Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 139 500 PLN

„Zakup i dostawa sprzętu mechanicznego do Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku” – część I

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00141673

Numer referencyjny: Zp.272.11.2026

Zamawiający

Powiat Kraśnicki

Aleja Niepodległości 20

23-204 Kraśnik, Lubelskie

NIP: 7151716935

REGON: 431019490

Opis przedmiotu zamówienia

„Zakup i dostawa sprzętu mechanicznego do Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku – część I” w ramach Projektu pn.: „Adaptacja pomieszczeń oraz doposażenie pracowni ZS nr 3 w Kraśniku do potrzeb kształcenia zawodowego”, umowa nr FELU.07.03-IZ.00-0004/24-00 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Przedmiot zmówienia obejmuje 53 pozycje. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 20%
Termin realizacji 15%
Aspekty społeczne 5%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Helena Ogłoza Investment Kielce 6571356673

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Helena Ogłoza Investment (Kielce) Umowa podpisana 139 500 PLN 139 500 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)

Najniższa cena

36 299 PLN

Średnia cena

97 370 PLN

Najwyższa cena

139 500 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PHU BMS Sp. J. Z. Bielecki Kwidzyn 2 116 311 PLN 116 311 PLN
Helena Ogłoza Investment Kielce 2 139 500 PLN 139 500 PLN
METALZBYT-HURT SP. Z O.O. MIĘDZYRZECZE DOLNE 1 36 299 PLN 36 299 PLN
Intelimedical Poland Sp.z o.o. Olsztyn 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 28 przetargów

Min: 36 299 PLN Średnia: 356 226 PLN Max: 848 700 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Zakup i dostawa sprzętu mechanicznego do Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku” – część I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kraśnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019490

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Niepodległości 20

1.5.2.) Miejscowość: Kraśnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-204

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatkrasnicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-krasnicki/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup i dostawa sprzętu mechanicznego do Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku” – część I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64bc6514-cce7-49cb-ac50-5cc6970858ec

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00141673

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033756/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Adaptacja pomieszczeń oraz doposażenie pracowni Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku do potrzeb kształcenia zawodowego – branża mechaniczna

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

„Adaptacja pomieszczeń oraz doposażenie pracowni ZS nr 3 w Kraśniku do potrzeb kształcenia zawodowego”, umowa nr FELU.07.03-IZ.00-0004/24-00 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z pkt 7 Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z załącznikiem nr 5 do Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z załącznikiem nr 5 do Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: Zp.272.11.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Zakup i dostawa sprzętu mechanicznego do Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku – część I” w ramach Projektu pn.: „Adaptacja pomieszczeń oraz doposażenie pracowni ZS nr 3 w Kraśniku do potrzeb kształcenia zawodowego”, umowa nr FELU.07.03-IZ.00-0004/24-00 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Przedmiot zmówienia obejmuje 53 pozycje.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod
adresem: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

4.2.6.) Główny kod CPV: 42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

43800000-1 - Urządzenia warsztatowe

43414000-8 - Szlifierki

44512940-3 - Zestawy narzędziowe

42990000-2 - Różne maszyny specjalnego zastosowania

42652000-1 - Ręczne narzędzia elektromechaniczne

42630000-1 - Obrabiarki do obróbki metali

42637200-2 - Obrabiarki do wiercenia metalu

38548000-8 - Przyrządy do pojazdów mechanicznych

38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

38330000-7 - Ręczne przyrządy do mierzenia długości

38300000-8 - Przyrządy do pomiaru

38561110-9 - Tachometry

38552000-9 - Mierniki elektroniczne

39715220-5 - Elektryczne oporowe urządzenia grzewcze

39292300-8 - Przybory do rysowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Opis kryteriów oceny ofert, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert, określony jest w pkt 13 Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji

4.3.6.) Waga: 15

Kryterium 4

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.) Nazwa kryterium: Aspekty społeczne

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak

4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej, przez kilku przedsiębiorców (konsorcjum) lub przez spółkę cywilną:
1) Oświadczenie potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu, wymienione w pkt 6.1 SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oddzielnie.
2) Formularz oferty jest składany przez pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3) Poza oświadczeniem i dokumentem wymienionymi w ppkt 1) i 2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winni załączyć do oferty pełnomocnictwo (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).
4) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania. Dokument pełnomocnictwa powinien zostać podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym Wykonawcę pełnomocnika. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem. Oferta musi być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiana umowy może nastąpić w przypadkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ dostępnej pod adresem: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-13 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz ze wszystkimi wymaganymi oświadczeniami i dokumentami należy złożyć elektronicznie za pośrednictwem Platformy, pod adresem: https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-13 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-04-11

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający przewiduje możliwość wykluczenia z udziału w postępowaniu Wykonawców na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025.514 t.j.).
2026-03-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
05.03.2026
Termin składania ofert
19.03.2026 09:00
Wartość umowy
139 500 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia
42900000-5 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia) 43800000-1 (Urządzenia warsztatowe) 43414000-8 (Szlifierki) 44512940-3 (Zestawy narzędziowe) 42990000-2 (Różne maszyny specjalnego zastosowania) 42652000-1 (Ręczne narzędzia elektromechaniczne) 42630000-1 (Obrabiarki do obróbki metali) 42637200-2 (Obrabiarki do wiercenia metalu) 38548000-8 (Przyrządy do pojazdów mechanicznych) 38410000-2 (Przyrządy pomiarowe) 38330000-7 (Ręczne przyrządy do mierzenia długości) 38300000-8 (Przyrządy do pomiaru) 38561110-9 (Tachometry) 38552000-9 (Mierniki elektroniczne) 39715220-5 (Elektryczne oporowe urządzenia grzewcze) 39292300-8 (Przybory do rysowania) 43800000-1 - Urządzenia warsztatowe 43414000-8 - Szlifierki 44512940-3 - Zestawy narzędziowe 42990000-2 - Różne maszyny specjalnego zastosowania 42652000-1 - Ręczne narzędzia elektromechaniczne 42630000-1 - Obrabiarki do obróbki metali 42637200-2 - Obrabiarki do wiercenia metalu 38548000-8 - Przyrządy do pojazdów mechanicznych 38410000-2 - Przyrządy pomiarowe 38330000-7 - Ręczne przyrządy do mierzenia długości 38300000-8 - Przyrządy do pomiaru 38561110-9 - Tachometry 38552000-9 - Mierniki elektroniczne 39715220-5 - Elektryczne oporowe urządzenia grzewcze 39292300-8 - Przybory do rysowania

Okres realizacji

30 dni