcowy nie ulegną wydłużeniu, jeżeli instytucja dofinansowująca nie dopuści wydłużenia maksymalnego okresu kwalifikowania wydatków.
UWAGA:
Zgodnie z art. 436 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający, co do zasady, musi określić planowany termin zakończenia usługi, dostawy lub robót budowlanych, oraz w razie potrzeby, planowane terminy wykonania poszczególnych części usługi, dostawy lub roboty budowlanej, w dniach, tygodniach, miesiącach lub latach. Zamawiający może odstąpić od tej zasady, jeśli wykonanie zamówienia w konkretnej dacie jest uzasadnione obiektywną przyczyną, która nie zależy od niego.Zamawiający określa termin zakończenia realizacji zamówienia datą ze względu na otrzymaną dotację i warunki jej realizacji w ramach zadania „Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów”.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużające się procedury administracyjne

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega §2 ust.1 umowy:
„Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu Przedmiot Umowy w terminie do dnia
17 sierpnia 2026 roku.
Terminy, w tym termin końcowy nie ulegną wydłużeniu, jeżeli instytucja dofinansowująca
nie dopuści wydłużenia maksymalnego okresu kwalifikowania wydatków.
UWAGA:
Zgodnie z art. 436 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający, co do zasady, musi określić planowany termin zakończenia usługi, dostawy lub robót budowlanych, oraz w razie potrzeby, planowane terminy wykonania poszczególnych części usługi, dostawy lub roboty budowlanej, w dniach, tygodniach, miesiącach lub latach. Zamawiający może odstąpić od tej zasady, jeśli wykonanie zamówienia w konkretnej dacie jest uzasadnione obiektywną przyczyną, która nie zależy od niego.
Zamawiający określa termin zakończenia realizacji zamówienia datą ze względu na otrzymaną dotację i warunki jej realizacji w ramach zadania „Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów”.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 14307360,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w Sekcji V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY ust. 5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie dla numeru zmiany 1 i 2 Zamawiający zamieszcza dalszy opis dokonanych zmian:
Zmiana 1:
Zmianie ulega §2 ust. 2 umowy:
„Dostawę Przedmiotu Umowy uważa się za dokonaną w terminie, gdy podpisane zostaną przez Zamawiającego i Wykonawcę bez uwag, protokoły odbioru ilościowo - rzeczowego wszystkich Autobusów oraz protokoły odbioru ilościowo - rzeczowego wszystkich ładowarek, a w przypadku stwierdzenia podczas odbiorów nieprawidłowości bądź braków po podpisaniu przez Strony protokołów ich usunięcia. Zamawiający przewiduje dostawy i odbiory w następujących terminach: 1) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (pierwszy) w terminie do dnia 28.02.2026r. 2) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (drugi) w terminie do dnia 31.03.2026r. 3) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (trzeci) w terminie do dnia 30.04.2026r. Uwaga! Na uzasadniony wniosek Wykonawcy oraz po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego dopuszcza się możliwość zmiany terminów, o których mowa powyżej tj. w pkt 1) – 3), jednak nie dłużej niż o 14 dni. 4) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (czwarty) w terminie do dnia 31.05.2026r. 5) Dostawa, montaż i odbiór wszystkich ładowarek objętych przedmiotem Umowy w terminie do dnia 31.07.2026r”.
Zmianie ulega §4 ust.5 umowy:
„ Rozliczenie umowy nastąpi w częściach na podstawie prawidłowo wystawionych przez Wykonawcę faktur w następujący sposób:
1) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (pierwszy) w terminie do 28.02.2026r.
kwota netto 2 710 500,00 zł kwota
brutto 3 333 915,00 zł , co stanowi 23,3 % całkowitej wartości Umowy.
2) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (drugi) w terminie do 31.03.2026r.
kwota netto 2 710 500,00 zł
kwota brutto 3 333 915,00 zł, co stanowi 23,3 % całkowitej wartości Umowy.
3) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (trzeci) w terminie do 30.04.2026r.
kwota netto 2 710 500,00 zł
kwota brutto 3 333 915,00 zł, co stanowi 23,3 % całkowitej wartości Umowy.
4) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (czwarty) w terminie do 31.05.2026r.
kwota netto 2 710 500,00 zł
kwota brutto 3 333 915,00 zł, co stanowi 23,3 % całkowitej wartości Umowy.
5) Dostawa, montaż i odbiór wszystkich ładowarek objętych przedmiotem Umowy w terminie do 31.07.2026r.
kwota netto 790 000,00 zł
kwota brutto 971 700,00 zł, co stanowi 6,8 % całkowitej wartości Umowy”.
Zmiana 2:
Zmianie ulega §2 ust. 2 umowy:
„Dostawę Przedmiotu Umowy uważa się za dokonaną w terminie, gdy podpisane zostaną przez Zamawiającego i Wykonawcę bez uwag, protokoły odbioru ilościowo - rzeczowego wszystkich Autobusów oraz protokoły odbioru ilościowo - rzeczowego wszystkich ładowarek, a w przypadku stwierdzenia podczas odbiorów nieprawidłowości bądź braków po podpisaniu przez Strony protokołów ich usunięcia.
Zamawiający przewiduje dostawy i odbiory w następujących terminach:
1) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (pierwszy) w terminie do dnia 28.02.2026r.
2) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (drugi) w terminie do dnia 31.03.2026r.
3) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (trzeci) w terminie do dnia 30.04.2026r.
Uwaga! Na uzasadniony wniosek Wykonawcy oraz po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego dopuszcza się możliwość zmiany terminów, o których mowa powyżej tj. w pkt 1) – 3), jednak nie dłużej niż o 14 dni.
4) Dostawa i odbiór 1 sztuki autobusu (czwarty) w terminie do dnia 31.05.2026r.
5) Dostawa, montaż i odbiór wszystkich ładowarek objętych przedmiotem Umowy w terminie do dnia 17.08.2026r”.

Z uwagi na ograniczoną ilość znaków (tj. Maksymalna długość pola 4000) w informacjach dodatkowych Zamawiający nie zawarł dla zmiany 2 całego opisu dokonanych zmian.
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 34144900-7
34144900-7 (Pojazdy elektryczne) 34121100-2 (Autobusy transportu publicznego) 34144910-0 (Autobusy elektryczne) 34121400-5 (Autobusy niskopodłogowe) 31158100-9 (Ładowarki do baterii)