Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 08:00 (3 dni)

Zakup licencji oprogramowania skanera podatności

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00411014

Numer referencyjny: 33/26/TPBN

Zamawiający

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Chmielna 69

00-801 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 7010073777

REGON: 141032404

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przedłużenie licencji na oprogramowanie Tenable Security Center służące do zarządzania podatnościami, dla 1024 aktywnych adresów IP, wraz z licencją na Tenable Agent, na okres 24 miesięcy od dnia 28.09.2026 r. oraz rozbudowa posiadanej licencji o moduł Tenable Web App Scanning przeznaczony do skanowania aplikacji webowych (DAST), albo dostawa oprogramowania równoważnego

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne)

Najniższa cena

16 PLN

Średnia cena

247 348 PLN

Najwyższa cena

958 910 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
COMPRO SYSTEM IT Sp. z.o.o. Katowice 4 12 288 PLN 12 288 PLN
Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. Kraków 3 - 16 064 PLN
Onex Group P.S.A. Warszawa 2 23 406 PLN 23 406 PLN
KC96 s.r.o. Klatovy 2 - -
Betacom S.A. Warszawa 2 294 214 PLN 294 214 PLN
Decsoft S.A. Warszawa 2 123 861 PLN 247 722 PLN
RESTOR P.ANTON, A.CZAPSKI, T.ROSTROPOWICZ SPÓŁKA JAWNA Warszawa 2 93 946 PLN 187 891 PLN
Getinge Polska Sp. z o.o Warszawa 2 - 1 020 162 PLN
AVL List GmbH Graz 2 - 257 395 PLN
TRANSITION TECHNOLOGIES PSC S.A. Łódź 2 449 188 PLN 449 188 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup i dostawa rocznych, komercyjnych subskrypcji/licencji oprogramowania Sparx Systems Enterprise Architect Corporate Edition w wersji z licencjonowaniem pływającym (Floating License)

Rynek 13 Piasecki Spółka Jawna 15 340 PLN

2026-09-03 08:00:10Z

Dostawa urządzeń klasy UTM (Unified Threat Management), oprogramowania menadżera logów i oprogramowania typu Network Security Policy Management & Orchestration do GIJHARS

SOFTINET Sp. z o.o. 182 348 PLN

2026-09-02 12:04:40Z

Dostawa oprogramowania komputerowego

Paweł Owczarzak EUPOL -

2026-09-02 06:14:12Z

Dostawa i wdrożenie systemu analizy logów.

MWT Solutions S.A. -

2026-09-01 06:42:35Z

Dostawa i instalacja systemu PACS

Philips Polska sp. z o.o. -

2026-08-31 12:20:54Z

Dostawa i wdrożenie systemu do gromadzenia danych transportowych.

GIS Support Sp. z o.o. -

2026-08-31 11:34:26Z

Dostawa rocznych subskrypcji licencji LabVIEW for Academic Use oraz Multisim AVL

Yotta Volt sp. z o.o. 112 354 PLN

2026-08-31 09:03:06Z

Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji bezpieczeństwa dla urządzenia FortiGate 200F oraz przedłużenie wsparcia serwisowego i gwarancyjnego dla serwerów Dell

NETSECURE SP. Z O.O. 78 437 PLN

2026-08-31 08:57:33Z

Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji bezpieczeństwa dla urządzenia FortiGate 200F oraz przedłużenie wsparcia serwisowego i gwarancyjnego dla serwerów Dell

NETSECURE SP. Z O.O. 59 950 PLN

2026-08-31 08:57:33Z

dostawa, wdrożenie oraz uruchomienie oprogramowania aplikacyjnego realizującego funkcjonalność systemu kopii zapasowych, wraz z udzieleniem licencji na jego użytkowanie

INTEGRATED SOLUTIONS Sp. z o.o. -

2026-08-27 17:51:09Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 844 PLN Średnia: 173 820 PLN Max: 1 078 384 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup licencji oprogramowania skanera podatności

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141032404

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chmielna 69

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-801

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ncbr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/ncbr

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Badanie i Rozwój

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup licencji oprogramowania skanera podatności

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f63ed7b4-cfa3-488e-93af-abdc0a57f69e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411014

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116792/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup licencji oprogramowania skanera podatności

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ncbr

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/ncbr

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując w przypadku posiadania konta na Platformie, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod
adresem https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący.
2. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 KB/s;
2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB RAM, procesor o wydajności odpowiadającej Intel IV 2
GHz lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) zainstalowana dowolna inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer;
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.;
6) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.;
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu
lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
3. Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie pod zamieszczonym postępowaniem.
4. Do złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą służy Wykonawcom formularz „ZŁÓŻ OFERTĘ".
5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi wypełnić formularz składania oferty i załadować wszystkie
wymagane załączniki, kliknąć przycisk „Przejdź do podsumowania” a następnie kliknąć przycisk „Złóż ofertę”.
6. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. W celu skomunikowania się z Zamawiającym (z
wyłączeniem złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą), Wykonawca korzysta z polecenia „Wyślij
wiadomość do Zamawiającego” znajdujące się pod zamieszczonym postępowaniem.
7. Zamawiający zobowiązany jest niezwłocznie udzielić wyjaśnień, w terminach i na zasadach określonych w art. 284 ustawy Pzp.
8. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.
9. Treść pytań bez ujawniania źródła zapytania wraz z wyjaśnieniami Zamawiający udostępnia na stronie internetowej
prowadzonego postępowania. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią SWZ a treścią udzielonych wyjaśnień i zmian, jako obowiązującą należy przyjąć treść informacji zawierającej późniejsze oświadczenie Zamawiającego.
10. Za datę wpływu wszelkiej korespondencji do Zamawiającego, w tym złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą, uważa się datę wczytania korespondencji na Platformie.
11. Zamawiający zaleca sporządzenie korespondencji w następujących formatach: .doc, .docx,.rtf, .pdf, .xls.
12. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca
winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma Zakupowa Centrum Wsparcia Klienta: adres e-mail:
cwk@opennexus.com lub numer telefonu 22 101 02 02.
13. Ofertę, pełnomocnictwa oraz dokumenty lub oświadczenia składane w postępowaniu sporządza się i przekazuje w postaci elektronicznej oraz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Rozdział XIX. SWZ "INFORMAJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Rozdział XIX. SWZ "INFORMAJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 33/26/TPBN

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 295421,00 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przedłużenie licencji na oprogramowanie Tenable Security Center służące do zarządzania podatnościami, dla 1024 aktywnych adresów IP, wraz z licencją na Tenable Agent, na okres 24 miesięcy od dnia 28.09.2026 r. oraz rozbudowa posiadanej licencji o moduł Tenable Web App Scanning przeznaczony do skanowania aplikacji webowych (DAST), albo dostawa oprogramowania równoważnego

4.2.6.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Dokument potwierdzający
uprawnienie do podpisania oferty oraz do podpisania lub poświadczenia za zgodność z oryginałem składanych dokumentów lub
oświadczeń. Jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru albo ewidencji, dokumentem właściwym jest odpis albo informacja
z Krajowego Rejestru Sądowego albo z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo z innego właściwego
rejestru albo dokument, na podstawie którego dokonuje się wpisu do właściwego rejestru albo ewidencji, np. uchwała właściwego
organu Wykonawcy.
Zapisy Rozdziału VIII pkt. 4 ppkt. 7) stosuje się odpowiednio
2. oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy
Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i
konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w
postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami
potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od
innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące dokumenty i oświadczenia,
każde odpowiednio podpisane zgodnie z działem VIII pkt 4 SWZ:
1) wypełniony formularz ofertowy (sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ). Wykonawca może złożyć ofertę na
własnych formularzach, których treść musi być zgodna z formularzami załączonymi do SWZ;
2) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy
wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia potwierdzające brak
podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu i spełnienie warunków
udziału w postępowaniu (zgodne w treści z Załącznikiem nr 3 do SWZ), celem
potwierdzenia, że na dzień składania ofert Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania w zakresie wskazanym
przez Zamawiającego w rozdziale VII pkt. 1-3 SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, oświadczenie o
niepodleganiu wykluczeniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienie;
3) oświadczenie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ - dotyczy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia);
4) dokument potwierdzający uprawnienie do podpisania oferty oraz do podpisania lub poświadczenia za zgodność z
oryginałem składanych dokumentów lub oświadczeń. Jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru albo ewidencji,
dokumentem właściwym jest odpis albo informacja z Krajowego Rejestru Sądowego albo z Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej albo z innego właściwego rejestru albo dokument, na podstawie którego dokonuje się wpisu do
właściwego rejestru albo ewidencji, np. uchwała właściwego organu Wykonawcy.
Zapisy Rozdziału VIII pkt. 4 ppkt. 7) stosuje się odpowiednio;
5) pełnomocnictwo albo inny dokument potwierdzający umocowanie do
reprezentowania Wykonawcy, w przypadku, gdy ofertę lub załączone do niej
dokumenty lub oświadczenia podpisuje lub poświadcza za zgodność z oryginałem osoba, której umocowanie do
reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 5) powyżej.
Wraz z pełnomocnictwem należy złożyć dokument, o którym mowa w ppkt 5)
powyżej;
6) w przypadku złożenia oferty wspólnej – pełnomocnictwo udzielone liderowi;
7) uzasadnienie, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 2 ustawy o
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (o ile dotyczy);

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (zgodnie z art. 58 ustawy Pzp), pod warunkiem spełnienia następujących wymagań:
a) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu, albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego;
b) pełnomocnictwo albo inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego należy złożyć razem z ofertą w formie określonej w rozdziale VIII pkt 4 SWZ.
c) Każdy z Wykonawców występujących wspólnie obowiązany jest do złożenia oświadczenia, o którym mowa w rozdziale IX pkt 2 SWZ, celem potwierdzenia, że na dzień składania ofert żaden z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie nie podlega wykluczeniu z postępowania w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w rozdziale VII pkt 1 i 2 SWZ.
d) Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
e) W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający może określić wymagania związane z realizacją zamówienia w inny sposób niż w odniesieniu do pojedynczych Wykonawców, jeżeli jest to uzasadnione charakterem zamówienia i proporcjonalne do jego przedmiotu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany w Umowie zostały określone w § 13 PPU

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/ncbr

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.7
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne)

Okres realizacji

24 miesiące