Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 12:00 (4 dni)

Zakup samochodów elektrycznych do przemieszczania się terapeutów środowiskowych w ramach projektu "Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych (...)"

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00419379

Numer referencyjny: ZP-4.2026

Zamawiający

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W TARCZYNIE

ul. Warszawska 42

05-555 Tarczyn, Mazowieckie

NIP: 7971679015

REGON: 671987015

Opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 – Zakup samochodu elektrycznego do przemieszczania się terapeuty środowiskowego – MUŚ Grodzisk Mazowiecki Przedmiotem zadania nr 1 jest zakup fabrycznie nowego samochodu elektrycznego o parametrach, określonych w specyfikacji technicznej, stanowiącej załącznik nr 4a do swz

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Termin gwarancji całopojazdowej 40%

Część 2

Cena 60%
Termin gwarancji całopojazdowej 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 23 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34144900-7 - Pojazdy elektryczne)

Najniższa cena

122 752 PLN

Średnia cena

256 967 PLN

Najwyższa cena

469 768 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
"REN-CAR" Sp. z o. o. Rybnik 1 - -
REN-CAR Sp. z o.o. Rybnik 1 283 515 PLN 283 515 PLN
DELIK SP. Z O.O. Przeźmierowo 1 386 343 PLN 386 343 PLN
SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ Owińska 1 - -
W&J Wiśniewski Sp. z o. o. Mościska 1 - -
W&J Wiśniewski Sp. z o.o. Mościska 1 149 000 PLN -
WARO Sp. z o.o. Katowice 1 298 890 PLN 298 890 PLN
PUH ZDUNEK SP Z O.O. Gdańsk 1 122 752 PLN -
REN-CAR Sp. z o. o Rybnik 1 169 556 PLN 169 556 PLN
EXPRESS Sp. z o.o. sp. k. Kraków 1 469 768 PLN 469 768 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa samochodu elektrycznego 9-osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami na potrzeby Zamawiającego - DPS im. „Matysiaków” w Warszawie przy ul. Arabskiej 3

"REN-CAR" Sp. z o. o. -

2026-09-02 09:47:53Z

Zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania dla Gminy Wolanów

SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ -

2026-08-25 12:38:45Z

Zakup elektrycznego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Leśny”

REN-CAR Sp. z o.o. 283 515 PLN

2026-08-18 13:41:01Z

Dostawa dwóch fabrycznie nowych samochodów użytkowych o napędzie elektrycznym w ramach projektu „Rozbudowa ośrodka przetwarzania danych dla Resortu Finansów” finansowanego ze środków KPO

DELIK SP. Z O.O. 386 343 PLN

2026-08-11 12:59:32Z

Dostawa samochodu dostawczego elektrycznego dla Miejskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie

CARSED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 299 078 PLN

2026-08-03 07:45:28Z

Dostawa samochodów elektrycznych do nauki jazdy na potrzeby proj. ,,Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie żuromińskim ..." współfinansowanego z EFRR w ramach FEM 2021-2027

WARO Sp. z o.o. 298 890 PLN

2026-07-30 11:44:46Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan oraz pojazdu zasilanego benzyną lub olejem napędowym typu furgon.

PUH ZDUNEK SP Z O.O. 122 752 PLN

2026-07-13 09:38:50Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan

W&J Wiśniewski Sp. z o.o. 149 000 PLN

2026-06-30 13:49:43Z

Dostawa zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych typu kombivan

Budmat Auto 3 142 434 PLN

2026-06-30 13:49:43Z

Zakup elektrycznego samochodu na potrzeby wspólnej obsługi” zadanie inwestycyjne 2026/23.

REN-CAR Sp. z o. o 169 556 PLN

2026-06-15 14:20:21Z

Cała Polska — 132 przetargów

Min: 74 800 PLN Średnia: 283 334 PLN Max: 762 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup samochodów elektrycznych do przemieszczania się terapeutów środowiskowych w ramach projektu "Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych (...)"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W TARCZYNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 671987015

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 42

1.5.2.) Miejscowość: Tarczyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-555

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.borkowska@adm-gpm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zoztarczyn.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup samochodów elektrycznych do przemieszczania się terapeutów środowiskowych w ramach projektu "Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych (...)"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d0522f0-a212-4860-85fa-60d9773a6177

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419379

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00146542/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Zakup 2 samochodów elektrycznych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9d0522f0-a212-4860-85fa-60d9773a6177

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja odbywa się za za
pośrednictwem dedykowanych formularzy, dostępnych na platformie e-zamowienia. Złożenie oferty możliwe jest jedynie poprzez
zakładkę "Oferty/wnioski" i przycisk "Złóż ofertę".
Wykonawca, zamierzający wziąć udział w postępowaniu, musi posiadać aktywne konto "Wykonawcy" na platformie e-zamówienia z
zaznaczonymi uprawnieniami do składania ofert. Instrukcja składania ofert dostępna jest na platformie ezamowienia w zakładce
"Centrum pomocy".

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): obwiązek realizowany w swz

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): obowiązek realizowany w swz

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP-4.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 – Zakup samochodu elektrycznego do przemieszczania się terapeuty środowiskowego – MUŚ Grodzisk Mazowiecki
Przedmiotem zadania nr 1 jest zakup fabrycznie nowego samochodu elektrycznego o parametrach, określonych w specyfikacji technicznej, stanowiącej załącznik nr 4a do swz

4.2.6.) Główny kod CPV: 34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin gwarancji całopojazdowej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 – Zakup samochodu elektrycznego do przemieszczania się terapeuty środowiskowego – MUŚ Tarczyn
Przedmiotem zadania nr 2 jest zakup fabrycznie nowego samochodu elektrycznego o parametrach, określonych w specyfikacji technicznej, stanowiącej załącznik nr 4b do swz.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin gwarancji całopojazdowej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający wymaga, aby wraz z ofertą Wykonawca przedłożył:
6.1.1. wypełnioną specyfikację techniczną (załącznik nr 4a do swz dla zadania nr 1 lub załącznik nr 4b do swz dla zadania nr 2),
6.1.2. kartę techniczną producenta oferowanego pojazdu lub wyciąg z katalogu, zawierających co najmniej następujące dane:
1) wartość emisji CO2 (0g/km),
2) pojemność baterii,
3) zasięg w cyklu mieszanym (WLTP),
4) obsługiwane moce ładowania (AC i DC),
5) zużycie energii
W przypadku braku niektórych informacji w karcie technicznej lub wyciągu z katalogu dopuszcza się ich potwierdzenie oświadczeniem producenta samochodu lub autoryzowanego dystrybutora.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zamawiający dopuszcza uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych, innych niż specyfikacja techniczna. Specyfikacja techniczna nie podlega uzupełnieniu.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Kompletna oferta składana przez platformę e-zamówienia powinna zawierać:
1) wypełniony formularz oferty (każda pozycja) – załącznik nr 1a do swz dla zadania nr 1 lub załącznik nr 1b do swz dla zadania nr 2,
2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu – załącznik nr 2 do swz,
3) przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 6 swz, tj. wypełnioną specyfikację techniczną dla zadania nr 1 lub zadania nr 2,
4) odpis z KRS, CEiDG lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do reprezentacji, z zastrzeżeniem pkt 2.5
5) jeśli dotyczy - pełnomocnictwo do reprezentacji,
6) jeśli dotyczy – wydzielony plik jako tajemnica przedsiębiorstwa,
7) w przypadku podmiotu wspólnego:
a) pełnomocnictwo do reprezentacji.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w formularzu oferty dane podmiotów wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do
reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie
zamówienia, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 r. szczególnych
rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa
narodowego, składa każdy wykonawca

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Możliwe zmiany umowy wskazane zostały w projektowanych postanowieniach umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 14:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 14:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się także wykonawców spełniających przesłanki określone
w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Zamówienie udzielane jest w ramach projektu „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków / zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”
2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 12:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34144900-7 - Pojazdy elektryczne
34144900-7 (Pojazdy elektryczne)

Okres realizacji

60 dni