Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Zakup i dostawa fabrycznie nowego autobusu 19 osobowego dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami wraz z opcją

Rozstrzygnięty Dostawy 2025/BZP 00564480

Numer referencyjny: ZP 271.24.2025.AOR

Zamawiający

Gmina Linia

Turystyczna

84-223 Linia, Pomorskie

NIP: 5882422124

REGON: 191675327

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego autobusu 19 osobowego dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami wraz z opcją. 2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) obejmującego zakup i dostawę fabrycznie nowego autobusu 19 osobowego dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami; 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego (dalej jako: Opcja) obejmującego zakup i dostawę wraz z montażem, w pełni kompatybilnej z autobusem, windy dla osób niepełnosprawnych, na warunkach określonych w OPZ oraz w Umowie. 3. Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: 1) OPZ, stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ, 2) PPU, stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Rodzaj skrzyni biegów 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE BUS SERVICE JERZY JAN BIEDULEWICZ Augustów 8461077364

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE BUS SERVICE JERZY JAN BIEDULEWICZ (Augustów) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 8 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34121000-1 - Autobusy i autokary)

Najniższa cena

206 871 PLN

Średnia cena

414 506 PLN

Najwyższa cena

515 370 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Biedulewicz Jerzy Jan Przedsiębiorstwo Usługowe Bus Service Augustów 2 500 364 PLN 500 364 PLN
BALTICBUS Sp. z o.o. Szczecin 1 515 370 PLN 515 370 PLN
TRUCK IMPORT-EXPORT WYNAJEM SPÓŁKA Z O.O. Warszawa 1 435 420 PLN 435 420 PLN
ABP BUS & COACH Sp. z o.o. Słupsk 1 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE BUS SERVICE JERZY JAN BIEDULEWICZ Augustów 1 - -
TRUCK IMPORT – EXPORT WYNAJEM SP. Z O.O. Warszawa 1 206 871 PLN 206 871 PLN
ITS System Sp. z o.o. Siechnice 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 108 przetargów

Min: 750 PLN Średnia: 531 193 PLN Max: 934 800 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup i dostawa fabrycznie nowego autobusu 19 osobowego dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami wraz z opcją

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Linia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675327

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Turystyczna

1.5.2.) Miejscowość: Linia

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-223

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: f.europejskie@gminalinia.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminalinia.com.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa fabrycznie nowego autobusu 19 osobowego dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami wraz z opcją

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc36bb97-d191-425b-8fa7-32ab22a39b9b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00564480

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00058749/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Zakup autobusu 19 osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych w tym uczniów

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminalinia.ezamawiajacy.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu, w szczególności składanie ofert, wszelkich oświadczeń,
wniosków, zawiadomień, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów między Zamawiającym a Wykonawcą, z
uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu Platformy Zakupowej Zamawiającego:
https://gminalinia.ezamawiajacy.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Ogólne zasady korzystania z Platformy,
z zastrzeżeniem ust. 2
1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Platformy na subdomenie
https://gminalinia.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet, lub https://oneplace.marketplanet.pl;
2) Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl,
gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując
kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje
regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”;
3) rejestracja konta następuje poprzez:
a) kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub
b) jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych;
4) po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu.
2. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej
przeglądarki internetowej;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;
4) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
3. Zamawiający dopuszcza przesyłanie plików o wielkości do 2 GB.
4. Zalecenia Zamawiającego dotyczące:
1) kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
a) dla dokumentów w formacie .pdf zaleca się podpis formatem PAdES (PDF Advanced Electronic Signature),
b) dla dokumentów w formacie innym niż .pdf zaleca się podpis formatem XAdES (XML Advanced Electronic Signature);
2) podpisu zaufanego:
a) wielkość pliku nie może przekraczać 10 MB,
b) dla dokumentów w formacie .pdf zaleca się podpis formatem PAdES; Podpisany plik ma rozszerzenie .pdf,
c) dla dokumentów w formacie innym niż .pdf zaleca się podpis formatem XAdES. Podpisany plik ma rozszerzenie .xml;
3) podpisu osobistego:
a) w przypadku wykorzystania aplikacji eDO Atp (obsługuje tylko dokumenty w formacie .pdf) na telefonach z obsługą technologii
NFC wielkość dokumentów nie może przekroczyć 5MB,
b) dla dokumentów w formacie .pdf zaleca się podpis wewnętrzny otoczony;
c) dokumenty w formacie innym niż .pdf zaleca się podpisywać podpisem zewnętrznym lub otaczającym;
4) Po podpisaniu plików a przed ich załączeniem na Platformę zaleca się dokonanie weryfikacji kompletności i poprawności
wszystkich złożonych podpisów (w szczególności gdy dokument został podpisany przez kilku reprezentantów lub przy wykorzystaniu
różnych podpisów). W przypadku korzystania z wariantu składania podpisów zewnętrznych konieczne jest załączenie na Platformę
dwóch plików, tj. pliku podpisywanego i pliku zawierającego podpis.
5. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:
1) plik/pliki oferty załączony/e przez Wykonawcę na Platformie i zapisany/e, widoczny/e jest/są na Platformie jako zaszyfrowany/e –
format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku/ów dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie
terminu otwarcia ofert;
2) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego
serwera synchronizowanego z Głównym Urzędem Miar, który udostępnia poprzez Internet usługę umożliwiającą synchronizację
czasu w systemach komputerowych z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP 271.24.2025.AOR

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego autobusu 19 osobowego dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami wraz z opcją.
2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
1) wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) obejmującego zakup i dostawę fabrycznie nowego autobusu 19 osobowego dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami;
2) wykonanie zamówienia opcjonalnego (dalej jako: Opcja) obejmującego zakup i dostawę wraz z montażem, w pełni kompatybilnej z autobusem, windy dla osób niepełnosprawnych, na warunkach określonych w OPZ oraz w Umowie.
3. Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
1) OPZ, stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ,
2) PPU, stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34121000-1 - Autobusy i autokary

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1. Wykonanie zamówienia opcjonalnego (dalej jako: Opcja) obejmuje zakup i dostawę wraz z montażem, w pełni kompatybilnej z autobusem stanowiącym zamówienie podstawowe, windy dla osób niepełnosprawnych, na warunkach określonych w OPZ oraz w Umowie oraz w ust. 2 i 3.
2. Zamawiający w trakcie realizacji Przedmiotu zamówienia przewiduje skorzystanie z prawa opcji, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
3. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z Opcji w trakcie trwania umowy na realizację Przedmiotu zamówienia lecz nie później niż w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy. Zamawiający może nie skorzystać z Opcji, a Wykonawcy z tego tytułu nie będzie przysługiwało żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego. Termin wykonania Opcji jest równy terminowi wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie lub Wieloletniej Prognozie Finansowej Zamawiającego, w wysokości odpowiadającej uruchamianemu zakresowi Opcji.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Rodzaj skrzyni biegów

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być dołączone do oferty.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienia przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian do postanowień umowy, w szczególności terminu realizacji
Przedmiotu Umowy, zakresu świadczenia, sposobu realizowania Przedmiotu Umowy oraz wynagrodzenia Wykonawcy. Ze
względu na ograniczenia ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający informuje, że rodzaj i zakres zmian umowy
został szczegółowo opisany w § 10 Załącznika nr 3 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy )

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-12-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć na platformie zakupowej pod adresem: https://gminalinia.ezamawiający.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-12-09 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2025-11-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.11.2025
Termin składania ofert
09.12.2025 09:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34121000-1 - Autobusy i autokary
34121000-1 (Autobusy i autokary)

Okres realizacji

120 dni