Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 350 101 PLN
Zakup i dystrybucja paliwa gazowego dla Muzeum Miasta Poznania - oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Zamawiający
Muzeum Narodowe w Poznaniu
Marcinkowskiego 9
61-745 Poznań, Wielkopolskie
NIP: 7770006321
REGON: 000275978
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. | Warszawa | NIP: 5272706082 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | - | 350 101 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 21 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09123000-7)
Najniższa cena
111 733 PLN
Średnia cena
524 377 PLN
Najwyższa cena
1 048 147 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 267 263 PLN | 801 788 PLN |
| PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Warszawa | 2 | 944 855 PLN | 944 855 PLN |
| PGNiG Obrót Detaliczny spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa | 1 | - | - |
| PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| myORLEN sp. z o.o. Warszawa | 1 | 368 733 PLN | 368 733 PLN |
| 7773129484 Warszawa | 1 | 1 048 147 PLN | 1 048 147 PLN |
| UNIMOT ENERGIA i GAZ sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | 350 101 PLN |
| UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 534 071 PLN | 534 071 PLN |
| UNIMOT Energia i Gaz Sp. z o.o., Warszawa | 1 | 497 425 PLN | 497 425 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla Gminy Czerwonak i podmiotów wymienionych w SWZ, na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.”
2026-08-28 06:02:45Z
Zakup i dystrybucja paliwa gazowego dla Muzeum Miasta Poznania - oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu.
2026-08-13 12:11:59Z
Zaopatrzenie obiektów Gminy Szamocin i jej jednostek organizacyjnych w paliwo gazowe na rok 2027
2026-07-31 10:11:55Z
Dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego typu E do 62 punktów poboru zlokalizowanych w obiektach Policji na terenie województwa wielkopolskiego
2026-07-28 06:18:51Z
„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla Gminy Miejskiej Wągrowiec oraz jej jednostek organizacyjnych na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.”
2026-07-21 06:01:27Z
„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu na okres od 01.07.2026 r. do 30.06.2027 r. ”
2026-06-16 08:49:33Z
Dostawa paliwa gazowego na potrzeby wybranych Instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz
2026-06-08 12:15:59Z
KOMPLEKSOWA DOSTAWA GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO (GRUPA E) DLA GMINY MIEJSKIEJ KOŁO I JEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH NA OKRES OD 01.06.2026 R. DO 31.05.2027 R.
2026-05-27 11:35:59Z
Zakup w ramach umowy kompleksowej paliwa gazowego i jego dystrybucji na potrzeby jednostek organizacyjnych Miasta Kalisza i innych podmiotów w roku 2025
2026-05-18 09:12:17Z
Kompleksowa dostawa paliwa gazowego (gazu ziemnego wysokometanowego typu E) obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego na potrzeby Gminy Kostrzyn
2026-05-07 06:25:19Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00391857 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dystrybucja paliwa gazowego dla Muzeum Miasta Poznania - oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Narodowe w Poznaniu
1.3.) Oddział zamawiającego: MNP
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275978
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marcinkowskiego 9
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-745
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@mnp.art.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mnp.art.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dystrybucja paliwa gazowego dla Muzeum Miasta Poznania - oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c7db7d3-c39f-46df-b92d-6947ee4a0d91
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391857
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Kompleksowa dostawa paliwa gazowego, obejmująca sprzedaż oraz jego dystrybucję do kotłowni gazowej Zamawiającego, zlokalizowanej na terenie miasta Poznania, jest wymagana w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania kotłowni, a tym samym zapewnienia odpowiednich warunków technicznych i użytkowych obiektu. Zamawiający korzysta z istniejącego układu przyłączeniowego oraz infrastruktury gazowej, dla której właściwym operatorem systemu dystrybucyjnego jest przedsiębiorstwo wykonujące działalność dystrybucyjną na obszarze Poznania. Zamawiający zaznacza, iż brak jest rozwiązania alternatywnego.
Na podstawie art. 305 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp, Zamawiający wskazuje, że dostawy mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AOZ.2830.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Kompleksowa usługa polegająca na dostawie i dystrybucji paliwa gazowego dla Muzeum Miasta Poznania ul. Stary Rynek 1 – oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu
4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5272706082
7.3.3) Ulica: Jana Kazimierza 3
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-248
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 350101,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 0 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 13.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 350 101 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.15
- Próg unijny
- Poniżej progów UE