Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 569 809 PLN
„Zakup i dostawa fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym w formie leasingu operacyjnego”
Zamawiający
"MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Obrońców Pokoju 2A
58-540 Karpacz, Dolnośląskie
NIP: 6112732094
REGON: 022269127
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| mLeasing Sp. z o.o. | WARSZAWA | 5260212925 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | mLeasing Sp. z o.o. (WARSZAWA) | Umowa podpisana | 569 809 PLN | 569 809 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34921100-0)
Najniższa cena
430 500 PLN
Średnia cena
500 155 PLN
Najwyższa cena
569 809 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Firma Handlowo-Usługowa DAMIAN Damian Czeszyk Witaszyczki | 2 | - | - |
| HAKO POLSKA Sp. z o.o. Kraków | 2 | 430 500 PLN | 430 500 PLN |
| mLeasing Sp. z o.o. WARSZAWA | 1 | 569 809 PLN | 569 809 PLN |
| EKOCEL Sp. z o.o. Rekowo Górne | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa fabrycznie nowej zamiatarki uliczno-chodnikowej wielofunkcyjnej przystosowanej do całorocznego utrzymania terenów komunalnych
2026-07-29 10:45:24Z
„Zakup i dostawa fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym w formie leasingu operacyjnego”
2026-07-07 11:24:41Z
"Zakup zamiatarki samojezdnej dla ZDP w Bolesławcu”
2026-07-06 08:25:43Z
Dostawa fabrycznie nowej zamiatarki uliczno-chodnikowej wielofunkcyjnej przystosowanej do całorocznego utrzymania terenów komunalnych
2026-06-17 05:43:57Z
Zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej
2026-04-30 06:41:40Z
Zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej
2026-04-01 06:30:28Z
Cała Polska — 45 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327728 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup i dostawa fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym w formie leasingu operacyjnego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: "MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 022269127
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 2A
1.5.2.) Miejscowość: Karpacz
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-540
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 757619431
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzgk-karpacz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mzgk-karpacz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.mzgk-karpacz.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Spółka komunalna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Usługi komunalne, gospodarka wodna i ściekowa oraz gospodarka mieszkaniowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup i dostawa fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym w formie leasingu operacyjnego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0bffc035-641e-11ed-abdb-a69c1593877c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327728
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00437659/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/3/2022-P
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 569809,12 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę do siedziby Zamawiającego (Karpacz 58-540, ul. Obrońców Pokoju 2a, woj. Dolnośląskie, Polska) i sfinansowanie w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym. Zamiatarka wraz z osprzętem musi być fabrycznie nowa, produkowana seryjnie (a nie przygotowana jedynie dla potrzeb tego postępowania).
Rok produkcji - nie starszy niż 2022
Zamiatarka podciśnieniowa z układem recyrkulacji wody
DMC – do 3,5 tony
Konstrukcja przegubowa
Wymiary zamiatarki wraz z zespołem zamiatającym dwu szczotkowym:
o Wysokość – maksymalnie - 2000 mm ( bez światła sygnalizacyjnego )
o Szerokość – maksymalnie - 1300 mm ( szerokość nośnika narzędzi )
o Długość – maksymalnie - 4600 mm
Rozstaw osi – maksymalnie 1800 mm – kryterium oceny oferty
Podwozie 4 kołowe, napęd hydrostatyczny na 4 koła
Wysokość pokonywania krawężników – minimum 150 mm
Pojazd wolnobieżny nie wymagający rejestracji
Minimalna prędkość transportowa – 25 km/h
Dokumenty umożliwiające poruszanie się pojazdu po drogach publicznych
Rozmiar opon min R 16 M+S
Silnik Diesel – moc minimalna – 55 kW
Emisja spalin – minimum Stage V
Kabina zamknięta, oszklona, ogrzewana i klimatyzowana, radioodbiornik
Siedzenie umieszczone centralnie, zawieszone pneumatycznie lub hydraulicznie, regulowane
Kolor - intensywny pomarańcz ( kolor ogólnie uznany za kolor maszyn komunalnych )
Podgrzewane lusterka
Oświetlenie LED zgodne z przepisami prawo o ruchu drogowym
Światło i akustyczny sygnał cofania
Poziom ciśnienia akustycznego (LpA) zgodnie z dyrektywą 2006/42/WE i zgodnie z normą DIN EN ISO 11201 w normalnych warunkach pracy przy 1600 obr./min - max - 72 dB(A)
Zespół zamiatający dwu szczotkowy – regulacja szczotek z kabiny operatora w zakresie: sze-rokość zamiatania, niezależne wychylenie mierzone od osi pojazdu w płaszczyźnie poziomej każdej ze szczotek, prędkości obrotowej (funkcja dodatkowa) - kryterium oceny oferty
Szerokość zamiatania – co najmniej - 2200 mm
Średnica szczotek – co najmniej 850 mm
Średnica zawracania pomiędzy krawężnikami – maksymalnie 6000 mm – kryterium oceny oferty
System szybkiej zmiany narzędzi, dotyczy narzędzi montowanych z przodu jak i z tyłu pojaz-du, bez konieczności użycia kluczy lub innych narzędzi
Szerokość dyszy ssącej – co najmniej 500 mm
Średnica kanału ssącego – co najmniej 180 mm, kanał ssący zamontowany na pojeździe w linii prostej od dyszy ssącej do wyrzutu w zbiorniku, w taki sposób, aby w pozycji roboczej nie wystawał poza obrys pojazdu, brak konieczności demontażu kanału ssącego przy wykorzysta-niu pojazdu do prac zimowych (pług, posypywarka)
Klapa dużych śmieci sterowana z kabiny operatora
Możliwość obserwacji dyszy ssącej z kabiny kierowcy
Zbiornik na nieczystości – minimum 1500 litrów pojemności nominalnej zgodnie z EN 15429, ( potwierdzenie ) wykonany z materiału odpornego na korozję i ścieranie, kiprowanie hydrau-liczne,
Wysokość opróżniania zbiornika minimum 1400 mm
Wąż do grawitacyjnego spuszczania wody ze zbiornika na nieczystości
Ładowność zbiornika zamiatarki – co najmniej 1000 kg
Zbiornik wody czystej – minimum 180 litrów
Przyłącze do hydrantu do napełniania zbiornika wody czystej
Ręczny wąż ssawny teleskopowy: długość minimum 3,5 m, średnica minimum 125 mm, ( do-stosowany do pracy po obu stronach maszyny, z uchwytem, chowany po zakończeniu pracy )
Myjka wysokociśnieniowa montowana z tyłu pojazdu, wydajność min. 10 l/min; 100 bar, wy-posażona w pistolet ręczny natryskowy z wężem min. 10 m.
Certyfikat PM 2,5; PM 10 – potwierdzenie EUnited ( certyfikat )
Gwarancja co najmniej 36 miesięcy licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu od-bioru przedmiotu umowy.
Bezpłatne przeszkolenie dwóch wskazanych przez Zamawiającego pracowników w zakresie obsługi i konserwacji przedmiotu zamówienia
Termin dostawy – 30 dni – kryterium oceny oferty
Pług odśnieżny dwulemieszowy – szerokość 145 – 160 cm, wysokość 60 – 80 cm
Dodatkowa para szczotek mieszanych
Możliwość współpracy z następującym osprzętem: (nie jest wymagana dostawa):
o Urządzenie do szorowania na mokro z odsysaniem i recyrkulacją wody brudnej, listwa zbierająca pomiędzy szczotkami a kołami pojazdu, szerokość robocza ca najmniej 1200 mm
o Możliwość holowania przyczepy o DMC co najmniej 2000 kg
o Urządzenie do ciśnieniowego spłukiwania i podlewania o pojemności co najmniej 1200 litrów, ciśnienie co najmniej 6 barów, wydajność co najmniej 60 litrów na minutę, wąż co najmniej 30 metrów
Informacje dodatkowe:
o Reakcja serwisu gwarancyjnego do 3 dni roboczych od momentu zgłoszenia
o Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w dniu przekazania przedmiotu zamówienia:
instrukcję w języku polskim
katalog części zamiennych w formie obrazkowo numerycznej jako katalog książkowy bądź w formie elektronicznej, na nośniku cyfrowym lub na portalu Dostawcy,
kartę gwarancyjną
certyfikat PM 2,5; PM10
4.2. Wymagania dotyczące leasingu operacyjnego:
4.2.1. Okres trwania umowy: 48 miesięcy
Forma leasingu: operacyjny;
Waluta leasingu: PLN;
Opłata wstępna: 5%;
Opłata końcowa: 20%;
Oprocentowanie stałe na cały okres trwania umowy;
Nie przewiduje się żadnych dodatkowych kosztów po stronie Zamawiającego, w szczególności opłat manipulacyjnych, kosztów transportu czy opłat rejestracji pojazdu;
4.2.2. Zamawiający akceptuje Tabele Opłat i Prowizji obowiązujące u finansującego.
4.2.3. Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy leasingu i ogólnych warunków umowy leasingowej na wzorze stosowanym przez finansującego z zastrzeżeniem, że postanowienia zawarte w SWZ zostaną uwzględnione w umowie leasingowej. Wykonawca załączy do oferty wzór umowy leasingu wraz z ogólnymi warunkami leasingu.
4.2.4. Wykonawca nie będzie żądał zabezpieczenia umowy leasingu w postaci weksla In blanco.
4.2.5. Koszty ubezpieczenia OC, AC i NNW leżą po stronie Zamawiającego. Zamawiający będzie zobowiązany przedstawić Wykonawcy coroczne polisy OC, AC i NNW.
4.3. Nazwy i kody przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym
4.5.3.) Główny kod CPV: 34921100-0 - Zamiatarki drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 569809,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 569809,12 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 569809,12 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: mLeasing Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260212925
7.3.3) Ulica: Prosta 18
7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA
7.3.5) Kod pocztowy: 00-850
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 569809,12 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-03-27Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 07.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość szacunkowa
- 569 809 PLN
- Wartość umowy
- 569 809 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE