Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 188 888 PLN

Zakup busa do przewozu osób w ramach działalności Dziennego domu pomocy w Gminie Radzyń Chełmiński – II postępowanie.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00222043

Numer referencyjny: FE.271.1.7.2026

Zamawiający

GMINA MIASTO I GMINA RADZYŃ CHEŁMIŃSKI

pl. Towarzystwa Jaszczurczego 9

87-220 Radzyń Chełmiński, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8762308769

REGON: 871118655

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego samochodu do przewozu osób dysponującego łącznie z kierowcą 9 miejscami, z przystosowanym miejscem do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Wydłużony okres gwarancji 30%
Klauzula społeczna 10%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Toyota Sabaj Łódź Spółka Jawna Rzgów 7280003195

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Toyota Sabaj Łódź Spółka Jawna (Rzgów) Umowa podpisana 188 888 PLN 188 888 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób)

Najniższa cena

188 888 PLN

Średnia cena

218 229 PLN

Najwyższa cena

247 570 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Toyota Sabaj Łódź Spółka Jawna Rzgów 1 188 888 PLN 188 888 PLN
TOYOTA Jaworski Auto sp. z o.o. Autoryzowana Stacja Dealerska Toyota Motor Poland CO., LTD. Włocławek 1 - -
Europejskim Funduszem Leasingowym Spółka Akcyjna Wrocław 1 247 570 PLN 247 795 PLN
Evervan Sp. z o.o. Zamiany 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 113 przetargów

Min: 95 000 PLN Średnia: 249 075 PLN Max: 892 786 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup busa do przewozu osób w ramach działalności
Dziennego domu pomocy w Gminie Radzyń Chełmiński – II postępowanie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO I GMINA RADZYŃ CHEŁMIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118655

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Towarzystwa Jaszczurczego 9

1.5.2.) Miejscowość: Radzyń Chełmiński

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-220

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 56 688 60 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@radzynchelminski.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.radzynchelminski.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup busa do przewozu osób w ramach działalności
Dziennego domu pomocy w Gminie Radzyń Chełmiński – II postępowanie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-05fccd73-3b3f-42d9-9657-0026ff3cfc25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222043

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00079233/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup busa do przewozu osób w ramach działalności Dziennego domu pomocy w Gminie Radzyń Chełmiński.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zamawiający informuje, że zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działania 08.24 Usługi społeczne i zdrowotne.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/radzynchelminski

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie internetowej:
https://platformazakupowa.pl/pn/radzynchelminski .

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie Internetowej Platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open Nexus Sp. z o.o., zwanej dalej Platforma.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje na temat obowiązku informacyjnego z art. 13 lub 14 RODO znajdują się w załączniku nr 5 i 7 do SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje na temat obowiązku informacyjnego z art. 13 lub 14 RODO znajdują się w załączniku nr 5 i 7 do SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: FE.271.1.7.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego samochodu do przewozu osób dysponującego łącznie z kierowcą 9 miejscami, z przystosowanym miejscem do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku.

Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

34114400-3 - Minibusy

34110000-1 - Samochody osobowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1) Cena - waga 60 pkt
Kryterium „cena” (C) będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez
wykonawcę w Formularzu oferty. Ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru
C = (Cn/Co) x 60% x 100
gdzie:
C - ilość punktów przyznanych wykonawcy w kryterium cena
Cn - najniższa zaoferowana cena spośród ofert nie podlegających odrzuceniu
Co – cena zaoferowana w ofercie badanej
Maksymalna liczba punktów jaką może uzyskać wykonawca w kryterium „cena” wynosi 60 pkt
2) Wydłużony okres gwarancji – waga 30 pkt
Kryterium „wydłużony okres gwarancji " (G) będzie rozpatrywane na podstawie okresu gwarancji zgodnie z poniższym
Wykonawca, który zaoferuje okres gwarancji na okres 5 lat licząc od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego przez obie
strony w kryterium „ okres gwarancji” otrzyma dodatkowo 15 pkt.;
Wykonawca, który zaoferuje okres gwarancji na okres 7 lat licząc od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego przez obie
strony w kryterium „ okres gwarancji” otrzyma dodatkowo 30 pkt.;
Termin gwarancji za wady powinien zostać podany w latach, przy czym wykonawca nie może zaproponować terminów innych niż
wskazane powyżej.
Jeżeli wykonawca nie zaproponuje dłuższego okresu gwarancji za wady niż 3 lata wówczas zamawiający nie przyzna takiej ofercie
żadnych punktów w ramach tego kryterium, a jeżeli zaproponuje okres krótszy niż 3 lata zamawiający dokona odrzucenia takiej oferty. W przypadku zaproponowania dłuższego niż 7 lat okresu gwarancji, zamawiający przyzna ofercie maksymalną liczbę
punktów w tym kryterium, tj. 30 pkt.
Maksymalna liczba punktów jaką może uzyskać wykonawca w kryterium „wydłużony okres gwarancji” wynosi 30 pkt
3) Klauzula społeczna ( KS) waga – 10 pkt.
Wykonawca, który zaoferuje, że do wykonania zamówienia zatrudni minimum 1 osobę należącą do minimum 1 z podanych w art. 94
ust. 1 Pzp grup osób w kryterium Klauzula społeczna otrzyma dodatkowo 10 pkt.
Zatrudnienie musi nastąpić na cały okres realizacji zamówienia nie później niż w terminie 5 dni od dnia udzielania zamówienia w
sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 oraz z 2024 r. poz. 878 i
1222) w pełnym wymiarze czasu pracy. W przypadku wygaśnięcia lub zakończenia stosunku pracy przed zakończeniem okresu
realizacji zamówienia, wykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia na to miejsce innej osoby z ww. grup osób na pozostały okres
realizacji zamówienia.
2. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z największą ilością punktów, stanowiących sumę punktów, przyznanych w każdym z
ww. kryteriów, obliczonych wg wzoru:
S = C + G + KS
S - ocena oferty w punktach (suma)
C – liczba punktów za kryterium „cena”
G – liczba punktów za kryterium „wydłużony okres gwarancji”
KS – liczba punktów za kryterium „ klauzula społeczna”

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużony okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 30,00

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.) Nazwa kryterium: Klauzula społeczna

4.3.6.) Waga: 10,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp – Załącznik nr 2 do SWZ.
2. Oświadczenie, o którym mowa powyżej stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie o którym mowa powyżej składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia.

4. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających: brak podstaw wykluczenia, tj.: oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego – Załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, powyższy podmiotowy środek dowodowy składa każdy z wykonawców odrębnie.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

- Załącznik nr 5 – Klauzule informacyjne RODO;
- Załącznik nr 7 - Klauzule informacyjne RODO.
Jeżeli dotyczy:
- Załącznik nr 6 - OŚWIADCZENIE WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAMÓWIENIE.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w formie konsorcjum, spółki cywilnej). Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie – Załącznik nr 6, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; pełnomocnictwo musi zostać złożone wraz z ofertą.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, wykonawcy ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli zamawiający go żąda.
4. Przed zawarciem umowy w sprawie udzielenia zamówienia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą zobowiązani przedstawić zamawiającemu kopię umowy regulującą współpracę tych wykonawców.
5. Składając ofertę wspólnie (art. 58 Pzp) przez dwóch lub więcej wykonawców należy wpisać ich dane z zaznaczeniem słowa np. „konsorcjum”, tak aby z treści tego zapisu jednoznacznie wynikało, kto składa ofertę.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Ewentualne zmiany umowy zostały przewidziane we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-05-07 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/radzynchelminski tj. na stronie prowadzonego postępowania.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-05-07 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-06-06

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wykluczy wykonawców, w stosunku do których zachodzi
którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w
zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
(Dz.U.2025.514 z późn. zm.).
2. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wykluczy wykonawców, w stosunku do których zachodzi
którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 5k Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 roku dotyczące
środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1 z
późn. zm.).
3. Z postępowania o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 108 ust. 1 Pzp zamawiający wykluczy, z zastrzeżeniem art. 110
ust. 2 Pzp.
2026-04-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
29.04.2026
Termin składania ofert
07.05.2026 07:00
Wartość umowy
188 888 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób
34115200-8 (Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób) 34114400-3 (Minibusy) 34110000-1 (Samochody osobowe) 34114400-3 - Minibusy 34110000-1 - Samochody osobowe

Okres realizacji

do 2026-05-31