Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 000 000 PLN
Zamówienia z wolnej ręki polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych...
Zamawiający
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
Klonowica 5
71-241 Szczecin, Zachodniopomorskie
NIP: 8522596059
REGON: 321165698
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| NIWA Szczecin Sp. z o.o. | Szczecin | 9552224883 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NIWA Szczecin Sp. z o.o. (Szczecin) | Umowa podpisana | 1 000 000 PLN | 1 000 000 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Zachodniopomorskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)
Najniższa cena
22 741 PLN
Średnia cena
1 777 092 PLN
Najwyższa cena
23 217 480 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| NIWA Szczecin Sp. z o.o. Szczecin | 3 | 1 000 000 PLN | 1 900 000 PLN |
| Firma Handlowo-Usługowa Geko Wojciech Gryczka Mierzyn | 3 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o. Koszalin | 2 | 680 869 PLN | 680 869 PLN |
| Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Zieliński Trzebiatów | 2 | 786 079 PLN | 1 572 158 PLN |
| Zakład Oświetlenia Dróg Ryszard Tomczyk Karlino | 2 | 159 519 PLN | 159 519 PLN |
| STRABAG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Pruszków | 2 | 2 692 697 PLN | 5 385 394 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budowlane DOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnoscią Police | 2 | - | - |
| Manilo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Szczecin | 2 | - | - |
| Inwest-Budowa sp. z o.o. Szczecin | 2 | - | - |
| Zakład Ogólnobudowlany Krzysztof Oleksy Szczecin | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 11 w Szczecinie przy ul. Dubois 38 wielofunkcyjnym placem rekreacji sportowej oraz boiskiem wielofunkcyjnym w ramach SBO 2024 i SBO 2025 – ETAP I”
2026-09-02 07:34:08Z
Budowa i remont muru oporowego ul. Strzałowska 42 w Szczecinie
2026-09-01 12:20:50Z
Rozbudowa i przebudowa budynku na potrzeby utworzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bornem Sulinowie.
2026-09-01 12:00:22Z
Budowa magazynu OLiOC w Warszkowie – stan zero i ogrodzenie terenu
2026-09-01 11:18:39Z
Przebudowa budynku na cele utworzenia Centrum Usług Społecznych w Policach
2026-09-01 08:57:07Z
Zagospodarowanie terenu przy świetlicy w Pomiłowie w gminie Sławno
2026-09-01 06:14:55Z
Zamówienia z wolnej ręki polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych...
2026-09-01 05:49:34Z
Wykonanie nowych warstw bitumicznych na drodze powiatowej nr 3355Z na odcinku Korzystno – Kołobrzeg
2026-09-01 05:48:20Z
Odrestaurowanie XIX wiecznego wiatraka młyńskiego i utworzenie Regionalnego Centrum Rzemiosła Tradycyjnego na Pomorzu Zachodnim
2026-08-31 13:07:02Z
POPRAWA WARUNKÓW BHP I PPOŻ, UL. ŁUKASIŃSKIEGO 33 W SZCZECINIE
2026-08-31 12:01:47Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415249 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zamówienia z wolnej ręki polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych...
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321165698
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Klonowica 5
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-241
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zditm@zditm.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zditm.szczecin.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zamówienia z wolnej ręki polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych...2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-33e71030-fc90-4e27-aca6-eea4850ff88b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415249
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) w zw. z art. 305 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego
na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
W wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie podstawowym bez negocjacji Zamawiający udzielił w dniu 06.12.2024 r. zamówienia publicznego Wykonawcy:
NIWA SZCZECIN Sp. z o.o.
ul. Energetyków 9/405
70-656 Szczecin
Umowa Nr ZDiTM/118/2024.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP/34/WR/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) bieżące utrzymanie obiektów inżynierskich, które jest planowym działaniem polegającym na stałym monitoringu stanu obiektów mostowych i ich wyposażenia za wyjątkiem oznakowania nawigacyjnego nocnego i urządzeń elektrycznych i elektronicznych, przejść podziemnych za wyjątkiem urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz przepustów, ścian, murów oporowych, schodów, ekranów akustycznych znajdujących się w pasie drogowym, wydzielonym liniami granicznymi lub użytku drogowym oraz wykonywaniu prac naprawczych i konserwacyjnych stanowiących całokształt działań technicznych i organizacyjnych zapewniających właściwy poziom przydatności do eksploatacji i odpowiedni stan techniczny, pozwalający na wydłużenie czasu użytkowania ww. obiektów, poprawę ich estetyki i funkcjonalności,
2) wykonywanie prac związanych z usuwaniem awarii oraz wykonywanie robót planowych związanych z bieżącym utrzymaniem obiektów inżynierskich na terenie Szczecina w zakresie robót naprawczych i konserwacyjnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 999999,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 999999,99 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NIWA Szczecin Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9552224883
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 999999,99 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-11-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W ogłoszeniu o zamówieniu nr 2024/BZP 00561973 z dnia 24.10.2024 r. oraz w specyfikacji warunków zamówienia (nr sprawy: DZP/49/TP/2024) Zamawiający przewidział, możliwość udzielenia zamówień podobnych,
o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, do 200% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego. Zamówienie, którego dotyczy niniejsze zaproszenie dotyczy takiego samego przedmiotu zamówienia, jaki został określony w zamówieniu podstawowym i obejmuje wykonanie robót tożsamych z robotami realizowanymi w ramach zamówienia podstawowego w zakresie utrzymania wszystkich obiektów inżynierskich zlokalizowanych na działkach drogowych na terenie miasta Szczecin.
Termin wykonania zamówienia:
1) od dnia zawarcia umowy lecz nie później niż do dnia 30.11.2027 r.,
lub
2) do wyczerpania lub wyczerpania wynagrodzenia umownego, o którym mowa w § 4 ust. 1 projektowanych postanowień umowy,
lub
3) do dnia, w którym pozostała kwota wynagrodzenia umownego będzie niewystarczająca do zlecenia robót objętych przedmiotem zamówienia,
w zależności od tego, które ze zdarzeń wskazanych powyżej nastąpi wcześniej.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 1 000 000 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE