Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 283 515 PLN

Zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Leśny”

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00341360

Numer referencyjny: 06/ZP/2026

Zamawiający

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ LEŚNY

ul. Tułowicka 3

01-974 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 1180133104

REGON: 000296644

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Leśny”

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji mechanicznej/produkcyjnej (na pojazd, usterki i awarie wynikające z wadliwej produkcji lub montażu, na lakier i perforację karoserii) minimum 36 miesięcy lub do 100 000 km 20%
Okres gwarancji na pojemność baterii trakcyjnej, z zachowaniem co najmniej 70% pojemności nominalnej minimum 96 miesięcy lub 160 000 km 20%

Dokumenty zamówienia

Załącznik nr 2- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Załącznik nr 2- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.pdf

Załącznik nr 3- zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby

Załącznik nr 3- zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby.pdf

Załącznik nr 4- oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, o braku podstaw do wykluczenia oraz o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

Załącznik nr 4- oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, o braku podstaw do wykluczenia oraz o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.pdf

Załącznik nr 9- projekt umowy

Załącznik nr 9- projekt umowy .pdf

Załącznik nr 7- oświadczenie o aktualności informacji złożonych w oświadczeniu wstępnym

Załącznik nr 7- oświadczenie o aktualności informacji złożonych w oświadczeniu wstępnym .pdf

Załącznik nr 5 - oświadczenie o podziale obowiązków (podmioty wspólne)

Załącznik nr 5 - oświadczenie o podziale obowiązków (podmioty wspólne).pdf

Załącznik nr 8- wykaz dostaw

Załącznik nr 8- wykaz dostaw.pdf

Załącznik nr 11- OPZ

Załącznik nr 11- OPZ.pdf

Załącznik nr 1- formularz ofertowy

Załącznik nr 1- formularz ofertowy.pdf

SWZ 06/ZP/2026

SWZ_zakup_samochodu_elektrycznego.pdf

Załącznik nr 6- oświadczenie dot. grupy kapitałowej

Załącznik nr 6- oświadczenie dot. grupy kapitałowej .pdf

Załącznik nr 10 - klauzula dotycząca ochrony danych osobowych

Załącznik nr 10 - klauzula dotycząca ochrony danych osobowych.pdf

Pytania Wykonawcy - Odpowiedzi Zamawiającego

Pytania Wykonawcy Odpowiedzi Zamawiającego.pdf

Pytania Wykonawcy II - Odpowiedzi Zamawiającego II

Pytania Wykonawcy II Odpowiedzi Zamawiającego II.pdf

Informacja o zamierzonej kwocie

Informacja o zamierzonej kwocie.pdf

Informacja z otwarcia ofert

Informacja_z_otwarcia_ofert.pdf

Informacja o wyborze oferty

Informacja o wyborze oferty.pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
REN-CAR Sp. z o.o. Rybnik 270532271

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 REN-CAR Sp. z o.o. (Rybnik) Umowa podpisana 283 515 PLN 283 515 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 21 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34144900-7 - Pojazdy elektryczne)

Najniższa cena

122 752 PLN

Średnia cena

256 967 PLN

Najwyższa cena

469 768 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
REN-CAR Sp. z o.o. Rybnik 1 283 515 PLN 283 515 PLN
DELIK SP. Z O.O. Przeźmierowo 1 386 343 PLN 386 343 PLN
SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ Owińska 1 - -
W&J Wiśniewski Sp. z o. o. Mościska 1 - -
W&J Wiśniewski Sp. z o.o. Mościska 1 149 000 PLN -
WARO Sp. z o.o. Katowice 1 298 890 PLN 298 890 PLN
PUH ZDUNEK SP Z O.O. Gdańsk 1 122 752 PLN -
REN-CAR Sp. z o. o Rybnik 1 169 556 PLN 169 556 PLN
EXPRESS Sp. z o.o. sp. k. Kraków 1 469 768 PLN 469 768 PLN
Vip Car Sp. z o.o. Opole 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów

SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ -

2026-08-25 12:38:45Z

Zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Leśny”

REN-CAR Sp. z o.o. 283 515 PLN

2026-08-18 13:41:01Z

Dostawa dwóch fabrycznie nowych samochodów użytkowych o napędzie elektrycznym w ramach projektu „Rozbudowa ośrodka przetwarzania danych dla Resortu Finansów” finansowanego ze środków KPO

DELIK SP. Z O.O. 386 343 PLN

2026-08-11 12:59:32Z

Dostawa samochodu dostawczego elektrycznego dla Miejskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie

CARSED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 299 078 PLN

2026-08-03 07:45:28Z

Dostawa samochodów elektrycznych do nauki jazdy na potrzeby proj. ,,Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie żuromińskim ..." współfinansowanego z EFRR w ramach FEM 2021-2027

WARO Sp. z o.o. 298 890 PLN

2026-07-30 11:44:46Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan oraz pojazdu zasilanego benzyną lub olejem napędowym typu furgon.

PUH ZDUNEK SP Z O.O. 122 752 PLN

2026-07-13 09:38:50Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan

W&J Wiśniewski Sp. z o.o. 149 000 PLN

2026-06-30 13:49:43Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan

Budmat Auto 3 142 434 PLN

2026-06-30 13:49:43Z

Zakup elektrycznego samochodu na potrzeby wspólnej obsługi” zadanie inwestycyjne 2026/23.

REN-CAR Sp. z o. o 169 556 PLN

2026-06-15 14:20:21Z

Dostawa nowego samochodu elektrycznego.

SLT GROUP DARIUSZ LEWANDOWSKI 248 337 PLN

2026-06-11 08:33:53Z

Cała Polska — 128 przetargów

Min: 74 800 PLN Średnia: 285 080 PLN Max: 762 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Leśny”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ LEŚNY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000296644

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tułowicka 3

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-974

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22/834 20 17

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.dpslesny@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dps-lesny.waw.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Leśny”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-05d8e7cd-c957-4627-87d4-7b7341c5bae3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341360

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060888/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej "Leśny"

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-05d8e7cd-c957-4627-87d4-7b7341c5bae3

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia, komunikacja między Zamawiającym,
a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy e-Zamówienia.
2. Wszelkie dokumenty do postępowania należy składać, za pomocą platformy e-Zamówienia. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415).
3. Zgodnie z art. 67 ustawy p. z. p., Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z platformy e-Zamówienia za pośrednictwem, której Wykonawcy będą składać oferty:
1) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu »Wykonawca« na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa »Regulamin Platformy e-Zamówienia«, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce »Centrum Pomocy«.
2) Możliwość korzystania w postępowaniu z »Formularzy do komunikacji« w pełnym zakresie wymaga posiadania konta »Wykonawcy« na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z »Formularzy do komunikacji« służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia (dotyczy w szczególności SWZ) wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
3) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce »Komunikacja«
4. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania.
5. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ zgodnie z art. 284 ust. 1 p. z. p.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Opisany szczegółowo w SWZ Rozdział II Ochrona Danych Osobowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 06/ZP/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Leśny”

4.2.6.) Główny kod CPV: 34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Opisany szczegółowo w SWZ Rozdział XX. OPIS KRYTERIÓW OCENY OFERT, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji mechanicznej/produkcyjnej (na pojazd, usterki i awarie wynikające z wadliwej produkcji lub montażu, na lakier i perforację karoserii) minimum 36 miesięcy lub do 100 000 km

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji na pojemność baterii trakcyjnej, z zachowaniem co najmniej 70% pojemności nominalnej minimum 96 miesięcy lub 160 000 km

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale X SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego dotyczące:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym- Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie,
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów- Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w powyższym zakresie,
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej- Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w powyższym zakresie,
d) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonał należycie co najmniej jedną dostawę pojazdu elektrycznego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto.
2. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunków przez Wykonawców.
4. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne przeprowadzona będzie w oparciu o złożone przez wykonawców oświadczenia i dokumenty zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia”.
5. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi załącznik nr 4 do SWZ.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ),
b) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
c) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (załączniku nr 2 do SWZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz w art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 i pkt 10 oraz w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r., poz. 514) - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ,

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: wykaz dostaw (wzór stanowi załącznik nr 8 do SWZ) potwierdzających spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w dziale VIII ust. 1 lit. d SWZ, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat (liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

11. Jako załączniki do oferty Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 2 do SWZ) składane, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym,
2) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie,
3) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
4) w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zamawiający żąda od wykonawcy złożenia wraz z ofertą odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, przy czym, Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów,
5) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych,
6) pełnomocnictwo, o którym mowa w dziale XII ust. 1 SWZ - w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, (pełnomocnictwo, podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli każdego ze wspólników).
7) w odniesieniu do warunku udziału w postępowaniu dotyczącego doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają dostawę, do realizacji której te zdolności są wymagane - w takim przypadku Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, że dostawa zostanie wykonana przez poszczególnych wykonawców (wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ).
8) zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa – w sytuacji, gdy oferta lub inne dokumenty składane w toku postępowania będą zawierały tajemnicę przedsiębiorstwa, Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzega, że nie mogą być one udostępniane, oraz wykazuje, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (jeżeli dotyczy).
9) oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 Ustawy – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ,
10) dowód wniesienia wadium.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 4 200,00 zł (słownie: cztery tysiące dwieście złotych i zero groszy).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98).
Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w City Banku nr rachunku 87 1030 1508 0000 0005 5008 6085 z dopiskiem "Wadium – Zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla DPS „Leśny” – nr postęp. 06/ZP/2026.”

UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XV ust.11 pkt 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, jaki zakres zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6. Z zobowiązania lub innych dokumentów potwierdzających udostępnienie zasobów przez inne podmioty musi bezspornie i jednoznacznie wynikać w szczególności:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby,
2) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia,
3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunku udziału w postępowaniu dotyczącego doświadczenia, zrealizuje dostawę, którą wskazana zdolność dotyczy.
7. Dla swej skuteczności zobowiązanie musi zostać złożone przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu udostępniającego zasoby w powyższym zakresie. Zobowiązanie złożone przez osobę nieuprawnioną nie dowodzi udostępnienia zasobu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Opisany szczegółowo w SWZ Rozdział XXIV. INFORMACJE O TREŚCI ZAWIERANEJ UMOWY ORAZ MOŻLIWOŚCI JEJ ZMIANY

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-22 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-22 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
1) Cena brutto waga kryterium 60%
2) Okres gwarancji mechanicznej/produkcyjnej (na pojazd, usterki i awarie wynikające z wadliwej produkcji lub montażu, na lakier i perforację karoserii) minimum 36 miesięcy lub do 100 000 km - waga kryterium 20 %
3) Okres gwarancji na pojemność baterii trakcyjnej, z zachowaniem co najmniej 70% pojemności nominalnej minimum 96 miesięcy lub 160 000 km - waga kryterium 20%
2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
14.07.2026
Termin składania ofert
22.07.2026 09:00
Wartość umowy
283 515 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34144900-7 - Pojazdy elektryczne
34144900-7 (Pojazdy elektryczne)

Okres realizacji

4 miesiące