Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 437 678 PLN
Zielona Przestrzeń w Lyskach – Złap Oddech
Numer referencyjny: ZP.271.7.2026.FZ
Zamawiający
GMINA LYSKI
ul. Dworcowa 1 A
44-295 Lyski, Śląskie
NIP: 6423190005
REGON: 276258776
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu.pdf
SWZ_ZP.271.7.2026.FZ wraz z zał. 1-6
SWZ_ZP.271.7.2026.FZ.pdf
załącznik 7 - dokumentacja – Zielona Przestrzeń w Lyskach - Złap Oddech
zał. 7 - dokumentacja.zip
SWZ_ZP.271.7.2026.FZ wraz z zał. 1-6
SWZ_ZP.271.7.2026.FZ.docx
pytania i odpowiedzi_1
pytania i odpowiedzi_1.pdf
informacja o przeznaczonych środkach
informacja o przeznaczonych środkach.pdf
informacja z otwarcia ofert
informacja z otwarcia ofert.pdf
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty_e-zam.pdf
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| GMS mgr inż. Grzegorz Scheithauer | Łańce | 6391796413 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | GMS mgr inż. Grzegorz Scheithauer (Łańce) | Umowa podpisana | 437 678 PLN | 437 678 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
13 227 PLN
Średnia cena
1 191 957 PLN
Najwyższa cena
10 971 600 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW | 2 | 4 218 284 PLN | 4 218 284 PLN |
| Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój | 2 | 84 312 PLN | 168 625 PLN |
| Fargo Invest Sp. z o.o. Częstochowa | 2 | 118 000 PLN | 118 000 PLN |
| KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa | 2 | 2 269 450 PLN | 4 538 900 PLN |
| DSC System sp. z o.o Kraków | 2 | - | - |
| Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice | 2 | 253 749 PLN | 253 749 PLN |
| FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice | 2 | - | - |
| Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec | 2 | 62 955 PLN | 125 911 PLN |
| FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA "BUDMAR" NOWEK MARCIN Sosnowiec | 2 | 414 528 PLN | 829 055 PLN |
| ZRDiTZ ,,ROMUS'' Sp. z o.o. Katowice | 2 | 679 533 PLN | 679 533 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU SZKOŁY W BUDZISKACH
2026-09-04 07:11:49Z
Budowa budynku wielofunkcyjnego - etap I (sala widowiskowa)
2026-09-04 07:11:05Z
Zielona Przestrzeń w Lyskach – Złap Oddech
2026-09-04 06:51:25Z
Modernizacja sal i pomieszczeń dydaktycznych oraz ciągów komunikacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach
2026-09-03 19:06:03Z
Modernizacja sal dydaktycznych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach
2026-09-03 19:02:06Z
Budowa boiska przy ul. Edukacji w Tychach
2026-09-03 11:43:06Z
Remont pomieszczeń w budynku Domu Kultury w Hałcnowie
2026-09-03 11:21:08Z
"Remont ul. Plażowej"
2026-09-03 11:19:36Z
Termomodernizacja obiektu użyteczności publicznej w gminie Kruszyna
2026-09-03 10:10:38Z
Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne
2026-09-03 09:29:56Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308920 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Zielona Przestrzeń w Lyskach – Złap Oddech
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LYSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258776
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 1 A
1.5.2.) Miejscowość: Lyski
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-295
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 4300051
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lyski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lyski.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zielona Przestrzeń w Lyskach – Złap Oddech
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe181892-48ac-49de-9662-d0e5a5db0e61
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308920
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052580/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Zielona przestrzeń w Lyskach - Złap oddech
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fe181892-48ac-49de-9662-d0e5a5db0e613.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
przetargi@lyski.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl, oraz przy użyciu poczty elektronicznej tj: przetargi@lyski.pl (adres poczty elektronicznej nie służy do składania ofert ).
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia):
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fe181892-48ac-49de-9662-d0e5a5db0e61
Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
4. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia:
ocds-148610-fe181892-48ac-49de-9662-d0e5a5db0e61
5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
7. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
8. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
9. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
10. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz. 1233 z późn. zm. oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
Więcej informacji zawiera paragraf 13 SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Gmina Lyski z siedzibą przy ul. Dworcowej 1a, 44-295 Lyski, reprezentowana przez Wójta Gminy Lyski;
2) Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować w sprawach związanych z ochroną danych osobowych w następujący sposób:
a) pod adresem poczty elektronicznej: iodo@lyski.pl;
b) pisemnie na adres siedziby Administratora;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres, który wyznaczony zostanie przede wszystkim na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie działania archiwów zakładowych, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane odbiorcom w państwach trzecich oraz organizacjom międzynarodowym;
9) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2026.FZ
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Planowana inwestycja odbędzie się w oparciu o istniejącą infrastrukturę techniczną w terenie. Zakres prac obejmuje zagospodarowanie terenu oraz umiejscowienie obiektów małej architektury w postaci:
- ławek parkowych,
- koszy na odpadki ( śmietniki)
- stojaków na rowery
- huśtawek
- hamaków
- ścieżek sensorycznych
- montaż domków i budek lęgowych
- stołu/ławki parkowej zadaszonej
- elementów muzycznych na stojaku
Projekt zakłada również nasadzenia roślinne:
- sadzenie drzew i krzewów oraz bylin i traw ozdobnych,
- palikowanie drzew i krzewów;
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania tablicy pamiątkowej zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wytyczne dotyczące tablicy pamiątkowej dostępne pod adresem:
https://www.wfosigw.katowice.pl/files/zasady_oznakowania_przedsiewziec.pdf
Wykonawca zobowiązany jest przez okres adaptacji roślin (tj. min przez 3 tygodnie) do monitorowania stanu i pielęgnowania nasadzeń w celu zachowania ich żywotności.
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany gatunku drzewa/krzewu/innego nasadzenia na uzasadniony wniosek Wykonawcy. Zmiana wymaga akceptacji przez Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest udzielić 36 miesięcy gwarancji na nasadzone rośliny.
UWAGA:
Wymagania jakościowe materiału roślinnego:
1) muszą być zgodne z odmianą,
2) materiał z danego gatunku powinien być wyrównany pod względem wysokości, kształtów koron i obwodów pni,
3) muszą posiadać właściwie uformowany system korzeniowy,
4) materiał musi być jednolity w całej partii, zdrowy i niezwiędnięty,
5) pędy powinny być liczne i rozłożone równomiernie symetrycznie w typowy dla odmiany sposób,
6) materiał roślinny winien być zdrowy, bez śladów żerowania szkodników, uszkodzeń mechanicznych
7) bryły korzeniowe winny być dobrze przerośnięte, systemy korzeniowe dobrze wykształcone, nieuszkodzone, odpowiednie dla danego gatunku, odmiany i wieku rośliny,
8) sadzonki drzew o minimalnym obwodzie pnia nie mniejszym niż 5 cm.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. dokumentacja stanowi załącznik nr 7 do SWZ. Wszelkie nazwy własne użyte w dokumentacji winny być interpretowane, jako definicje standardów, a nie jako nazwy konkretnych rozwiązań mających zastosowanie w realizacji zadania.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji na roboty budowlane i małą architekturę
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie wykonał należycie
• co najmniej jedną (1) robotę budowlaną o charakterze zagospodarowania terenu w zakresie zbliżonym do przedmiotu zamówienia o wartości nie mniejszej niż 140.000,00 zł brutto;
b) wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobami, które zgodnie z przepisami prawa będą mogły w sposób prawidłowy wykonać przedmiot zamówienia, tj.:
• co najmniej jedną (1) osobą posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – Kierownik robót.
Zdolność techniczna lub zawodowa dla podmiotów występujących wspólnie będzie oceniana łącznie dla wszystkich podmiotów, przy czym warunek dotyczący zrealizowanych robót budowlanych musi spełniać samodzielnie co najmniej jeden z tych podmiotów.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, oświadczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp; w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie w zakresie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
2) informacje/zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, informacje /zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego składa każdy z Wykonawców ubiegających się o zamówienie.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty;
2) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w wysokości 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100)2. Termin wniesienia wadium upływa dnia 15.07.2026 r. do godz. 10:00.
3. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
4. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego w Mikołowskim Banku Spółdzielczym nr 84 8455 0000 2001 0031 8059 0004 z podaniem tytułu wpłaty: wadium nr postępowania ZP.271.7.2026.FZ. Z treści przelewu winno wynikać, że wpłata dotyczy wadium, jakiego dotyczy zamówienie.
6. O wpłaceniu wadium w formie pieniężnej w wymaganym terminie decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
8. Z treści gwarancji i poręczeń musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i wykonalne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty określonej w gwarancji lub poręczeniu, w okolicznościach, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp,
9. Gwarancje i poręczenia muszą podlegać prawu polskiemu. Wszystkie spory dotyczące gwarancji i poręczeń będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim przez polskie sądy powszechne.
W przypadku, gdy Wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji lub poręczenia w języku innym niż język polski, dokument gwarancji lub poręczenia należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
10. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium do terminu składania ofert na zasadach określonych w SWZ lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie będzie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy pzp, zostanie odrzucona.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
12. Zamawiający dokona zwrotu wadium zgodnie z zapisami art. 98 ustawy Pzp.
13. Zamawiający zaleca załączenie do oferty dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w pieniądzu na rachunek bankowy Zamawiającego.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Oferty składane przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:1) wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia składając następujące dokumenty:
a) oświadczenie o ustanowieniu pełnomocnika do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; oświadczenie należy dołączyć do oferty w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii,
b) oświadczenie, z którego wynika, które roboty wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4 ustawy Pzp);
c) każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa oddzielne dokumenty wymienione w §11 ust. 1 SWZ w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia;
d) dokumenty, o których mowa w §12 ust. 1 pkt 1 i 2 SWZ, winni złożyć wspólnie;
2) wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z pełnomocnikiem;
3) wypełniając formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SWZ w miejscu „nazwa i adres wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich wykonawców.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 5 do SWZ.2. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
3. Zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-15 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fe181892-48ac-49de-9662-d0e5a5db0e61
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-15 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-13
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 25.06.2026
- Termin składania ofert
- 15.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 437 678 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące